Автор Тема: Ведически карти  (Прочетена 77664 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведически карти
« Отговор #15 -: Юни 26, 2013, 02:32:30 pm »
Благодаря за отговора. Дано отношения им се оправят.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ведически карти
« Отговор #16 -: Юни 26, 2013, 04:32:14 pm »
Така като гледам, имам шанс да се включа само на въпроса за външността, другото сте го отговорили :). Кръглолика, пълничка, едрогърда и като цяло склонна към трупане на килограми. За Пушия се казва още, че са кърмилници, хранителки - професии, свързани със специализирана грижа за деца са подходящи за тях - учителка в начално училище ли е, Папи? Встрастяват се и са много грижовни, като орлици за близкото си обкръжение, до известна степен ортодоксални, консервативни и прилепчиви по отношение на контакти, морал, традиции, религия.

Обаче, струпването на много планети в първи дом, особено ако и възлите са по тази ос, съм чела, че дават и резки промени във външността или неустановен "собствен" стил - еклектичност, но не непременно в позитивен смисъл или хамелеони. 
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ведически карти
« Отговор #17 -: Юни 26, 2013, 06:29:18 pm »
За външността-сега е пълничка, даже доста
Виждала съм снимки - на младини е била слаба
Любовчийка не мисля, че е била, не е от тия дето шарят с очи, доста консервативна е
Като хранителница в много отношения и прилепчива-да
Учителка в горните курсове
Здраве-не е много добро, или поне-с доста обрати, знам, че има операция на жлъчката

Облича се в светли, весели нюанси-розово, лилаво, бяло, ей такива
Не си спомням някога да съм я виждала в черно, даже май и в сиво не

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ведически карти
« Отговор #18 -: Юли 10, 2013, 06:23:38 pm »
Възмутена съм, това тук защо не отговаря на действителността  ;D


Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ведически карти
« Отговор #19 -: Юли 10, 2013, 07:44:46 pm »
Това ли е, че съм много необразована тук  :)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ведически карти
« Отговор #20 -: Юли 10, 2013, 09:25:01 pm »
А какво ще кажете за накшатра Ардра, наистина ли може да бъде толкова разрушителна/ саморазрушителна? При мен има и лагна близнаци в рази, луната в накшатра ардра в първи дом.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ведически карти
« Отговор #21 -: Юли 10, 2013, 11:34:06 pm »
Gauri, едно огромно благодаря за изчерпателната информация, супер си  ;) :-* наистина има доста неща, които ме описват точно по ардра, но мисля, че негативите и се стремя да запзя за себе си и да не им давам материален израз  ;D.Както обичам д аказвам - ние сме най-големите си врагове, ардра-та я усещам като израз на ангелите и демоните събрани в нас.  Един вид двете лица на една монета, но коя страна ще избере притежателя зависи от него, от неговото духивно развитие и тн. При мен слънцето и в рази е много силно, остава в овен, това сигурно допълнително налива масло в огъня за бунтарството.


Цитат
Звездата дава огромна жажда за знание, любопитен ум, умение за комуникация, успешно общуване,  добри орторски и лекторски способности. Хората родени с Луна в Ардра са бунтари. Те имат винаги свое собствено мнение, не се поддават на масовата култура и затова могат да станат бели врани
  Много вярно е това. С течение на годините се опитвам да подтискам егото и да не му придавам голямо значение, но в западната имам и слънце в 10-ти, така че малко това за обществения фокус и сцената се препокрива по някакъв начин.

Цитат
Ранният брак  често е неуспешен, затова се препоръчва  младите хора да не се поддават на първия порив на сърцето... Той не бива да ги води към олтара за бракосъчетаване..
Подходящи професии за Ардрите  - писатели, учители, журналисти, продавачи (особено индивидуални продажби), политици, спортисти,  а още и наркодилъри...
На хората родени с Луна в Ардра се препоръчва вегетарианска диета, стремеж към ахимса - ненасилие, смиреност, духовна практика...Това смегчава  характера и  негативните последствияот влиянието на Ардра.

Радвам се , че съм минала на вегетариснка диета, съвсем подсъзнателно, без да съм чела това. Иначе наистина комуникацията си ме влече, - имам меркурий на мц , мисля, че ми пасват тези професии. Уча чужди езици доста лесно.  Периодът на раху ми беше много добър( макар и като всяко дете да съм била недоволна за разни неща) , пазя страхотни спомени от детството си, имала съм чудесни години вкъщи. Сега съм в даша на юпитер, който е в 9-ти в рази, във водолей, но са ми акзвали, че няма много достойства в навамша, нещо в някаква кофти йога бил  :P ( или нещо подобно, имам съвсем бегли познания за съжаление по индийска) .
« Последна редакция: Юли 10, 2013, 11:35:42 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ведически карти
« Отговор #22 -: Юли 11, 2013, 01:28:00 am »
Flora, в коя пада попада Луната в накшатрата ?


Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ведически карти
« Отговор #23 -: Юли 11, 2013, 01:47:38 am »
Цитат
Flora, в коя пада попада Луната в накшатрата ?

Санти, ти можеш да ми кажеш  по-добре сигурно, но за всеки случай проверих отново- 1. Каквото и да значи това. Сега гледах и накшатрата на лагна- Punarvasu. Слънцето ми е в накшатра Ашвини. И то е в пада 1.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ведически карти
« Отговор #24 -: Юли 11, 2013, 01:35:52 pm »
Цитат
Flora, в коя пада попада Луната в накшатрата ?

Санти, ти можеш да ми кажеш  по-добре сигурно, но за всеки случай проверих отново- 1.

Мога ама не  :D .

Първата пада се характеризира с началото на бурята/Rudra богът на бурите и ветровете/ и възможността да постигнеш контрол, затова и според индийците ексцесиите тук се изразяват в по-малка степен и се проявяват в по-голяма степен добрите качества на тази накшатра.
Тъй като попада под влиянието на Гуру, връзката с Раху предразполага към по-голяма екстравагантност, като е възможна прекалено голяма зависимост от материалното и преследването му на всяка цена, затова е нужно човек  да внимава как борави с парите, да не се опиянява от влиянието им и да изпада в голяма зависимост от тях. Тъй като говорим за Гуру, той е духовен учител, в другия форум имам спомен че беше споменавала, че образованието ти има хуманитарен профил/което е характерно за тази пада/, така че подходящо поприще тук е и учител  :) .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #25 -: Юли 11, 2013, 05:35:02 pm »
Имат едно специфично, хапещо чувство за хумор...от типа "думам ти  дъще. сещай се снахо" и "нищо лично"...

Мммда...  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ведически карти
« Отговор #26 -: Юли 11, 2013, 08:57:37 pm »
Gauri, както винаги си много точна.  :) Бих казала- мъжката ардра е попаднала на добър парньор, знаещ за какво иде реч  ;) 
Цитат
Често самите Ардри не знаят какво точно искат. Говорят неща, които не мислят точно така в действителност. Или възприемат днес една ситуация като черна и непреодолима, на другия ден успяват да видят  хубавото в нея и да я оценят по достойнства... Имат едно специфично, хапещо чувство за хумор...от типа "думам ти  дъще. сещай се снахо" и "нищо лично"... Изобщо, както казваше един приятел на семеството "мъж ти като изръси нещо, човек никога не знае  будалка ли се или наистина така си мисли"!...

Супер добро описание, точно  :) така. И аз така понякога си преувеличавам негативите на някоя ситуация, или критикувам, но не означава това, че не виждам положителните неща в същата и че наситина мисля всичко, по-скоро се получава от моментна емоция. Това за чувството за хумор ще ти го кажат всички мои приятели  ;D Както обичам да казвам - "добре че е майтапа, та да си кажем истината в очите"  :) :) Някои хора не могат много да го зацепят чувството ми за хумор и поради тази причина внимавам вече на кого какво ще поднасям  :D 

Цитат
Тъй като попада под влиянието на Гуру, връзката с Раху предразполага към по-голяма екстравагантност, като е възможна прекалено голяма зависимост от материалното и преследването му на всяка цена, затова е нужно човек  да внимава как борави с парите, да не се опиянява от влиянието им и да изпада в голяма зависимост от тях. Тъй като говорим за Гуру, той е духовен учител, в другия форум имам спомен че беше споменавала, че образованието ти има хуманитарен профил/което е характерно за тази пада/, така че подходящо поприще тук е и учител   .

Санти, ей , едно добро проявление на тази пада. Само което ме озадачава е , че изобщо не се отчитам като материална- дори напротив. Парите при мен са само средтво, откъдето отиват там и заминават  :D Не трупам вещи ( и това го казва рачешка луна)  :) за учител и гуру навсчкъде ме пишат че ставам, ама нз много на това овнешко слънце как ще му понесе да обяснява понякога нещо по няколко пъти за неразбрали .. в повечко ще ми идва  ;)

Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ведически карти
« Отговор #27 -: Юли 12, 2013, 03:04:06 am »
Цитат
Само което ме озадачава е , че изобщо не се отчитам като материална- дори напротив.

Flora, не става въпрос за това дали се усещаш такава или не, разбирай материализма като предизвикателство, което трябва да овладееш.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ведически карти
« Отговор #28 -: Юли 12, 2013, 11:24:50 am »
Flora, просто накшатрите на Раху са много добре снаряжени да успяват, да пробиват и да се налагат в материалния свят. Целите и мотивите за това може да са различни, просто Раху дава способността да го правиш.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ведически карти
« Отговор #29 -: Юли 12, 2013, 11:56:00 am »
Зад резкостта и хапливостта на Ардрите рядко се крие стратегия. Просто са си резачки. Тамасични са - хаосът и разрушението са им естествено състояние, поради което са много пригодени да се справят добре в състояние на криза и при катастрофични драми - някак са по-устойчиви на такива събития. Често са в окото на бурята, но имат вградена увереност, че колкото и да е силна, бурята е кратка и след това небего ще се прочисти. Дълбокият смисъл е именно търсенето на обновление там, където съществуващата структура вече се е изчерпила и не функционира. Трансформацията и промяната, включително собствената, е нормалното им състояние.
Много рязко и категорично могат за загърбят отношения, кариера, дейност, занимание, ако в някакъв момент установят, че са безплодни. Късат и хвърлят, това може да изглежда като неустойчивост, непостоянство и колебливост, но действията им никога не са плод на дългосрочна стратегия - ако видят боледуващо дръвче, първата им реакция е да го изкоренят, а не да го закрепват, защото докато правят опит да излекуват дървото, може да се зарази гората. От кастата на касапите са - лекуват проблема, като го отрежат из корен. Сурови, но ефективни лечители.

Стигането до корена е другата им слабост - имат изключително точни инстинкти и нюх за скритите мотиви и дълбоките причини за събития, характери и процеси (именно плод на инстикт е оценката им, а не на дълбокомислени умозаключения) и обикновено ги изхлопват на ачика, без да ги е грижа за последствията. Обичат да проучват, да наблюдават, да изучават, да опознават, най-вече хората около себе си, но и всичко останало.
Диамантът е друг често срещан символ на тази накшатра - не като чистота и лукс, а като твърдост, калена в много несгоди.


De omnibus dubitandum est