Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107139 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #525 -: Март 25, 2017, 08:40:30 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=ZPHutijDj3s Ти да не мислиш че само кучето на брат ми ми има мерак колкоо джинове са точили лига по мен  :D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #526 -: Март 25, 2017, 08:54:05 pm »
Бека, не ти разбрах намека по Благовец.  :017:  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #527 -: Март 25, 2017, 09:02:05 pm »
Оо, Лили ,аз обикновено не намеквам, не знам за какво говориш, но сигурно няма намек ,а само шега, пък и когато стрелям сто глупости в минута ги забравям мигом  :012:Примерно ,ако е във връзка с клипчето, давам пример за камбани не от Господ, а нисшият астрал в главата на човек злоупотребявал години наред с наркотици и нарочен от други за гений, само защото не разбират извратеният му мозък. Не той не е гений-болен е, а това са джинове. Джинове  :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #528 -: Март 29, 2017, 06:46:14 pm »
Много ви моля за помощ, каквато и да е!
Работата е следната:
От 20 февруари тази година до 15 март работих почти цял месец сам на работа, понеже колежката ми взе друг обект на франчайз и не можеха да намерят някого до тогава, с когото да работя. Само съботите следобед и неделите ми бяха почивка, както и 2 часа по обед като обедна почивка. През обедните почивки ходех на уроците по пиано и солфеж и на фитнес, в отделни дни, разбира се). На 15 март ми беше ревизията и вече бях ама страшно много уморен и изнервен от това и след ревизията (която приключи към 14:30 някъде), се оказа, че до края на деня ще работя сам и на другия ден колегата ще дойде вече да кара 2 смяна. Както и да е. По-късно през деня дойде едно момиче, което редовно идва да си взима кафе от машината и по-късно се върна, като каза, че си е загубила телефона и ме попита дали не съм ѝ го виждал. Казах ѝ, че дори не съм видял да е имала телефон с нея, а и честно казано да е носела, едва ли щях да забележа, първо, бях толкова уморен, че две не виждах, и второ, почти всеки носи със себе си някакъв телефон и това не прави впечатление. Но съм сигурен, че нищо не е оставила там. Когато тя дойде за втори път, даже излязох отвън да проверя дали не е паднал някъде отдолу под обекта или да не го е изпуснала между вестниците, макар че сигурно все нещо щеше да се чуе при евентуално изпускане. Нищо не открихме.
На другия ден дойдоха двама полицаи, дори не си показаха легитимни знаци, казаха някакви имена и ми поискаха данните от личната карта. Дадох им я, понеже знам, че на полиция няма право да се отказва, попитаха ме къде точно има камери около обекта и казаха, че ще се обадят на нашите шефове, за да снемат записите. Обадих се на регионалната, разказах ѝ за случая, тя ми каза "Добре, нека се обадят, ще им предоставим записите".
Днес ми се обаждат следобед и ме извикаха в районното и там единият от двамата полицаи (беше около 20 и няколко годишен, а другия някъде около 60) взе да ме заплашва да си призная и да върна телефона, иначе ще вкарат в затвора, най-напред за 24 часа, а после колкото прокурора каже). Даже казаха, че на записа от камерата се виждала как тя го оставя на плота, как съм излизъл навън и после как ми стърчал от джоба (което е пълна глупост, понеже джобовете на панталоните са ми все с ципове и не са големи, а не ми се вярва телефона на момичето да е като моята стара Нокиа от памтивека, понеже тя беше казала, че струвал бил 1000 лева). Полицаите обаче казаха, че струвал 600 лева и че бил взет на изплащане. Те ми казаха да си призная и да върна телефона, за да не стане по-лошо и казаха, че са говорили с регионалната ми и че тя ще ме освободи от работа. Казах им, че няма какво да признавам, защото нищо не съм взел и че дори моя телефон не си нося със себе си, защото телефоните разболяват от рак и не искам да се разболявам като баща ми. Разказах им за неговия случай, за брат ми също и дори щях да се разплача, както от мъка, така и от гняв заради това, че на мен се случва, а те ми казаха, че обикновено крадците обичали да правят такива сцени. Накрая ме накараха да напиша на един лист обяснение какво точно се е случило и уж тръгнаха да ме водят зад решетките, влязоха в една стая уж да говорят с някакъв прокурор и после ми казаха да си вървя у нас и да си нося телефона с мен, защото сигурно ще ми се обадят утре.
Отидох, тичайки, до работното място, от там по служебния телефон се свързах с регионалната, тя ми каза, че не им е казвала такова нещо, а напротив, че са избрали грешния човек и че не им е казала, че ще ме уволнят и че не смята да постъпва така и че ако ме викнат пак в РПУ-то.
Ще пиша и в ТАРО темата, за да може, ако някой желае, да изтегли карти, понеже не знам какво да мисля, това момиче нарочно ли иска да ме топи и ако може да се разбере какво точно е станало с проклетия телефон.  :lol_hitting:
Лошото е, че от цялата тази история, баща ми се влоши, а майка ми плаче, и аз не се чувствам въобще добре, даже ми иде да се хвърля отнякъде без преувеличение.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #529 -: Март 29, 2017, 06:53:25 pm »
Забравих, да спомена, но когато днес полицаят ми се обади да ме търси по телефона, ме назова Владимиров, после се поправи, след като аз си казах фамилията. Не е ли странно това?..

