Автор Тема: Емоционалните причини за болестите  (Прочетена 90887 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Емоционалните причини за болестите
« -: Февруари 16, 2014, 04:01:43 pm »
Този факт, колкото и да е потулван, започна да добива все по-голяма популярност. Колкото и да се опитваме да се залъгваме, че болестите се развиват независимо от нас, то това си остават пълни лъжи. Всяка една болест и дори нараняване уж "по случайност" е предизвикано от наши неразрешени емоционални проблеми.

Всяка една емоция, която не сме могли да я "смелим" си остава тригер за болест. Тъй като емоциите се образуват в емоционалните ни тела, то е напълно нормално да се изисква време за да се материализира във физическото ни тяло. Време изискват онези емоции, които ги трупаме с цел да ги игнорираме или заровим дълбоко в себе си. Онези емоции, които пък ни активират веднага, се отразяват и почти веднага на физическо ниво.

Книгата "Твоето тяло казва обичай се" на Лиз Бурбо е един от най-пълните енциклопедични справочници за емоционалните причини за всички болести. Всеки един тръгнал по пътя на самопознанието си е направо задължително да я има, защото с опознаването на болежките си, той респективно опознава и себе си.


Ето сега сме в сезона на грипните епидемии. Кой мислите, че е по-податлив на вирусите?! Не са онези със слаба имунна система, както би ви казал всеки доктор. Това са онези хора, на които им е писнало по един или друг начин да вършат това, което вършат. Или с други думи: ако вие сте отегчени от работата си, ако ви е писнало от колеги, шефове и работно време, то бъдете сигурни, че вие ще бъдете едни от първите повалени от грипа за да си осигурите, макар и неволно, няколко дни търкаляне в леглото и откъсване от нежеланата работна среда.


Както писах в другата тема, киселините в стомаха пък са симптоми на следното:

1. Човек може да изгаря от желание за нещо, но все още не си го позволява.
2. Някой или нещо го изгаря в момента, което го кара да изпитва гняв.


Ако имате интерес към някое друго заболяване питайте, а като ми остане ред ще ви отговарям доколкото мога  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2014, 04:07:27 pm »
И още нещо:

1. Трябва да сте напълно и абсолютно честни със себе си относно емоциите си.
2. За да разберете какво е провокирало дадена болка/болест то трябва да се върнете назад и да си спомните точно какво се е случило преди това. На какво/кого сте се ядосали и защо.


На запитвания провокирани от рода на чистото любопитство и желание за заяждане няма да отговарям. Оставям на себе си преценката за това  :d030:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2014, 04:09:39 pm »
 :38:

Ще може ли един-два въпроса и от мен-имам чести проблеми със стомаха,плюс главоболие.Причината каква е?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2014, 04:13:00 pm »
Лайте, хубаво си помисли точно преди да започне да те боли стомах какво се случва - емоциите какви са? Провокирани ли са от нещо? Болки ли са в стомаха или е нещо друго?

Сега отивам да разрина кочината и след час някъде ще се върна и ще ти отговоря, освен ако не ме домързи и не зарежа всичко  :57:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2014, 04:16:04 pm »
Тъкмо навреме темата, браво, Вещата!
В другия форум ме молиха на лични да им преписвам части от книгата. Наистина е добра. :08: :58:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2014, 08:39:12 pm »
За Муунлайт и болките в главата:

Болка в главата: Има пряка връзка с АЗ СЪМ. Човек се омаловажава, вместо да се цени. За този, който има чувство, че главата му ще се пръсне, посланието е да престане да трупа в себе си толкова страх какво ще кажат другите, че е или че не е. Възможно е това да е човек, който не се приема, след като е направил нещо от луда глава. Обвинява се, че е бил твърде неразумен. Или човек, който се страхува да бъде начело. Болката в челото, е указание, че човек се измъчва твърде много да разбира всичко. Когато те боли, това ти пречи да виждаш, чуваш, усещаш и говориш това, което отговаря на истинските ти нужди, а това те отдалечава от това, което искаш да бъдеш. Безполезно е да се насилваш да бъдеш това, което смяташ, че другите искат да бъдеш.


Мигрена: Мигрената се проявява обикновено у човек, който не си дава правото да бъде това, което желае и то точно преди мигренозните пристъпи да започнат. Мигрените засягат човек, който се чувства виновен, че е посмял да противоречи на тези, които имат силно влияние върху него. Той всъщност дори не осъзнава какво наистина иска. Често изпада в състояние "не мога" до степен да живее в сянката на някого другиго. Освен това хората страдащи от мигрена изпитват затруднения в сексуалният си живот, защото нямат връзка с творческата си сила. Дай си правото да изпитваш собствените си страхове и да научиш какво наистина искаш да бъдеш.


С няколко думи главата боли когато не си позволяваш да бъдеш себе си и да правиш това, което искаш. Главата ти е връзка с ВА и проблемите по трасето рефлектират с болки на посоченото място  ;).
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2014, 08:55:50 pm »
Еееее GauriGanDevi, то тва на немски бре  :012:. Тъкмо се зарадвах, че нещо ново се появи на хоризонта за четене и като отворих линка и ми увяхна ентусиазма  :57:...

Колкото по-напредва в Пътя даден човек, то толкова по-бързо усеща болката и толкова по-бързо се светва за какво иде реч. Особено пък хора, които са навътре в материята им е доста по-лесно да се ориентират.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #7 -: Февруари 16, 2014, 09:05:44 pm »
С руския, ми как да ти кажа - основния го разбирам, но за по-задълбочено четиво не зная дали ще се справя. Купих си Урантия на руски, по времето, когато я нямаше още на БГ и след 10-тата страница ме хвана яко сиклета, защото то трябва да седна на рс и с преводача да си обяснявам половината думи.

Няма проблеми, както казваш литературата е една, само заглавията са различни. Основното е разбирането, че трябва да се оправяме с емоциите си веднага и на място за да няма после последствия  :).
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2014, 08:17:34 am »
С няколко думи главата боли когато не си позволяваш да бъдеш себе си и да правиш това, което искаш. Главата ти е връзка с ВА и проблемите по трасето рефлектират с болки на посоченото място  ;).

 :08:  :58:

"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #9 -: Март 14, 2014, 01:55:30 pm »
Каква може да е емоционалната причина за появата на обилен пърхот?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #10 -: Март 14, 2014, 03:33:25 pm »
Агресивен шампоан :)
Никога не съм имала, обаче един определен ми прави и това е

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #11 -: Март 14, 2014, 04:41:27 pm »
Каква може да е емоционалната причина за появата на обилен пърхот?

Реакция на страх, безсилие, отчаяние, превъзбуда, причинена от твърде много грижи и безпокойства да не загубиш себе си във физическият свят.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #12 -: Април 01, 2014, 12:28:42 pm »
Здравейте момичета, напълно съм сигурна в психо-соматичната неразривна връзка.
Мой специален човек със сатурнова подправка и съответно хубави зъби има проблем, докато спи стиска и скърца с тях и така си ги изпилява. Стоматолог казал, че са му изпилени като на дядо. Обяснявам си го с това, че вероятно от години "стиска зъби" за нещо, търпи, примирява се, не изкарва навън. Дали съм на прав път? Какво да му кажа? Обсъждахме ситуацията, аз не се направих на психолог-терапевт, но си го помислих. Имате ли някакво становище, препоръка? Благодаря,

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #13 -: Април 01, 2014, 12:58:37 pm »
Имах същият проблем миналата година доста месеци, беше ме страх да спя, защото си счупих два зъба от търкането, съвсем малко е, на ъгълчетата, незабележимо, но усещам с език и ми е гадно. Будих се непрекъснато от звука на скърцане. При мен е на нервна почва, стрес и напрежение. В последно време пак се усещам че си стискам зъбите, което ме притеснява. Поизпилила съм ги малко, надявам се да няма повече поражения.
Да се успокои, да разбере какво го мъчи и да реши проблема.
Иначе ако наистина са много изпилени, вероятно е повредил и емайла и може да започнат да го болят. А зъболекарят да му направи шина за спане, преди да е станало съвсем зле.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #14 -: Април 01, 2014, 01:33:58 pm »
Да, болят го. Дори снощи каза къде на майтап, къде на истина, че мисли за боксьорски предпазител за зъби за слага, но го било страх да не се задави нощем. Ще помисля, благодаря, Сатен!