Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107075 пъти)

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #600 -: Юни 25, 2017, 09:11:33 pm »
Весо, ти за мезе ли ме взе- да правя астро коментари за лелки, които щипят децата по бузките  ;D Иначе по -скоро можем и да видим картите на жертвите, примерно аз много съм хапана по бузките, явно е имало нещо, което е провокирало хората и истината е, че трима са били мъже, а не лелки. Единият -Белгин, беше интегриран циганин в детската ясла, той ме хапеше редовно, а аз само плачех защото не можех много  да говоря  :D На другите двама не желая да коментирам, а може и да са повече.. Нямам червени бузки и не знам какво ги провокирало  :017: После ще правя карта на лелката+коментар  ;D

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #601 -: Юни 25, 2017, 09:48:54 pm »
:) :) :)
Ще има равнопоставеност,свържи се с човека и ще има обмен,обмен,обмен и хоп - баланс. :)
Че има ли връзки без обмен и свързаност?
Тук говорим за съвсем различни неща, вътрешни убеждения и опит да се контролират нещата съобразно тях.
В момента имам предложение за море на чужда издръжка, господинът си мисли, че отказвам, защото ми е безразличен , а на мен ми е съвестно, защото не искам да го натоварвам финансово, а моите финанси са разпределени за други неща и море не ми влиза в сметката.
Бях искрена с него, но определено не ми повярва за причината.
В сериозните връзки и семействата нещата стоят другояче, но в случая не искам един ден да си мисли "с  оная се набутах толкова пари и накрая ме заряза". :57:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #602 -: Юни 25, 2017, 10:05:51 pm »
Корея, би ли дала шанс и на Юпитер, и на Уран, и на Плутон,  в периода, да сменят малко настройките на Венера ? Натална Луна как е поставена и сега пр. Луна какви заявки дава  да привличаш като нужди, емоции ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #603 -: Юни 26, 2017, 09:36:23 am »
Анабел, всеки човек се влюбва поне веднъж на  всеки 8г..Някои хора по-често,  по-лесно и като нужда (Везни, Венера) ,други по-трудно, по-рядко (Водолей, Сатурн).Някои съзряват по-рано за това състояние/интерес (Венера въз връзка със земния и въздушен елемент или с такъв акцент карта), без напрегнати аспекти със Сатурн, Луна, други по-късно-Венера във връзка с огнения елемент, ретро, в напрегнати аспекти.Среда, семейство и климатичните условия, също оказват влияние .След като ти самата се самоопределяш като "емоционален бастун", редно е да си зададеш въпроса защо на себе си. Иначе, "природата навън" се грижи да поддържа баланса и ще те среща с мъже, които е нужно да разчетеш и разбереш, че не са типа "мъжка болонка" ? Може да разгледаш в картата си: оппзиции, даже и само знакови без точен аспект между планетите, за да получиш информация къде, какво от себе си и доколко можеш да споделиш с другия/-ите; виж въздушните домове и планети във Въздух, за са разбереш какво може да те ангажира и къде са се свързваш с друхите;разбира се и Венера, за да почувстваш какво те кара да се влюбиш ? Може да изглежда трудно, но да се влюбиш не е въпрос на чудо, късмет или професионални умения, нито на мислене, просто ще го усетиш, стига да не те е ...страх. :-)
Благодаря, Рени! Следя ги тези неща. Много си права, външните фактори много ми влияят. Това е само част от цялата картина. Като човек, който не се разбира със себе си и не съм си на "ти",  рядко давам шанс, някой да се доближи твърде близко. Възможности е имало.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #604 -: Юни 26, 2017, 12:40:59 pm »
Не мисля, че биха ми повлияли и променили транзити и прогресии .
Максимата " За да получиш, трябва да дадеш" я прилагам във всички видове отношения- семейни, приятелски , колегиални, с непознати, никога не оставам длъжна, а понякога ми е трудно да откликна на някое непоискано добро.
Предпочитам аз да съм инициатор в даването, и тук нещата пак опират до желанието ми да контролирам .
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #605 -: Юни 26, 2017, 01:06:43 pm »

Предпочитам аз да съм инициатор в даването, и тук нещата пак опират до желанието ми да контролирам .

Ти си родена, за да бъдеш жена, каквото и да означава това.  ;)
Жената се учи да  приема, мъжът се учи да дава.
Корея, благодаря за споделеното. Беше ми приятен диалога.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #606 -: Юни 26, 2017, 01:09:21 pm »
Ти си родена, за да бъдеш жена, каквото и да означава това.  ;)
Жената се учи да  приема, мъжът се учи да дава.
Корея, благодаря за споделеното. Беше ми приятен диалога.

Ей това с моята доживотна венера в овен никога няма да го науча. :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #607 -: Юни 26, 2017, 01:26:41 pm »
Тери, учи се и аз така се опъвах ...на Венера, докато  същата не срещна Слънце Овен квадрат Марс Козирог и Слънце Водолей квадрат Марс Скорпион. Като срещнеш предложение, което ти е поднесено така че, да не можеш да откажеш, ще приемеш- с мъж се учи, който е толкова по-силен от теб, че ти позволява да се опъваш и да се прави, че ти си инициатора.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #608 -: Юни 26, 2017, 01:41:39 pm »
Винаги съм се стремяла да съм обрана в показването на емоции, ........

Аз и без да се стремя ми се получава  :012: Тук даже ми казаха, че съм студена и дистанцирана.  :29: Сигурно е така, със Сатурн за  управител на 5 дом. Но пък Луната ми управлява 11-ти, само че и тя въздушна и в съвпад с Уран - отново не много топло  :)

Фен съм на равенството в отношенията между двама. Не да мериш непрекъснато и да сравняваш, а просто да има баланс и равнопоставеност.

Ако става дума всеки да си плаща своята сметка, това не е връзка, а добра или просто приятна компания. Особено грозна гледка е мъж да чака жената да си извади портмонето.

Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #609 -: Юни 26, 2017, 05:13:33 pm »
Напълно подкрепям Стар! Няма да го мислиш него. Той щом е предложил, значи има тази възможност и си е преценил, че може да си го позволи. Това е негово решение. Още повече, че той може да помни този отказ дълго време и с не добри чувства. А морето ще създаде хубави спомени, дори и да не се развият нещата.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #610 -: Юни 26, 2017, 05:14:18 pm »
Стар, ти вземаш ли като ти дават, принципно  ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #611 -: Юни 26, 2017, 05:21:59 pm »
Според вас има ли хора, на които никой нищо не дава?

Преди време и аз живеех с такова усещане, в един момент обаче енергията потече двустранно. Започнах и да получавам, не само да се раздавам. Но преди това трябваше да разкарам плявата, кухия пълнеж от обкръжението си.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #612 -: Юни 26, 2017, 05:27:04 pm »
Според вас има ли хора, на които никой нищо не дава?



A, според теб, има ли хората, които никога не получават ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #613 -: Юни 26, 2017, 05:29:39 pm »
A, според теб, има ли хората, които никога не получават ? :)

Според мен всички получават, но мащабът е различен. Както и отношението към това, което ни се дава.

Освен това има и ненаситни натали, в които се вижда, че нативът е като бездънна яма.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #614 -: Юни 26, 2017, 05:37:55 pm »
Ако ми дават и това е функционално и от значение за мен, вземам

Там, където е застъпено "ако", даването се връща- затова и натива с така поставени рождени разположения, сподели, че е отказал.

 Ако баба ми беше мъжка... На теория лесно, но на практика "ако " измества потребностите и желанията.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“