Автор Тема: Венера  (Прочетена 164929 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #45 -: Юни 20, 2013, 12:35:42 am »

На мен като ми е голямо деколтето,какъв е етикета за жена ? :)

тц, тц - ей я овнешката работа - как пък обърна разговора за твойто деколте

венера във везни много ме дразнят- за съжителство говоря - то едно избиране на дрехи, едно оглеждане, едно напасване - брей- нямам нерви направо

а впечатления за венера в рак - даа сравним малко?

Не е от Венера в Овен -само  ;)

Какво е това любопитство за Венера в Рак ? :)
Приятна е в женска карта ,особено ако с Луната се "разбират" -силно чувство за естетика,умеят да впечатляват и то  много манипулиращо ,но толкова деликатно ,че не се усещаш,финансово настроени.
В мъжка карта- много често ,ако Луната е стресирана ,това са мъже ,които "използват" жените ,или виждат в тях по-скоро майката ,а не жената ,тип жиголо,но пък умеят много добре да глезят.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Венера
« Отговор #46 -: Юни 20, 2013, 12:55:35 am »
Моите Венери за наблюдения са все яко плутонясали. Сега им обърнах внимание. Имам много приятелки с Венера в Овен, опозета към Плутон.  ;D Излишно е да коментирам.

Имам и една Венера в Дева, но е в съвпад с Плутон и Уран. Тази Венера наистина има много приятен стил на обличане. Но аз й усещам Плутона повече, нещо не ми е много девица.  ;D Макар да е много обрана, стилна, но може би на мен ми е трудно да усетя Девата, не е от нея, а от мен.

Аз и моята Венера явно сме доволно прецакани.  ;D Знам от предната вечер с какво ще изляза на другия ден, не меря, не се оглеждам хиляда и триста пъти. За сметка на това имам огледалце във всяка дамска чанта.  ;D Бърз и прикрит преглед да няма остатък от храна, разместена фиба, нацапано и т.н.

Моя приятелка с Венера в Скорпион залита адски много по черното. Като стил на обличане предпочита леко готически акценти - странни ръкави на рокля, които приличат на одеждата на Мортиша Адамс - от този тип. Но не си пада по гримилца, красотички. За сметка на това е много сексуална.

Още една Скорпионска Венера познавам, но тя е в стелиум, в точен съвпад със Слънце, под 1 градус. Юпитер и Меркурий ги подкрепят от двете страни. Но тя е по-скоро небрежна, някак Венерата й хич я няма.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #47 -: Юни 20, 2013, 09:28:22 am »
Досега всеки един от нас сподели мнение,наблюдение ,личен опит за Венера в даден знак ,но нека по същия начин споделим и контакта и със Слънце в картата ,за да е пълно тълкуването.
Например ,Венера в Овен могат  да имат Слънце в :
-Водолей
-Риби
-Овен
-Телец
-Близнаци,
И така за Венера във всички знаци . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Венера
« Отговор #48 -: Юни 20, 2013, 10:13:48 am »
Това си е за нова тема, доста дългичка може да стане

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #49 -: Юни 20, 2013, 01:08:52 pm »
Ако и другите дами ,притежателки на Венера в Овен ,но със Слънце в друг знак , имат желание да споделят за себе си ще е интересно да сравним проявата . :)

И моята е овнешка, но е доста специфична, не отговаря на повечето стандартни описания.
Намира се в един знак със Слънцето - западна (Вечерница), не е изгорена, видима, но ретроградна. Съвпад с Меркурий и ЮЛВ, попада точно в мидпойнта им. Има и тригон с Нептун, полуквадрат с Марс.

Червено рядко нося, макар че ми отива. Най-много да си лакирам ноктите на краката в червено, ярко червени коси не харесвам - предпочитам да е кафяво или шоколад.

Преди десетина години предпочитах тъмни цветове - черно или съчетание на черно и бордо. През последните няколко години се насочих към по-свежи цветове, но принципно не понасям кича и шаренията, предпочитам по-изчистени и едноцветни дрехи. Моят стил е семпла елегантност, без излишни ефекти, без разголване. През лятото мога да си позволя блузи и рокли с презрамки, но според случая и обстановката. Не нося къси поли/рокли, големи цепки и деколтета, бюстиета. Бижута харесвам, но да са стилни и качествени, съчетавам ги с облеклото, не си купувам масова бижутерия. Както вече споделих, захласвам се по стилни обувки, те са ми по-важни и повече от дрехите. Има всякакви, но като цяло предпочитам с ток - висок тънък или платформа.

Забелязвала съм, че има жени, на които ярките цветове и по-екстравагантните модели дрехи и бижута не им стоят толкова крещящо и кичозно, обикновено имат акцентиран Лъв или Везни. Но при мен не е така, затова предпочитам семпла елегантност, но много държа да има индивидуален стил. Не понасям лачено, леопардово, тигрово и комбинация на ярки цветове, а също така черни дрехи или чанти в съчетание с жълти копчета, катарами и капси. Не харесвам и ярък грим, както и червени, оранжеви и цикламени червила - всички цветове, които стоят някак неестествено върху устните.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Венера
« Отговор #50 -: Юни 05, 2014, 02:28:55 pm »
Венера в момента транзитира през моя знак телец и усещам как искам да ям и да се глеза от всичко по - много ... Изведнъж много голяма лакомия ме хвана! ;D Гледам, че Тъндъра в темата за Мерка "зверее" за шоколад ... е аз зверея двойно сигурно, вчера си купих един голям шоколад и го изядох целия за период от 2 минути!  :o :012: :012:
Имам и голямо желание сега да си угодя и на наталната Венера в близнаци и станах доста приказлив и общителен тия дни, сигурно съм голяма досада за околните.  :57: Тя тр. Венера тъкмо съвпада с наталното ми Слънце.  :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Венера
« Отговор #51 -: Юни 05, 2014, 02:49:59 pm »
Венера в момента транзитира през моя знак телец и усещам как искам да ям и да се глеза от всичко по - много ... Изведнъж много голяма лакомия ме хвана! ;D Гледам, че Тъндъра в темата за Мерка "зверее" за шоколад ... е аз зверея двойно сигурно, вчера си купих един голям шоколад и го изядох целия за период от 2 минути!  :o :012: :012:
Имам и голямо желание сега да си угодя и на наталната Венера в близнаци и станах доста приказлив и общителен тия дни, сигурно съм голяма досада за околните.  :57: Тя тр. Венера тъкмо съвпада с наталното ми Слънце.  :)

AzaZaeL, значи и ти имаш Слънце в Телец, вероятно в малко по-ранен градус от моето. И аз тези дни очаквам транзитна Венера да съвпадне с натално Слънце в 7-ми дом. Към края на месеца ще имам и Венерин възврат в 8-ми дом в Близнаци. То и аз с тази близнашка Венера съм много приказлива и общителна, веднага меря и тегля интелигентността на човека срещу мен.

Откакто се помня, приемам огромни количества шоколад ежедневно. Не мога да живея без захар и безалкохолни. Никога не ям торти, сладкиши и всякакви подобия в които има брашно/тесто, но минимум един шоколад на ден изяждам. Не понасям също така и черен шоколад, трябва да е от най-млечния, шоколадови бонбони, коледни/великденски марципани са ми от най-любимите :012:
Явно организма ми е свикнал да преработва захарта, защото никога досега не съм имала здравословни проблеми или такива с килограмите, от приема на толкова много захар, телешкото ми Слънце има способността да бъде устойчиво на голямо лапане :012:

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Венера
« Отговор #52 -: Юни 05, 2014, 03:19:41 pm »
AzaZaeL, значи и ти имаш Слънце в Телец, вероятно в малко по-ранен градус от моето. И аз тези дни очаквам транзитна Венера да съвпадне с натално Слънце в 7-ми дом. Към края на месеца ще имам и Венерин възврат в 8-ми дом в Близнаци. То и аз с тази близнашка Венера съм много приказлива и общителна, веднага меря и тегля интелигентността на човека срещу мен.

Откакто се помня, приемам огромни количества шоколад ежедневно. Не мога да живея без захар и безалкохолни. Никога не ям торти, сладкиши и всякакви подобия в които има брашно/тесто, но минимум един шоколад на ден изяждам. Не понасям също така и черен шоколад, трябва да е от най-млечния, шоколадови бонбони, коледни/великденски марципани са ми от най-любимите :012:
Явно организма ми е свикнал да преработва захарта, защото никога досега не съм имала здравословни проблеми или такива с килограмите, от приема на толкова много захар, телешкото ми Слънце има способността да бъде устойчиво на голямо лапане :012:
Доста добре си похапваш ти!  :clap: :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #53 -: Юни 05, 2014, 06:13:17 pm »
Трудно ще стане да построиш къща без основи. Всъщност какво представлява взаимодействието на Венера със Слънцето  - синодичен цикъл Слънце - Венера. За да определиш качеството на Венера е необходимо да видиш в какви условия тя е "расла", за да се превърне в това, което описваш, да играе различни роли.

Да,може би има резон в това .
Стар,ти беше публикувала в темата за синодичните цикли информация ,ще разгледам. :)

Аз имам наблюдения ,как същите поставени в различни или в едни и същи стихии,с достойнства ,без...,в мъжка,женска карта се изразяват и търсех друга гледна точка,споделено.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Венера
« Отговор #54 -: Юни 05, 2014, 09:39:10 pm »
Аз съм с венера в телец,скоро ще имам венерин възврат-на 13 градус. :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Венера
« Отговор #55 -: Юни 05, 2014, 09:44:31 pm »
Ама туй кой го усеща,нищо работа.Най много да ти стане тежко от ядене. :012: :012:

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Венера
« Отговор #56 -: Юни 05, 2014, 09:46:37 pm »
Мен толкова ми е тежко сега от вечерята ... Даже полегнах за 5 минути, за да ми слегне ... Ако нямах черна дупка в стомаха можеше на дръпна напред с килцата, но уви. ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #57 -: Юни 06, 2014, 03:43:12 pm »
Аз съм с венера в телец,скоро ще имам венерин възврат-на 13 градус. :)
Скоро ще се задейства новата ти карта на венерин възврат  :)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Венера
« Отговор #58 -: Юни 06, 2014, 10:38:10 pm »
Скоро ще се задейства новата ти карта на венерин възврат  :)
Всъщност.....как ви се вижда този венерин възврат? :(
 Много квадратури,опозиции.....много нещо...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #59 -: Юни 06, 2014, 11:56:37 pm »
Всъщност.....как ви се вижда този венерин възврат? :(
 Много квадратури,опозиции.....много нещо...
аз не ги гледам така картите на възврата, като синастрия, а като отделна карта
така съм видяла да ги публикуват и тълкуват в темата за венерин възврат
по принцип и синастрията винаги гледам на две отделни карти