Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107149 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #615 -: Юни 26, 2017, 05:43:29 pm »
След като всеки получава, значи има и кой да дава и баланса не е нарушен. Всичко е наред. Количеството и качеството на дадено и получено е променлива величина, която обаче винаги поддържа баланса във времето. Днес Луната в Лъв я уважихме- който искаше даде подкрепа, който искаше получи подкрепа, това е.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #616 -: Юни 26, 2017, 07:37:47 pm »
Аз и без да се стремя ми се получава  :012: Тук даже ми казаха, че съм студена и дистанцирана.  :29: Сигурно е така, със Сатурн за  управител на 5 дом. Но пък Луната ми управлява 11-ти, само че и тя въздушна и в съвпад с Уран - отново не много топло  :)

Ако става дума всеки да си плаща своята сметка, това не е връзка, а добра или просто приятна компания. Особено грозна гледка е мъж да чака жената да си извади портмонето.
За последното изобщо не става дума.
Пример- платил е нощувка в СПА хотел, нищо не пречи да платя вечерята. Ако имам повод, плащам сметката. Не става въпрос за делене на две.  :-X
Между другото, много се стряскат , като реша да плащам накрая. Някаква странна птица сред утвърденото мъжко мнение, че жените си търсят спонсор.  :85:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #617 -: Юни 26, 2017, 07:48:33 pm »
Има и мъже, които търсят някоя да ги спонсорира. Има такъв пример в обкръжението ми. Акцентирана Девичка с Луна в Телец и рачешка Венерка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #618 -: Юни 26, 2017, 07:49:27 pm »
Като ти дават - вземай. Никой не е карал насила господина да ти предлага море. Решението си е негово. Гледай ти да си добре.  :57:
Едно от нещата които съм разбрала, че от съвестност и принципи не се прокопсва кой знае колко.
Ако исках той да бъде част от живота ми и по- нататък , вероятно бих приела.
Сега се сещам, че наскоро се отървах от златни обици и колие , които ми бяха подарък. Не знам как съм ги приела, явно не винаги съм била такава шматка. Но бяха от човек, който беше финансово стабилен и мислеше, че любовта е бизнес.
А този няма излишни пари . Прекалено е свестен, за да му давам лъжливи надежди.
Принципите по някои въпроси са ми непоклатими, колкото и да са в  мой ущърб.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #619 -: Юни 26, 2017, 07:52:11 pm »
Има и мъже, които търсят някоя да ги спонсорира. Има такъв пример в обкръжението ми. Акцентирана Девичка с Луна в Телец и рачешка Венерка.
Мда, и таквоз нЯщУ ми се случи веднъж.
Рачешка Луна и Телешка Венера.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #620 -: Юни 27, 2017, 07:43:28 am »
енергията тече двустранно, да са щастливи и двамата,даващия и получаващия
това е хармония  :38:

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #621 -: Март 08, 2018, 08:19:49 am »
Бихте ли ми помогнали за следната чуденка: Как да разбера, примерно в синастрия, че един човек ми е приятел? И как да разбера несикреност и двуличие още в зародиш? Ако изобщо има такива правила в астрологията.  :012: Т.е., ако имам точните часове на двама души и наложа синастрично картите им, мога ли да определя? Или тук опираме само до хорарна астрология като въпрос? Обикновено разчитам на инуицията си и с времето преценявам, но често е имало хора които са останали във времето питанка. Така и не съм дала шанс, а може и да съм сбъркала и така да съм си навлекла неприрязън от другата страна.
« Последна редакция: Март 08, 2018, 08:42:38 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #622 -: Март 08, 2018, 09:03:32 am »
Искаш да кажеш, че превантивно избягваш някакви хора по подозрение в неискреност, без доказателства? Аз не бих. И да е двуличен, какво ще ти направи? И като ти го направи, какво ще стане? Хората толкова много време хабят за егото си. Кой какво казал, как го казал, защо...

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #623 -: Март 08, 2018, 09:18:58 am »
Не точно. По-скоро забелязвам, набиват ми се определени прояви към техни близки, приятели. Не ми харесват такива двулични отношения и се отказвам да участвам. Но вече се притеснявам, дали не е в мен проблема и не съм твърде предпазлива. Дали не съм прекалено мнителна. Честно, тези хора за които имам питанка бързо ме разочароват след известно време. Все едно не се познаваме и усещам озлобление. Чак пък толкова. Била съм директна, даже прекалено. Явно никога няма да създавам лесно приятелства. Признавам, че съм скована и много критична, но ме боли когато допускам хората и те не ме познават добре, дори и след години приятелство. Познават само това, което им е удобно в дадения момент, което е абсурдно за мен в приятелството.

ПП: Явно в момента неуспявам да се изразя правилно и трябва да дам конкретни примери след като ги синтезирам в ума си. Но основното е, че имам изисквания като отношение към хората към мен и предварително ги изказвам, но все ме пренебрегват с извинения, че са били разсеяни или манипулации, че обвинявам некоректно.
« Последна редакция: Март 08, 2018, 09:36:03 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #624 -: Март 08, 2018, 09:52:35 am »
За такова нещо няма нужда да гледаш синастрия - като им погледнеш натала и от пръв поглед ти става ясно стават ли за приятели или не.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #625 -: Март 08, 2018, 10:39:19 am »
Бихте ли ми помогнали за следната чуденка: Как да разбера, примерно в синастрия, че един човек ми е приятел? И как да разбера несикреност и двуличие още в зародиш?

Още в зародиш надали, просто трябва да опознаеш човека в различни ситуации.
В синастрията не мисля, че ще се види категорично, тя показва нашето взаимодействие. В натала на човека може да се види такъв намек, ако правилно се разчете. Там е показано какъв е човекът.

Много грешки щях да си спестя, ако се доверявах на прочита си на натала, а не на човека.  :)

« Последна редакция: Март 08, 2018, 10:41:03 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #626 -: Март 08, 2018, 10:46:51 am »
Прави сте, само усложнявам със синастрия. Натала е достатъчен. Какво да гледам, търся за лоялност и обратното за интересчийство?
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #627 -: Март 08, 2018, 11:10:10 am »
Няма универсална формула, но такива се разпознават.
То и обществото като цяло е станало твърде консуматорско. На човек му е трудно да се съхрани и да бъде лоялен приятел, когато под път и над път има примери за нелоялност. В наши дни хитростта се цени в пъти повече от ума, това масово го наблюдавам при жените.
« Последна редакция: Март 08, 2018, 11:57:35 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #628 -: Март 08, 2018, 12:15:31 pm »
То пък кой е казал, че приятелите ти трябва да са професори, особено ако ти не си.
Иначе астрологично-показатели за амбициозност плюс ранена луна са сигнал, че ако нарушиш интереса им, може да минат през теб. Аз лично дори и тогава не се сърдя, защото е важно да имаш правилни очаквания от хората, и тогава няма да имаш разочарования. И аз съм мнителна и недоверчива по природа, но какво значи доверчив-на кой му е нужно да си изпееш и майчиното мляко, това само разни логорейни невъздържатели го правят и си е техен проблем, че не знаят кога да си затварят устата

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #629 -: Март 08, 2018, 12:42:45 pm »
Абе принципно съм на принципа “на вълка вратът му е дебел, защото сам си върши работата”, от приятелите очаквам да ми е интересно с тях, да ме разсмиват, да ме изслушват; да си помогна в 99% от случаите мога и сама. Но ако стигнем до реални действия и не видя такива-много повече ще се ядосам, отколкото че не ме е слушал или че ме е обсъждал. Всеки все някога с някой обсъжда трети. А истинско пренебрежение не прощавам лесно и даже може да е фатално за приятелството, и моето его е голямо в някои отношения.