Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 198269 пъти)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Уран
« Отговор #45 -: Март 01, 2014, 09:47:51 pm »
Хахах, добре казано! :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Уран
« Отговор #46 -: Март 01, 2014, 10:20:00 pm »
Уран разваля вече квадрат с луната ми. Тя си е една домашна, традиционна, но пък е в 11 дом, уранов. Та-почти не готвя/ура/, другите в къщи се оказаха добри кулинари, понякога пИчеля от ураново хоби. Абе-чудесна е, виждам нова моя самоличност. Околните малко се впечатляват, аз пък им напомням как им давам пълна свобода винаги и така млъкват. Не съм отишла в Хималаите-кво се тръшкат.
Някак станах самодостатъчна, винаги съм го имала това, но съм го мислела за егоцентрично. Ами такова си е -вътре в центъра си съм, не ми е нужен някой да ме забавлява, или тантурка.Изкарвам си и седмица сама с интересите-ама де такъв шанс, у нас е като в хан, приятели да искаш...
Осъзнавам, че отстрани звучи егоистично, но не е. Който се е срещнал с уран, ще потвърди, дължим приключение и уникално развитие и на себе си, духът ни го иска.Ако не дръзваме-животът ни бие през пръстите също и заради уран, след време се осъзнава.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Уран
« Отговор #47 -: Март 01, 2014, 10:23:05 pm »
Урановата опозиция се изживява различно при мъжете и жените .

Съгласна съм

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #48 -: Март 01, 2014, 10:58:19 pm »
Аз не съм съгласна с твърдението ,че Уран не си пада по обвързването ,той не си пада по "олигавеното,сантиментално-розово,изпепеляващо " съв(о)купление !
Как ще се сприятелиш ,как ще сбъднеш, ако не се обвържеш с някой друг ,с някоя идея ?!?
Уран не е аналог на свобода ,а на желанието да се освободиш от ненужното,старото,потискащото. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Уран
« Отговор #49 -: Март 01, 2014, 11:05:48 pm »
Аз не съм съгласна с твърдението ,че Уран не си пада по обвързването ,той не си пада по "олигавеното,сантиментално-розово,изпепеляващо " съв(о)купление !
Как ще се сприятелиш ,как ще сбъднеш, ако не се обвържеш с някой друг ,с някоя идея ?!?
Уран не е аналог на свобода ,а на желанието да се освободиш от ненужното,старото,потискащото. ;)

Не съм съгласна. Можеш хем да бъдеш с някого, хем да не ти е вързан за полата. Идеята, че тя да не е една. Обвържеш ли се с идея, то се спъваш в нея. За да я осъществиш ти трябва пространство и свобода. Напук на всеобщото мнение Уран не е фиксиран. Водолея е фиксиран знак и като такъв фиксиран управител му се пада Дедо ти, но не и Уран. Уран е щръклица и като енергия е по-скоро кардинален - къде започва, па не го довършва за него си е в реда на нещата... :012:

Вятъра ще мине, ще те отвее и ще те зареже, но няма да те довърши... Уран е точно синоним на свобода - от всичко. Вятър го вее на бял катър него.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #50 -: Март 01, 2014, 11:12:26 pm »
Напротив,имаме едно и също разбиране за обвързването,но всеки се изразява по своя си начин.

Заложено ни е да се обвързваме-в случая Уран,може да ни кара да го отричаме по натал ,по транзит да го наричаме -"свобода" .

Така е с всички външни планети,те само засилват нетипичното у нас . ;)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #51 -: Март 01, 2014, 11:18:24 pm »
Аз не съм съгласна с твърдението ,че Уран не си пада по обвързването ,той не си пада по "олигавеното,сантиментално-розово,изпепеляващо " съв(о)купление !
Как ще се сприятелиш ,как ще сбъднеш, ако не се обвържеш с някой друг ,с някоя идея ?!?
Уран не е аналог на свобода ,а на желанието да се освободиш от ненужното,старото,потискащото. ;)

Не съм съгласна. Можеш хем да бъдеш с някого, хем да не ти е вързан за полата. Идеята, че тя да не е една. Обвържеш ли се с идея, то се спъваш в нея. За да я осъществиш ти трябва пространство и свобода. Напук на всеобщото мнение Уран не е фиксиран. Водолея е фиксиран знак и като такъв фиксиран управител му се пада Дедо ти, но не и Уран. Уран е щръклица и като енергия е по-скоро кардинален - къде започва, па не го довършва за него си е в реда на нещата... :012:

Вятъра ще мине, ще те отвее и ще те зареже, но няма да те довърши... Уран е точно синоним на свобода - от всичко. Вятър го вее на бял катър него.

Вятърът и той е ограничен -в две направления,но една негова особеност го прави уранов или пък Уран прави вятъра и това е скоростта. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Уран
« Отговор #52 -: Март 01, 2014, 11:18:49 pm »
Външните планети изкарват от човека онова що е заровено най-дълбоко в него. То не е нетипично, просто е отречено и скрито.


Рени, с думата вятър визирах въздуха. Той не е ограничен никъде, а вятърът може да си духа във всичките посоки  :012:...
« Последна редакция: Март 01, 2014, 11:20:22 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #53 -: Март 01, 2014, 11:24:54 pm »
Вещичка ,не мисля ,че на нас двете ни трябва жокер за да се четем. ;)

Гледна точка ,усещане ,опит,наблюдение...
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #54 -: Март 02, 2014, 08:24:37 am »
Ето нагледен пример затова как действа Уран и по натал ,и по транзит-скоростно,емоционално-дистанцирано,поборник за кауза,справедливо,точно,праволинейно.

Papy,благодаря.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Транзити на Уран
« Отговор #55 -: Март 02, 2014, 01:27:13 pm »
Уран ми квадратира АСЦ ... и Плутон ми е в съвпад....  миналата седмица ми хрумна и си подстригах косата от до кръста до раменете е вече  :012: последните няколко месеца малко по малко почнах да си подновявам гардероба, че изобщо не си харесвам старите дрехи, а има  и някои които ми бяха любими и сега не си ги харесвам  ::) ::)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Уран
« Отговор #56 -: Март 02, 2014, 02:11:57 pm »
И при мен скоро ще квадратира асц. ( има-няма 5 градуса,  :012:), но го усещам вече как ми влияе . Той винаги си ми е действал, все пак прави натално тригон със слънце и такива резки промени във външния вид при мен са ежедневие. Този път ме гризе мисълта да ходя да се татуирам, ще видя дали ще стане.  :012:  Иначе откакто е в овен ми квадратира луната, марса и нептн, направи тригон със сатурн скоро ( дори още е в тригон, но разходящ). После квадрат асц и накрая за десерт ще ми стъпи на слънцето  :012:, иделано.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Уран
« Отговор #57 -: Март 02, 2014, 02:19:14 pm »
При приятелката ми тр.Уран съвпад МЦ-разпадане на дългогодишна връзка и все повече отговорности и задачи в работата,която въобще не харесва,но работи и упорито търси ново работно място.И в професионален план с този транзит имаше много внезапни и непредвидени случки. :012: 

Наскоро ми спомена,че смята да си прави и татус.Не знам това нейно желание да ли е продиктувано от тр.Уран.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Уран
« Отговор #58 -: Март 02, 2014, 02:20:19 pm »
А какъв е аспектът на тр сатурн към мц/слънце?

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Уран
« Отговор #59 -: Март 02, 2014, 02:22:11 pm »
Папи,тр.Сатурн разходящ куинконс МЦ и разходящ тригон Слънце.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."