Автор Тема: Меркурий  (Прочетена 65937 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий
« Отговор #30 -: Юли 02, 2018, 04:29:21 pm »
Мен вече ме опъва кръста,буквално.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #31 -: Юли 02, 2018, 05:01:24 pm »
Ръшман пише,че 7*дева е градус на разврата.Имате ли наблюдения?
Ръшман е писала, че мъже с Телец или Козирог в 28-29гр стават милионери, ама моят мъж още кара на една заплата до следваща заплата  :012:
 Имаме с моите съученици Уран 7гр, всички сме семейни с деца и внуци вече, не сме го ударили на разврат.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий
« Отговор #32 -: Юли 02, 2018, 05:35:23 pm »
Ръшман е писала, че мъже с Телец или Козирог в 28-29гр стават милионери, ама моят мъж още кара на една заплата до следваща заплата  :012:
 Имаме с моите съученици Уран 7гр, всички сме семейни с деца и внуци вече, не сме го ударили на разврат.
Това съм го пропуснала.Какво в теле и козирог, планета или к2?  Уран при теб е у6 дом,в ежедневието ти може да попадаш на такива хора,неочаквано,изненадващо.Котката ти може да е развратница.
« Последна редакция: Юли 02, 2018, 05:47:26 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий
« Отговор #33 -: Юли 02, 2018, 09:25:14 pm »
Планети в 27, 28, 29 градус във всички знаци, но най-често в земни и водни, на страница 81 е писала Ръшман
И ти написах, че аз и моите съученици имаме Уран на този градус и никой не е развратен, ти си продължаваш с бла бла, котката ми била развратна- нещо друго не можа ли да измислиш? И нямам в обкръжението такива хора, че да ги привличам.
Акрукс,не се сърди и дразни,но искам да знам защо Ръшман е написала това.Все пак в дева Юпитер е в изгнание,а Венера в падение.Според Валенс тази терма ,ако е засегната от малефици води до проституция.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #34 -: Юли 03, 2018, 12:31:50 am »
Акрукс,не се сърди и дразни,но искам да знам защо Ръшман е написала това.Все пак в дева Юпитер е в изгнание,а Венера в падение.Според Валенс тази терма ,ако е засегната от малефици води до проституция.
Според Глоба 7мия градус на Дева давал хомосекуалност, според Вронски - скромност, силно любопитство и любознателност, любов към изкуствата, особено в музика, поезия, литература може да има успех, обаче, ако е поразен, дава лекомислен и аморален живот.
В случая Уран ми е в 8-мия градус, за който Вронски пише-  Самодисциплина, самоконтрол и самообладание.  Ранно развитие на физически сили и ума, практичност. Успех в бизнеса, финансовата деятелност, наука и на­учно-изследователска работа, на военно поприще, в морском де­ле. Способности за литература, поезия, музика. Най-голямо удовле­творение носят плодовете от собствения труд. Според Глоба, Параис, Кефер, също дава литературни способности. http://vervolf.blogspot.com/2011/08/2_22.html
Уран при мен участва в творчески аспект с Венера.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #35 -: Юли 05, 2018, 10:29:09 am »
Тези дни , докато Меркурий е съвпад с възела, срещнахте ли (се) информация, която по някакъв начин ще спомогне в развитието на нещата в сферата, която е активирана; с хора, с които да има какво да си кажете; да пазите целта в главата си; да не изпускате нещата, случващи се точно пред вас.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Меркурий
« Отговор #36 -: Юли 05, 2018, 01:33:12 pm »
При мен Меркурий е на К6 в опозиция на Марс на К12. Нодалната ос квадратира нат.Уран. Снощи разгледах ситуацията и очаквах гръм от ясно небе.
Трябва да финализирам един  документ и от 2 месеца го побутвам - не сега, хайде после. По принцип не действам така - реагирам на момента, и не отлагам нищо, но този случай е изключение. Днес точно ме подканиха отново, и с неудоволствие ще го направя.  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Меркурий
« Отговор #37 -: Юли 05, 2018, 01:43:01 pm »
Тези дни , докато Меркурий е съвпад с възела, срещнахте ли (се) информация, която по някакъв начин ще спомогне в развитието на нещата в сферата, която е активирана; с хора, с които да има какво да си кажете; да пазите целта в главата си; да не изпускате нещата, случващи се точно пред вас.  :)
Аз да, съвпадът ми е на IC, Марс – горе. Пчеличка съм, яко надъхана, хора вдъхновения и обратното – хора, които ме карат да се бунтувам и да си бутам камъка нагоре. Палци. Т'ва е.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий
« Отговор #38 -: Юли 05, 2018, 03:59:30 pm »
Тези дни , докато Меркурий е съвпад с възела, срещнахте ли (се) информация, която по някакъв начин ще спомогне в развитието на нещата в сферата, която е активирана; с хора, с които да има какво да си кажете; да пазите целта в главата си; да не изпускате нещата, случващи се точно пред вас.  :)
И при мен е близо до ИЦ,откъм 3ти.От вкъщи,от навън,от колата,в непрекъсната комуникация съм с хора и противно на очакванията ми,заради квадрата към нат.юпитер у7 у 8 домове,изпитвам удоволствие от това.
« Последна редакция: Юли 05, 2018, 04:05:41 pm от Сафо »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий
« Отговор #39 -: Юли 05, 2018, 04:14:36 pm »
Изумявам се как работят мунданните аспекти, точна опозиция на Меркурий и Марс днес.
Преди около час чух силен звук и помислих, че бойлерът гърми, беше включен. Отидох да го изключа, нямаше нищо. Тогава помислих, че може би мъжките котаци са се сбили пак и са изсъскали. Обаче миришеше на бакелит много силно. Влизам в другата стая /сега е необитаема/ и виждам черна стена и гръмнал контакт. Вероятно е дал на късо. Можеше да се стигне и до пожар. Добре, че не е станало в мое отсъствие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Меркурий
« Отговор #40 -: Юли 05, 2018, 04:23:41 pm »
В ранните часове на седми влизаме в зоната на ретроградната сянка на Меркурий.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Меркурий
« Отговор #41 -: Юли 05, 2018, 04:33:44 pm »
Тези дни , докато Меркурий е съвпад с възела, срещнахте ли (се) информация, която по някакъв начин ще спомогне в развитието на нещата в сферата, която е активирана; с хора, с които да има какво да си кажете; да пазите целта в главата си; да не изпускате нещата, случващи се точно пред вас.  :)

