Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107158 пъти)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #390 -: Юни 15, 2016, 10:25:00 pm »
Днес много ти върви, Лили. : )))
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #391 -: Юни 15, 2016, 10:31:04 pm »
Две уникални предложения получих, шансът на живота ми!  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #392 -: Юни 15, 2016, 10:37:29 pm »
Направо средиземноморски-предложения на които не можеш да откажеш. Да се качиш на потъващият им лайнер на цена на лайновоз -3 часа до съседния колохоз :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #393 -: Юни 16, 2016, 05:40:06 pm »
И на мен ми се струва, че би се чувствал по на място в някой специализиран магазин за технически стоки, а не в квартална бакалия или магазин за алкохол, цигари и вестници. В някои магазини има и по-гъвкава бонусна система, дават % от продажбите. В бакалия се взема фиксирана заплата, която клони към минималната.
И на настоящата работа има бонуси към заплатата, но зависи колко и какво продаваш. Особено ако повече клиенти купуват предплатени карти за мобилни оператори.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #394 -: Юни 16, 2016, 05:42:12 pm »
А защо да не потърсиш работа в някой компютърен магазин, в склад? Но второто е по-отговорно, там се приема стока, работи се със специализиран софтуър и си МОЛ.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #395 -: Юни 16, 2016, 06:55:02 pm »
А защо да не потърсиш работа в някой компютърен магазин, в склад? Но второто е по-отговорно, там се приема стока, работи се със специализиран софтуър и си МОЛ.
За първото се изисква опит в ремонта на хардуер, а аз никога не съм го правил.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #396 -: Юни 16, 2016, 09:03:04 pm »
За първото се изисква опит в ремонта на хардуер, а аз никога не съм го правил.

Веско, и ти като мен - искам го това пусто счетоводство, ама като нямам опит, и все още уча. Но аз съм упорита и не се отказвам - измислям различни варианти и пробвам. Така че, не се предавай - пробвай! Успех!
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #397 -: Юни 16, 2016, 09:17:45 pm »
Скорпито е права. Ако човек не пробва нещо ново и различно, докато е по-млад, то за кога остава? Имайте предвид, че на около 40 шансът драстично намалява. Между 30 и 35 е времето за повишаване на квалификация, за експерименти, опознаване на нови възможности в професионалната сфера, търсене на алтернативи. Докато аз сега и да добия още една, поредната допълнителна квалификация, няма закъде вече - навсякъде ми отхвърлят кандидатурата поради прекалено много опит, който не е необходим за една по-обикновена длъжност с рутинни задължения. Така че трупайте разнообразен опит, учете нещо ново, докато сте млади, по-нататък ставаш по-неконкурентоспособен, ако решиш да се преквалифицираш на средна възраст и да започваш нещо ново от нулата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #398 -: Юни 16, 2016, 09:33:52 pm »
Веско в някои магазини може и да искат, в други предполагам си имат техници за тази част.

Братовчед ми е с художествено образование, там не можа да си намери свястна работа, опитва много години и все нищо не ставаше. Преди известно време започна в някаква чуждестранна софтоерна фирма, занимава се с Databases с прилична заплата, минал е там някакво фирмено обучение, а до преди това до колкото имам наблюдения ми се струваше, че не знае как се включва компютър :) Та в момента в тая сфера взимат едва ли не куцо и сакато и ако искаш ще си изнамериш нещо подходящо.

При мобилните оператори май пак ще са по добри условията, отколкото при вестниците и не се изискват кой знае какво. А всичките имат офиси почти на всяка пряка, така че предполагам се намират свободни места. Пък дипломата ще ти е предимство, за да те вземат и пак няма да работиш по нейната специалност, щом не искаш. А уменията които се искат, за да продаваш телефони и да приемаш плащания за сметки са почти същите като тези да продаваш вестници и лотарийни билети.

Големите магазини за техника, от сорта на Технополис, Техномаркет, Зора пак са по-добър вариант.
« Последна редакция: Юни 16, 2016, 09:36:18 pm от Satin »

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #399 -: Юни 17, 2016, 01:51:46 am »
За първото се изисква опит в ремонта на хардуер, а аз никога не съм го правил.

Веско, изобщо не е задължително да имаш опит в ремонта на хардуер за да работиш като продавач-консултант в магазин за хардуер и прочие.
Достатъчно е да познаваш актуалните платформи на мобилния и десктоп пазар, да можеш да обясниш на клиент какво е четирияден процесор или колко музика или филми може да побере един хардиск от 1ТБ (подобни въпроси са ми задавали преди време на интервю за подобна позиция).
Доколкото си спомням ти май беше с техническо образование или се бъркам ?

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #400 -: Юни 17, 2016, 07:49:30 am »
За продавач бих погледнал 6д-работа за която не е нужна диплома по 10д .Чужди карти не съм гледал много,най-много 30,още с моята се занимавам,само в една стана въпрос за работа като продавач-жената работила като продавач-консултант на камъни в бижутерия-имаше Венера /бижута в Телец/земен,фиксиран знак-камънаци/ тронова-не какви да е камънаци, а бижута  :72: Моята карта в това отношение още не съм разбрал-6д e лъв,празен,у6д Слънце крайно анаретно-в края на 7д с влияние и на 8д .Проява-когато работя ме назначават за шефче без особен контрол над подчинени,връзкари,назначени от по-големия шеф,когато не е по диплома-не съм шеф,но пък се съобразяват ,аз съм тоя дето го  возят например шефовете-имам книжка но не ми се кара .противоречиво положение ::)
« Последна редакция: Юни 17, 2016, 08:08:48 am от Bin »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #401 -: Юни 17, 2016, 10:01:15 am »
Остави я тази работа. Още си спомням как в една голяма верига за техника един не можа нещо да ми отговори на въпросите за един продукт, че извика друг работещ там.  Най-малкото е необходимо да си наясно с това което продаваш - телефони и  т.н., за да можеш да го представиш и обясниш на клиентите.
То не че е сложно, но съм останала с впечатление, че Веско няма голям афинитет към смартфоните.

Е Веско нали е с техническо образование.

И аз като си носих лаптопа на сервиз, ми обясниха, че не хващам wi fi заради честотата на процесора  ;D пък много добре знаех що не хващам, заради дефектна платка. Същото и защо харда ми работи непрекъснато на 100% процента, първо техниците дето ми слагаха уиндоусите, в опит да го оправят ми направиха още 100 бели, а после и техниците от сервиза не можаха да ми отговорят, спрях си ъпдейтите на уиндоуса и си реших проблема.
Сега трябва да им го нося да ми решат проблема с температурата, не че ще могат, ама да видя каква тъпотия ще измислят, защото проверих, че в режим на игра 90-100градуса били нормални за тоя процесор, което му е максималното, как не гърми не знам.
Наскоро телевизор купувах, ти ги питаш нещо, те не могат да ти отговорят, ходят та четат из книжките.
Така че явно не се изисква особена компетентност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #402 -: Юни 17, 2016, 12:13:13 pm »
То не че е сложно, но съм останала с впечатление, че Веско няма голям афинитет към смартфоните.
Така е, освен това, дори да можех да си позволя такъв, не бих си взел.
Може да имам техническо образование, но това не значи, че разбирам толкова от техника, да не говорим за мобилни телефони.
Имам познат, работещ в магазин на известен мобилен оператор. Работата е почти същата като на Лафка - имат таргети за договори, трябва непрекъснато да кандардисват хора да се обвързват с колкото се може по-дългосрочни договори, вместо да взимат предплатени карти. Ако служителят не успее да си покрие таргета за месеца, има глоби и удръжки от заплатата.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #403 -: Юни 17, 2016, 12:19:46 pm »
Е Веско нали е с техническо образование.

И аз като си носих лаптопа на сервиз, ми обясниха, че не хващам wi fi заради честотата на процесора  ;D пък много добре знаех що не хващам, заради дефектна платка. Същото и защо харда ми работи непрекъснато на 100% процента, първо техниците дето ми слагаха уиндоусите, в опит да го оправят ми направиха още 100 бели, а после и техниците от сервиза не можаха да ми отговорят, спрях си ъпдейтите на уиндоуса и си реших проблема.
Сега трябва да им го нося да ми решат проблема с температурата, не че ще могат, ама да видя каква тъпотия ще измислят, защото проверих, че в режим на игра 90-100градуса били нормални за тоя процесор, което му е максималното, как не гърми не знам.
Наскоро телевизор купувах, ти ги питаш нещо, те не могат да ти отговорят, ходят та четат из книжките.
Така че явно не се изисква особена компетентност.
Именно заради такива проблеми би трябвало персоналът да е компетентен и да има опит. И аз да им бях клиент на тези, щях да се отдръпна и не бих ходил повече на това място.

Относно отделянето, много пъти съм се замислял, но колкото и зле да се държат понякога нашите, явно не ми е достатъчен стимул. Не заради друго, ами покрай събитията от последните години, нямам особено желание за живот и винаги съм на кантар между това да се боря или да скоча от покрива на някоя сграда като онова момиче.
В края на 1 сезон на "One Tree Hill" Нейтън се отдели от родителите си, и при него имаше голям психологически натиск от страна на баща си, но вече беше започнал връзка с Хейли и тя му беше най-големия стимул, а след това се и ожениха. Разбира се, това е филм, в живота не винаги е така и не може винаги да се правят подобни аналогии.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #404 -: Юни 17, 2016, 12:26:49 pm »
Ако служителят не успее да си покрие таргета за месеца, има глоби и удръжки от заплатата.

Те само знаят да санкционират и да удържат от и без това ниската заплата. По-разумно би било, с оглед стимулиране на търговския ентусиазъм у служителите, да има по-ниска основна заплата и бонуси, които да са обвързани с резултатите. А не да те глобяват от основната заплата. Това е некадърен бг мениджмънт, алчност и простотия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui