Автор Тема: Сезонни карти  (Прочетена 31308 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сезонни карти
« Отговор #150 -: Март 29, 2024, 05:55:17 pm »
Под управлението на знак Водолей,освен всичко по-горе изредено (летища,аерогари,жп.гари,автогари,далекопроводи,централи,заводи,електроцентр.,далекопроводи)е и футболът,стадионите,обществените места,където се събират много хора.Места с фонтани,водоскоци,водопади.
Посоката в картата,построена с координати за София е североизток-там е Марс.
Марс е на 5* от АС – Изток,

ДОМ    ПОСОКА
1          Изток
2         Изток-Североизток   
3         Север – Североизток
4         Север
5         Север – Северозапад
6         Запад – Северозапад
7         Запад
8         Югозапад
9         Юг – Югозапад
10       Юг
11       Юг – Югоизток
12       Изток – Югоизток

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Сезонни карти
« Отговор #151 -: Март 31, 2024, 07:32:34 am »
Акрукс, благодаря!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сезонни карти
« Отговор #152 -: Април 01, 2024, 01:56:50 pm »
Сафо, цитираното от теб за Меркурий важи, когато е силно поставен, а в сезонно- годишната карта не е . Или поне в много слаба степен може да се изяви споменатото. Не толкова полезен в своите изяви защото получава аспект от малефик, но и силно променящ се защото хвърля аспет към Луна.
Цитат
докато в ИЗТОЧНО ПОЛОЖЕНИЕ ги кара да преливат.
Меркурий е западен, фазов, в сезонната карта, по- скоро сух. Това че е в собствена терма, помага да се изявяват положителните качества на Овен, използвайки по-хитри прийоми.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Сезонни карти
« Отговор #153 -: Април 01, 2024, 07:50:30 pm »
Рени,в предишен пост си написала" Меркурий е източна елонгация" и аз подчертах текста с "източен "..... ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сезонни карти
« Отговор #154 -: Април 02, 2024, 10:26:17 am »
Сафо, това са различни понятия. Източен Меркурий -изгрява, се вижда преди Слънцето да се покаже на изток. Меркурий е в 12 дом, Слънцето в 1-ви. Като всеки ден се отдалечава от Слънцето, е в 11 дом,  в каква посока ? Расте в посока запад или стига максималното си отдалечаване от Слънцето в западна елонгация. Обратно, Меркурий изгрява на нощното небе, когато Слънцето залезе на запад, източно от него,  тогава Меркурий е западен. Меркурий е в 8 ми дом, а Слънце в 7 ми ,  и всяка вечер все повече се отдалечава от Слънце достигайки източна елонгация, е в 7 ми дом, Слънце в 6 -ти.  тръгвайки към Земята и изчезвайки в лъчите на Слънцето.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Сезонни карти
« Отговор #155 -: Април 03, 2024, 04:55:48 pm »
Рени,разбрах,Благодаря!
За цикъл Венера/Нептун подсети също да разгледаме сезонната карта.В 1ви дом,територия,народ.Мият улици,уж почистват и пръскат срещу паразити.Венера като упр.на 8ми и 3ти домове-има "жертви"в Агенция Митници и днес решиха да отпуснат великденски добавки за пенсионерите.Голям жест! ;D
Мислех,че някой Голям артист-художник,певец,писател ,или актьор ще е в полезрението,ще има промяна на имидж,сграда,фонтан,или ще ни окичат някой стар,дарен трансперант,да се вее над столицата,заради нейния рожден ден.
Но,наистина днес,3.04.се навършват 145 години от обявяването на града за столица на България. :)
« Последна редакция: Април 03, 2024, 05:04:04 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сезонни карти
« Отговор #156 -: Април 03, 2024, 07:03:02 pm »
Сафо, столица- Слънце.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Сезонни карти
« Отговор #157 -: Април 03, 2024, 07:53:31 pm »
Сафо, столица- Слънце.  :)
дали нещо ще се случи в столицата на 11.04.при съвпада Слънце/ Меркурий?!
ще следим :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сезонни карти
« Отговор #158 -: Април 04, 2024, 08:02:27 pm »
дали нещо ще се случи в столицата на 11.04.при съвпада Слънце/ Меркурий?!
ще следим :)
Съвпад Марс/Сатурн половин час преди 11 април, в края на 3д. за столицата, като Сатурн е У2, У3, а Марс У5, У12 на 14° 40' в Риби, съвпад с Ахернар, която е с природа на Юпитер, духовна звезда, свързва се с „изгарянето“ на злото и нечестието. Луната в Телец съвпада с Юпитер У1 и с Уран в 6д. в картата на цикъла.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сезонни карти
« Отговор #159 -: Днес в 04:20:30 pm »
Предстои пролетно равноденствие.Качвам карта с координати на София.
Нощна карта ,всички планети са под хоризонта, предимно в лявата полусфера.
Сатурн е упр.на асц,но не го вижда.Слънцето и Луната са в хармоничен аспект,разходящ.
Стелиум в 1ви.Водолей е мъжки,въздушен знак,топъл и влажен,но Сатурн в риби не се чувства добре,освен това е упр.и на 12 дом.Какви промени предстоят?
Марс в 1ви дом-стачки,битки,спорове,напрежение,но и действия,активност.Полиция.Под управлението на знак Водолей са летища,жп.гари,заводи,електроника,всякакви преносни системи като далекопроводи,електропроводи и подобни.Заради Марс в 1ви е възможно да има пробив,умишлено,или заради човешка грешка,който да доведе до екс-плозия,пожар,унищожаване на техника.Венера екзалтира,упр.на 3 и 8ми домове в картата.В двоен знак.Всичко е по-две и повече.Меркурий е в ретро сянка вече.Кой от какво ще се отрече?
Неподвижни звезди на к4/к10.Дали са видими за периода,нямам представа.
Ще има ли избори с активен 3ти дом,или само напъни,големи приказки.
Нова партия със стари парцали.
Нещо хубаво виждате ли?
Луната в 6ти дом тригон със Слънцето и опозиция с Плутон.
Юпитер и Венера са взаимна рецепция по управление.
От 20 октомври до към 20 ноември,ще има събитие,което няма да ни остави безпристрастни.
Триплицитетните управители на Водолей са Меркурий,Сатурн и Юпитер в нощна карта,каквато е тази.Меркурий е в ретро сянка по това време ,упр.на 4ти дом.Неаспектиран,но с възела.
Браво Сафо! Познавала си за изборите, браво!!
Аз не съм познала в коментара ми тук, в отговор на твое запитване, доволна ли си?

Да подчертая – в моя коментар тук, тъй като в статията ми за пролетно равноденствие не съм писала подобно нещо.