Рени, изключително точно си го написала!  :72: Докато четях, всяка дума сякаш залепваше на мястото си. Обаче се чудя дали това е възможно при разходящ съвпад на Меркурий със СЛВ? Снощи едно изказване направо ме удари като с мокър парцал и затвърди позицията ми по въпроса и по- нататъшното развитие на нещата. Направо ми разбута и без това крехкия вътрешен баланс.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Меркурий
« Отговор #42 -: Юли 05, 2018, 09:36:45 pm »
Изумявам се как работят мунданните аспекти, точна опозиция на Меркурий и Марс днес.
Преди около час чух силен звук и помислих, че бойлерът гърми, беше включен. Отидох да го изключа, нямаше нищо. Тогава помислих, че може би мъжките котаци са се сбили пак и са изсъскали. Обаче миришеше на бакелит много силно. Влизам в другата стая /сега е необитаема/ и виждам черна стена и гръмнал контакт. Вероятно е дал на късо. Можеше да се стигне и до пожар. Добре, че не е станало в мое отсъствие.

Аууу, някой трябва да прегледа инсталацията. Ти си добре, нали?



И при мен се изяви по безкрайно изненадващ ме - Марсово-Уранов начин :) Да припомня - Меркурий и СЛВ са на К6, МАрс и ЮЛВ на К12 и  квадратират нат.Уран.

Днес внезапно ме осени проблясък  да включа кардио в тренировките си - не съм го правила от години. Насилих се в началото, но ми стана много хубаво после  :29: при ретро фазите на Марс имам енергия, в натала ми е ретро :)
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Меркурий
« Отговор #43 -: Юли 06, 2018, 08:10:14 am »
Изумявам се как работят мунданните аспекти, точна опозиция на Меркурий и Марс днес.
Преди около час чух силен звук и помислих, че бойлерът гърми, беше включен. Отидох да го изключа, нямаше нищо. Тогава помислих, че може би мъжките котаци са се сбили пак и са изсъскали. Обаче миришеше на бакелит много силно. Влизам в другата стая /сега е необитаема/ и виждам черна стена и гръмнал контакт. Вероятно е дал на късо. Можеше да се стигне и до пожар. Добре, че не е станало в мое отсъствие.
добре,че не е гръмнала цялата инсталация,да останеш без ток,уран е намесен ,т-каре :38:

Тези дни , докато Меркурий е съвпад с възела, срещнахте ли (се) информация, която по някакъв начин ще спомогне в развитието на нещата в сферата, която е активирана; с хора, с които да има какво да си кажете; да пазите целта в главата си; да не изпускате нещата, случващи се точно пред вас.  :)

срещнах,летен вирус с повръщане вчера, спах непробудно 12 часа и днес съм по-добре,слава богу,че е бързопреходен :)

тр.опозиция марс вд. -мерк е в т-каре с нат.венера/луна,класика
« Последна редакция: Юли 06, 2018, 08:15:50 am от strelicka »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #44 -: Юли 06, 2018, 10:28:21 am »
Тези дни , докато Меркурий е съвпад с възела, срещнахте ли (се) информация, която по някакъв начин ще спомогне в развитието на нещата в сферата, която е активирана; с хора, с които да има какво да си кажете; да пазите целта в главата си; да не изпускате нещата, случващи се точно пред вас.  :)
При мен този съвпад се случва в 11д, съответно съвпадът на ретро Марс с южния възел е в 5д, в хармония са със светилата- комуникацията с децата е възстановена, малката дъщеря ме отблокира в уатсап (кога ли и във фейсбук?), а вчера дори ми се обади по телефона да ме информира за неща, свързани с предстояща работа за през зимния сезон. Вчера ми започна и новия Лунар с Асц. в 5д.