Автор Тема: Цикъл Венера-Сатурн  (Прочетена 32042 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #15 -: Декември 10, 2017, 05:47:09 pm »
Алена,проследи първа квадратура  венера /сатурн-8гр.овен/козирог,опозиция-8гр.рак/козирог, квадрат от 3гр.везни/козирог и следващият цикъл започва 16гр.козирог,дали попадат на важни точки,в кои домове и какво активират.

Благодаря, Сафо  :-* Още вчера погледнах кога и къде ще започне новият им цикъл - започва в секстил с натална Венера, което до някъде ме обнадеждава :) че целиият зор ще си струва :) Сега разгледах и трите фази - не са на чувствителни точки, но има други значими аспекти при тях. И прави впечатление, че докато Сатурн е тронов - Венера на първия квадрат е заточена, при опозицията в падение, при третия квадрат - тронова. Драматично ще е :)
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #16 -: Декември 10, 2017, 06:02:15 pm »
Благодаря, Сафо  :-* Още вчера погледнах кога и къде ще започне новият им цикъл - започва в секстил с натална Венера, което до някъде ме обнадеждава :) че целиият зор ще си струва :) Сега разгледах и трите фази - не са на чувствителни точки, но има други значими аспекти при тях. И прави впечатление, че докато Сатурн е тронов - Венера на първия квадрат е заточена, при опозицията в падение, при третия квадрат - тронова. Драматично ще е :)
При опозицията венера не е в падение,в собствено лице е и в знак на заточение на сатурн.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #17 -: Декември 10, 2017, 06:10:02 pm »
Ще ми е на асцендента. Тогава имам и сатурнов възврат. И квадрат на Плутон към нат. Луна. Всичко точно до минути по едно и също време. Няма дори минимлни индикации как ще се прояви. Може пък да няма външна изява.
На асц.няма да мине незабелязано.Може само смяна на прическа втвърдена от прекаляване с лак за коса,нова бенка на видно място ;)красива фиба,шапка с перо........
« Последна редакция: Декември 10, 2017, 06:13:34 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #18 -: Декември 10, 2017, 06:36:56 pm »
Рени, а 4* разлика смята ли се за начало? Точния съвпад е бил 3 дена преди да се родя.

Да, в рамките на знака, ако са се срещнали преди да се родиш се брои и да не са били ретро. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #19 -: Декември 10, 2017, 06:48:12 pm »
Ще ми е на асцендента. Тогава имам и сатурнов възврат. И квадрат на Плутон към нат. Луна. Всичко точно до минути по едно и също време. Няма дори минимлни индикации как ще се прояви. Може пък да няма външна изява.
Отвътре ще искаш да заявяваш себе си като значима навън в обществото, чрез повече артистичност, но и изисканост в поведението; да привличаш  ситуации и хора характерни и отличителни като важни; ще търсиш някакъв тип близост. Управителите на 2, 7 и 10, в частност и на 11-ти са кацнали на АСЦ ти виж същите кои домове ти упр., там ще е резултата, но и ще си по-статична, съвпада е в земен знак или да поддържаш повече от една връзка , ако броим че реално е в Стрелец ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #20 -: Декември 10, 2017, 07:21:39 pm »
При опозицията венера не е в падение,в собствено лице е и в знак на заточение на сатурн.

О, да - грешката е моя :)  :08:

В какъв смисъл - Венера в Рак е в собствено лице?
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #21 -: Декември 10, 2017, 07:39:56 pm »
Вероятно тъй нареченият фас.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #22 -: Декември 10, 2017, 08:31:29 pm »
А някой да е роден на стартиране на цикъла Венера-Сатурн, без оглед на знака, за да сподели как се случва на същия, важен ли е в живота му  и в кои сфери ?

Аз съм родена на стартиране на цикъл Венера - Сатурн в рак и в 12 натален дом. Венера е У4 и У11, а Сатурн  У7. Предишният цикъл е бил на 9 януари 2016, което е в 5 натален дом. Аспектите са разходящи на 3 градуса  тригон със Слънцето У2 и съвпад с Нептун У9. Започнах допълнително обучение още същия месец, а сега се очаква в края на януари, което отново е месец след цикъла да завърша. Обучението искам да стане моя професия. Сега ще бъде в 6 натален дом и ще е в сходящ тригон на 2 градуса от Марс, който е У10 и У5. Може да се наложи да напусна работа.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #23 -: Декември 13, 2017, 12:58:53 pm »
Натално имам уж тригон с много голям орбис - 10гр. онкъм 7 и 11 домове. Аз не го броя. Цикълът започва в 3д.
Честно казано, нищо не очаквам от него.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #24 -: Декември 19, 2017, 07:07:17 pm »
Мерси Рени  :)  В такъв случай моят съвпад е в Стрелец на ИЦ. Венера е У2 и У9, Сатурн е У5 и У6. Не при всеки такъв цикъл имам спомен за събития. Само да спомена, че е имало и други транзити, които явно са довели до проявления в тези случаи.

