Автор Тема: Деца и родители  (Прочетена 10356 пъти)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Деца и родители
« Отговор #30 -: Септември 01, 2018, 06:43:40 am »
В книгата "Класическа хорарна астрология" на Уилям Лили пише:

"За паралелите

...

Например, ако Слънцето е на 60 градуса (секстил) от Юпитер в която и да било карта, това означава, че човекът, отъждествен със Слънцето е под благоприятното влияние на доброжелателен Юпитер; аспектът показва успех според естеството на въпроса. В радикс дава добро здраве и късмет в живота. Но Слънцето на 90 градуса (квадратура) от Сатурн сочи недоверие, пропадане на надежди, свързани с въпроса; а в рождена карта дава на човека много болести и нещастия за баща му. Горното се потвърждава в радикса на сина на Наполеон Бонапарт, който е роден в 9 ч. и 15 минути сутринта на 20 март 1811 год., когато Слънцето е на 28,53 в Риби, а Сатурн е на 26, 28 градуса в Стрелец - точно на 92,25 градуса отстояние. Тази много близка квадратура на Слънцето и Сатурн причинява голямо безпокойство на човека чрез нещастияна на баща му; и Слънцето също е хилег, причинява изтощаваща болест и ранна смърт. Забележително е, че неприятностите на бащата започват веднага след раждането на сина; и по радикса на дете винаги се установява, че късметът на родителите му може да се оцени чрез картата, докато не се роди друго дете. Ако например детето има планети малефактори в четвърти дом, бащата ще бъде повече или по-малко нещастен, докато не се появи друго дете; ако второто има Юпитер и Венера в четвърти дом, ще настъпи щастлив обрат в делата на бащата - ето как чудесно се свързват хороскопите на родителите и децата им."

Чудя се дали самата поява на детето и позициите в хороскопа му не предизвикват тези промени в съдбата на родителя.

Ще е добре да се разгледат или да се дадат примери с карти на деца, поне за техните 4-ти и 10-ти дом, аспекти към Слънцето и Луната и да се разбере от родителите им дали и как се променя съдбата им, след раждането на детето. Можете да дадете и лични примери и на ваши познати.

Какво мислите?

Питам се от известно време за обратното, което е според мен по- нормално, как родителите влияат на децата си при активиране на силни натални аспекти? Ако един родител не може да владее положението си, а прехвърля отговорността на детето, не знам що за човек е това. Вероятно тесногръд, с лабилна психика търсещ оправдание за несгодите си. Детето може да влияе само положително върху нивото на осъзнаване на родителите. Децата са чисти, те не могат да замърсят живота на възрастните, но обратното е факт и се случва все по- често. Майка ми е с натален квадрат Слънце/Сатурн, квадрат Марс- не знам за несгоди при дядо ми. Той беше много силен мъж, а основната му цел беше да осигури семейството като е работил на няколко места едновременно. Най-трудолюбивия човек, който познавам досега, както и най-скромният, въпреки силата на духа и умът, които е пренебрегвал заради близките. Мирен, любящ, всераздаващ се за семейството, който всички уважаваха с право. А и беше много красив мъж, но и много принципен. Майка ми го обичаше много, уважаваше го искрено и се страхуваше да не го разочарова. Благодарение на него, тя има здрава основа, земя на която да стъпи като качества. Слънцето на майка ми е в 8-ми, Сатурн в 12-ти на трон и е У1. Баба ми беше учителка, но с голям авторитет и много познати, които я търсеха и се опитваха да се възползват от знанията и положението й. Майка ми казва, че е имала трудно детство, защото са живели бедно. Но по време на комунизмът всички са били с почти равни възможности, въпреки разликата в интелектуалното развитие и по-високите работни приноси. Баба ми никога не се е оплаквала, защото работата й беше нейното призвание и авторитетът най- голямата награда. Слънце в Козирог, като тя е второ или трето поколение учител. Мечтата й е била да стане архитект, но не е вярвала в себе си, че ще мине изпита с рисуване и е кандидатствала друга специалност с  математика и физика в Софийския университет. Баба ми е била в трудни отношения с нейната майка, казва че е била студена и я мразила, заради тежкото раждане с множество разкъсвания. Майка ми също имаше трудни отношения с баба ми, казваше че е пълен егоист и следва само собствения интерес. Аз имам трудни отношения с майка ми, мисля че тя е твърде хаотична, емоционална на ента степен и натоварваща, властна и деспотична, меркантилна. Нейните възгледи, нейните планове, нейното състояние, все тя е най-важната. В работата си е много амбициозна, с изграден авторитет като професионалист. Но поведението й там е много обрано, обратно на това ако ти е в къщата. Цялото ми семейство, цялата ми рода са ужасно горделиви, единствено аз съм склонна на истинска прошка, както и първата братовчедка на майка ми, тя е прекрасен човек. За компромиси бих казала, че всеки един от нас е правил в даден труден момент, но психическото и емоционално изнудване върви, ръка за ръка, с този избор. Луната е У4 в 12-ти дом. Няма положителни аспекти, само квадрати към У1,У10,У12. У10 е в 8-ми тригон Марс, секстил Слънце. Слънцето има един негативен аспект с Плутон. Според баща ми, а понякога и според майка ми преди често бях обвинявана за всички несгоди в семейството, както и за тяхната раздяла. Заради мен семейството се разпаднало. Дълги години живях с чувство за вина, а те ме използваха за тяхно прищявки, като всеки дърпа към него и насажда омразата си, ненавистта си към другия на мой гръб. Евалата на такива слабохаратерни и егоистични натури. Добре че има напредък и започнаха да се усещат къде е границата, когато им сипах моята помия след дългия тормоз от тяхна страна. Но един озлобен човек за мен е слаб, за да стигне до такава степен на развитие на лошите спомени. Опитах се да помогна, направих всичко по силите си, за да са добре, но без сериозен резултат. Озлоблението е там и ги разяжда отвътре.
« Последна редакция: Септември 02, 2018, 01:25:19 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Деца и родители
« Отговор #31 -: Септември 01, 2018, 07:36:27 am »
Имаш ли планети в четвърти и десети дом? Какви са родителите ти и какви аспекти имат е едно, ти как ги възприемаш се вижда от тази ос.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Деца и родители
« Отговор #32 -: Септември 01, 2018, 12:38:51 pm »
Факт. Нямам и не съм имала роднини или приятели със слънце в моя 10ти дом.

И при мен нито един. Само колежка Дева. Имах и една шефка с девишко Слънце, но за кратко.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Деца и родители
« Отговор #33 -: Септември 01, 2018, 03:08:54 pm »
Имаш ли планети в четвърти и десети дом? Какви са родителите ти и какви аспекти имат е едно, ти как ги възприемаш се вижда от тази ос.

Имам Слънце в 10-ти, Мц-Иц са на 27, 29гр в предишния знак. 4-ти дом е празен. Едва ли ги възприемам много различно от това което са в действителност. Брат ми също е много разочарован и обременен от детството ни.  Не е говорил с майка ни от 10г вече, а с баща ми поддържа по-дистанцирани отношения. Не съм казала, че съм лек характер, дори бях проблемно дете в пубертета. Но поведението ми тогава е било продиктувано от трудности в семейството. Постоянни скандали и стрес, които е имало и преди да се родим две деца. Вероятно кофти синастрия, както и невъзможност да се владеят при неразбирателство. Има огромна разлика между умния и интелигентния човек. Човешките взаимоотношения остават най-сложни за разбиране.
« Последна редакция: Септември 01, 2018, 03:36:20 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Деца и родители
« Отговор #34 -: Септември 01, 2018, 04:03:25 pm »
ИЦ ми е в лъв,Лилит на к4 почти,Слънце и Венера в 10 дом.Слънцето във водолей,Венера в риби.Възприемам родителите си като най-близки хора с които мога да споделя всичко и знам ,че винаги ще ме обичат такава каквато съм.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Деца и родители
« Отговор #35 -: Септември 01, 2018, 07:20:17 pm »
Питам се от известно време за обратното, което е според мен по- нормално, как родителите влияат на децата си при активиране на силни натални аспекти?

Винаги родителите влияят, а как, е посочено според аспектите на Слънце, Луна, 4-10, техните управители.

Цитат
Ако един родител неможе да владее положението си, а прехвърля отговорността на детето, незнам що за човек е това. резултат.   

Родителите и те са хора и носят своите страхове, нужди, потребности, несбъднати мечти, неудовлетвореност, нали и те имат аспекти Слънце, Луна, 4-10 ?
 Няма такъв родител, който само положително да е повлиял на детето си, нали налага концепции, правила един път от неговите родители, втори път от тези на поколението, обществото и трети път лично негови, които смята за правилни, а дали същите са в синхрон с нуждите на детето ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Деца и родители
« Отговор #36 -: Септември 01, 2018, 08:37:50 pm »
Питам се от известно време за обратното, което е според мен по- нормално, как родителите влияат на децата си при активиране на силни натални аспекти? Ако един родител неможе да владее положението си, а прехвърля отговорността на детето, незнам що за човек е това. Вероятно тесногръд, с лабилна психика търсещ оправдание за несгодите си. Детето може да влияе само положително върху нивото на осъзнаване на родителите. Децата са чисти, те немогат да замърсят живота на възрастните, но обратното е факт и се случва все по- често.
"не може" ,"не могат" , "не знам" не са една дума
Когато родител споделя за несгодите си, вероятно търси разбиране от порасналото си дете, а не непременно да ги изтъква като оправдание. Да се оправдава за какво, че не е осъществил плановете си заради външни обаствотелства- война, смяна на политическата система и други? Това не са неща, които зависят от нас. Детето, колкото и да е с чиста душа, както е прието да се мисли, също може да повлияе върху родителите си- има деца манипулатори, има тежко болни деца, покрай които взаимоотношенията на родителите се скапват, колкото и да имат здрава психика. СЗ от 11 август в твоя 4д ли разрови семейното минало? В опозиция на Слънце У5 в 10д- самочувствието ти е наранено, липсва ти любов и себехаресване в момента, а търсиш вина в родителите. Никой не е виновен, всеки си има път, а пътят рядко е посипан с розови листенца, през по-голямата част е с камъчета, някои попадат в обувките и убиват, други препъват, но това не са причини, за да спреш да вървиш...

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Деца и родители
« Отговор #37 -: Септември 02, 2018, 12:59:05 am »
"не може" ,"не могат" , "не знам" не са една дума
Когато родител споделя за несгодите си, вероятно търси разбиране от порасналото си дете, а не непременно да ги изтъква като оправдание. Да се оправдава за какво, че не е осъществил плановете си заради външни обаствотелства- война, смяна на политическата система и други? Това не са неща, които зависят от нас. Детето, колкото и да е с чиста душа, както е прието да се мисли, също може да повлияе върху родителите си- има деца манипулатори, има тежко болни деца, покрай които взаимоотношенията на родителите се скапват, колкото и да имат здрава психика. СЗ от 11 август в твоя 4д ли разрови семейното минало? В опозиция на Слънце У5 в 10д- самочувствието ти е наранено, липсва ти любов и себехаресване в момента, а търсиш вина в родителите. Никой не е виновен, всеки си има път, а пътят рядко е посипан с розови листенца, през по-голямата част е с камъчета, някои попадат в обувките и убиват, други препъват, но това не са причини, за да спреш да вървиш...

Конкретния цитат е по общо мнение. Имам примери около мен за човешката глупост и как тровят децата си. Да не говорим за нездравословна семейна среда и ежедневен психически тормоз. Побъркани родители много съм виждала, а всички деца са манипулатори- някои повече, други по-малко. :012: Но не писах по темата, за да се оплаквам или  да обвинявам някой, а дадох личен пример с майка си и квадратът Слънце/Сатурн. Просто се отнесох и навлизаме в други води. Споделям твърде искрено, така както е, вероятно това обърква.

Благодаря за поправката!
« Последна редакция: Септември 02, 2018, 01:12:27 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Деца и родители
« Отговор #38 -: Септември 02, 2018, 08:10:14 pm »
Да, проблемите на децата идват почти винаги от родителите.

Но родителите не винаги са готови да си признаят.





Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Деца и родители
« Отговор #39 -: Септември 02, 2018, 08:41:27 pm »
Нека да не обвиняваме за всяко наше действие или бездействие, несполука, несбъднато и това че сме неразбрани своите родители.
След като  в картата ни е посочено с какви и колко ресурси, потенциал разполагаме значи имаме възможност в посочените периоди да разгърнем себе си толкова колкото можем.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Деца и родители
« Отговор #40 -: Септември 02, 2018, 09:31:35 pm »
Рени, темата е за деца и родители, не за възрастни деца, които обвиняват родителите си.  :012:
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Деца и родители
« Отговор #41 -: Септември 02, 2018, 09:40:18 pm »
Маймунка, винаги ще сме в категория деца. :)
Луната  в картата ни винаги ще означава едно и също нещо и на 2 г и на 22 г и на 72 г.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Деца и родители
« Отговор #42 -: Септември 02, 2018, 10:25:40 pm »
Не съм съгласна, все пак като възрастни деца създаваме собствено семейство и проблемите на родителите не ни влияят вече по същия начин.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Деца и родители
« Отговор #43 -: Септември 02, 2018, 11:07:52 pm »
При неосъзнатите, може. На моето дете не бих причинила същото след като съм видяла какво е това лицемерие и егоизъм.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Деца и родители
« Отговор #44 -: Септември 03, 2018, 10:32:14 am »
Колкото и да не ни се иска несъзнателно повтаряме заложените  поведенченски модели от родители / баби и дядовци/. Иска се сериозна работа с психиката, за да се коригират "лошите" остатъци от грешките на родителите ни.