Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 108366 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #465 -: Ноември 08, 2016, 09:07:55 am »
Чудех се къде да попитам, избрах да е тук :)

Попадали ли сте на информация за сълзите - по-различна от общоизвестното. Когато ни е най-тежко или по-емоционално - случва се спонтанно да бликнат - дали от безсилие или от болка. Казват, че така човек изплаква мъката, обаче срещали ли сте нещо по-конкретно по темата - какво се случва на енергийно ниво или в този план.

Каквото и да е по темата - бих се радвала да го узная. Благодаря :58:

Стар добре е описала, но и аз ще добавя нещо мъничко. Казват, че сълзите са най-чистата течност в човешкото тяло и като такива - най-лековитата. На енергийно ниво си го обяснявам, че когато ни завладеят някакви емоции - каквито и да са, и те станат в повече, организмът автоматически пуска "водата", за да се поизчисти, да внесе равновесие.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #466 -: Ноември 08, 2016, 09:20:06 am »
Чудех се къде да попитам, избрах да е тук :)

Попадали ли сте на информация за сълзите - по-различна от общоизвестното. Когато ни е най-тежко или по-емоционално - случва се спонтанно да бликнат - дали от безсилие или от болка. Казват, че така човек изплаква мъката, обаче срещали ли сте нещо по-конкретно по темата - какво се случва на енергийно ниво или в този план.

Каквото и да е по темата - бих се радвала да го узная. Благодаря :58:

Не съм чел нищо,но ще пофилософствам. :)
При мен се е случвало - не един,не два,не три пъти,а много повече. От безсилие и самосъжаление е при мен,а случвало се е и от...  - няма значение,то се свежда пак до безсилието.
Та,улавял съм се как разсъждавайки,самосъжалявайки се и в един момент осъзнавам всъщност  как текат сълзи... :)
Та от какво е - ти правилно си го отбелязала - не е от нищо друго - изплакваш мъката. Какво се случва на емоционално ниво ли? Ами как какво? Мъката какво прави? Изсмуква всички сили,жизнените сили,толкова е тежко на душата... че плаче,съзнанието плаче,тормози се,душата плаче...
Това е... Самоунищожение,не съм сигурен дали на някого му олеква след като изплаче - може би му олеква,но това е от загуба на сили и воля,той се свива и примирява,директно казано - става смачкан от ситуацията,от съдбата.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #467 -: Ноември 08, 2016, 09:30:04 am »
На енергийно ниво какво се случва не съм срещала, но сълзите са солени, съдържат сол. Солта е известна, че пречиства или пък консервира, зависи как се ползва.

Наскоро бях срещнала една мъдрост, че всичко се оправя със солена вода - морето, потта или сълзите :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #468 -: Ноември 08, 2016, 09:36:22 am »
А какво мислиш ти по въпроса, Алена? :)

Сълзите са емоциите ни в течно състояние. Най-буквалното проявление на връзката между стихията Вода и емоциите ни  ;D
На енергийно ниво се случва изчистване на емоционалното тяло за момента, разтоварване, освобождаване. Нещо като винтил са, клапа, която се отваря, когато съберем много "шлака" в него, за да я изхвърли.
 
На физическо ниво сълзите пак имат изчистваща функция :)

Интересно е защо, когато изпитаме много интензивна и внезапна болка, сълзите също тръгват. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #469 -: Ноември 08, 2016, 10:59:44 am »
Благодаря на всички  :08:

А какво мислиш ти по въпроса, Алена? :)
...

Размислих се снощи, като препратка към една тема, която отворихме с приятелка в неделя. Заминава за Индия и коментирахме книга за страната, в която се коментират три енергийни канала - един, през който се зареждаме и е централен - минава през третото око, там където е гневната бръчка. А през други два канала изхвърляме отрицателните емоции - те излизат в двата края на устните. Съответно, като се намръщим и гневим - с гневната бръчка затваряме канала на притока на енергия и с намръщването на устните - затваряме и каналчетата, през които излизаш лошотията.

В тази връзка се замислих за двата слъзни канала и плача. Аз самата плача изключителни рядко и основно от безсилие. Моменти, в които някой се опитва да ме смаже, а аз не желая да отвръщам с агресия. Мисля, че в такъв момент ми налива цялата си отрова и докато не я изплача да се изчистя - не мога да се успокоя. Много осъзнато не желая да бъда агресивна, не от страх или други подбуди. Снощи се самонаблюдавах много внимателно - дори на моменти простенвах, точно, като от физическа болка. Такива стенания съм имала при двете раждания, бяха без упойка, както и след някои операции. Сега беше тихо, само аз си го чувах, но пак го свързвам с физиология - нещо от гърдите - стон, тих звук, дихание. Не е било театралност, пред хора не ми се е случвало да плача.
Над силата е само умението да я владеем!

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #470 -: Ноември 27, 2016, 02:05:57 pm »
Някой да... издири? Намери? Върне - Дракониада. :)

Благодарности предварително! :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #471 -: Ноември 27, 2016, 02:11:51 pm »
Али, всеки сам решава кога да пише в даден форум. А някои хора имат нужда понякога да се дистанцират за известно време и да ограничат участитето си в социални общности. Аз бих я оставила на спокойствие, дори и да имах координатите й. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #472 -: Ноември 27, 2016, 02:33:14 pm »
Някой да... издири? Намери? Върне - Дракониада. :)

Благодарности предварително! :)
Колко плащаш за издирването?  :012:

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #473 -: Ноември 27, 2016, 02:52:19 pm »
Колко плащаш за издирването?  :012:

Да не би да... Я познаваш?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #474 -: Ноември 27, 2016, 02:53:54 pm »
Да не би да... Я познаваш?
Не, няма и откъде.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #475 -: Ноември 27, 2016, 03:36:53 pm »
Какво е чувството някой да ви се натиска,а вие да не го искате? Смисъл... - да не го харесвате.
На мен ми се е случвало - много гадна история.
Но - тук въпросът е към жените! :)

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #476 -: Ноември 27, 2016, 03:45:05 pm »
Какво е чувството някой да ви се натиска,а вие да не го искате? Смисъл... - да не го харесвате.
На мен ми се е случвало - много гадна история.
Но - тук въпросът е към жените! :)

Като при мъжете, сам си го определил добре - "много гадна история". :)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #477 -: Ноември 27, 2016, 04:31:44 pm »
Като при мъжете, сам си го определил добре - "много гадна история". :)

Опиши чувството - не си ли давала шанс?
Никога? Защо?

Happy58

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #478 -: Ноември 27, 2016, 04:56:09 pm »
Какво е чувството някой да ви се натиска,а вие да не го искате? Смисъл... - да не го харесвате.
На мен ми се е случвало - много гадна история.
Но - тук въпросът е към жените! :)

Чувствам се неудобно и изпитвах вина, че не мога да отвърна на чувствата му.

Happy58

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #479 -: Ноември 27, 2016, 04:57:10 pm »
Някой да... издири? Намери? Върне - Дракониада. :)

Благодарности предварително! :)

Има си други  ангажименти.