Автор Тема: Магнетизъм  (Прочетена 22895 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Магнетизъм
« -: Юли 11, 2014, 11:45:58 pm »
Има хора, които привличат като магнити сякаш не можеш да отделиш поглед от тях. Някои от тях са наистина красиви, други не, но все пак са изключително привлекателни в очите на околните

Слагам картата на Моника Белучи  :)

http://www.youtube.com/watch?v=zkBkTx-GL8s

Слънцето във Везни вероятно и е дало изяществото; Венера, Марс, Луна в Лъв 7-ми дом блясъка и приковаването на погледите в нея, а високият Нептун украсява представата за нея, че и пълен 8-ми дом  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Магнетизъм
« Отговор #1 -: Юли 11, 2014, 11:49:50 pm »
Оста 1/7-ми ,Венера/Марс,опозиции в натала ,въобще всичко ,което индикира "+ /-" под някаква форма ,силно изразени в натала . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магнетизъм
« Отговор #2 -: Юли 11, 2014, 11:53:29 pm »
Аспект между Луната и Марс - при нея е съвпад в огнен знак и ъглов дом.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магнетизъм
« Отговор #3 -: Юли 12, 2014, 12:04:03 am »
Одавна не бях виждал толкова източна и нахакана Венера...

На доста голяма елонгация от Слънцето.

Но изразен магнетизъм съм виждала и при Венера близо до Слънцето - в съвпад с него или в лъчите му. Или по-скоро харизма, докато при Моника Белучи има нещо специфично, което привлича и въздейства на инстинктивно ниво (Луна-Марс), не го определям точно по Венера - "лъскавата опаковка".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Магнетизъм
« Отговор #4 -: Юли 12, 2014, 12:57:48 am »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Магнетизъм
« Отговор #5 -: Юли 12, 2014, 01:11:12 am »
Шарън Стоун- рейтинг на часа C

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Магнетизъм
« Отговор #6 -: Юли 12, 2014, 10:29:48 am »
Но пък е във взаимна рецепция със Слънцето (водещото светило) - разменени знаци, които са секстилни. Венерата на Белучи имам предвид. Взаимната рецепция е много силна връзка, индийците я таксуват дори като по-силна от знаков съвпад (отбелязвам, че в индийската карта въпросната рецепция не съществува).
Като гледам 7-ми й дом, си викам Caliente!
Ако часът на раждане не е нагласен, за да бъде Нептун точно на МС, се изкушавам да включа тази транссатурнова планета в анализа и да отбележа, че Нептун може да придава изключително силна харизма с деликатна нотка на тайнственост и неуловимост. Също така се свързва с изкуството и по-специално с киното и фотографията. Моника е изключително фотогенична (освен актриса е и модел).

P.S. Мъже няма ли имаме в тази тема? С тези актриси ме изкушавате да сложа любимия ми актьор.

P. P. S. Плеядите не са ли около 0 гр. в Близнаци (за нейния набор в последния градус на Телец)? Програмата ми отчита Юпитер в точен съвпад с Алгол.
« Последна редакция: Юли 12, 2014, 10:41:04 am от Mirabella »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Магнетизъм
« Отговор #7 -: Юли 12, 2014, 10:36:57 am »
за западният свят  магнетизмът,като понятие се материализира ,пълни със смисъл чрез физическа красота,суета, статус,публичност, известност,популярност,власт
но тези кухи пълнежи са нищожни в понятието магнетизъм за изтока,там показател е духовната сила

 най-силният магнетизъм се излъчва и привлича от способността да обичаме,не само в прекият смисъл на думата любов

« Последна редакция: Юли 12, 2014, 10:40:55 am от strelicka »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Магнетизъм
« Отговор #8 -: Юли 12, 2014, 12:12:39 pm »
P.S. Мъже няма ли имаме в тази тема? С тези актриси ме изкушавате да сложа любимия ми актьор.

