Автор Тема: Деца и родители  (Прочетена 11001 пъти)

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Деца и родители
« -: Юни 06, 2018, 10:01:12 pm »
.


« Последна редакция: Март 28, 2021, 10:31:24 pm от Om »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Деца и родители
« Отговор #1 -: Юни 07, 2018, 01:41:40 pm »
...и по радикса на дете винаги се установява, че късметът на родителите му може да се оцени чрез картата, докато не се роди друго дете.

Между другото, същото съм чела и в една книга по астропсихология. Ставаше въпрос за първото дете в семейството и последното, което "затваря" енергийната верига, т.е. семейният егрегор започва да се "съобразява" с неговата карта.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3343
Re: Деца и родители
« Отговор #2 -: Юни 07, 2018, 03:02:42 pm »
Мисля, че е вярно. Дъщеря ми има слънце в съвпад с моя МЦ, беше на една година, когато си намерих много хубава и добре платена работа.

Дъщеря ми няма планети в четвърти дом, в 10-ти са венера (в съвпад с МЦ), слънцето и Меркурий.


Не знаех, че Наполеон е слънчева риба :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Деца и родители
« Отговор #3 -: Юни 07, 2018, 03:05:25 pm »
Не всички Риби са безгръбначни. А там и квадрат Слънце/Сатурн е имало – его да искаш, амбиция, нещо трябва да докажем на другите и света.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Деца и родители
« Отговор #4 -: Юни 07, 2018, 05:31:16 pm »



Не знаех, че Наполеон е слънчева риба :D

Защото не е, а е Слънчев Лъв, а това е сина му. Наполеон няма ранна смърт, поне за онова време, знаем как е починал-с почести( на погребението му се събират почти 300 000 души въпреки забраната на управляващия тогава), така че , това със Слънце 90* Сатурн и нещастия около бащата отпада. Всички знаят кой е Наполеон Бонапарт, апропо всеки човек е бил в състояние на нещастие.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Деца и родители
« Отговор #5 -: Юни 08, 2018, 10:14:10 am »
Всеки втори, да не кажем всеки е бил болен по това време, поради особености в климата и начина на живот, това означава ли, че всеки роден по това време е имал дете със Слънце квадрат Сатурн ? Тезата, върху която почива темата има специфика, а именно статуса на Сатурн в картата и тогава всяко отношение, разбираме аспект дава съответната тенденция. Защо е прието квадратурата Слънце да дава тези предразположености за бащата на родения като сигнификатор на същия-това трябва да се разчете. Всеки твърд аспект на Слънце със Сатурн и външните планети показват, че нещо ще пречи , ще стяга натива и/или  бащата на родения, в случая, оттам същите могат да се манифистират в заболявания. Аналогично и с Юпитер. Може би четем твърде буквално завещаното ни. Имам карти с посочените казуси, не коренспондират със споделеното.
Звездното небе през 19 в. не е същото като това през 21 в., както лятното небе не е като пролетното. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3343
Re: Деца и родители
« Отговор #6 -: Юни 08, 2018, 11:02:54 am »
Доказано е, че Наполеон умира от рак на стомаха. Да, има много изследвания, които доказват, че е имал натрупване на арсен в организма, но се смята за нещо типично предвид начина на хранене по това време. Така, че не е умрял от отравяне.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Деца и родители
« Отговор #7 -: Юни 08, 2018, 11:26:15 am »
Да, в книгата си пише в началото, че се основава на "Класическа хорарна астрология" на Задигел и че това е взето от "Християнска астрология" на Уилям Лили. Но са издали книга, която се кава така, както описах в началото и се води на Уилям Лили.

За мен това няма значение. За мен има значение да се провери дали хороскопът на детето променя съдбата на родителите. И това, което ме накара да поискам да го проверя е въпросният цитат.
Всеки е роден с определена съдба.Кодирано е кой колко деца ще има,кога,на каква възраст и т.н.Всеки се среща с някой,или ще се срещне,защото така трябва да бъде.Всичко е предопределено,записано.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Деца и родители
« Отговор #8 -: Юни 08, 2018, 11:40:28 am »
Как се казва книгата?

Още не се продава, трябва да я пуснат в печат.
Не знам какво заглавие ще ѝ измислят, може би "Астропсихология на любовта" /става въпрос за отношения/, тук предимно такива се харчат. Съобразяваме го с нивото на аудиторията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Деца и родители
« Отговор #9 -: Юни 08, 2018, 11:49:03 am »
Астрологичен? Аз нямам такива.  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Деца и родители
« Отговор #10 -: Юни 08, 2018, 12:50:41 pm »
За мен това няма значение. За мен има значение да се провери дали хороскопът на детето променя съдбата на родителите. И това, което ме накара да поискам да го проверя е въпросният цитат.
Разбира се, че всяко дете с появата си променя живота на родителите си, повече от логично е!
А въпросният цитат няма място в книга, където се обсъжда въпросната астрология. Първо пише за Слънце квадрат Сатурн при хорарите, а после дава пример с натален квадрат. Нещата са различни и не трябва да се тълкуват по един и същ начин! Квадратът в хорара ще даде информация по даден въпрос, а квадратът в натала се отнася за натива и с времето се отработва- наталът не е просто застинала диаграма, всъщност изобщо не е просто и за прости хора.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3343
Re: Деца и родители
« Отговор #11 -: Юни 08, 2018, 12:54:39 pm »
"Така че"  е сложен съюз и запетаята пред "че" е излишна.
Няма как да се докаже с днешна дата, че е умрял от рак или язва на стомаха, освен ако не са му съхранили стомаха във физиологичен разтвор или в каквото там съхраняват органи, за да ги изучават след време студентите. Докато наличието на арсен е факт!

Я ходи да даваш уроци по граматика на някой друг, тука не е мястото за това.

Ходи да прочетеш някой официален френски източник, тогава обяснявай. Официално е потвърден рак на стомаха, без значение открития арсеник през 1961 г. в останки от тялото му. Наполеон е имал лекар, със сигурност добър, всичко е било документирано.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Деца и родители
« Отговор #12 -: Юни 08, 2018, 01:12:06 pm »
Ходи да прочетеш някой официален френски източник, тогава обяснявай. Официално е потвърден рак на стомаха, без значение открития арсеник през 1961 г. в останки от тялото му. Наполеон е имал лекар, със сигурност добър, всичко е било документирано.
Медицинското название на рака е карцино̀м- тази дума говори ли ти нещо?
« Последна редакция: Юни 08, 2018, 03:43:01 pm от akruks »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Деца и родители
« Отговор #13 -: Юни 08, 2018, 02:24:20 pm »
Карцином е, не канцером- нищо не ми говори.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3343
Re: Деца и родители
« Отговор #14 -: Юни 08, 2018, 02:52:34 pm »
Медицинското название на рака е канцером- тази дума говори ли ти нещо?

Освен че те бива в граматиката, явно и медицинският ти речник е добър.
Frankly, my dear, I don't give a damn.