Автор Тема: Карта на първата среща  (Прочетена 49920 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карта на първата среща
« Отговор #210 -: Юни 05, 2017, 03:17:45 pm »
Благодаря ви, akruks и Santi! Сега видях че Слънце У1 е в знакова опозиция със Сатурн У7. Венера секстил Марс го забелязах  преди, орбис 4*. Слънце У1 в сходящ секстил Уран У7, орбис 7*. На повечето места съм чела, за допустим орбис от 6*. Ще ви дам ОВ, надявам се скоро, каквото и да стане.
това не е натална карта, че да се гледа допустим орбис, тук се проследява развитието след първа среща- дали ще се стигне до връзка, как ще протича общуване, интимност и т.н. , затова се отчитат сходящите аспекти между сигнификаторите, на Луната, по разходящите се вижда как е преминала срещата

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Re: Карта на първата среща
« Отговор #211 -: Юни 08, 2017, 09:13:32 pm »
Пиша глупости, нали? Но научих нещо, което не знаех до сега - няма орбис при хорарни карти.  :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Карта на първата среща
« Отговор #212 -: Юли 15, 2017, 05:56:26 pm »
Какво ще кажете по тази карта на запознанство между X и Y? Запознали са се случайно, след това са се видяли случайно няколко пъти, говорили са накратко, но засега нищо повече. Жената Y може би е незаинтересована?
« Последна редакция: Юли 15, 2017, 06:01:00 pm от Veselin »

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Карта на първата среща
« Отговор #213 -: Юли 15, 2017, 06:07:33 pm »
Гледаше се и кой е бил първи и кой втори на мястото на срещата, за да се определят домовете.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Карта на първата среща
« Отговор #214 -: Юли 15, 2017, 06:08:45 pm »
Гледаше се и кой е бил първи и кой втори на мястото на срещата, за да се определят домовете.
Доколкото знам, жената е била на мястото, където случайно е спрял за малко X и са се заговорили.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Карта на първата среща
« Отговор #215 -: Юли 15, 2017, 06:15:06 pm »
Доколкото знам, жената е била на мястото, където случайно е спрял за малко X и са се заговорили.

Тогава тя е по 7ми, а той по 1ви дом.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Карта на първата среща
« Отговор #216 -: Юли 15, 2017, 06:18:51 pm »
Определено единият е по-заинтересуван от себе си, отколкото от потенциална връзка, към момента поне. Тронова Венера (в знак на заточение на Марс) е сигнификаторът на този индивид. Другият е представен от дебилитиран и изгорен Марс. Не изглежда да е в добро състояние - не знам какво е, но физически или емоционално нещо го измъчва. Представеният от Марс търси комуникация с Венера (намира се в 3-тия дом от DC), докато представеният от Венера си стои на трон в собствен дом - не е много деен/дейна по отношение на другия. Разходящият секстил между управителите им вероятно показва, че са се харесали, а сходящият секстил между Луна и Сатурн (управители на 3-тите им довоме) отразява комуникацията след запознанството им. Но не виждам някакво значително развитие помежду им при тази карта.

Да, според една немска астроложка, Мона Ригер, този, която идва, е представен от АС, а този който го/я чака - от DC.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Карта на първата среща
« Отговор #217 -: Юли 15, 2017, 07:19:29 pm »
Благодаря!
Само да уточня, че срещата им може да е станала и няколко минути по-късно, някъде между 15:30 и 15:40, не е продължила много дълго.
За първи път разглеждам такива карти и не знам Луната как се разглежда в тях.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карта на първата среща
« Отговор #218 -: Юли 15, 2017, 08:26:33 pm »
Благодаря!
Само да уточня, че срещата им може да е станала и няколко минути по-късно, някъде между 15:30 и 15:40, не е продължила много дълго.
За първи път разглеждам такива карти и не знам Луната как се разглежда в тях.
Луната е У3 за жената в съвпад с Юпитер У8 за нея- била е настроена за общуване и флирт
имат хармонични У1, У3, У5- харесали са се за общуване , но липсва интимно привличане по 8д, за да е налице общуването да прерасне във връзка , може да си останат добри приятели

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Карта на първата среща
« Отговор #219 -: Юли 15, 2017, 09:21:38 pm »
Благодаря, акрукс! А това, че Луната ще направи квадрат с Марс и Плутон, значи ли, че може да прекъснат общуване?
Да разбирам, че тези карти се разглеждат по подобен начин като хорарните?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карта на първата среща
« Отговор #220 -: Юли 15, 2017, 09:36:46 pm »
Благодаря, акрукс! А това, че Луната ще направи квадрат с Марс и Плутон, значи ли, че може да прекъснат общуване?
Да разбирам, че тези карти се разглеждат по подобен начин като хорарните?
тези карти се гледат като събитийни, а не като хорарни- в хорарите Луната играе основна роля и е сигнификатор на въпроса

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Карта на първата среща
« Отговор #221 -: Юли 16, 2017, 06:24:53 am »
Ясно. Благодаря, akruks!

