Автор Тема: Ведически карти  (Прочетена 77789 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Ведически карти
« -: Юни 24, 2013, 09:41:50 pm »
Айде да ни погадаете :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ведически карти
« Отговор #1 -: Юни 24, 2013, 10:04:32 pm »
Аз току-що ползвах поставен линк от Мирабела за разчитане на хороскоп по ведическата и ...картата ми излезе много "вражеска" ,каквото и да означава това ,имам Луна Ревати ,следва Вара и съм в период на Луна до 2016 г. ::) Много сложни техники ,за  моя Меркурий в Риби . :-[ :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведически карти
« Отговор #2 -: Юни 24, 2013, 10:10:05 pm »
Карта (раши и навамша) плюс положения на планетите. Направих ги по южния стил, че повечето тук го предпочитат.
« Последна редакция: Юни 24, 2013, 10:38:54 pm от Mirabella »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ведически карти
« Отговор #3 -: Юни 24, 2013, 10:14:50 pm »
Мерси, мирабела :)

Сега въпросът по картата-женска-какъв като характер е човекът, какво работи и децата-има/няма/колко/какви

Понеже рени ме изпревари-вижте 1-во нея ако искате, ще почакам :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ведически карти
« Отговор #4 -: Юни 24, 2013, 10:26:17 pm »
О ,не -не искам да заангажирвам някой по моята карта ,това е толкова труд ,време,само като видях за какво става дума . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ведически карти
« Отговор #5 -: Юни 24, 2013, 10:29:09 pm »
О ,не -не искам да заангажирвам някой по моята карта ,това е толкова труд ,време,само като видях за какво става дума . :)

Много са ми трудни и на мен, веднъж аха да започна-и се отказах на 1-вата книжка :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ведически карти
« Отговор #6 -: Юни 24, 2013, 10:34:09 pm »
И на мен ми е трудно. От един месец гледам малоумно в Jagannatha Hora, дори не знам как се произнася  ;D Иначе ми е интересно много :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведически карти
« Отговор #7 -: Юни 24, 2013, 10:39:02 pm »
Изтрих си глупостите.
« Последна редакция: Юни 25, 2013, 10:26:31 am от Mirabella »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ведически карти
« Отговор #8 -: Юни 24, 2013, 10:53:01 pm »
Мирабелка-това по моята (твоята де :) ) карта ли?

Мм-огледай я хубаво
Аз по западната характерът не го виждам добре описан, може часът малко да варира-ако ви е важно
Ще чакам който му е интересно, за мен е любопитно дали ще познаете :)
(малко на чужд гръб  :D )

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ведически карти
« Отговор #9 -: Юни 26, 2013, 10:34:56 am »
Да ви казвам ли отг вече?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведически карти
« Отговор #10 -: Юни 26, 2013, 12:15:59 pm »
От глупостите, които написах по-горе и после изтрих, продължавам да мисля, че:

- професията/работата ѝ е творческа. Накшатрата на Луната (Анурадха) е подходяща за такива изяви. Особено в аспект с тронова Венера в 11-ти дом. Луна в Анурадха, аспектирана от Сатурн и Кету, плюс диспозиторът ѝ Марс, също аспектиран от Кету, могат да дадат аналитични способности. На научната работа също е свързана с творчество. Има паривартана йога (взаимна рецепция) между У1 и У5. Затова залагам на творческа професия и артистични заложби.

- деца - Венера и Юпитер аспектират 5-тия дом и затова биха могли да действат като компенсаторни фактори на дебилитацията на Луна и Марс и аспектите, които получават от малефици. Гаури добре се е сетила, че детето може да не е нейно родно, а доведено или осиновено. У5 Марс е свързан с безполови планети - Меркурий и Кету и е изгорен от Слънцето (освен че е дебилитира). В 5-тия дом се намира дебилитирана планета, домът получава аспект от Сатурн. Юпитер е заедно с тронова Венера в 11-ти (5-ти от 7-ми - децата на партньора). Някъде бях чела, че при връзка на 5-тия дом и У5 със Сатурн, Меркурий и Кету, но силно поставен Юпитер, на човек може да му е трудно да се сдобие със собствено дете, но затова пък може да си осинови.


Папи, очаквам отговора с нетърпение. Искам да си видя грешките (не че следващия път ще ги избегна ;D). Ако ще съобщаваш за събития в живота ѝ, моля те, кажи годината, за да пробвам да видя какво казват дашите.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведически карти
« Отговор #11 -: Юни 26, 2013, 01:51:37 pm »
Гаури, благодаря ти. Аз научавам нови неща от теб.
Но нямам аспект на Кету върху Луната или Меркурий. Някъде бях чела, че Марс отговаря за анализа (нещо не съм много съгласна с това), а Кету - за синтеза. Кету го свързвали с проницателност, способност за абстрактно мислене. А, ето го линкът - http://varahamihira.blogspot.com/.

Може би и жената от картата е самокритична. И тя има дебилитирана Луна в накшатра на Сатурн, аспектирана от него, а самият Сатурн е в Дева.

Напълно съгласна съм с теб. Не бих и искала да ставам врачка.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ведически карти
« Отговор #12 -: Юни 26, 2013, 01:53:37 pm »
Добрее, самокритични сладури :)

Жената е учителка-това е завършила, това е работила
Мисля, че има втора специалност история и е работила и като преподавател по история за кратко
Работила е и като журналист-пак за кратко-не помня коя година ми каза

Две деца-едното го е родила на 23, другото-на 32, и двете са нейни, не ми е известно да са природени/осиновени и т.н.
От майка й съм чувала да се оплаква-в смисъл-не се разбират май много добре
Като характер-обича да поема инициативата, развива разни творчески дейности с учениците, вдъхва доверие с приказки и поведение
Но по мое мнение е много, ама много мнителна
Малко нещо някой да подхвърли и се изгражда цяла теория на конспирациите

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведически карти
« Отговор #13 -: Юни 26, 2013, 02:08:17 pm »
Кету е по теория на конспирациите.
За децата - не очаквах. Радвам се за нея. ;) Родила ги е в даши на Меркурий и Кету. И това не очаквах. Защото Венера е най-силно свързана с Юпитер - естествен сигнификатор на децата. Кету и Меркурий са в един дом с У5 Марс, а Кету аспектира 5-тия дом. Явно това е достатъчно. Аз съм скептично настроена и търся по-силни връзки.
Благодаря ти, Папи!

P.S. Омъжена ли е? Колко пъти? У7 Сатурн е в мутабелен знак. Раху оказва влияние върху 7-мия дом и аспектира У7.
« Последна редакция: Юни 26, 2013, 02:12:30 pm от Mirabella »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ведически карти
« Отговор #14 -: Юни 26, 2013, 02:22:47 pm »
Омъжена е-веднъж, бракът е проблемен, но не се е развела, доста негативно отношение от родителите на мъжа
Доколкото ми е известно-забременявала е повече от 2 пъти

Аз много внимавам какво говоря пред нея, защото всяка дума може да бъде повратно разбрана, понякога като че ли е склонна излишно да мрънка и преувеличава проблемите си