Автор Тема: Гадание с талисмани  (Прочетена 3322 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Гадание с талисмани
« -: Февруари 04, 2023, 03:03:22 pm »
Реших да пусна една нова тема. Надявам се да ви е интересна и да се включите със свои коментари.



Гадание с талисмани

Прекарвали ли сте някога време в търсене на четирилистна детелина?
Носите ли религиозен символ като кръст, звездата на Давид или анкх?
Всичките те са форми на талисмани.


Талисманът е символ, който носи някакво значение.
Независимо дали става въпрос за вяра в късмета, защита или религиозност, той символизира нещо, което носи някакъв смисъл за нас.

Талисманите и амулетите са сходни по това, че представляват нещо, в което вярваме и носим за лична защита или спомен за нещо, което пазим скъпо в сърцето си. Думата "талисман" е общ термин за талисман или амулет, който има магическа или духовна цел.Талисманът е обект, който привлича и концентрира енергия към себе си, като късмет, увереност, сила, вяра, докато амулетът е обект, който предпазва енергията, обикновено от вредното въздействие.

Гадаенето с талисмани е изкуството да търсиш знание от неизвестното.
Това е така, защото талисманите, които можем да събираме и да използваме, са лични и по наш личен избор. Това означава, че създаваме свой собствен набор за гадаене, като събирате предмети, които говорят лично на нас.

Всеки талисман е символ на нещо, което искаме да бъде представено в нашата колекция от талисмани.
Колекцията е като сбор на различни обекти, които създаваме сами. След като придадем значение на всеки талисман, ние го насищаме с енергийната сила на това вярване.

Вселената винаги ни говори и ни напътства чрез знаци и символи, и това е неиният език, и форма на комуникация с нас.
Трябва само да обърнем внимание, за да видим знаците. Всъщност много медиуми виждат образи и символи в съзнанието си и са създали свой собствен речник или склад от значения, които им позволява да общуват със своите водачи и ангели, за да предадат посланията, които се предават.

И така, какво можете да използвате като талисман? Всичко.
И това е красотата на тази форма на гадаене. Всеки малък предмет, на който можете да придадете значение, работи. Колекцията може да се състои предимно от малки метални талисмани за бижута, могат да бъдат включени и предмети от бита, като копче, кламер, зарове, малка играчка, ключ, гайка, болт, монета, капачка на бутилка и много други, т.е. всичко, което ви говори и може да има значение.

Добре е да има разнообразие от различни талисмани, които да представят многото аспекти на живота като късмет, предупреждения, уроци, щастие, мъдрост, любов, приятелство. Вашата колекция може да бъде толкова голяма или малка, колкото желаете. Може би искате да създадете комплект само за любов или обикновен комплект, за задаване на въпроси с "да/не".

Добре е всеки талисман да бъде почистен преди да го поставим в нашата кутия за талисмани, за да се премахнете всяка остатъчна енергия, останала върху него от производството или от предишното му предназначение. След като го почистите, го дръжте в ръка, за да създадете енергийна връзка между него и вас. Също така може да създадете писмен речник на значенията за вашите талисмани в малка тетрадка. С нарастването на колекцията може да не си спомняте всички значения, които сте приписвали на всеки талисман, и тогава ще имате справочно ръководство, към което да се върнете.

За гадаенето с талисмани можете да създадете свой личен начин или да потърсите в интернет.

Може да съхранявате талисманите си в торбичка от плат с шнур или в кутия.

Един един пример за гадание - на картонче може да се напишат следните 3 въпроса и след това да бъдат изтеглени талисмани за всеки един от въпросите:
1. Какво предстои за мен?
2. Какво аз трябва да знам?
3. Как това ще се отрази на бъдещето ми?



Изтеглените талисмани:



Тълкуване:

По 1 въпрос - талисман "Преплетени/свързани сърца"
Послание – Силен съюз от любов към и около мен.

По 2 въпрос - талисман "Препускащ кон"
Послание - Свобода без задръжки / Прескачане на препятствия. Преодоляване на предизвикателство.

По 3 въпрос - талисман "Очила"
Послание - Ясно виждане. Необходимост от съсредоточаване и вглеждане, за да се види истината. Необходимост от фокусиране.


Източник: https://croneconfidence.com/2020/06/06/the-art-of-charm-casting-collecting-and-using-charms-for-divination-insights-and-clarity/



PS. На снимкaте може да видите моята мини колекция от талисмани, които държа в обикновена картонена кутия от бонбони :)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Гадание с талисмани
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2023, 09:16:19 pm »
Преди години си бях купила един пръстен с три слончета. Тогава халката на пръстена ми беше широка. Дори за средния пръст. Този, който според хиромантията и астрологичните съответствия свързват със Сатурн. Още по-назад във времето не си купих едно колие, защото тогава си мислех, че мога да намеря подобно на по-ниска цена. И не го взех. Макар че много  ми харесваше. Стоките по курортите са с една идея по-скъпи. После не можах да си намеря подобен модел. Да се върна на пръстена. Нерешителността в миналото, като обица на ухото, надделя над гласът на колебанието и неоспоримия довод - вади се свободно от пръста и реших да се възползвам в онзи момент от възможността. Да го взема с идеята, че ще го стесня. Не го стесних. Почти с едни и същи кг съм в годините. Леко варират. Та дълго време се търкаляше в кутията за бижута. Последните няколко месеца качих с един размера дрехи. Сложих и пръстена със слончетата. 

Какво е посланието ? За  да успееш да се възползваш подобаващо от амулетите за просперитет, късмет и мъдрост и да си ги заслужиш (по Сатурн),  лесно е - трябва да напълнееш.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Гадание с талисмани
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2023, 04:33:22 am »
Чудесна тема. Всичко е в главата. Ние сами натоварваме с енергия даден предмет.

А мен всякакви джиунджурии ме влудяват, мразя калабълък, излишни вещи, търкалящи се дреболии и непотребни неща. Царица съм на изхвърлянето, дори когато след това жаля.

Талисман разбирам, че е предмет, който считаш, че ти дава сила или пази, без него си загубен, мислиш, че е вълшебен, често малък, за да е преносим и да действа винаги с теб. Аз такива нямам.

Има една особена категория предмети, сантименталните - носи спомен, емоции, бижу на мама, малка играчка, рисунка като дете - тяхното прочистване и елиминиране е най-трудно, защото са част от живота в миналото, структурата преди, същност и идентичност, а тяхното заличаване е само за корави души. Но те талисмани ли са?

Могат да се броят за такива, мисля. А също и предсказание, дадено някъде, че днес ще си точно тук.

Но като цяло, пак казвам като Божинката, елиминирайте и дори носталгичните предмети селектирайте. Да умееш да се сбогуваш е изкуство, на което вечно се учим.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Гадание с талисмани
« Отговор #3 -: Февруари 05, 2023, 02:30:05 pm »
Благодаря за включванията!

И аз съм така, не ми харесва да се затрупвам. Редовно изхвърлям неща, които не ползвам, други слагам в торба и закачам на кофата за смет. Пазя малко неща. Другите са запечатани в ума и сърцето ми.

Повечето талисмани са от времето, когато се занимавах с разни творчески неща. Всичко съм прибрала в един кашон. А преди няколко месеца попаднах в един китайски магазин и оттам взех малко, с които допълних.

Направих картонче на български, ако на някой му е интересно  :)