Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107050 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #570 -: Юни 20, 2017, 09:29:07 am »
Любовта от случайни хора няма да те накара да се чувстваш важна, защото не те отразява и не "отзвучава" в теб. В такъв смисъл е за избрани, защото е проективна, нарцистична.  :57: В такива случаи може да възникне химия. Човек се влюбва в собственото си отражение или в части от него. В огледалото, в което актуално се оглежда. Другият човек е само провокатор вътрешната любов, на която е способен човек, да излезе наяве.  Важни могат да са си хора, които виждат сходни неща в огледалото и имат някакви допирни точки.

А ти влюбвала ли си се ? Даваш ли най-общо казано любов и правиш ли така, че някой да се чувства важен, защото му даваш от твоята любов ? Някой ще ти даде любов, не защото ти го искаш и имаш нужда от това, а ако го смята важно за себе си. Иначе и само на секс ще е доволен.
Ако не си се влюбвала, това че не си попадала досега на подходящ човек, не те прави емоционален бастун.

В любовта, истинската, няма такива сметки - "за да получиш трябва да дадеш", сори. Момичето просто е учено да не си показва емоциите, това е. Welcome to the club Anabelle
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #571 -: Юни 20, 2017, 11:04:28 am »
Много почнахте да философствате, човек да не сподели нещо. Аз затова вече си трая.  :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #572 -: Юни 20, 2017, 12:23:05 pm »
Едно е да философстваме, друго е да се опитваме да даваме тон за живота на непознати хора.

Обикновено тон в живота се стремят да ти дават хора, които хич не са прокопсали, но страдат от нереална самооценка. Всъщност тя им помага да не прозрат истината за себе си и за своя живот, която в повечето случаи е много болезнена.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #573 -: Юни 20, 2017, 06:13:28 pm »
Това все едно е писано за мен. Имам животоспасяваща нужда от любов. Но не знам как да се справя с нея, ако я получа. И това е глупаво, защото мечтаеш и чакаш за нещо, което ще прецакаш. Аз съм емоционален бастун. Чувствителна съм, но не мога да покажа емоция. Чувствам се неудобно. Поради това, много често оставам неразбрана. Не съм изпитвала и получава любов от мъж, че да се чувствам значима, важна. Някой да го е страх, че може да ме загуби. То в един момент това прераства в чувство, че не си достатъчно добър да получиш любов. Недостоен. Като не мога да си излея душевността, мъжа отсреща в повечето случаи си мисли, тя само секс иска. И започват да търсят само това. И попаднах така преди няколко години в капан на безразборни сексуални връзки. Да заместя една липса с това, което аз самата започнах да мисля, че мога само да дам. При едно напълно изненадващо, не на място, но сериозно предложение за съвместно съжителство с цел  дълготрайна връзка, от близък приятел /дори не подозирах, че има чак такива намерения/ получих първата си паник атака. На момента не знаех какво се случва с мен, но на него не казах и гък, че се чувствам по-зле от малко неразположение. Толкова много исках да забравя тази вечер същата, че сега когато чисто любопитството ми иска да построя карта, не мога да се сетя за никаква дата. А беше само преди 2 години, в една юлска или августовска нощ. Аз мисля съм такъв пример за закъсал емоционално човек.

Скорпион или Риби си? И колко си закъсняла според теб? Години,на колко си?

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #574 -: Юни 21, 2017, 12:58:15 pm »
Споделих няколко факта за мен, защото се припознах в цитата на Emmа. Мен паниката ме преследва в по-голямата част от съзнателния ми живот. Така, като сте коментирали изникват други неща, които не съм споменала.
Happy58,  тогава исках да забравя да. И го направих, почти не се сещам вече. А и с господина не поддържаме вече връзка никаква. Права си. Сега искам да си припомня, да усетя. И ще го направя, до колко сполучливо не знам.

starinthenightsky, да не съм се влюбвала, не съм срещала подходящ човек. Но не само в отношенията си с мъжете съм емоционален бастун. С останалите също. Истината в момента, колкото и егоистично да звучи е, че искам само да вземам и да получавам, да усещам любов.

Terry, така съм научена. Вкъщи проблемите никога не се споделяха с нас, като сме били деца. Всичко се криеше. Много теми табута. Майка ми беше строга.

