Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 144023 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #675 -: Юли 24, 2018, 01:30:23 pm »
Всъщност 2010 г. плутон е бил съвпад със СЛВ на 3 козирог.

Иначе съпадът с остта в близнаци стрелец през 2002 и при мен аспектираше асцедента и прогресивния съвпад пр. слънце пр. венера та се жених тогава :)
Сега е само в секстил със слънцето и сходяща квадратура с венера. Но тя е толкова умряла по прогресии, че...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #676 -: Юли 24, 2018, 01:54:09 pm »
Нали, нодалната ос носи срещи/раздели с натални точки и внася нова житейска насока и ако същата е в синхрон с темите по наталната нодална ос има важно събитие ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #677 -: Юли 24, 2018, 02:45:38 pm »
Ще разгледам по-обстойно довечера, но доколкото виждам - през 2002г. мунданно е имало опозиция Плутон-Сатурн в съвпад с нодалната ос. При мен е било в близост до оста МС/IC + нат.Марс, в квадрат с оста АC/DC. Мунданната опозиция е затваряла до хвърчило големия ми огнен тригон.  Назряваше момента да приключа една дълга връзка и да настъпи огромна промяна в живота ми. Факт беше след възврата на прогр. Луна - решението узря отвътре.

През 2010г - омъжих се и аз, станах майка. Съвпадът е в периметъра на Слънцето ми - У6 в 10 дом. При соларната революция там са и Слънцето и Плутон и СЛВ, Меркурий, а Марс в съвпад с нат.Меркурий. Последваха големи промени на работа, потвърдени и с дирекция на Юпитер върху нат. ЮЛВ.

Предстоящото ще разгледам по-обстойно довечера, но по градуса отчитам, че ще е в сесктил с нат. нодална ос.
Над силата е само умението да я владеем!

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #678 -: Юли 24, 2018, 02:59:05 pm »
нодалната ос сама по себе си нищо не може да донесе

възврат на същата през 2011, заедно с транзитни Юпитер и Сатурн на ъгъл - най-безличната от десет години, даже не мога да си я спомня, нежели да я отлича

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #679 -: Юли 24, 2018, 03:04:54 pm »
И при мен възврата преди 3-4 години не донесе нищо, а имам венера съвпад ЮЛВ, точен.

Ама плутон заедно с възлите би трябвало. :)
« Последна редакция: Юли 24, 2018, 03:12:00 pm от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #680 -: Юли 24, 2018, 03:19:20 pm »
но за сметка на това Марс заедно с възлите върху Венера тия дни такава зверска гнойна ангина ми довлече, реших че си отивам от тоя свят
да беше се проявил по аналогиите на 5ти, а то пак на 6ти

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #681 -: Юли 24, 2018, 03:23:08 pm »
Ши са мре явно, ако не съм до тогава. То няма ли всички изроди да се нанижат един над друг там в Козирог и да светят маслото на тези с планети в кардиналните . Сатурн няма ли да стигне там или 2020  :o Аз съм в пълен нокаут от сега ,а като напънат затъмненията или ще се oправя или ще съм аут тайм  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #682 -: Юли 24, 2018, 03:28:57 pm »
А аз съм с пенсионерски болежки, да се оплача. Вече трета седмица изнемогвам, вероятно плексит. Тъй е, това е равносметката след години изгърбване... Не успях да го докарам до принцеса, мъжО да ми носи и него да го боли гърбът от бачкане.  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #683 -: Юли 24, 2018, 03:39:11 pm »
А аз съм с пенсионерски болежки, да се оплача. Вече трета седмица изнемогвам, вероятно плексит. Тъй е, това е равносметката след години изгърбване... Не успях да го докарам до принцеса, мъжО да ми носи и него да го боли гърбът от бачкане.  :57:

И аз тъй, като почнаха дъждовете и ме схваща коляното :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #684 -: Юли 24, 2018, 03:48:47 pm »
О,аз съм само с умствени отклонения засега, а съм чукнала 48...години.Меркурият у1 във водолей много издръжлив и Марс го гази и не мре. :57:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #685 -: Юли 24, 2018, 03:57:53 pm »
За умствени отклонения не ми трябват транзити, аз си ги имам заложени  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #686 -: Юли 24, 2018, 03:58:25 pm »
нодалната ос сама по себе си нищо не може да донесе


Тя никога не е сама, а е обвързана със Слънце-Луна астрологически и със Земя -астрономически, както  и определящите затъмнения в периода за 18 месеца. Оста, около която се въртят вътрешните конфликти и когато ударят натална точка посочват с какво ще се занимаваме в определен период. А това винаги е свързано със срещи/раздели, които хората очакват да са ГОЛЯМАТА ЛЮБОВ, ЖЕНИТБА, СТРАСТНА ВРЪЗКА, РАЗВОД, а често това са малки, почти невидими хорица и ситуации, преживявания, които подготвят голямото. Нали чисто астрономически възлите са точки, където се получава пресичане, а астрологически се засичаш с някой, нещо, т.е. срещаш ситуация, идея, човек или прекъсваш/ насичаш взаимоотношения, ситуация. Всеки път, когато нодална ос аспектира точка, планета събужда същите и се сещаме, че имаме Марс, Венера, МЦ, 5-ти дом, аспект Луна- Сатурн и т.н.. Нодалната ос развива волята и показва доколко можем да упражняваме правото си на избор. Какво прави е едно затъмнение- провокира промяна, решение, там, където има прозрение и тласка към действие по същото в рамките на неговото влияние.
Аз съм споделяла и в друга тема, че винаги съм имала срещи/ раздели при активиране от/към възлите и това е променяло насочеността в дадената сфера.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #687 -: Юли 24, 2018, 05:26:59 pm »
Подобен съвпад е имало 2002 г. на 16-17 близнаци стрелец.
Всъщност 2010 г. плутон е бил съвпад със СЛВ на 3 козирог.

И при двата случая е актуален цикълът Сатурн - Плутон. 1965 има опозиция, а 1973-1975 има квадратура между двете. За родените по това време 2002 г., съответно 2010 върви в комплект с период на плутонова квадратура. Всички тези, родени по времето, когато във Везни заедно с Плутон транзитира и нодалната ос Везни - Овен, включително родените през 1976, 1977 г., също би трябвало да имат какво да ти кажат за 2002 и 2010 г.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #688 -: Юли 26, 2018, 07:26:19 pm »
Рени, все така чета добре и нормалните букви :)
ясно е, че става дума за пресечни точки, които обаче все така не стигат, ако са сами и не значими като влияние за периода
да, права си, вероятно има значение активния или пасивен начин на живот на натива и възприятията му в тази връзка, които разбира се, изключват удебелените от теб, но включват нещо запомнящо се, както казваш, което е извън - ударих си пръста, правих си пилинг, настинах жестоко, или продадох си колата

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #689 -: Юли 26, 2018, 09:27:58 pm »
които обаче все така не стигат, ако са сами и не значими като влияние за периода


Аброуд, винаги има срещи, запознанства при активиране от/към възлите, но доколко значими ще бъдат те за нас, гледаш всичко останало в периода. Нали затова търсим синхрон между това, което е в момента и това което имаме.
Сега има Марс съвпад ЮЛВ и ако активира натални точки може да очакваме да срещнем или да се разделим с някой, но вероятността това да е значимо за нас ще се случи, ако имаме :  натални Марс съвпад нодална ос, нодална ос в знаците Овен-Везни, Телец-Скорпион, нодална ос 1-7, 2-8 домове ;  ПР Луна в аспект с възлите, СД нодална ос към Марс, СД Марс към възли. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“