Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107070 пъти)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #120 -: Ноември 15, 2014, 01:39:36 pm »
Ох, сложно е тогава... Е*аси змиярника! Дано поне те преместят в друг отдел.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #121 -: Ноември 15, 2014, 01:43:35 pm »
И в останалите отдели не са цъфнали и вързали, но там екипите са смесени, с изкл. на финансово-счетоводния отдел (не съм за там). Онзи ден, излизайки от работа, се засякох с колежка от друг отдел - усетих още в началото, че проявява симпатия. И тя ме предупреди да внимавам какво и пред кого говоря, запозната е с интригите. И ми каза, че в нашия отдел всички са много нервни и сподели, че се е чудила защо новите сътрудници толкова бързо напускат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #122 -: Ноември 15, 2014, 01:55:33 pm »
На твое място бих си потърсила друга работа при това положение. Не е нормално да се работи в такова напрежение. Работното място е като втори дом за човека. Та там прекарваме по-голямата си част от деня си! Не знам дали на твое място щях да проявя такава търпеливост и дали нямаше да де изрепча на някоя от патките, която отговаря троснато. Щях да я питам откъде накъде си позволява да ми държи такъв тон и щях да и обясня, че не съм Нострадамус, че да знам коя стая къде се намира.  Като се държиш добре мислят, че си слаб и продължават да те нападат...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #123 -: Ноември 15, 2014, 02:04:51 pm »
Дрийм, такива жлъчни отговори ги запазвам за по-нататък, след като изкарам първия месец от изпитателния срок - той е най-важен.  Мога да й натрия носа на тая много елегантно - дотук винаги съм успявала, просто не искам напрежението да ескалира още сега, отскоро съм на тази работа. От друга страна, и да я нахокам - има ли файда? Ще си остане същата, а аз ще стана обект на още по-голяма неприязън. Затова може би по-добрият ход сега е да се правя, че не забелязвам и че не ми правят впечатление тонът и отношението. Имаше една руска басня - "Слон и Моська". Моська е малко дребно кученце, мастийка. Тя джавка ли, джавка, та се къса, а слонът не я забелязва. Тя е някъде долу, в краката му - малка, незначителна и нищожна.  :)

Тъпото е, че тук "моськите" преобладават.



Цитат

Пускай же говорят собаки:
"Ай, Моська! знать, она сильна,
Что лает на Слона!"


 :043: :043: :043:


« Последна редакция: Ноември 15, 2014, 02:07:49 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #124 -: Ноември 15, 2014, 02:09:41 pm »
Да, но слонът може и да смачка малкото кученце.  ;) Иначе и за миг не съм се усъмнила в елегантността на твоето фино съскане.  :)
« Последна редакция: Ноември 15, 2014, 02:17:44 pm от Just_a_Dream »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #125 -: Ноември 24, 2014, 06:54:58 am »
Имам един технически въпрос  :)

Уиндоус ХР, като не се поддържа вече, има ли вероятност някой път изобщо да не стартира?

Тази сутрин за пръв път се появи проблем със стартирането на лаптопа - първия път уиндоусът изобщо не можа да зареди и излезе някакъв черен прозорец с бях текст, а втория път зареждаше в продължение на десетина минути, което е много необичайно, обикновено стартира бързо. Мислех, че изобщо няма да се включи и няма да мога да ползвам лаптопа. Да не би компютърът да се разваля или е от операционната система? Към всичките главоболия и проблеми дотук остава и лаптопът да се развали.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #126 -: Ноември 24, 2014, 09:01:07 am »
По-скоро прилича нещо да не му е наред, като тръгне черният екран с белите букви, то пише какво прави, хубаво е ако имаш някой познат да го види, преди да изпуши съвсем

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #127 -: Ноември 24, 2014, 11:05:46 am »
Компютърът щом е стартирал може и дистанционно да се "прегледа" с една програма TeamViewer, за да се види какво се случва. Трябва да я дръпнеш и да се намери човек, който разбира. Във форума толкова ли няма някой ИТ под прикритие ::)?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #128 -: Ноември 24, 2014, 11:20:41 am »
Я пробвай довечера да спреш антивирусната, кажи й да не се пуска на старт, и рестартирай

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #129 -: Ноември 24, 2014, 11:28:05 am »
Lilla,предполагам,че е общ проблем за XP ,на моя,който е също ХР се случи същото по същото време ,след рестартиране и кликване на ,,голям екран,, се оправи,но продължава да зарежда бавно при стартиране,ХР не се поддържа вече,предполагам е от това .Чакам сега около Коледа един познат да погледне,имам някакъв инсталацонен диск,но сам не се наемам да пипам където не разбирам .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #130 -: Ноември 24, 2014, 11:30:49 am »
Като за начало мисля да се преинсталира уиндоуса, че тоя ХР вече не се поддържа. От 5 години нищо не е преинсталирано, вероятно затова работи толкова бавно. Трябва и да се премахнат всички излишни програми, които само го товарят. Надявам се да е от уиндоуса, а не от процесора или нещо друго.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #131 -: Ноември 24, 2014, 11:44:41 am »
Явно е от уиндоуса,аз се чудех да не е от лошо свързаните ми кабели,след като бяха скъсани от една фадрома,но си е от уиндоуса .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #132 -: Ноември 24, 2014, 12:07:18 pm »
Помислих, че лаптопът издава багажа и много се стресирах. Надявам се да е от уиндоуса. Ноември се оказа доста стресиращ месец, много наситен с емоции и събития.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #133 -: Ноември 24, 2014, 03:48:07 pm »
Черният екран с белите букви ако не се лъжа е DOS операционна система, на която са писали преди да се пръкне уиндоуса или нещо от сорта. Щом ти се стартиря тя, значи уиндоуса ти е сдал багажа. Занеси си лаптопа да му качат нова версия и ще се оправи.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #134 -: Ноември 24, 2014, 08:09:48 pm »
Да, вероятно уиндоусът се е скапал. Днес като тръгвах на работа, оставих лаптопа на стенд бай, за да не се наложи да рестартирам пак. Но не успях да го надхитря - беше се изключил и не желаеше да стартира. След половин час мъки се появи син екран с бял текст и започна сканиране на устройство С и на още нещо... В крайна сметка уиндоусът стартира, но излезе съобщение, че има сриозен срив. Утре ще се инсталира по-нова версия. Радвам се, че поне не е от процесора или нещо по-сериозно. На мен около Коледа все такива "подаръчета" ми се случват.  ???
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui