Автор Тема: Приятелството  (Прочетена 43944 пъти)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Приятелството
« Отговор #30 -: Април 24, 2014, 10:42:50 am »
Всеки има нужда и може да бъде приятел. Не е важно, че си изрод - важното е да намериш същия изрод като теб.  :85:
И Юпитер е егоист, но и той си има нужди. (не, че ще ги сподели - под нивото му е ;D )
« Последна редакция: Април 24, 2014, 10:45:30 am от AzaZaeL »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #31 -: Април 24, 2014, 12:39:38 pm »
Всеки има нужда и може да бъде приятел. Не е важно, че си изрод - важното е да намериш същия изрод като теб.  :85:
И Юпитер е егоист, но и той си има нужди. (не, че ще ги сподели - под нивото му е ;D )


Ха,ха ...продължавай да "сънуваш" . ;)

А ,между другото къде и как беше поставен при теб Меркурий?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #32 -: Април 24, 2014, 12:52:36 pm »
Абе, това за Юпитер не е съвсем така. Забелязвам, че това го казват хора, които не са Стрелци и нямат силно влияние на Юпитер.
Юпитер може да обича да е над другите, да се прави на много знаещ, но има нужда да общува и да споделя налудничавите си идеи и мисли и някой да учавства в налудничавите му дела.

Стрелец  и Юпитер ,твърде рядко забелязват въобще всичко "сега" и около "сега"  и ако няма необходимата Земя и глътка Въздух,за да се осъществят в бъдещето,е/са  просто един самозван всезнайко. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #33 -: Април 24, 2014, 01:06:06 pm »
Приятелството ,символично тук е ангажирано с 11-ти дом ,Водолей ,Сатур/Уран ,Лъв,Слънце,5-ти дом и когато има акцент върху изброените в натала ,чрез съответната им локализация  в лични планети ,Светила,точки,проявата се случва или натива "търси /изразява" тази необходимост.
Тук няма спор ,отричане или критика към определен слънчев знак дали може да има или няма приятели,да създава такъв тип взаимоотношения ,а дали умее да създава такива и дали има нужда от тях и съответно коментираме причините затова. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Приятелството
« Отговор #34 -: Април 24, 2014, 01:13:56 pm »
Рени, мисля, че гледната ти точка за Стрелците е доста субективна. Лично за мен повечето, които познавам са изключително свестни хора. Имат славата на непостоянни и на интриганти, но не бих казала, че са такива. Особено като им влезе прогресивното Слънце в Козирог, комбинацията според мен е много приятна. Имат божественото осенение на Юпитер и трудолюбивостта на Сатурн. Ценят истината и искат да има справедливост. За мен лично това е много важно качество в човек и това, което ме вади от релси е когато видя (най-често Скорпиони и водни луни), които базират преценките си на това как се чувствали от нещо. А света не се върти около техните задни части и повечето хора правят някакви неща просто защото имат нужда да ги направят, а не за да нараняват чувствата на някого. Това трябва да се осъзнава.  :) Естествено, ако не са осъзнати хора, а няквко там комплексирано второ качество, тогава извъртат такива интриги, че свят може да ти се завие от тях.

Иначе няма как да имаш приятели, ако не можеш да създаваш приятелски взаимоотношения. Приятелството е двустранно - и двамата човека го създават и и двамата човека в него го поддържат, а не единия. Да твърдиш, че някой не може да създава приятелство, означава да твърдиш, че той не може да има истински приятели.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #35 -: Април 24, 2014, 01:34:07 pm »
Thunder,ще те оставя сама да прецениш ,в каква посока се накланят везните по отношение на това ,колко субективно или обективно коментирам Стрелец и Юпитер :
-Слънце и Меркурий в Риби
-ИЦ в Риби
-АСЦ Стрелец
-Марс в Стрелец в 1-ви дом
-Юпитер в 10-ти дом ,секстил с АСЦ;съвпад с ЮЛВ ;опозиция със Слънце в Риби ,секстил с Нептун
-стелиум с диспозитор Марс в Стрелец  ;)

Аз не коментирам качествата на слънчевия знак Стрелец и дали неговите представители са "годни " за приятелство ,а юпитеровият принцип ,който не е свързан с приятелството .Сега изразих се ли се ясно ?1?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Приятелството
« Отговор #36 -: Април 24, 2014, 02:02:29 pm »
Има Юпитер ин хайз в 11 дом, и едновременно съуправлява седми. По класическата астрология има повече достойнства дори и от Сатурна ми и ми е доминантната планета. Смесена взаимна рецепция между Слънце и Юпитер също така имам.  Както сама можеш да се сетиш, доста влияе на отношенията ми с хората и това какви привличам. Приятелството винаги ми е било и винаги ще ми бъде топ приоритет. Поставям го на много по-високо ниво, отколкото отношенията с 80% от родата си. И въпреки, че съм и кариерист, поставям го и преди кариерата си. И не защото не мога да живея без него (защото умея да се нагаждам и мога да живея без много неща), а защото просто е едно от най-красивите неща, които може да ти се случат. Да не кажа най-красивото, което може да ти даде външния свят. Истинските ми приятели са като част от мен. И като човек, в чиито хороскоп един от основните сигнификатори за приятелството е Юпитер, смея да не се съглася, че на Юпитер приятели не са му необходими и че не умее да създава приятелства.
Не споря, че нямаш акцент над Юпитер или Стрелец, но явно при теб не е толкова пряко свързан със взаимоотношенията и 11 дом, колкото примерно при мен. И не давам пример със себе си, защото съм аз, ами защото като разглеждаме приятелството, е редно да разгледаме и домовете, които го управляват и как да представени в индивидуалните карти. За някои хора Юпитер изобщо може да не е сигнификатор на приятелствата, дори да е силен в картата. Юпитерианското, което се изразява в приятелите ми е, че не мога да допусна до себе си глупави хора и хора без морални принципи. Приятеите ми винаги са амбицирани хора, които не се отказват от принципите си заради някакви загуби. Но тук влияние има и Луната в коза - все пак управител на к11.  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #37 -: Април 24, 2014, 02:15:17 pm »
Има Юпитер ин хайз в 11 дом, и едновременно съуправлява седми. По класическата астрология има повече достойнства дори и от Сатурна ми и ми е доминантната планета. Смесена взаимна рецепция между Слънце и Юпитер също така имам.  Както сама можеш да се сетиш, доста влияе на отношенията ми с хората и това какви привличам. Приятелството винаги ми е било и винаги ще ми бъде топ приоритет. Поставям го на много по-високо ниво, отколкото отношенията с 80% от родата си. И въпреки, че съм и кариерист, поставям го и преди кариерата си. И не защото не мога да живея без него (защото умея да се нагаждам и мога да живея без много неща), а защото просто е едно от най-красивите неща, които може да ти се случат. Да не кажа най-красивото, което може да ти даде външния свят. Истинските ми приятели са като част от мен. И като човек, в чиито хороскоп един от основните сигнификатори за приятелството е Юпитер, смея да не се съглася, че на Юпитер приятели не са му необходими и че не умее да създава приятелства.
Не споря, че нямаш акцент над Юпитер или Стрелец, но явно при теб не е толкова пряко свързан със взаимоотношенията и 11 дом, колкото примерно при мен. И не давам пример със себе си, защото съм аз, ами защото като разглеждаме приятелството, е редно да разгледаме и домовете, които го управляват и как да представени в индивидуалните карти. За някои хора Юпитер изобщо може да не е сигнификатор на приятелствата, дори да е силен в картата. Юпитерианското, което се изразява в приятелите ми е, че не мога да допусна до себе си глупави хора и хора без морални принципи. Приятеите ми винаги са амбицирани хора, които не се отказват от принципите си заради някакви загуби. Но тук влияние има и Луната в коза - все пак управител на к11.  :)

Върни се на поста ми под №43 и виж какво съм написала и открий "10 -те разлики " ,защото вече почти се озовахме в хоремага на 5 мастики с класическата реплика "Ти мен уважаваш ли мЪ "-всеки говори ,без да слуша другия. :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Приятелството
« Отговор #38 -: Април 24, 2014, 02:21:59 pm »
Хахаха, определено не, прочетох ти поста, просто твърдя че силен акцент на Юпитер, който владее други домове, които не са свързани с приятеството,  няма да влияе толкова колкото у11 и планетите в 11 дом.  :) Така че ако имаш някакви практически наблюдения над определени хора, които имат силен акцент над Юпитер и ако те са си смодсотатъчни в това отношение и не може да правят приятелств,а може би трябва да се погледнат 11тите им домове.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #39 -: Април 24, 2014, 02:32:29 pm »
Имам.Аз . ;)

Самодостатъчност не е условие,причина да не създаваш или да не умееш да създаваш приятелства.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Приятелството
« Отговор #40 -: Април 24, 2014, 02:35:18 pm »
А, Рени, не си честна :)
Доколкото помня имаше проблеми с жените-приятелки, но с мъжете-не

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Приятелството
« Отговор #41 -: Април 24, 2014, 02:35:47 pm »

Ха,ха ...продължавай да "сънуваш" . ;)

А ,между другото къде и как беше поставен при теб Меркурий?!?
:) Мерка ми е в телец, 1 дом - близко до асцендента. Прави взаимна рецепция с Венера в близнаци, участва в точен голям земен тригон с Луна и Нептун/МЦ и прави опозиция с Плутон.  :29:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #42 -: Април 24, 2014, 02:46:38 pm »
А, Рени, не си честна :)
Доколкото помня имаше проблеми с жените-приятелки, но с мъжете-не

Papy,
Няма как да имам проблеми с жени -приятелки ,защото такива от 25 г -няма,а с мъжете -приятели приключих преди 1 година -ти правилно помниш за споделеното от мен и аз съм честна ,как моминско ми звучи това ,ще" пусна една сълза"  :012: ,защото отново Юпитер ми напомни през тази година  ,че не се получава това при мен с приятелствата и вече не се насилвам в тази посока и затова  сега дадох пример със себе си по молба на Thunder. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #43 -: Април 24, 2014, 02:47:36 pm »
:) Мерка ми е в телец, 1 дом - близко до асцендента. Прави взаимна рецепция с Венера в близнаци, участва в точен голям земен тригон с Луна и Нептун/МЦ и прави опозиция с Плутон.  :29:

Благодаря. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #44 -: Април 24, 2014, 02:50:51 pm »
А все си мислех, че аз имам малко приятелки. В сравнение с Рени съм направо бройкаджийка.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui