Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107281 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #450 -: Август 12, 2016, 09:35:02 pm »
Предполагам, някъде около 14:30 часа.

Благодаря, правилно съм предположила  :72:
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #451 -: Август 15, 2016, 07:12:55 pm »
Днес този дойде да ми се извинява и да ме разпитва какво е станало с брат ми (а аз си мислех, че знае, понеже е от квартала). Беше ми много странно поведението му. Дано да не ми създава повече проблеми!

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #452 -: Август 15, 2016, 09:53:40 pm »
Мисля си за тези спрейове и си викам(радикално,егото се обажда) - какви ти спрейове,направо огнестрелно оръжие,искам да пръскам черепи,да излея цялото напрежение,целият досега обърнат навътре страх да се излее навън...
Ако съм подразнил някого с безсмисления си пост,да бъда извинен,просто това си мислех и реших да споделя мисълта си.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #453 -: Август 16, 2016, 02:58:41 am »
Мисля си за тези спрейове и си викам(радикално,егото се обажда) - какви ти спрейове,направо огнестрелно оръжие,искам да пръскам черепи,да излея цялото напрежение,целият досега обърнат навътре страх да се излее навън...
Ако съм подразнил някого с безсмисления си пост,да бъда извинен,просто това си мислех и реших да споделя мисълта си.
Намери си полезно занимание, където да изразходваш подобен вид енергии- например да сечеш дърва, да тупаш килим...

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #454 -: Август 16, 2016, 09:00:08 am »
Хм,добре - а,проблемa кой ще го разреши? Той си е там и си го има,нали целта е да премахнем проблема?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #455 -: Август 16, 2016, 03:15:36 pm »
Хм,добре - а,проблемa кой ще го разреши? Той си е там и си го има,нали целта е да премахнем проблема?
А защо пишеш като страничен наблюдател, все едно нямаш участие в проблема и някой друг ти го създал, а ти невинната жертва умуваш как да се превърнеш в палач?
Няма проблеми, има само възможности!

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #456 -: Август 16, 2016, 04:20:42 pm »
Добре,помисли така един пример от миналото,моят случай е почти подобен - не в буквален,а преносен,метафоричен смисъл. Та,преди години новините често показаха как едни хора системно влизат с взлом в къщите на стари хора по селата,пребиват ги,ограбват ги,някои от тях в последствие умират. Е,те ли са си създали проблема? Някой от някъде дошъл,видял плячка,видял по - слаб,по - слаби и решил,че може да си прави каквото иска,също както в джунглата. Та така... Сега слушам какво ще се даде като отговор.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #457 -: Август 16, 2016, 04:29:38 pm »
Доста български села са в окаяно положение, оставени на произвола на средата, сякаш живеят извън цивилизацията. Малкото останали хора там са стари, самотни и безпомощни, не са в състояние да се изправят срещу набезите на мародери и грабители. Няма и работещи органи на реда, доколкото разбирам. Как си представяте 80-годишен дядо или баба да може да даде адекватен отпор на някой млад мъжага /или няколко такива/, нахлул в жилището им с груба сила и липса на скрупули? В това положение на безпомощните хора им остава само да се молят и надяват, че злото ще ги подмине. Положението е изтървано отдавна и саморазправа няма да помогне. Не могат да бъдат затрити всички изроди, те не спират да се раждат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #458 -: Август 16, 2016, 04:45:25 pm »
Добре,помисли така един пример от миналото,моят случай е почти подобен - не в буквален,а преносен,метафоричен смисъл. Та,преди години новините често показаха как едни хора системно влизат с взлом в къщите на стари хора по селата,пребиват ги,ограбват ги,някои от тях в последствие умират. Е,те ли са си създали проблема? Някой от някъде дошъл,видял плячка,видял по - слаб,по - слаби и решил,че може да си прави каквото иска,също както в джунглата. Та така... Сега слушам какво ще се даде като отговор.

Ми стани полицай и ги вкарвай в затвора, щом искаш справедливост.
А относно твоята агресия, тя си е твой проблем и да няма кой да я провокира ти ще си намериш, защото нито можеш да я контролираш, нито да я вкараш в нещо градивно. Разликата между тези, които визираш и теб е че все още не си я изкарал на вън, но имам чувството, че това няма да е още дълго и накрая ще станеш абсолютно същия насилник, ако не се хванеш в ръце и не направиш нещо положително с живота си.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #459 -: Август 16, 2016, 05:30:30 pm »
От поста ти ме побиват тръпки..
Защо не я оставиш в старчески дом да не ти тежи, понеже разбирам, че приемаш несправедливо делбата на наследството?  Случвала се е подобна ситуация с дядо, майка ми го гледа години на легло, другите наследници прибраха полагащото им се , но не съм чула от устата и такива думи.
Надявам се никога да не изпитам такава злъч по отношение на близък или на себе си.
Тежко и горко на тези, които се надяват да ги гледат деца, защото основната причина да родиш е" да има кой да те гледа на старини".
Ако знам, че гледат на мен като тежест и парцелиран имот, благодаря!
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #460 -: Август 16, 2016, 05:34:25 pm »
Тежко и горко на тези, които се надяват да ги гледат деца, защото основната причина да родиш е" да има кой да те гледа на старини".
И баба ми, Бог да я прости, разсъждаваше така, и правеше редовно скандали на баща ми (неин син) и на майка ми, а накрая, когато се разболя на легло, точно майка ми беше тази, която я къпеше и хранеше, миеше ѝ лайната и урината.  ???
Много съжалявам, akruks, че и на теб ти са се случвали такива гадни неща и че все още ви тормози. Някои хора се осъзнават чак, когато са на прага на смъртта, а някои дори никога.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #461 -: Август 16, 2016, 06:48:36 pm »
Akruks,искрено съжалявам,а и едно огромно учудване изпитвам - собствената ти майка по този начин... Нямам какво да кажа.
А,ако погледнем от другата страна на нещата(изначалния въпрос) - защо майка ти да е виновна,не била мислила. ИМА ЛИ ДЪРЖАВА НА ТАЗИ ТЕРИТОРИЯ? ДО КОЛКО ДЪРЖАВАТА СЕ ГРИЖИ ЗА НАРОДА СИ? КАКВО Е ТОВА? Те вместо да се грижат за народа си,те го убиват!!! Така гледам аз на нещата.
Относно казаното от Satin, за това да стана полицай... Никога не съм мислил,там не става лесно,има доста връзки,пари под масата и така нататък,но идеята е добра,ако си някъде другаде - в по-цивилизована страна. Относно другото - защо да съм като тях,затова че имам агресия ли? Не ме познаваш, изобщо не съм агресивен,освен при случай на несправедливост,потъпкване на човешки права и така нататък. Още нещо - от къде знаеш,че не правя нищо градивно за себе си? Накратко - грешиш,за агресията си права,но тя е вследствие.
« Последна редакция: Август 16, 2016, 06:56:16 pm от Ali_Lun »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #462 -: Август 16, 2016, 06:55:28 pm »
Като ги слушам как крещят и псуват от прозорците кварталните жени - деградирала сган  :012:, какво очаквате от мъжете?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #463 -: Ноември 07, 2016, 09:57:15 pm »
Чудех се къде да попитам, избрах да е тук :)

Попадали ли сте на информация за сълзите - по-различна от общоизвестното. Когато ни е най-тежко или по-емоционално - случва се спонтанно да бликнат - дали от безсилие или от болка. Казват, че така човек изплаква мъката, обаче срещали ли сте нещо по-конкретно по темата - какво се случва на енергийно ниво или в този план.

Каквото и да е по темата - бих се радвала да го узная. Благодаря :58:
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #464 -: Ноември 08, 2016, 12:06:55 am »
Най-често на тая възраст се реве от безсилие или от вина. А понякога-от самосъжаление
На енергийно ниво какво-всяка силна емоция си влачи нейните си оцветявания.
Идеята е да владееш емоцията, което не е същото като да не си емоционален
« Последна редакция: Ноември 08, 2016, 05:05:44 pm от Papy »