Ali_Lun, Лъв съм, Асц. Козирог, рачешка Луна. Не казвам, че съм закъсняла. За годините, в първи Сатурнов възврат се намирам.
« Последна редакция: Юни 21, 2017, 01:02:03 pm от anabel »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #575 -: Юни 22, 2017, 02:24:03 pm »
Ти не пишеше ли в стария форум, архитект ли, инженер или някаква подобна професия беше?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #576 -: Юни 23, 2017, 10:35:27 am »
Ти не пишеше ли в стария форум, архитект ли, инженер или някаква подобна професия беше?
Не знам кой е стария форум. Интересувам се от астрология от началото на тази година. Съвсем начинаеща съм. Икономист съм по образование. Занимавам се със счетоводство.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #577 -: Юни 23, 2017, 03:33:29 pm »
Анабел, всеки човек се влюбва поне веднъж на  всеки 8г..Някои хора по-често,  по-лесно и като нужда (Везни, Венера) ,други по-трудно, по-рядко (Водолей, Сатурн).Някои съзряват по-рано за това състояние/интерес (Венера въз връзка със земния и въздушен елемент или с такъв акцент карта), без напрегнати аспекти със Сатурн, Луна, други по-късно-Венера във връзка с огнения елемент, ретро, в напрегнати аспекти.Среда, семейство и климатичните условия, също оказват влияние .След като ти самата се самоопределяш като "емоционален бастун", редно е да си зададеш въпроса защо на себе си. Иначе, "природата навън" се грижи да поддържа баланса и ще те среща с мъже, които е нужно да разчетеш и разбереш, че не са типа "мъжка болонка" ? Може да разгледаш в картата си: оппзиции, даже и само знакови без точен аспект между планетите, за да получиш информация къде, какво от себе си и доколко можеш да споделиш с другия/-ите; виж въздушните домове и планети във Въздух, за са разбереш какво може да те ангажира и къде са се свързваш с друхите;разбира се и Венера, за да почувстваш какво те кара да се влюбиш ? Може да изглежда трудно, но да се влюбиш не е въпрос на чудо, късмет или професионални умения, нито на мислене, просто ще го усетиш, стига да не те е ...страх. :-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #578 -: Юни 23, 2017, 06:27:29 pm »
Анабел, всеки човек се влюбва поне веднъж на  всеки 8г..Някои хора по-често,  по-лесно и като нужда (Везни, Венера) ,други по-трудно, по-рядко (Водолей, Сатурн).Някои съзряват по-рано за това състояние/интерес (Венера въз връзка със земния и въздушен елемент или с такъв акцент карта), без напрегнати аспекти със Сатурн, Луна, други по-късно-Венера във връзка с огнения елемент, ретро, в напрегнати аспекти.Среда, семейство и климатичните условия, също оказват влияние .След като ти самата се самоопределяш като "емоционален бастун", редно е да си зададеш въпроса защо на себе си. Иначе, "природата навън" се грижи да поддържа баланса и ще те среща с мъже, които е нужно да разчетеш и разбереш, че не са типа "мъжка болонка" ? Може да разгледаш в картата си: оппзиции, даже и само знакови без точен аспект между планетите, за да получиш информация къде, какво от себе си и доколко можеш да споделиш с другия/-ите; виж въздушните домове и планети във Въздух, за са разбереш какво може да те ангажира и къде са се свързваш с друхите;разбира се и Венера, за да почувстваш какво те кара да се влюбиш ? Може да изглежда трудно, но да се влюбиш не е въпрос на чудо, късмет или професионални умения, нито на мислене, просто ще го усетиш, стига да не те е ...страх. :-)

Защо да я е страх? Я,опиши какво да очаква момичето,изглежда знаеш,кажи как е,какво е влюбването. :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #579 -: Юни 23, 2017, 09:29:28 pm »
Аз също не показвам чувствата си, поради страх да остана неразбран и да бъде отхвърлен. Забелязвам обаче, че и повечето хора около мен са по-дръпнати, дори и по-близките, така че не е рядко срещано явление, дори и по нашите ширини.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #580 -: Юни 23, 2017, 10:30:00 pm »
Аз показвам чувствата си -ако ги има  :012: Когато съм ядосана- съм ядосана и искам да набия някой, когато обичам някой -примерно куче, искам да го милвам, целувам и пея, а когато някой умре за мен е от мъртъвците, за които има само безразличие лишено от спомени-чиста рам памет.Трудно си скривам чувствата .

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #581 -: Юни 23, 2017, 10:40:39 pm »
И аз действам открито и не мога да разбера какво страшно има в отхвърлянето. Не казвам, че е приятно, но по някакъв начин го намирам за освобождаващо да знаеш как стоят нещата. Така като се замисля за хората, които познавам, май именно жените са тези, които са склонни да действат ва банк.
« Последна редакция: Юни 24, 2017, 12:41:43 pm от Bobolina »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #582 -: Юни 23, 2017, 11:22:49 pm »
Няма мъже, жени ,хората са интелигентни, но с нисък коефициент на емоционална интелигентност. Болни, деформирани деца на еснафско соц .и пост соц. общество. Всичко се култивира-емоциите не са чувства и кога и къде може да ги манифестираш и редуцираш. А относно чувства- любовни му хората-акъл не давам, калъпите са невалидни и ограниченията трябва да се разрушат .Сложени са окови на разума и той крие чувствата-хората се разболяват и умират-смърт на системата, анархия, свобода на истинското себепозноние и себеизказване. Ние  не сме това ,което трябва да бъдем, ние сме -аз!  :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #583 -: Юни 24, 2017, 12:31:15 am »
Не съм фен на женски демонстрации на чувства, и без това мъжете от малки ги възпитават, че са голямата работа, няма нужда от поредно завоевание без грам битка

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #584 -: Юни 24, 2017, 11:56:34 am »
Винаги съм се стремяла да съм обрана в показването на емоции, особено пред непознати и хора, от които се чувствам застрашена по някакъв начин.
Има хора, които ме "разчитат" и това изобщо не ми харесва.
В редките случаи, когато съм била изцяло откровена, по- късно съм го отчитала като грешка и съм съжалявала.
В много случаи ме разбират погрешно , не ми улавят правилно сигналите.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...