Автор Тема: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна  (Прочетена 7031 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7265
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #15 -: Януари 16, 2019, 07:03:11 am »
Лилит/Слънце в кой градус и дом се случва при свекърва ти? И при мъжът ти изглежда силно влиянието, но в женска карта е повече. Въпреки че случайно гледах карта на Винсен Касел, който има черна луна съвпад ретро Сатурн и Хирон в 8-ми. Ценител на женската красота и новата му съпруга е красавица, и е на 21г.  :012: Сатурн е стар управител на 7ят му дом
В кой дом не зная,но има Слънце в 18* водолей,където сега е Лилит.Вчера и направиха операция на ставата.В натала Слънце/Лилит(съвпадът не е точен)опозиция Плутон/Сатурн.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #16 -: Януари 16, 2019, 07:08:04 am »
Не вярвам в магии, а в уроки- лоши, завистли очи, лоша дума, отношение. Тях и с добро често не можем да избегнем, нормално е да се чувстваме зле, когато друг ни мисли лошото и имаме контакт с него. Много добре действа нещо като молитва, в която се помолим за него да се излекува и прогледне към доброто, пълноценно съществуване. Завиждат слабите, силния няма време и мотив.  Той е зает да живее и помага, колкото може повече.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #17 -: Януари 16, 2019, 07:28:49 am »
В кой дом не зная,но има Слънце в 18* водолей,където сега е Лилит.Вчера и направиха операция на ставата.В натала Слънце/Лилит(съвпадът не е точен)опозиция Плутон/Сатурн.

Извинявам се предварително,, дано не е много невъзпитано от моя страна да попитам, при нея защо е била необходима тази операция, друго по-сериозно заболяване ли има или след счупване?
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7265
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #18 -: Януари 16, 2019, 07:39:27 am »
Извинявам се предварително,, дано не е много невъзпитано от моя страна да попитам, при нея защо е била необходима тази операция, друго по-сериозно заболяване ли има или след счупване?
Не може да се движи вече,износена става,няма счупване.
За Лилит и друго се сетих,понеже моята е на к4 ,свързвам я и с баба ми по бащина линия,която се изявяваше като баячка.Със синът ми имаме съвпад на Лилит.В синастрия мисля е много обсебваща.Моята е в точен квадрат с у1 дом на мъжа ми.Неговата Лилит е опозиция на моята Венера.
В магии и аз не съм вярвала,че има хора,които се занимават с такива неща,но човекът при който отидох да ми лее куршум,каза,че този,който се пореже с нож до 2 седмици-той е.Срязаха се две женки от близкото ми обкръжение,роднини.Вярна е онази приказка,че само близък може да те нарани.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #19 -: Януари 16, 2019, 07:48:27 am »
Сафо, поставям един цитат от текст на Муси Дачева, понеже при теб и свекърва ти има засегнати точки, знаци от посочените, но ти ще кажеш дали има вярно в написаното.
"Лилит в наталната карта на жените е по -силно проявена и се свързва най-вече с дълбоките емоционални изживявания, сексуалната страст и физическата привлекателност – оръжията на женската власт над мъжете. Например сексуалност и силно магнетично привличане на другия пол притежават жените, при които рождената Лилит прави аспект с рождените Слънце, Луна, Асцендент и (или) МС(зенит).
Лилит се смята за съуправител на Скорпион и екзалтираща в Риби.

Някои изследователи на Черната Луна, след анализ на хиляди натални карти на хора, водещи много активен начин на живот, са стигнали до следните изводи:
– съвпадът и опозицията на Лилит с Луната в наталната карта влияе неблагоприятно върху разкриването на творческите способности и социалната реализация на човека.
– няма доказателства за това, че съвпадът и опозицията на Лилит и Луната носят фаталност в хороскопа. Но при някои астрологични съчетания като разполагане по осите Дева-Риби, Лъв-Водолей и Овен-Везни плюс съвпад на Лилит с рожденото Слънце се наблюдава завишен риск за живота."
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #20 -: Януари 16, 2019, 08:43:57 am »
Не може да се движи вече,износена става,няма счупване.
За Лилит и друго се сетих,понеже моята е на к4 ,свързвам я и с баба ми по бащина линия,която се изявяваше като баячка.Със синът ми имаме съвпад на Лилит.В синастрия мисля е много обсебваща.Моята е в точен квадрат с у1 дом на мъжа ми.Неговата Лилит е опозиция на моята Венера.
В магии и аз не съм вярвала,че има хора,които се занимават с такива неща,но човекът при който отидох да ми лее куршум,каза,че този,който се пореже с нож до 2 седмици-той е.Срязаха се две женки от близкото ми обкръжение,роднини.Вярна е онази приказка,че само близък може да те нарани.
Потвърждавам и при мен, че Лилит  участва в синастрията и засяга важни точки, също и при започване на по-значима връзка. Най-значимата ми връзка Лилит съвпада почти с Асц на партньора. Много често ми се закачаха мъжки Слънца на нея, едва ли е случайно. Тип ласкатели, сладкодумци.  Лилит в 3-ти.
« Последна редакция: Януари 16, 2019, 11:48:49 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #21 -: Януари 16, 2019, 09:27:09 am »
Мъжа ми -Лилит съвпад Южен възел.

И още от Муси - "Когато Лилит е неблагоприятно свързана наталната карта – в квадрат или опозиция с Луната, с малфактор или е в съвпад с Южния възел, при нейните транзити през кардиналните домове настъпват остри драматични събития в живота на човека."
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 208
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #22 -: Януари 16, 2019, 09:30:31 am »
Четох,че Лилит засилва отрицателният потенциал на своя Диспозитор,за Селена е положителният потенциал на нейния Диспозитор.
Никой не резонира с планетите, така както ти!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7265
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #23 -: Януари 16, 2019, 10:59:22 am »
Четох,че Лилит засилва отрицателният потенциал на своя Диспозитор,за Селена е положителният потенциал на нейния Диспозитор.
Слънцето при мен е диспозитор и на двете.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #24 -: Януари 16, 2019, 11:02:25 pm »
Предвид 7-годишния цикъл на Селена, при възвратите ѝ е имало влюбвания. В нат. карта попада в 12-ти дом във водолей, прави секстил към Слънце, Юпитер и квадрат към Плутон. Като най-значимо беше преди 4г., негов стелиум Венера/Слънце/Меркурий в съвпад с моята Селена. Не доведе до нищо положително, освен куп разбити мечти и неприятни спомени.
По това време тр. Лилит е била върху нат. ДЦ.

Темата ми напомня на символиката Ин-Ян.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #25 -: Януари 16, 2019, 11:48:42 pm »
Проявлението ефекта-дефекта на Селена в натала ми и по транзити е едно голямо НИЩО. Прехвалена измислица- недомислица. Ефекта на възврата е все едно Нибиру да ми падне в задния двор -демек нищо  :012: По едно време с цялата си астронаивност чаках и търсех проявление-просветление от/ по Вулкан, ама  :engel016:грънци на бабини трънци  :012: Ни пепел ,ни лава ,ни дим ,а аз чаках Помпейско червено, направо да ми скочи филма от минал живот измежду отломките. И все пак някой, ако знае да каже. Лилит и тя е преувеличена в аспекта за страсти и кармичност, но транзитите могат да влият на подсъзнателно ниво, може да се усети в  сънища  с архетипни символики. Просто приказките за Хирон и Лилит звучат много привлекателно за жадуващите приказни страсти женици и се дъвчат едни и същи лукуми в астропространството. Красиви ,но неверни приказки, които отричам да са валидни по дифолт. Ще се радвам, ако имат по-така смисъл да го науча, ама наистина  :012:

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #26 -: Януари 17, 2019, 01:46:49 am »
Засега ми стига прочетено, че всяко нещо има крайности и баланс. При тези чувствителни точки, ако инфото е вярно, те добавят нюанс, когато са в съвпад с планета, оси- което е индивидуално. Нормално е да не ги усещаме. И са в синхрон с нашето духовно развитие, както арабските точки и фиксираните звезди, съзвездия. В традиционната астрология тези точки се използват повече в хорарната астрология и при елекции. Нямат осезаемо въздействие, освен може би точен съвпад, квадрат, опозиция със Слънце, Луна, главни оси, зависи от знакът и синхронът с цялата картина, не само наталната, а времето. Обикновено играят с другите чувствителни точки и се обработват целенасочено, който иска и се интересува. Забелязала съм, че при бременност, раждане Хирон и Лилит са в синхрон със събитието, като транзити в съответните домове, на куспида или точен аспект със сигнификаторите. Нищо не губя, ако се опитам да ги развия поне малко. Даже напротив, печеля- от четеното и проверката, разсейвам се, почивам си даже. Вчера видях, че Селена ми е съвпад с Мц и ми е интересно. А при започване на важна връзка съм имала точен съвпад на Прозерпина със 7-ми, която по натал е почти съвпад с господаря му. Транзитни Лилит/Юпитер в 1-ви, терма на Юпитер. Спирам, че стана ужасно дълго, а всичко е много навързано, на мен ми е трудно да синтезирам без да съм си записала някъде преди това всичко. Важен е ентусиазмът и обстоятелствените пояснения.  :012:

Гася кадъра! Лека нощ!  :)
« Последна редакция: Януари 17, 2019, 01:50:23 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7265
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #27 -: Януари 17, 2019, 08:18:25 am »
Ребека,вероятно не са ъглови,не са аспектирани твоите Лилитка,Селена :017:

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #28 -: Януари 17, 2019, 09:01:20 am »
Въпрос на настройка е изглежда. Примерно, сега открих, че Селена е съвпад с Мц + точкта на бедствията, Eta lyrae (Аладфар) от съзвездието Лира. Няма как да кажа, дали има влияние или не, като сега разбирам за тях. Не съм се интересувала досега. Но имам желание да ги проуча в действие,
Попаднах на един сайт, в който се построяват елективни карти -  намиране на подходящия момент за отработване на определена точка, правят се пръстени с подходящия камък и билки (да се прогонят злите духове или да се извикат добрите).  :012: Пак съвпадък, вчера писахме тук за магии.  :)

https://www.renaissanceastrology.com/fixedstars.html
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 208
Re: ЛИЛИТ и СЕЛЕНА Черната и Бяла Луна
« Отговор #29 -: Януари 17, 2019, 09:08:55 am »
Не видях,коя звезда управлява хематита. Аз сега съм решил да го нося,защото прогр Луна ми влиза в Скорпио.
Никой не резонира с планетите, така както ти!