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Карта на първата среща
« Отговор #222 -: Май 22, 2018, 11:01:00 pm »
Здравейте,
Тъй като зададох въпросът си в темата за начинаещи, Papy ме насочи към тази тема.
Става въпрос за първа среща с жена, с която никак не се разбираме, , която знам че ми е враг и тя го знае, абе не се харесваме,тя ми изпива енергията, но нито се караме, нито явно пред другите има някакви "лоши" взаимоотношения. Всичко е на вътрешно усещане, но има напрежение когато сме в една стая. Тя сякаш се състезава с мен или ми завижда, злобее- но не го показва пред останалите. А аз пък я мисля за много повърхностна, меркантилна, с лоши обноски ( не е никак женствена и възпитана) и търси материални облаги. А тя за мен мисли , че съм надута, студена (Луна във Водолей, това е нормално за мен), и че едва ли не съм над нещата и че не я отразявам по никакъв начин и че изобщо не съм емоционална, за разлика от нея-все едно гледам разгонена тинейджърка (не знае къде се намира, какво иска и на къде да тръгне). Може да ви се струва адски смешна ситуация, но повярвайте ми, вдига ми кръвното до горните граници и почвам да треперя от лошата и енергия, и все едно не съм аз, сдухвам се, сковавам се, парализирам се, не мога да мисля, просто блокаж! Знам и датата и часът на раждане, но не знам как да я видя в моя хороскоп, по кое да я различа. Не мога да общувам с нея на сила, просто не мога.
Надявам се да ми помогнете какво е положението и до кога и дали ще имам взимане даване още с нея, до днес живота ме среща с нея често за съжаление по задължение, а не по желание. Определено съм объркана в момента, защото съм под емоционален стрес и тормоз.
До колкото прочетох всички 8 страници трябва да кача Event Chart на събитието и точния час.
Моля ви, ако трябва да направя нещо друго в astro.com ми кажете.
Едно уточнение, на 1вата ми среща с нея, аз бях тази която отиде на мястото и я взехме с кола и отидихме на дискотека в компания приятели
« Последна редакция: Май 22, 2018, 11:25:17 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карта на първата среща
« Отговор #223 -: Май 23, 2018, 11:52:39 am »
Жената, ако има скрити помисли, нещо недоизказано, премълчано, е свързано изцяло с нейната работа и кариера, амбициите, пази си репутацията. Като цяло е консервативна. Проблемът си е изцяло твой- вкарала си бръмбара в главата, че ти е скрит враг и ти точи енергията, а реално ти сама си я точиш, като си блокирала връзката с вътрешното си Аз.
Погледни и синастрията между вас, дори да нямаш неин час на раждане може да видиш къде при теб попадат нейни Слънце и Марс, че се чувстваш дискомфортно в нейно присъствие, дали случайно не са в твои 4-ти, 8-ми или 12-ти дом?

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Карта на първата среща
« Отговор #224 -: Май 23, 2018, 02:37:26 pm »
Жената, ако има скрити помисли, нещо недоизказано, премълчано, е свързано изцяло с нейната работа и кариера, амбициите, пази си репутацията. Като цяло е консервативна. Проблемът си е изцяло твой- вкарала си бръмбара в главата, че ти е скрит враг и ти точи енергията, а реално ти сама си я точиш, като си блокирала връзката с вътрешното си Аз.
Погледни и синастрията между вас, дори да нямаш неин час на раждане може да видиш къде при теб попадат нейни Слънце и Марс, че се чувстваш дискомфортно в нейно присъствие, дали случайно не са в твои 4-ти, 8-ми или 12-ти дом?

akruks, да и ти си права, но до сега никога не ми се е случвало такова нещо. Винаги съм намирала начин да комуникирам с човек, дори и да не ми харесва изобщо. А за нея не бих казала, че има кариера-в момента учи и работи на 4 часа държавна нископлатена работа. Според мен ми завижда за моята работа, позиция в обществото и репутацията, най-вече общественото положение и семейното-това което тя няма в момента, а иска много. Знам че всеки човек се стреми към успех, но не мога да разбера защо тя ми завижда за това, което аз съм постигнала с къртовски труд и работа денонощно. Сега, ще разгледам синастрията- имам и точния час на раждане.  Нейното Слънце(в Телец) е в моят 12-ти дом, а Марс(Дева) и е в моят 4-ти дом.
Съответно моето Слънце(Овен) е в нейният 10-ти дом, а Марс(в Телец) в нейният 11-дом.
Това какво означава, че Слънцето и е в моят 12-ти дом, а Марс в моят 4-ти?
Много ще ти бъда благодарна да ме ориентираш.
То и ще трябва да поразровя де.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.