1. При съвпад в 10 дом Рак получих кръвоизлив и трябваше една седмица да не мърдам от леглото. Точно тогава започваше и цикъл Слънце - Меркурий в 10 дом, които са У12 и У1,10.
2. При тригон Сатурн - Венера в 11 и 3 дом се запознах с мъжа ми.
3. При опозиция в 11 – 5 дом - имах гинекологична интервенция.
4. При квадрат в 11 – 8 дом, почти на К9 - без причина се почувствах зле и колабирах, стигна се и до спешното, но казаха, че нищо ми нямало. Тогава имах и тр Марс на К6.
5. Пак при квадрат, но 1 – 4 дом  - проблеми с квартирата и финансови злоупотреби, но тогава Плутон има съществена роля, т.к. е съвпад с Венера в 4 дом.
6. При опозиция в 1/7 дом, сменихме гадната квартирата, а новата беше супер.
7. При тригон в 1 – 9 дом (9 дом не мога много да го свържа защо, освен че е месец и половина преди да си взема държавния) ми откриха фиброаденом, после около квадрата започнаха няколко месеца гинекологични прегледи и изследвания, които откриха предраково състояние, но тъй като бях хванала на време проблема, всичко се оправи без последствия.
8. При тригон, Венера точно на МЦ, а Сатурн във 2 дом – спечелихме много пари, с които си купихме дом няколко месеца по- късно. По време на самата покупка пак имаше тригон, защото между двете събития Венера беше тръгнала ретроградна и се върна обратно.
9. Тригон, при който Венера е в 8 дом, а Сатурн 4 дом. Пак спечелване на голяма сума пари.
10. Куинконс, Сатурн на АЦ откъм 12 дом, Венера 5 дом – претърпяхме пътен инцидент.



Happy58

  • Гост
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #25 -: Декември 19, 2017, 08:14:47 pm »
Мерси Рени  :)  В такъв случай моят съвпад е в Стрелец на ИЦ. Венера е У2 и У9, Сатурн е У5 и У6. Не при всеки такъв цикъл имам спомен за събития. Само да спомена, че е имало и други транзити, които явно са довели до проявления в тези случаи.



е то няма и как  да стане :) - всяка година започва нов цикъл и той има съответните 4 фази през годината, а ако прибавиш и куинконсите (както си го направила), стават много повече. Умножи ги на колкото си години .... и? :)

За тези събития, които си описала със сигурност се иска и нещо по-така ... на мен ще ми е интересно да ги проследя по картата ти, но идва ли ще тръгнеш да пишеш кое кога е било .. :)

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #26 -: Декември 20, 2017, 01:48:01 pm »
е то няма и как  да стане :) - всяка година започва нов цикъл и той има съответните 4 фази през годината, а ако прибавиш и куинконсите (както си го направила), стават много повече. Умножи ги на колкото си години .... и? :)
Да, аз точно за това казах, че наличие и на други фактори е довело до събитие  :08:
А за датите на събитията, ще ти ги изпратя на лични. Аз съм ги гледала по-задълбочено повечето и определено има и други транзити, някои са тежки планети и затова тези събития са се проточвали известно време.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #27 -: Декември 25, 2017, 10:51:32 am »
Подариха ли ви, подарихте ли и дали ще намерите, ще заблестите (като) "диамант "през Новата година-  от днес е в сила съвпада Венера/Сатурн ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #28 -: Декември 25, 2017, 10:57:56 am »
Вчера неочаквано получих признание с много мили пожелания от една клиентка. Рядко ми се случва някой толкова обективно да ме оцени, да съзре душата, истинската мотивация. И пожеланията бяха синхронични и на място – това, което ми е особено важно и стои на дневен ред сега. Та, за мен думите ѝ бяха по-ценни от диамант, защото наистина рядко се случва да бъда "разпозната".  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #29 -: Декември 25, 2017, 11:24:22 am »
Лили, коренспондира ли цикъла с нещо в картата ти и такава прогресивна на 0-1* кардинални или 7-8* /29 * подвижни ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“