Автор Тема: Антипопулистка  (Прочетена 4656 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Антипопулистка
« -: Юли 25, 2015, 11:47:56 pm »
Я бройте колко пъти се съгласявате от куртоазия
Аман-залива на огромни цунамита
Не им се мисли на хората

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Антипопулистка
« Отговор #1 -: Юли 26, 2015, 12:04:52 am »
Папи, пускаш темата, а аз в този миг зяпам във фацето и пред очите ми този цитат:

"Не забравяй - дума се изрича, според този, който те слуша. Шивачът шие дреха, според размера на човека."
Руми

Аз мога да пускам през ушите си някои неща, но си правя както знам. Съгласявам се, ако наистина съм съгласна, чувствам го с душа и сърце. Ако нещо не ми в природата, в разбиранията - мълча.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Антипопулистка
« Отговор #2 -: Юли 26, 2015, 12:08:50 am »
Напоследък просто се въздържам, ако нещо ми е направило неприятно впечатление или съм крайно несъгласна с някое мнение. Не от куртоазия, а просто да си спестя изгубеното време и водене на безпредметни спорове. И така минава покрай теб, без да те докосне, ако не успее да породи желание за по-активна реакция. Просто не се въвличаш енергийно. Ако е нещо принципно и значимо за теб, тогава реагираш. Много от нещата, които преди са имали значение за мен, вече нямат.

Ако не ми харесва мнението на някой съмнителен авторитет, просто подминавам. Нямам вече никакво желание да оспорвам ничии глупости, всеки сам си носи отговорност. При все това, че съм от хората, които обичат да дават акъл на адвоката и на зъболекаря как да си свърши работата по-добре.  :012:

Вече предпочитам да си спестя някои неща. Особено когато виждам, че яко се цикли и изгледи за промяна в съзнанието няма. Ако си позволявам да коментирам всичките очевидни грешки, които съзирам в обкръжението си, ще се създаде атмосфера на нетърпимост, по този начин се генерира никому ненужен заряд на негативизъм и недоброжелателност. Имам много зорко око за допуснати грешки и ми коства много усилия да премълча, да не коментирам. Забелязах, че повечето хора не са склонни да се поучат от грешките си, нито да ги признават, за съжаление това създава много затруднения в съвместната работа.




« Последна редакция: Юли 26, 2015, 12:34:28 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Антипопулистка
« Отговор #3 -: Август 26, 2015, 10:16:03 pm »
Много ме кефи как високоинтелектуални хора не гледат това пошло предаване "биг брадър". Обаче ако отвориш кой да е публичен тред-и още 3-то мнение е псувня
Събират се подписки да се спре предаването, хора призовават приятелите си да не гледат, или да спрат да са им приятели...
И айде-ще спрем тв-то
А народът с псувните какво да го направим...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Антипопулистка
« Отговор #4 -: Август 26, 2015, 10:21:02 pm »
Нямам телевизия, но ми харесва да чета коментарите под новините в нета. Големи бисери може да се видят там, дори не е нужно да са нецензурни. Народно творчество.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Антипопулистка
« Отговор #5 -: Август 26, 2015, 11:38:36 pm »
BB е предаване, прицелено точно в средноаритметичния масов вкус. Кой за кого какво казал, малко лична драма, ред сополи, ред сълзи, кой кого из****л… и всичко в мащаб, достоен за индийска сапунка. После, че някой "интелектуалец" се разпенил — супер, още реклама. Ако можеше и църквата да го забрани, продуцентите най-много щяха да се радват, но явно не са стигнали още Мадона. Но и подписка бива, важното е да се приказва, да вървят изгонителски есемси, а в пиш-паузите — реклами за бира, изпърдин и паста за зъби. В крайна сметка защо се впечатляваш от това? :017:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Антипопулистка
« Отговор #6 -: Август 27, 2015, 07:55:59 am »
Брадъра не го гледам, не защото го намирам за пошло, а защото не може да ми покаже нищо ново, което не съм виждала или чувала за него. Загуба за време е да следя как група хора ядат и пърдят заедно и от скука изперкват до там, че започват в един момент да се обиждат.
За пръв път когато го гледах ( и единствен все още) бях потресена- тъкмо се бях прибрала от поредното ми пребиваване зад граница, децата ми заедно с комшийските деца в моята квартира, а аз при комшиите черпя с уиски, купено от безмитно магазинче на сръбската граница. Комшиите обаче гледам, че не ми обръщат много внимание, а да има как да влязат в телевизора, а там- две мацки се лижат... Попитах това игрален филм ли е или сериал, а те като викнаха по мен, как може да не знам, че това е Биг Брадър, на живо се предавало и за капак ми сервираха, че децата ми го гледали. Леле, аз като скочих и изтичах до нас да видя, а децата си пуснали музика на компютъра и се черпеха с другарчетата, въобще не гледаха телевизия. Та това ми беше гледането- бях възмутена, че по това време на денонощието в национален ефир се излъчват подобни сцени, а героинята на тази сцена- Зара стана после водеща на някакво предаване, с което едва ли не се опитаха да натрапят на подрастващите девойки, че ако са разкрепостени и прескачат безпроблемнно на двата бряга, то ще пробият като телевизионни звезди и въобще в живота. И за какво да учат момичетата тогава, като е достатъчно да олижат нечия шунда в ефир, а момчетата да скършат китки...