Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107227 пъти)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #150 -: Декември 01, 2014, 03:35:53 pm »
Експлоатация има винаги,шефовете дори когато не са безскрупулни по природа конкуренцията на безскрупулните ги принуждава и те да са такива .Има си начини обаче и магаренцето да покаже характер .Аз вече като усетя безскрупулност ставам два пъти по-вече такъв .Всякакви номера са ми прилагали ,на всеки има противодействие .В твоя случай просто отказвй по-вече работа от договореното,пред безскрупулен да се натягаш е голяма грешка-при тях няма спирачка,неговата цел е максимална експлоатация,но това си има определени граници,посочени в договора .Моето правило е натягане и правене на добро впечатление първия месец,ако наистина прекаляват с експлоатацията-правене на номера,симулиране на работа /с чиста съвест/ ;DПърво обаче им го казвам в очите и искам допълнително заплащане или други компенсации,трябва да съм сигурен от кой тип са-понякога са шефове,които си мислят,че стандарта на безскрупулните е стандарт за шеф,ако съм сигурен,че нямам конкуренция по малко ги приземявам,бях споменал вече,където аз съм работил и се махна-фирмата или поне тази длъжност просто е неспасяема и обречена .Като се замисля симулацията е крайната ми форма на протест,тогава вече си търся друга работа,понеже си имам темпо и е по-натоварващо да симулирам,отколкото да си следвам темпото .Понякога мисля робството е премахнато/уж/не по морални подбуди,а от практицизъм-не е било ефективно,защото е било по принуда,свиквали са с камшиците и им е било все тая,станали са майстори на симулирането .Робите на Хаити уж били напълно изтощени от работа,а цяла нощ след това са танцували вуду,означава,яе през деня са симулирали .Днес раб-отниците си мислят,че работят доброволно и работят с желание-по-висша форма на робовладелско общество .
« Последна редакция: Декември 01, 2014, 04:17:22 pm от Oposit »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #151 -: Декември 01, 2014, 04:21:26 pm »
Това, с което се сблъсквам ежедневно в професионалния живот, е някакво чудо на чудесата, поне по мои разбирания. И в тази тема, споделяйки, не се жалвам, а констатирам факти. Ежедневно безумие и масова деградация, просто не е нормално това.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #152 -: Декември 03, 2014, 08:58:20 am »
Не отговаряй по никакъв начин на провокациите
Току така човек не се убива, нали тия не са закоравели престъпници
Надявам се, не знаят къде живееш, кой си, що си?
Разкажи на приятелите си и на семейството
Ако загрубеят и нямаш яки приятели, оплачи се в полицията
Или можеш да потърсиш връзки в охранителните фирми, срещу някой лев могат да проведат един сериозен разговор с тях, но имай предвид, че ответната страна също може да има приятели и излишни левчета

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #153 -: Декември 03, 2014, 09:32:09 am »
Първата ,,хватка,, която се учи в бойните изкуства е да можеш да избягаш по подходящ начин, в подходящия момент,умението за стратегическо отстъплениеПокрий се за известно време .Винаги има по яки от теб,за да се спечели войната трябва умение да се губи сражение .Да оставим настрани въпроса,че не е трябвало въобще да се стига дотам .При това положение най-добре да се стопират военните действия,да се проведат преговори-подробности не знам,но потърси вината в себе си,като имаш контакт по фейсбук извини се/дори от куртуозия/,нещо от сорта,,брато извинявай не бях на кеф,, за всеки случай се покрий за известно време .Ако не помогне.значи са прекалено агресивни-вече имат врагове,които може да помогнат ,обикновено не се стига да там,по-рано съм се опъвал на разни бандитчета,на никой не му трябват излишни проблеми,оправяли сме се .Дори да имаш яки приятели/аз имам/,не е толкова просто да се организират,гледай да се оправиш сам ,само с мускули се оправят само глупавите .

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #154 -: Декември 03, 2014, 11:52:00 am »
Интересно ми е сега да мисля за такива конфликти,понеже отдавна нямам и не ми се е налагало да мисля .Астрологически моя съвет всъщност е енергията на квадрат да се трансформира постепенно,на опозиция в случая-покриване,преговори ...,пак е твърд аспект ,но преход ,постепенно погасяване на твърдата енергия и преобразуване .Аз лично познавам добре конфликтните личности и те ме познават,човек като е принципен и неконфликтен,има достатъчно приятели,не смеят да се закачат с мен,пък и няма повод .В конфликти ме въвличат единствено приятели,познати,което означава че нещо са сгафили .В чужбина като бяхме още първите,в началото беше нормално сърбите мошеници да наемат срочно някого от колегите за строителство,обещават голяма заплата,а после не плащат ,появяват се с някой як,вадят ножове .Аз като видя нож минавам на друга вълна,не ме интересуват закони, по-добре да оцелее човек на всяка цена,законите после каквото стане.Като се знам просто не влизах в такива ситуации-не гледам обещани големи пари.може да са по-малко,но сигурни,проучвам добре .Строителите им обещаваха 10 евро на час,аз работех тогава за 4 на час .В крайна сметка обаче аз изкарвах най-много пари и без проблеми .Иначе има спрейове,газови пистолети,електрошокове и не са скъпи ,няма нужда от бой,повредил съм си ръката,счупени метакарпални кости лошо зараснала едната,та знам че има много начини и без бой .

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #155 -: Декември 03, 2014, 12:17:42 pm »
Не знам точната ситуация,но каза че пишат във фейсбук-значи имаш чудесносредство за преговори дистанционно,още по-добре да помолиш някой от приятелите си /може и анонимно/ за посредници,достатъчно е да видят че и други хора са замесени и работата става дебела,съобщи в полицията за заплаха,верно нищо не правят ако не са ти приятели,но е възпиращо .Ходи в компания за свидетели .Вземи си електрошок,спрей,газов пистолет ,някаква палка,бокс-може и връзка ключове.Едно време като имах бой вземах някои работи-креатин ще кажа само-дава много сила,издръжливост на хипоксия при удари в трахея,диафрагма.. Зима е дебело облечен-притъпяват  се ударите ,може и допълнителни средства .Мобифон за бърза помощ,в готовност .Ако стане масов бой-лягаш ембрионална позиция,ръцете на главата ,бъбреците може да се предпазят от дебелото облекло .

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #156 -: Декември 03, 2014, 12:20:01 pm »
Али, не търси примирие и не се опитвай да водиш някакви разговори. Опитай се да неглижираш ситуацията - какво толкова е станало, ще ме набиете - голяма работа. .и неща в този дух. Но без да ги заявяваш директно, а да ги демонстрираш с отношение.
Ако покажеш страх ще ги амбицираш, а ако продължите с меренето изходът няма да е в твоя полза.
Ако до седмица това продължава подай жалба в полицията.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #157 -: Декември 03, 2014, 12:32:07 pm »
Ако решиш, че може наистина да има заплаха за теб, отиваш и пускаш жалба в РПУ-то, не че ще направят нещо тия малоумници, но да се застраховаш, при евентуален проблем.

И какви са тия, имат ли някакво покритие или са си просто агресивни олигофрени, дето обичат да малтретират по-слабите. Ако са от вторите, което подозирам, тия са пълни страхливци, затова пред тебе се правят на велики, избиват комплекси за малоценност и най-вероятно нямат никъв мозък в главата.

Ако не казвай, тука сме бойни сичките, ще съберем отряда  :012:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #158 -: Декември 03, 2014, 01:50:59 pm »
То това е проблема .По натоварващо е да мисля да повредя дозирано .Един път аз само викам да му извъртя ръката на един,обаче тоя тъпанар не знаел да пада и му изкънтя главата на асфалта,та ме стресира да не си е счупил главата, че да го лежа .Ако искам да убия не е проблем,въпроса е проблемите след това струват ли си .Затова казвам да се извиниш,ако трябва да отнесеш лек пердах и да ти е спокойно след това .Един братовчед изчезна безследно навремето,подозирах,но не бях сигурен кой е,времената обаче бяха такива,че 99% си е получил заслуженото .Не си струва човек да се прави на велик .

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #159 -: Декември 03, 2014, 01:55:25 pm »
Опозит, недей да го психираш допълнително  :)

Но да, ако може да избегне конфликта по мирен начин е най-доброто решение. Ама тези не ми се виждат много адекватни, щом са тръгнали да заплашват някой по този начин, само заради размяна на по-остри реплики. Асоциирам ги с кварталните побойници, дето не могат да си напишат грамотно името.

Happy58

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #160 -: Декември 03, 2014, 02:00:43 pm »
Първо да кажа  едно искрено благодаря на човека,създал темата !
Сега да си кажа каквото имам.Кратко и ясно казано,с една дума - заплашват ме с бой,гавра с мен и убийство накрая.
Причината - повишаване на тон,груба и остра  критика,тоест за това че съм набил няколко човека с думи.Става дума за хора на по 30-35 години.
А как стана - бях извън града с тях,с тяхна кола,на разходка(купон).В началото всичко беше окей,докато пристигнем в другия град,който е далеч(70 км) и не познавам никого там,но нали им имам доверие на тези боклуци и отидох.И когато пристигнахме тея започнаха да пускат едни остри шеги към мен,такива от тип черен хумор.Аз потърпях  около час и стана квото стана,само дето преди това се обадих на нашите да им кажа,че ако стане нещо къде да ме търсят и с полиция.И така само дето не ги набих  физически,не го направих по простата причина,че не можех - те са трима,а аз не мога и единия да набия,както казах по-големи са.
Та сега ме заплашват и успяват,имам някаква потиснатост,уплаха,страх.Говорят ми какви ли не неща - гадости,било по телефона,било по фейсбук...
Какво да правя,как е най-добре да постъпя ? Благодаря на всички ви !

аз обаче не разбрах, защо искат да те бият и защо не са го направили още там на място - но 70км от твоя град. И .. как си се върнал след това до Хасково? Не мога да повярвам, че ако са искали да те бият, щяха да те пуснат да се качиш на автобуса обратно. Нещо не ми се връзват нещата ....

Покрий се за няколко дни - тр Марс ще направи квадрат с У7 (явните врагове) и после ще отмине. Надявам се, с него и заплахата.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #161 -: Декември 03, 2014, 02:02:37 pm »
Ма Али ти каква работа имаш с такива, че да ходиш и извън града с тях, не ги ли знаеш що за стока са.

Струва ми се, че от паника, малко виждаш преувеличена ситуацията.

Happy58

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #162 -: Декември 03, 2014, 02:06:45 pm »
Ма Али ти каква работа имаш с такива, че да ходиш и извън града с тях, не ги ли знаеш що за стока са.

Струва ми се, че от паника, малко виждаш преувеличена ситуацията.

или е преувеличена, или Али-лун продължава с нещо да ги дразни. Няма как те да са толкова търпеливи в заканите (без обаче да правят нещо), ако не са постоянно дразнени.
Или .... другия вариант е, Али-лун да ги е сътворил преди време някакви наистина сериозни работи срещу тях и сега те да са започнали масирана атака - но ако е такъм случая, нещата са обмислени, задвижени и нищо няма да му помогне.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #163 -: Декември 03, 2014, 02:09:39 pm »
Satin,не гледам да успокоявам,давам факти .Али го заплашват,защото ги е набил,задължени са да си върнат доброто име,как да стане?Затова това,че имаш мускули и можеш да се биеш не е кой знае какво предимство,не се решават проблеми така .

Happy58

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #164 -: Декември 03, 2014, 02:11:15 pm »
Satin,не гледам да успокоявам,давам факти .Али го заплашват,защото ги е набил,задължени са да си върнат доброто име,как да стане?Затова това,че имаш мускули и можеш да се биеш не е кой знае какво предимство,не се решават проблеми така .

опозит, не ги е бил физически - само с думи :) - виж му първия пост.