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #530 -: Март 29, 2017, 07:06:13 pm »
Според мен мърлата го е взела на изплащане, а може и с някой бърз кредит и сега я натискат да си плаща вноските, а тя или няма пари, или спонсорът й е спрял кранчето. Много разпространено явление.

Споко, Весо. Мърлата блъфира, полицаите също. Тестват ти реакциите вероятно, действа се чрез психологически натиск и сплашване.

Преди имаше масови телефонни измами, представяха се за полицейски комисари. Сега ми мина такава мисъл през ума, но щом са те викнали в полицията, значи все пак наистина е подаден фалшив сигнал. Що се отнася до девойката, не е изключено да не е носила със себе си никакъв телефон и нищо да не е изгубила/забравила до твоето работно място. Гледат кой ще им се върже на кухите селски тарикатлъци, аман!

Жалко, че в тая държава съдебната и полицейска система не работи адекватно и не можеш да осъдиш лъжливата мърла за клевета! Нито имаш такава възможност, нито вероятно би ти се занимавало. А аз бих й натрила носа.
« Последна редакция: Март 29, 2017, 08:06:34 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #531 -: Март 29, 2017, 07:23:38 pm »
Тези телефони, могат да бъдат проследявани, особено тези на изплащане ,пък и има сдружения за защита правата на човека ,български прависти , помагат за завеждане на иск в Страсбург, ако се стигне до там. Преди търсех връзка с такива, но вече съм забравила как точно се наричат. Неправителствени организации няколко и правната помощ е безплатна. Но надали ще се стигне до там, иначе е вярно че ченгетата блъфират, лично аз имам огромна, почти алергична неприязън към комплексираните момченца .

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #532 -: Март 29, 2017, 07:33:37 pm »
Не знам, но съм от тези, които правят мръсни номера, но ако се наложи, ще викна медии. Все пак, който може, нека да изтегли Таро в темата за Таро, поне да имам представа какво може да е станало.
Не съм от хората, които си мълчат обаче, щом тук споделих случилото се, сигурно утре до обяд ще го знаят още хора. Не знам защо с мен се закачат, аз нямам какво да им дам, нито имам пари, имоти, дори имам голяма неприязън към мобилните телефони.
Не знам и как да успокоя нашите. Майка ми взе да плаче защо все на нас се случва другите да искат да пакостят, както тези, които бяха казали на брат ми, че не го бива в рисуването и заради които си изгори картините.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #533 -: Март 29, 2017, 07:39:04 pm »
А аз бих те посъветвала да си твърд, овладян, спокоен и непреклонен. И лек цинизъм няма да попречи. Да видят, че не си се свил на топка от страх. За мен случаят е ясен и без Таро. Тая свиня не заслужава да си мърся тарото с нейната енергия. Нито в момента имам такава възможност, колабирам от работа.

Нали като си изгубиш личната карта, за да не плащаш глоба, трябва да излъжеш, че са ти я откраднали. Вероятно има някакви номерца и когато се вземат скъпи телефони на изплащане. В един момент просто решаваш, че не искаш или не можеш да си плащаш дължимите вноски, и спретваш един фалшив сигнал за кражба в полицията.

Интересно тая мърла колко ли лафки в града е обиколила и защо е решила, че точно при теб ще мине номерът?

Човек, който е с чиста съвест, трябва да излъчва непоклатимо спокойствие и увереност, в каквото и да го обвиняват или клеветят.

« Последна редакция: Март 29, 2017, 07:42:08 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #534 -: Март 29, 2017, 07:42:43 pm »
Тя идва редовно при мен за кафе, а приятелят ѝ си купува 3 в 1. Предполагам, че живеят някъде в блоковете отзад, понеже някъде от там идват, но нямам навика да следя хората, иначе отдавна да съм разбрал къде живеят.
На нашите казах, понеже от полицията са ме търсили още докато съм бил на работа, а нали не обичам да си нося телефона с мен, поради страх от тумори и рак.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #535 -: Март 29, 2017, 07:45:58 pm »
Тя идва редовно при мен за кафе, а приятелят ѝ си купува 3 в 1.

А, всъщност по-платежоспособни клиенти рядко посещават заведения от типа на тези, в които работиш. Според мен тя и приятелят са закъсали за парици. И сега измислят откраднат телефон. И те какво очакват – да им изплатиш това, което нито си виждал, нито си докосвал дори?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #536 -: Март 29, 2017, 07:47:29 pm »
А, всъщност по-платежоспособни клиенти рядко посещават заведения от типа на тези, в които работиш. Според мен тя и приятелят са закъсали за парици. И сега измислят откраднат телефон. И те какво очакват – да им изплатиш това, което нито си виждал, нито си докосвал дори?
И да очакват, най-много да викна бТВ или Нова или Господарите.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #537 -: Март 29, 2017, 07:51:00 pm »
И да очакват, най-много да викна бТВ или Нова или Господарите.

За телевизиите не знам дали ще те отразят. Не изглежда достатъчно сензационно за пред куха аудитория.

Но нищо не ти пречи след отправено обвинение по твой адрес да реагираш с контра обвинение. Според мен това е схема за измама и до дупка щях да си отстоявам мнението пред полицейските служители. Само че моралните щети, причинени на твоите възрастни и болни родители, никой няма да ги компенсира!
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #538 -: Март 29, 2017, 07:56:15 pm »
Само че моралните щети, причинени на твоите възрастни и болни родители, никой няма да ги компенсира!
За съжаление... Аз също не се чувствам добре, още сутринта бях настинал и пих Парацитамол, а сега още по-зле. Дано до 12 април да съм добре, че тогава от класа по пиано ще имаме Великденски концерт. Ако успея да участвам, ще свиря Унгарски танц номер 5 на Брамс.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #539 -: Март 29, 2017, 07:59:57 pm »
Ама то и аз вече не се чувствам добре след прочетеното, афектирах се. Може ли такава наглост!?

Поискай от регионалната ви мениджърка да се изгледа в детайли записът от случката. Когато е идвала онази и те е питала за изгубен телефон. Особено за деня, когато е минавала и го е "забравила" на обекта ти, както твърди в жалбата до полицията. Може да се види, че не вади никакъв телефон, нито го носи в ръцете си.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui