Автор Тема: Бихте ли си направили консултация при вас самите  (Прочетена 27358 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Бихте ли си направили консултация при вас самите
« Отговор #30 -: Януари 25, 2016, 11:21:40 am »
Лееко хлъзгав е този въпрос или част от отговарящите се подхлъзнаха според мен.

Нали се има предвид буквално дали бихме консултирали сами себе си, а не се опитваме да разберем дали бихме се осмелили ние да консултираме други /вземаме ли се толкова сериозно, че да си вярваме, че можем/?

Според мен и в двата случая отговорът е положителен.

Следим ли си транзити, лунации, солари, прогресии и пр.? След събитие поглеждаме ли какво е било на небосклона и отчитаме ли резултатите? Правим ли изводи, подготвяме ли се с настройка?
Изказваме ли се със становища по същите въпроси, когато са зададени от трето лице /във форума/? Или може би изкъсо наблюдаваме колежката, мама, детето и мъжа и следим какво се случва при тях, като по този начин определяме и реакциите си?

 :012: Е, да, може би не бихме си лепнали фирма на челото и не бихме дрънкали касичка, че да го играем профита, но моралните правила /би следвало да/ важат за всички пръсти на ръката, нали? Ако ще се умира, то и профито, и аматьора следва да имат/нямат право да го кажат  :-X

А и какво е профито? Повече повярвал си аматьор, прочул се леко? Да не говорим, че тук има хора, които по телевизията биха казали по-умни приказки от разни гости в сутрешни женски предавания.

Та, какъв беше въпроса?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Бихте ли си направили консултация при вас самите
« Отговор #31 -: Януари 25, 2016, 02:02:58 pm »
Разбрах въпроса, но е зададен в леко хлъзгав стил, да. По-скоро не разбрах целта и мотива на тази анкета.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Бихте ли си направили консултация при вас самите
« Отговор #32 -: Януари 25, 2016, 02:18:37 pm »
Не бих резонирала нито с черноглед фаталист, който да ми казва неща, за които изобщо не го питам, нито с астропсихолог, който да ми разтяга захарни локуми за цялото ми генеалогично дърво, когато му задавам конкретен въпрос.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бихте ли си направили консултация при вас самите
« Отговор #33 -: Януари 25, 2016, 06:37:00 pm »
Към какъв астролог биха били склонни да се обърнат отговарящите по темата. Какво очакват от него и на кого биха се доверили за астрологична консултация. С какъв тип астролог биха резонирали.
Ако имам сериозен проблем,бих се доверила на себе си и на хората в този форум.Всички тук са творчески натури,с некомерсиален интерес,а аз вярвам на хората,които "бачкат" с душа и сърце-така се търси истината.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Бихте ли си направили консултация при вас самите
« Отговор #34 -: Януари 25, 2016, 09:26:31 pm »
Не- нямам достатъчно познания, а и съм субективна. :)

Uran, кога става познанието достатъчно, според теб ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Бихте ли си направили консултация при вас самите
« Отговор #35 -: Януари 25, 2016, 10:41:07 pm »
Uran, кога става познанието достатъчно, според теб ?  :)

За себе си ще го разбера. За другите- не знам. :)


The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Бихте ли си направили консултация при вас самите
« Отговор #36 -: Януари 26, 2016, 12:43:05 pm »
Често си правя прогнози. Но с тях не отчитам да съм по-подготвена или по-лесно да минавам през случващото се. Те са ей така - да си знам.
На друг човек не бих правила консултация, защото първото, което виждам в една карта, е проблемът.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Бихте ли си направили консултация при вас самите
« Отговор #37 -: Януари 26, 2016, 04:06:53 pm »
За себе си ще го разбера. За другите- не знам. :)

Да приема ли, че според теб, това е  (не)достатъчното условие-познанието , за да не се случва астро -консултацията ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Бихте ли си направили консултация при вас самите
« Отговор #38 -: Януари 26, 2016, 08:41:30 pm »
Разбира се! Консултации аз си правя само при себе си, но изключително рядко.. Може би веднъж-дваж в годината, а може би даже по-рядко. Мисля, че аз съм човекът, който ме познава най-добре,  няма неясно при поставянето на въпросите и отговорите. Освен това  съм честна и откровена  спрямо себе си, не ме е срам  да си призная истината, не се страхувам да си  назова проблемите с истинските им имена, не съм шокирана или възмутена от тях...
А случвало ли ти се е да се изненадаш от себе си?
Дано това, което пишеш, да е истина! Малко хора могат да бъдат откровени към себе си.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Бихте ли си направили консултация при вас самите
« Отговор #39 -: Януари 26, 2016, 08:52:39 pm »
Малко хора могат да бъдат откровени към себе си.

В един момент стигаш до поредица от опитности, които те карат да погледнеш под друг ъгъл и да се опиташ да бъдеш максимално честен пред себе си. При едни този момент настъпва, при други не. За тези, за които не настъпва, винаги ще има различни оправдания.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Бихте ли си направили консултация при вас самите
« Отговор #40 -: Януари 26, 2016, 09:33:29 pm »
Значи си успяла да преодолееш всички проблеми/ пречки, заложени ти в натала?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Бихте ли си направили консултация при вас самите
« Отговор #41 -: Януари 26, 2016, 09:35:07 pm »
Замислих се какви са предпоставките за съответствие между визия и реалност? Не говорим за прищевки. А за удовлетворение от общата картина. Да си спокоен, че да речем 2-3 най-важни неща, които си искал, са се случили, както си ги искал.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Бихте ли си направили консултация при вас самите
« Отговор #42 -: Януари 31, 2016, 04:05:44 pm »
Да приема ли, че според теб, това е  (не)достатъчното условие-познанието , за да не се случва астро -консултацията ?  :)

Що се отнася до мен- Да. :)

Мога да дам мнение, както и правя тук- във форума, но не бих се заклела в "прогнозите" си.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
На теория звучи красиво, но на практика и като подход към клиента и най-добрите се провалят.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
А за да е астролог, на първо място трябва да е добър човек.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui