Автор Тема: Цикъл Марс-Юпитер  (Прочетена 26834 пъти)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #15 -: Януари 03, 2018, 09:15:25 pm »
Рени, имам Марс съвпад Раху в 12-ти Овен. Нептун е в Козирог на К9. 12- ти дом е на 29"20' Риби, заключен Овен.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #16 -: Януари 03, 2018, 09:27:56 pm »
Рени, имам Марс съвпад Раху в 12-ти Овен. Нептун е в Козирог на К9. 12- ти дом е на 29"20' Риби, заключен Овен.

Тогава е нормално да се чувстваш атакувана, а на теб да ти е трудно в първия момент да атакуваш, да умееш да овладяваш ситуацията. Това не би те дразнило, ако Марс не беше в огнен знак. Значи правилно съм те насочила да разгледаш по-обстойно персоналния си Марс, без него няма как да получаваш желаното, да атакуваш онова, което искаш, да защитаваш позицията си и ще  се бориш за нечий чужди каузи, позиции, ще отразяваш, проектирания Марс на другите-това е валидно за Марс Риби, в 12-ти, с Нептун. Трябва да се научиш да разграничаваш къде свършва твоята индивидуалност, желания и къде започват тези на другите, иначе винаги ще се поставяш в ролята на жертва-това са си твоите илюзии, че си разбрала, била си на мястото и се борила за другия, няма такъв филм, това е повод да си оправдаеш неможенето, надявам се , че ме четеш правилно. Аз съм Рибки, но с огнен, първодомен Марс-никого не обвинявам, не чувам и мен да е обвиняват, работата ми е да разбирам другите, така че...слагай граници, иначе течението те отнася :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #17 -: Януари 04, 2018, 01:19:33 am »
Рени, това което ме води към израстване/действие са моите ценности. Най-вече възвешени семейни ценности, които често виждам че липсват, а се обграждат с лицемерие и слабост. Аз никога не съм била жертва, нито съм защитавала просто ей така някакви каузи, ако не ги чувствам като част от мен. Асц Телец съм, умея да се наслаждавам на живота и на всичко живо, Венера в 8-ми съвпад с Уран, знам че това което се случва не е случайно и е много по-мащабно,  диспозитора е Юпитер в Риби, 11дом. Високи идеали, защото съм твърде задълбочена, познавам страхът от близо Козирог на МЦ и Сатурн в 8-ми. Единствената обща кауза, която защитавам е бездомните животни, обединението астрологично е, че Венера упр 1-ви и интерсептиран 6-ти.  Марс в 12-ти е едно нищо без останалите аспекти в картата. Никой не обвинявам, не търся вина, разсъждавам и се стремя само към пътя, който ми е отреден да измина. Той е важен и там е истината. Аз съм просто частица от цялото, което се случва. Желая повече от всичко да израстна там където има болка. Осъзнала съм причините, благодарих на Алена за точността от това че е патила, личи си. Благодарих и на теб за насоките, има хляб във всяко мнение в този форум. Събрани сте задълбочени хора, но няма как в 2-3  изречения да напиша дългогодишни проблеми. Аз нямам дар слово да се обеснявам, затова отговора ми е че съм напълно реален човек и илюзиите са част само когато аз пожелая. Умея да контролирам тази си сила, за почивка единствено. Използвам я ползотворно в творене. Не се дразня, болно ми е, защото наистина ми пука. Нека ме обиждат, вече ми е вече ми е все тая, не съм на 15. Всичко се случва с причина. Цикълът Марс/Юпитер на К7 е продължение на процес, който е започнал вече. Аз съм подготвена и ще давам най-доброто от себе си. Ще се похваля. Всичко е свързано със Сатурановия възврат, който ми отвори очите за реалността.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #18 -: Януари 04, 2018, 08:31:20 am »
Всъщност да растеш в семейство с високи ценности не е много ок. Животът навън е джунгла и винаги е бил, подчинява се само на едно правило-по-силният побеждава. Хубаво е човек да знае кое е правилно от морална гледна точка, но и как да направи така, че ситуацията да работи за него. А всичко, що е действие, накрая минава през марс. Рени е права, марс в 12 обича каузите, много често не разпознава кое е в негов интерес, а в огнен знак иска все пак да направи нещо. Моят съвет към всички хора, които имат проблем с обществената адаптация, независимо от причините е: наблюдавай и копирай, докато не разбереш как работят нещата. Естествено, с подобна позиция човек има нужда от подкрепа, защото много често е в крайностите-много съм добър/не ставам за нищо.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #19 -: Януари 04, 2018, 08:42:04 am »
А, относно гнева-любима тема :). Когато се разрази бурята за части от секундата човек има избор-дали да побеснее съвсем, или да е високият гуру, който с махване на ръка усмирява другия. Аз често избирам побесняването, защото е физически вредно да си подтискаш емоциите, но пък после въобще не съжалявам, най-вече защото не обиждам човека, не го унижавам, макар и да му викам с пълна сила. Та-и това е подход-ако не можеш да си гуру, поне моделирай гнева. А най-добре е да си манипулатор-да се стига до скандал само когато ти имаш нужда, в останалите случаи да тушираш нещата. Но това е наистина трудно

