Автор Тема: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна  (Прочетена 7026 пъти)

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 208
ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« -: Януари 14, 2019, 12:31:36 pm »
Не видях да има такава тема,така че пускам тази да ги изследваме в натал особено,а защо не и в транзит?

Натъкнах се на карта в която Лилит е в съвпад с Венера/Марс в Овен и блокира предимно темите по Венера.
Картата е на жена и мисля,че ако не беше Лилит щеше да е много страстна,но тя е студен тип и обстоятелствата в живота я изолират.По Марс иначе има занимания с бойни изкуства.

Знам,че се гледа цялата карта,но дайте все пак да уточним какво правят тези две Луни в картите ни,което идва точно от тях  :)
Никой не резонира с планетите, така както ти!

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #1 -: Януари 14, 2019, 12:45:52 pm »
Имам същия съвпад Лилит 21гр/Венера 23гр/Марс 27гр
Да, блокира и Венера и Марс
Селена е в точна опозиция на Лилит

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #2 -: Януари 14, 2019, 09:28:37 pm »
Ако може малко теория първо

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 208
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #3 -: Януари 15, 2019, 11:54:38 am »
Като,че ли повече е тълкувана Лилит:според това къде се намира,там имаме независимост от страна на психиката,следваме само собствените си желания и виждания,склонни сме обаче и да изкривяваме нещата;показва области където може да се натрупа негативна енергия или където се намесват тъмни сили.Лилит може да бъде и много творческа,тя си създава изцяло това което иска така че знака може да показва какво,а дома-къде.

За Селена не съм се ровил много,счита се за намеса на светлите сили,мястото и може да показва духовни опитности,там където естествено следваме финните закони за обмен на енергия със света.

Ами то за това я пускам тази тема,за да видим на практика какво става.Ето че се повтаря блокирането по Лилит на планетите в съвпад или пак според моите изследвания може да даде някакво залитване,преобръщане на посоката в грешна цел.
Никой не резонира с планетите, така както ти!

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #4 -: Януари 15, 2019, 12:19:41 pm »
При мен Лилит е съвпад с ЛФ в 3-ти дом, Рак. Селена е съвпад с Мц, Козирог.
Това, което съм чела за Лилит в знакът отговаря донякъде. " Черната Луна в Рак предполага лоши отношения с родителите, особено с майката. Необходимо е да се учи на любов към дома си, традициите, семейните отношения и да се възпитава дълг към тях, а не обратното. Възможен начин на смъртта е от удавяне или от отравяне с течности."
Като тинейджърка имах един повтарящ се кошмар, как се давя през нощта в бурно море. Гърмеше и трещеше. Доста неприятно.  :012:
Лилит е в тригон с Плутон, квадрат с Луната и опозиция Нептун.


"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #5 -: Януари 16, 2019, 06:05:06 am »
Попаднах на стара тема, но е само за Селена, така е заглавието й.
 От друг текст прочетох, че това са чувствителни точки, заедно с Хирон- и се разглеждат в комбинация с някои важни арабски точки, като ЛФ и точка на духа. Не помагат при тълкуване на натална карта, а за нивото на божественото, изпитания и уроци на душата. При жените черна луна- Лилит е по-важна, защото някои я свързват с бременността и раждането, както и половото съзряване. Цикълът й е 9г, стои по 9 месеца в знак. Разглежда се с лунните възли и Луната. Селена е със силно влияние на всеки 7г.
« Последна редакция: Януари 16, 2019, 06:24:18 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #6 -: Януари 16, 2019, 06:20:55 am »
Попаднах на стара тема, но е само за Селена, така е заглавието й.
не я намирам.......При мен Селена в 25*лъв 4 дом,опозиция Слънце,секстил Луна.Лилит почти на к4 2*орбис откъм 3ти дом,в лъв,най-точен аспект с Уран от 5 дом,(секстил),квадрат Юпитер .Когато е задействана ,много силни страсти съм изживявала.Юпитер е у7,у8 домове и е в 6дом,скорпион.Някога в работата ми се налагаше да контактувам с хора от сен.бизнес,групировки,известни лица от близкото минало.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #7 -: Януари 16, 2019, 06:27:03 am »
Сафо, заповядай линк, дано се отваря.
http://astra.la/forum/index.php?topic=617.msg41336;topicseen#msg41336