Давай го  :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Магнетизъм
« Отговор #9 -: Юли 12, 2014, 12:55:31 pm »
На мен ми е доста отблъскващ, вероятно заради Рака и Девата
Заточен Марс в 12-ти дом, явно много иска да се покаже и да го видят- изкуствено напомпано тяло
Освен Асц Скорпион и Нептун в 1-ви друго не виждам, вероятно може да включим и огнената Луна, Юпитер в Лъв близо до МС

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Магнетизъм
« Отговор #10 -: Юли 12, 2014, 01:10:37 pm »
Eто няколко от по-старото поколение  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магнетизъм
« Отговор #11 -: Юли 12, 2014, 01:11:11 pm »
Интересно, но оставам с впечатлението, че много хора свързват красотата с магнетизма, макар че не всеки красив човек може да бъде магнетичен. Не съм срещала обаче случаи някой да отбележи магнетизма на физически непривлекателен човек. Все се дават всепризнати красавици и красавци за пример.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Магнетизъм
« Отговор #12 -: Юли 12, 2014, 01:28:06 pm »
Вин Дизел и аз бих го дискредитирала от темата, и на мен ми е дооста противен.  :012: Но нещо в някоя тема бяхме обсъждали, мисля и това, противните хора като хора, които не знаят как да използват вродените си качества за магнетизъм - т.е те винаги създават силно впечатление, но не контролират дали емоцията е положителна или негативна.
Постовете на Дракониада и Стреличка са ми доста интересни. Лично аз смятам, че има доста кухи хора, които се привличат от кухи качества като суета и външен вид. Но за всеки влак си има пътници. Духовната сила като качество, обаче не дискредитира статуса, публичността, известността, а според мен ги подкрепя, тя така се изразява. Но хората не стават известни, щото са плеймейтки, примерно, а с нещо хубаво, което са направили - с изкуство, някакъв научен прогрес и т.н. Като се замислите, имаме доста открития, от които зависи животът ни и е такъв, какъвто е днес, но само за някои откриватели учим и знаем имената им, другите не са толкова масово известни. Магнетичният човек, според мен, има силна аура и сякаш е оцветен в някакви странни нюанси, които привличат другите да погледнат към него.

Не виждам да сме споменали Плутон, в този ред на мисли, защото ъгловият Плутон или по някакъв начин подчертаният, трудно може да се пропусне - и като гледате самия човек, и самият човек трудно може да бъде пропуснат от другите хора. Просто около такива хора има едно силно усещане за интензивност, на което рядко можеш да останеш безразличен.

Рени - обясни по-подробно защо мислиш, че хората с опозиции трябва да са магнетични. С опозиции често човек стои ту в едната, ту в другата крайност и си е работа цял живот да съумее да балансира. Та не виждам тази черта като много магнетична.  :012: :012: :012: :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Магнетизъм
« Отговор #13 -: Юли 12, 2014, 01:28:32 pm »
Серж Генсбург е сочен за изключително магнетичен,а е жив грозник.Голяма любов са били с Брижит Бардо-красива и магнетична.Аз също го харесвам,но сега пускам песен,че май няма да му намеря картата. http://www.youtube.com/watch?v=GlpDf6XX_j0

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Магнетизъм
« Отговор #14 -: Юли 12, 2014, 01:28:48 pm »
Ето още един

Ох, то купища магнетични мъже  :)


Интересно, но оставам с впечатлението, че много хора свързват красотата с магнетизма, макар че не всеки красив човек може да бъде магнетичен. Не съм срещала обаче случаи някой да отбележи магнетизма на физически непривлекателен човек. Все се дават всепризнати красавици и красавци за пример.

Да, дори много красив човек, може да няма капка магнетизъм. Понякога точно магнетизма те прави красив в очите да другите, дори и да не си красив, като някаква илюзия
Да вземем Хю Лори за пример, не е кой знае какъв красавец, но привлича нали  :)
Моника Белучи също не е съвършена красавица, има къде къде по-красиви жени от нея, но кой може да отлепи поглед от нея. Дори някоя Мис Свят би изглеждала обикновена сложена до нея и това не се дължи на неземната красота