Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 109040 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #360 -: Юни 14, 2016, 02:57:36 pm »
Весо, на баща ти никой насила не му е сложил фуния в устата и не му налива алкохол там. Това си е негов съзнателен избор, за който ти нито носиш вина, нито отговорност. Отговорност носиш за своя живот и за начина, по който ще се случва оттук нататък, това е твоят избор.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #361 -: Юни 14, 2016, 04:25:54 pm »
ето, Веско, 1480лв заплата

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #362 -: Юни 14, 2016, 10:45:05 pm »
ето, Веско, 1480лв заплата
Благодаря, Папи!
Ходих до нашия Лидл, но там ми казаха, че не търсят хора. По-странното е, че в магазина досега не съм виждал никакви продавач-консултанти, само касиерките и един охранител. Интересно за коя ли позиция дават такава заплата и в кой ли град.  :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #363 -: Юни 14, 2016, 10:54:23 pm »
Прилича ми на столична заплата, освен ако тази търговска верига няма политика за унифициране на заплатите в цялата страна. И все пък за извън столицата множко ми се вижда, но в Пловдив по има шанс. Във Варна ако стъпите, надежда всяка тука оставете - масова заплата 500 лв., вкл. за квалифициран персонал на офис позиции.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #364 -: Юни 14, 2016, 11:07:25 pm »
И в Пловдив е същото като Варна. Не забравяй, че в нашата държава всичко извън София е дълбока провинция.
Хубавото е, че баща ми е на път да се съгласи за пианото.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #365 -: Юни 15, 2016, 12:45:29 am »
Благодаря, Папи!
Ходих до нашия Лидл, но там ми казаха, че не търсят хора. По-странното е, че в магазина досега не съм виждал никакви продавач-консултанти, само касиерките и един охранител. Интересно за коя ли позиция дават такава заплата и в кой ли град.  :017:

Брееейй, да взема и да кандидатствам вместо теб
В статията изрично пише, че свободните работни места по градове ги има на сайта им. Трябваше просто да провериш и да следиш кога ще се появи нещо подходящо

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #366 -: Юни 15, 2016, 08:22:43 am »
Погледнал съм в сайта им, засега не виждам свободни позиции за Пловдив, но ще следя.
Ето линка, който гледам: http://jobs.lidl.bg/cps/rde/career_lidl_bg/hs.xsl/jobsearch.htm

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #367 -: Юни 15, 2016, 08:56:10 am »
Ами да, освен това пробвай и в някоя друга голяма верига, може да се окаже, че заплатите са по-добри от твоята сега

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #368 -: Юни 15, 2016, 11:05:27 am »
В статията пише средна заплата в системата на Лидл. Но по принцип големите вериги дават добро заплащане, метро, техномаркет и т.н.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #369 -: Юни 15, 2016, 11:20:03 am »
В големите вериги заплатите в администрацията наистина са добри. Но обслужващия персонал в магазините е на по-ниски заплати - не повече от 500-600-700лв. Но пък със сигурност ще е по-добра от това, което в момента получава.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #370 -: Юни 15, 2016, 11:26:37 am »
В големите вериги заплатите в администрацията наистина са добри. Но обслужващия персонал в магазините е на по-ниски заплати - не повече от 500-600-700лв. Но пък със сигурност ще е по-добра от това, което в момента получава.

Което е добре за неквалифициран труд :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #371 -: Юни 15, 2016, 11:29:24 am »
Принципно - да. Това са брутните. Само го дадох като информация.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #372 -: Юни 15, 2016, 11:33:56 am »
Средна заплата 1500 лв как се получава-ако мениджъра взима 10 000 ,а другите 10 служителя по 500 лв-средно аритметично :57: Говорим за хора без специално образование-по-вече от 500 едва ли .Все пак ако се изкарат понататък квалификации-може да стигне 700,в София-900 примерно .Сигурно се смятат и разни привилегии в парично изражение-купонио,облекло и тн .В чужбина съм работил с хора завършили средно специално със стипендия от тия вериги със осигурена работа след това там-не работят,отказват там-стартова заплата там 1000 евро,строител взема средно 2-3 хил законно .Вариант е да се изкарат квалификациите заедно със стажа и след това да се работи във филиалите в чужбина,но трябва език .

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #373 -: Юни 15, 2016, 11:43:35 am »
И аз се нареждам :72: Тук с няколко добри дипломи толкова не мога да докарам,в чужбина толкова изкарвам чисто ,но бачкането е 3пъти по-яко  :-X

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #374 -: Юни 15, 2016, 12:07:50 pm »
Брееейй, да взема и да кандидатствам вместо теб
В статията изрично пише, че свободните работни места по градове ги има на сайта им. Трябваше просто да провериш и да следиш кога ще се появи нещо подходящо
що се връзваш на измислените драсканици на псевдожурналисти?
като откриха в нашия квартал преди няколко години Лидл и същите алабализми се писаха, толкова хора си губиха времето да им ходят на крак и кандидатстват за работа, че на сайта им пишеше, че не приемат обнлайн, и после се оказа, че отдавна са си имали назначени техни хора, само разиграваха останалите
заплатите не са повече от 500лв в магазина, по-високи може би получават мениджерите в централата, както и в столичните магазини
още 2009 като замина да учи малката ми дъщеря в столицата ме попита защо неин състудент, който работел общ работник- зарежда щандовете в столичен маркет от веригата СБА, вземал 800лв, а за същата работа в нашия град неин бив съученик получаваше 300лв.- обясних и, че разликата идва от потреблението- в столичния маркет повече хора влизат и купуват, отколкото в нашия квартаклен магазин