В търсачката пишеш Селена и темата излиза.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #8 -: Януари 16, 2019, 06:28:46 am »
Да,благодаря.Бях я изписала с малка буква. :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #9 -: Януари 16, 2019, 06:31:45 am »
В момента по транзити,Лилит е на 18*водолей,Селена 22*лъв,нали не бъркам?!Ще имам възврат на Селена около Р.Д.
« Последна редакция: Януари 16, 2019, 06:35:03 am от Сафо »

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #10 -: Януари 16, 2019, 06:40:32 am »
не я намирам.......При мен Селена в 25*лъв 4 дом,опозиция Слънце,секстил Луна.Лилит почти на к4 2*орбис откъм 3ти дом,в лъв,най-точен аспект с Уран от 5 дом,(секстил),квадрат Юпитер .Когато е задействана ,много силни страсти съм изживявала.Юпитер е у7,у8 домове и е в 6дом,скорпион.Някога в работата ми се налагаше да контактувам с хора от сен.бизнес,групировки,известни лица от близкото минало.

Прочетох че много силно се усеща транзитът й през знакът на Слънцето, а съвпад с него заблуда и засегнато Его, налагане на собствената воля върху другите. При мен донесе доста раздразнение, конфликти с близките хора и да наранено его. Селена е транзитирала през 4-ти, точен квадрат партньорската ос.  Интересно, Селена се свързва със Сатурн,  Юпитер. Лилит с нодалната ос и Луната, и Слънцето. Отчитам големи съвпадъци при важни периоди, тежки но част от израстването и съзряването. И да имало е болка, трябва да видя Хирон къде е бил тогава.  :)
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #11 -: Януари 16, 2019, 06:46:07 am »
Прочетох че много силно се усеща транзитът й през знакът на Слънцето, а съвпад с него заблуда и засегнато Его, налагане на собствената воля върху другите. При мен донесе доста раздразнение, конфликти с близките хора и да наранено его. Селена е транзитирала през 4-ти, точен квадрат партньорската ос.  Интересно, Селена се свързва със Сатурн,  Юпитер. Лилит с нодалната ос и Луната, и Слънцето. Отчитам големи съвпадъци при важни периоди, тежки но част от израстването и съзряването. И да имало е болка, трябва да видя Хирон къде е бил тогава.  :)
Ами,да,скоро ще споделя,че вече от заблуди и засегнато его ми се гади,буквално.Свекърва ми има съвпад Лилит/Слънце.Мъжа ми -Лилит съвпад Южен възел.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #12 -: Януари 16, 2019, 06:48:00 am »
В момента по транзити,Лилит е на 18*водолей,Селена 22*лъв,нали не бъркам?!Ще имам възврат на Селена около Р.Д.

Това ще е интересно! Кой подред възврат е това, има значение кога се случва, защото се усеща по-силно като влияние. Ако духовността на човек се е развила ще получи голяма подкрепа, поне това разбрах.   :)
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #13 -: Януари 16, 2019, 06:56:38 am »
Ами,да,скоро ще споделя,че вече от заблуди и засегнато его ми се гади,буквално.Свекърва ми има съвпад Лилит/Слънце.Мъжа ми -Лилит съвпад Южен възел.

Лилит/Слънце в кой градус и дом се случва при свекърва ти? И при мъжът ти изглежда силно влиянието, но в женска карта е повече. Въпреки че случайно гледах карта на Винсен Касел, който има черна луна съвпад ретро Сатурн и Хирон в 8-ми. Ценител на женската красота и новата му съпруга е красавица, и е на 21г.  :012: Сатурн е стар управител на 7ят му дом
« Последна редакция: Януари 16, 2019, 06:58:53 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #14 -: Януари 16, 2019, 06:58:00 am »
Това ще е интересно! Кой подред възврат е това, има значение кога се случва, защото се усеща по-силно като влияние. Ако духовността на човек се е развила ще получи голяма подкрепа, поне това разбрах.   :)
Ще проверя после и ще пиша.Сетих се,че когато транзитна Лилит беше в точна опозиция с нат.Луна(2017г.)и Сатурн спря стационарен там,в 21*стрелец,бях почти умряла,в депресия,срив,психясала.Отидох да ми леят куршум,не бях ходила по баячки,врачки никога.Казаха ми ,че имам направена магия и бях в стрес от това.