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #20 -: Януари 04, 2018, 09:28:40 am »
... Аз често избирам побесняването, защото е физически вредно да си подтискаш емоциите,...

Имено там е работата - да не заставаш на пътя на чуждата агресия, защото тогава я поемаш и агресираш и ти самия - то е неизбежно - дали ще изхвърлиш гнева си насреща или ще го потиснеш - за мен е все тая - допуснал си чуждата агресия в себе си, приютил си я и после: "ами какво да правя с нея - не я искам тази агресия в себе си" - много ясно, никой не иска това, всеки иска да е весел, щастлив и спокоен.

От моя опит - успешен подход е просто да се отместиш, за да не преминава през теб това - да имаш ясна визия за собствените си ценности и цена, и чужди брътвежи да не ти причиняват болка. Например - караме се - аз и мъжа ми - бесен е нещо и започва да ми обяснява, че за нищо не ставам, не съм добра майка, като жена не струвам, грозна съм, стара съм .... Вариант 1 - побеснявам и аз, защото дрънка глупости и гледа ме уязви и започвам да крещя и аз, че това са глупости, че той е ленив търтей ... и т.н. да го кова с това, което него ще го заболи - всеки може да измисли добри пирони в момент на афект ... и накрая и двамата се чувстваме зле, потиснати, бесни, не особено тържествуващи ... Вариант 2 - аз много добре зная, че съм добра майка и какви ще ги надрънка в момент на афект - все тая - слушам го, но не се идентифицирам с думите му, аз съм жена на 42г - зная си добре възрастта и дали ще ми каже, че съм стара или млада - няма никакво значение - аз имам възраст; дали съм красива или грозна е въпрос на личен светоглед, на вътрешните сетива на всеки .... Така думите му минават край мен, не ме засягат, не се обиждам. Иска да хвърля гняв в пространството - ОК ... да хвърля, няма да му преча - това е неговия избор. После ще се измори и ще носи и малко вина за надрънканите глупости (като дойде насебе си).

Всеки си има свой механизъм на реакция в такива моменти, за мен тази е най-щадящата за мен самата и ми е отнело доста време да еволюирам до нея. А и не искам да отвръщам със същото, защото ставам, като агресора ...
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #21 -: Януари 04, 2018, 10:01:47 am »
А защо въобще трябва да се измислят стратегии как да понасяме поведение на най-близки, което не е за понасяне? Ще ми казва някой, че съм тъпа, грозна и стара, пък аз ще медитирам докато си излее гнева и после ще лягам до него, че и секс да правя с него?!? :o
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #22 -: Януари 04, 2018, 11:19:40 am »
За мен няма значение дали са близки и колко са близки - това се случва около нас - днес може да го направи колега, утре случаен човек на улицата ... аз няма да отида да живея в пещера, за да не ми се случва :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #23 -: Януари 04, 2018, 12:23:50 pm »
По интервюта за работа откровено ми наглеят и простеят невъзпитани селски лелки. Трябва ли да им казвам, че за нищо не стават? Налага се да си замълча деликатно. И да го кажа - ситуацията няма да се промени, нито манталитетът на лелката. И винаги ще има такива, те са плъзнали навсякъде.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #24 -: Януари 04, 2018, 01:57:45 pm »
А защо въобще трябва да се измислят стратегии как да понасяме поведение на най-близки

Заради персоналната ни Венера, да й угодим, иначе как ще си прокараш интересите, предпочитанията, след като не искаш, нямаш намерение да разбереш за същите на другите и тяхното отношение към твоите. Социума се крепи на Венера и Юпитер, първата за лична изгода, втория  за универсална такава. Марс само активира и защитава стратегиите и тактиките, за да стигнем до желаното, да сбъднем желанията си. Нас как ни понасят другите, по същия  начин, имат си стратегия, защото ние също изразяваме отношението си към тях, което не винаги е розово.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #25 -: Януари 04, 2018, 02:10:09 pm »
Цикъл Марс/Юпитер в Скорпион няма да търпи гнева да се потиска, а ще следва желанията си, ще се бори доста страстно за тях. Във Везни пък ще контролира до последно яда си и колко иска да напсува другия/-ите и то по доста чаровен, уж , дружелюбен начин, докато накрая не "убий" някой, оправдавайки ситуацията, че така е справедливо и се запазва хармонията. По-скоро ще е активен и ще рекламира нечий чужди амбиции, затова е по-добре в периода да оставаме насаме, нищо че в очите на другите ще изглеждаме мързеливи, по-добре отколкото съмнително властолюбиви и честолюбиви, и че всички трябва да се съобразяват с нашите правила. Марс във везни е уязвим и му е трудно да поддържа постоянна хармония и често отстъпва, ето това го ядосва, така се чувства и в знаците /домовете :Рак, Риби, 4,7-ми, 12-ти. Като стигне 23 * Скорпион  ще сме активни по отношение на обновителните си сили и тогава да се родят нови форми на инициатива, възможности. Марс и Скорпион може да генерират нов живот, "след края".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #26 -: Януари 04, 2018, 02:13:58 pm »
Даже грипен вирус /или настинка/ съм лепнала в новогодишната нощ, след като с тоя транзит близо до АС няма къде да си изразходя енергията. Ще трябва да го преболедувам. Синхронично дойдоха и три епикризи за превод.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #27 -: Януари 04, 2018, 02:45:07 pm »
Стана ми интересно къде е започнал предняи им цикъл - на 15-я градус в Дева - при мен на десцендента  :012:  А по-следващият ще е на 23-я гр. в Козирог.

Лили, дано е настинка, а не грип  :58:
« Последна редакция: Януари 04, 2018, 02:48:09 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #28 -: Януари 04, 2018, 03:11:18 pm »
А сега разправии със служителка от куриерска фирма защо в 9 сутринта не съм си вдигала телефона. Не било чак толкова рано.  :043: Наемниците не разбират, че ако за тях работното време започва в 9 и приключва в 18, за други може да е приключило в 3 през нощта.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #29 -: Януари 04, 2018, 04:59:56 pm »
Цикъл Марс/Юпитер в Скорпион няма да търпи гнева да се потиска, а ще следва желанията си, ще се бори доста страстно за тях. Във Везни пък ще контролира до последно яда си и колко иска да напсува другия/-ите и то по доста чаровен, уж , дружелюбен начин, докато накрая не "убий" някой, оправдавайки ситуацията, че така е справедливо и се запазва хармонията. По-скоро ще е активен и ще рекламира нечий чужди амбиции, затова е по-добре в периода да оставаме насаме, нищо че в очите на другите ще изглеждаме мързеливи, по-добре отколкото съмнително властолюбиви и честолюбиви, и че всички трябва да се съобразяват с нашите правила. Марс във везни е уязвим и му е трудно да поддържа постоянна хармония и често отстъпва, ето това го ядосва, така се чувства и в знаците /домовете :Рак, Риби, 4,7-ми, 12-ти. Като стигне 23 * Скорпион  ще сме активни по отношение на обновителните си сили и тогава да се родят нови форми на инициатива, възможности. Марс и Скорпион може да генерират нов живот, "след края".
Рени,защо точно 23*?