Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107159 пъти)

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #480 -: Ноември 27, 2016, 05:33:33 pm »
Опиши чувството - не си ли давала шанс?
Никога? Защо?

Имай предвид, че хората сме различни и това, което чувства/прави една жена, не можеш да проектираш върху друга.

Случай, в който не дадох шанс - изпитвах физическа непоносимост към човека. Хубаво момче на външен вид, но мен ме отблъскваше. Той много искаше да знае какви са ми съображенията да не искам да съм с него, но му го спестих - това си беше мое субективно възприятие, някоя друга ще го възприема като бог.

В друг случай дадох шанс, бях в такъв момент от живота. За първи път правех това, той беше хипер настоятелен, а аз склонна да експериментирам с чувствата ми. Бях коректна с него - той знаеше, че никак не съм убедена, че я искам тази връзка, но реши, че има желание да се бори и да чака. Изкарахме доста време. Свикнах с него, но така и не се влюбих. Много пъти съм му казвала, че не може да разчита да създава семейство с мен. Гледах го и не виждах моя мъж в него. Приятелите и семейството ме убеждаваха колко е благонадежден и че любовта не може да е като в тийнейджърските години, с пеперудки в стомаха и т.н. Почти бях започнала да им вярвам. И тогава най-неочаквано си получих приказния сценарий. Идеше ми да изкрещя на всички колко ужасно неправи са. И че истинската любов се усеща истински на всяка възраст. И е възможна винаги. Е, ако я имаш в натала. :29:
« Последна редакция: Ноември 27, 2016, 05:38:18 pm от Bobolina »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #481 -: Ноември 27, 2016, 05:51:45 pm »
Почти бях започнала да им вярвам. И тогава най-неочаквано си получих приказния сценарий. Идеше ми да изкрещя на всички колко ужасно неправи са. И че истинската любов се усеща истински на всяка възраст. И е възможна винаги. Е, ако я имаш в натала. :29:

Браво, значи е възможно да има и такъв сценарий.  :)

И на мен обкръжението все се опитваше да ми внушава, че трябва да търся някой благонадежден, а не да чакам любовта. Разбиранията им за благонадеждност са ми ясни като бял ден, в повечето случаи са доста меркантилни... просто такава е средата. А и съм видяла немалко примери, когато привидно най-благонадеждният, преминал кастинг за кандидат половинки, се оказва кофти избор и ти отравя живота, ако пренебрегнеш чувствата.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #482 -: Ноември 27, 2016, 05:55:25 pm »
Има си други  ангажименти.

Да не би да поддържаш контакт с нея?

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #483 -: Ноември 29, 2016, 05:46:11 am »
Колцина са тези, които не знаят какво е любов и никога не са изпитвали това чувство ? Друг е въпросът дали е с приказен сценарий.

Къде съм написала, че не съм изпитвала това чувство преди??? Относно другите, немалко хора са ми заявявали, че с възрастта усещането за "любов" се променя. Или пък че е надценено, други неща трябва да са приоритет. Не ми е ясно кое точно репликираш.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #484 -: Ноември 29, 2016, 08:38:27 am »
Къде съм написала, че не съм изпитвала това чувство преди??? Относно другите, немалко хора са ми заявявали, че с възрастта усещането за "любов" се променя. Или пък че е надценено, други неща трябва да са приоритет. Не ми е ясно кое точно репликираш.

Според мен се променя. Защото ако погледнем астрологично с навършването на определени години усвояваме енергиите на всяка следваща планета от 10те. На 14 можем да се влюбим по венера, на 24 по Юпитер, на 30 вече е по Сатурн. На урановата опозиция по уран :), а ако можем на 50 да изпитаме чисти чувства то ще да е по Нептун...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #485 -: Ноември 29, 2016, 09:08:24 am »
Според мен се променя. Защото ако погледнем астрологично с навършването на определени години усвояваме енергиите на всяка следваща планета от 10те. На 14 можем да се влюбим по венера, на 24 по Юпитер, на 30 вече е по Сатурн. На урановата опозиция по уран :), а ако можем на 50 да изпитаме чисти чувства то ще да е по Нептун...

Ако знаеш как точно се е получило при мен ..... не че междувременно не съм имала и други любови/връзки, но тези определено имат съществено значение в живота ми. Само Юпитер бяга с 1 година по-късно :). А сега, на 50, бих казала, че повече получавам май по Нептун .... ама то и как да се прецени с него  :57:


Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #486 -: Ноември 29, 2016, 09:32:43 am »
Ако знаеш как точно се е получило при мен ..... не че междувременно не съм имала и други любови/връзки, но тези определено имат съществено значение в живота ми. Само Юпитер бяга с 1 година по-късно :). А сега, на 50, бих казала, че повече получавам май по Нептун .... ама то и как да се прецени с него  :57:

А,на моя въпрос няма ли(защо не) да отговориш?

Happy58

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #487 -: Ноември 29, 2016, 10:15:52 am »
Да не би да поддържаш контакт с нея?

Виж, ако много искаш да си говориш с нея, напиши й едно съобщение .... може би ще ти отговори. Дали поддържам или не контакт, няма значение - тя сама си решава дали, кога и къде да пише.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #488 -: Ноември 29, 2016, 10:35:24 am »
Виж, ако много искаш да си говориш с нея, напиши й едно съобщение .... може би ще ти отговори. Дали поддържам или не контакт, няма значение - тя сама си решава дали, кога и къде да пише.

Много си директна!
Защо ти не ми пишеш съобщение? Ами тук ми лаеш?
Съобщение ще и пиша... Сякаш... :)
Пиши ми лични,ако обичаш!

Happy58

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #489 -: Ноември 29, 2016, 10:57:15 am »
Много си директна!
Защо ти не ми пишеш съобщение? Ами тук ми лаеш?
Съобщение ще и пиша... Сякаш... :)
Пиши ми лични,ако обичаш!

едва ли ще ти напиша каквото и да е.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #490 -: Ноември 29, 2016, 11:54:32 am »
Според мен се променя. Защото ако погледнем астрологично с навършването на определени години усвояваме енергиите на всяка следваща планета от 10те. На 14 можем да се влюбим по венера, на 24 по Юпитер, на 30 вече е по Сатурн. На урановата опозиция по уран :), а ако можем на 50 да изпитаме чисти чувства то ще да е по Нептун...

Умението ми да изграждам връзка се е променяло във времето. Самото чувство като чувство, като усещане, не е мръднало - каквото в тийнейджърските години, такова и сега. За другите хора не мога да знам кой как и какво чувства, но за известно време почти успяха да ме подведат, че след 30-годишна възраст не мога да очаквам луди интензивни емоции. 

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #491 -: Ноември 29, 2016, 12:05:10 pm »
Силни емоции на всяка възраст са възможни... и след 50 може да те удари хормонът, познавам такива случаи. Но с възрастта се променя начинът, по който влизаме в една връзка, а любовта си е същата, може би става малко по-осъзната. И на мен средата все се опитва да ми вменява, че на моята възраст любовта не е нужна, а се търси сигурен и удобен гръб, на който да се опреш. Че аз гръб нямам ли? Цял живот на своя гръб съм носила. Тежи повече, отколкото друг да носи или споделено с някой, но и усещането за личността в теб е съвсем друго. Може би затова при мен идват все хора с проблеми – и познати, и непознати.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #492 -: Ноември 29, 2016, 12:42:06 pm »
едва ли ще ти напиша каквото и да е.

От тебе пък човек да не поиска нещо...
Аман от самогъзници!

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #493 -: Ноември 29, 2016, 03:20:21 pm »
Просто ми се прииска и на мен приказка. Ама май само през "витрините" ги гледам приказните сценарии.
Иначе не бих казала, че чувството е едно и също.

 :012: :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #494 -: Ноември 29, 2016, 03:27:22 pm »
Ама май само през "витрините" ги гледам приказните сценарии.

А на мен чуждите "приказни" сценарии, които гледам отвън през витрина, не са ми по мярка. Затова и не се случват.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui