Автор Тема: Възлите в синастрията  (Прочетена 20617 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Възлите в синастрията
« -: Юли 19, 2016, 09:12:10 pm »
Ако повтарям тема, подскажете :)
Наскоро попаднах на интересно положение. Две двойки. ЮЛВ на мъж А съвпада с венера на жена Б, а СЛВ на мъж Б съвпада с венера на жена А. А в съответните двойки възлите нямат съвпади с планети. Как ви се струва

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #1 -: Юли 19, 2016, 09:32:30 pm »
А в съответните двойки възлите нямат съвпади с планети. Как ви се струва

А квадрати имат ли? В кои знаци са възлите, нещо с управителите им?
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #2 -: Юли 19, 2016, 09:39:26 pm »
Опс, объркала съм-слв на жена а съвпада с венера на мъж б. Тоест накратко от двойка а са възлите, от двойка б-венерите
За квадрати - вътре в двойката или кръстосани питаш?
Изобщо-какво става на практика при съвпад на възел с венера?
Намерих една единствена такава двойка-бяха гаджета доста години, макар и с голяма разлика във възрастта

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #3 -: Юли 19, 2016, 09:53:39 pm »
Аз имам съвпад на Венера със СЛВ на сина ми. Скоро четох някъде, че такъв съвпад дава приятелство, добро общуване и връзка между хората, но не и любовни чувства (интересно ми стана това твърдение). Те може да останат за някой друг живот. Много ме зарадва това :) И наистина с него имаме спокойно, много приятно общуване.

Юпитер на баща му също съвпада с неговия СЛВ. За него беше написано, че човекът с Юпитер ще бъде като ментор, учител и водач за този със СЛВ и детето наистина възприема баща си като авторитет.

Върху моя СЛВ пък е Уран на сина ми. Все още не съм категорична как действа този съвпад, но определено ме кара да придобия една по-различва представа за някои неща.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #4 -: Юли 19, 2016, 10:15:49 pm »
Аз имам дългогодишна връзка с мъж със съвпад на СЛВ - негов СЛВ с моя Венера и Мой СЛВ с негова Венера. Имаме и доста други съвпади на планети. Но е просто връзка, не е брак. Усещаме се доста добре :-)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #5 -: Юли 19, 2016, 10:21:41 pm »
Твърденията из нета накратко-този с венерата "глези" този с възела. Когато е южен, е малко по-сложно, може да се стигне до момент, в който този с венерата каквото и да прави, не може за възрадва този с възела
Но нямам практика

Kris

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #6 -: Юли 20, 2016, 03:54:04 am »
Когато има съвпад на лунни възли с Венера имаме една идея по-интересно положение от всички останали съвпади на Раху и Кету, защото Венера е учител на Асурите(демоните).
Този, който е с Венерата помага в задачите, които душата на този с възела е нужно да добие като опит или да завърши натрупана и готова за реализация карма.

Първо и преди всичко останало трябва да се разгледат поотделно положението на сенчестата планета и Венера в наталните карти на двамата, какви са им достойнствата, и какво става спрямо цялостния отганизъм на картите им.
В случай, че освен възела/Венера има и друга планета тълкуването става по-сложно, защото всеки от индивидуалните съвпади трябва да се разбере и чак тогава да се тълкува заедно с на другия планетата. Как се чувства Венера в знака показва колко интелигентност има, а ако това е планета, която действа от свойство на истина за притежателя и, т.е. управлява 1,5, или 9, то тази Венера е важен фактор за израстване по темите на сектора където попада при този с възела.

В изчистения вариант, ако и при двамата няма никакви съвпади с други планети този, който е с възела е бенефициран. 
Ако това са мъж и жена може да се говори за развиване на любовни отношения, но в зависимост кой е възела отношенията са поради различна прична.
Венера и Раху имат много важна и за двамата обща тема - задоволяване на желанията. Може да бъде много похотливо положение.
Венера е планета, която прави сетивата задоволени и щастливи, възбужда желанията ни, чрез храна, секс, изкуство - все осезаеми неща. Докато Раху е лунен възел - част от подсъзнанието ни, а колко по-силно от това може да е едно желание, ако то е ненаситно като въображението ни. 
Може да бъде подвеждащо и подхлъзващо положение, защото Раху създава пушек(излюзия) - внася объркване, ако съвпада е във воден знак - ирационални страхове, т.е. вероятност да идеализира прекалено или заблуди този с Венерата. В по-екстремни случаи може да говорим дори за обсебвания по партньора или фетиши.
Венера като учител на демоните ще научи този с възела къде е мярката във всяко нещо, ще го свали малко на земята, и това да се надяваме ще "усмири" ненаситния апетит на този с Раху.
Съвпада на Раху с Венера е много по-активен от този с Кету.
Представете си Раху като малко дете, което се тъпче като невиждало с бонбони, чак преяжда, и не слуша като му се казва, че ще повърне, ако не спре.
Обикновено обаче урока ще го разбере след като го заболи стомаха, и другия път ще помни, че не е нужно да изяжда всички бонбони, за да усети вкуса на шоколада.

С Кету е доста по-различно. Кету е като неодобрителния родител, който критикува на база предишен опит в случая току-що навършилата пълнолетие тийнейджърка.
Най-трудното нещо за Кету е да се забавлява в материалния свят без да има неприятно чувство на това колко примитивно изглежда да се занимаваш с желания на толкова ниско ниво. Иска да е над нещата от този свят. Не означава, че Кету не може да получи удоволствие, но вижда лимитацията в чисто физическия аспект, и осъзнава, че това не е проява на висши желания, а примитивната ни същност. Този с Кету ще има тенденцията да помрачава и натъжава Венера, понякога дори болезнено. Комбинацията е предпоставка за по-екзотични и нестандартни отношения - всякакви тантра практики. Този, който е с Кету ще бъде доста критичен към другия относно темите по самата Венера, и секторите, които управлява при притежателя и. Аспекта може да означава довършване на карма по стари отношения.
Разочарованията от страна на Венера са възможни когато трябва физически да бъде консумирана връзката. Кету не иска да се връща там откъдето вече има опита, но Венера може да му помогне като го научи как да изпитва удоволствие без да се чувства виновен, и без да осъжда или критикува.

Всичко хубаво, но това няма да е точно така, ако възела е натално в съвпад с друга планета.
Например, ако това е Меркурий, то този възел ще действа като Меркурий в знака и характеристиките на сектора, в който попада и управлява.

Раху и Кету са метаморфозни планети и са най-трудни за тъкуване, защото те усилват ефекта на това, с което се съединят. Възлите нямат пол, знак на управление, и не отразяват светлина, затова и не може да се интерпретира възел с планета само по това, че е възел, защото те нямат ясно дефиниранo свойство освен, че преследват светилата(Девите), за да ги детронират.
В BPHS е написно, че за ефекта им главно трябва да се гледа планета, с която са в съвпад, действаща като техен управител миксирана с тяханта природа, и дома, в който се намират. Като позицията и достойнството на управителя на знака, в който са възлите е много важно, за да се знае колко интелигентност имат.

Относно съвпадa на Юпитер с Раху си има даже наименование - Гуру Чандала Йога.
Ако това е в синастрия този с възела винаги ще поставя под съмнение философията и съветите на този с Юпитер.
Не е лесен съвпад за отношения учител - ученик.
Имат обща тема - експанзията.

Но темите по възлите не се изчерпват дотук - Раху е по новите технологии, Кету по мистичното знание.  Възлите са или изключително невежи, или носят големи прозрения, ако енергията им бъде впрегната правилно. Нужно е, като всяка друга ос полярността им да бъде обединена.  Като е важно да се отбележи, че човек добива зрялост по Раху на 42г, а по Кету на 48г.
« Последна редакция: Юли 20, 2016, 06:28:37 am от Kris »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #7 -: Юли 20, 2016, 08:58:55 am »
Здравей Крис :) Много интересно и различно мнение. Би ли посочил източник или литература по темата? :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #8 -: Юли 20, 2016, 09:02:52 am »
Kris, много хубава публикация  :72:

Papy, с удоволствие бих се включила - до колкото разбирам въпросът не е само за нодалната ос и Венера, а за взаимодействието й с други обекти в картата.

Преди много години, когато имах проблясък и се занимавах с астрология, но без софтуер и всичко се чертаеше на ръка с пергел ... това лично откритие за участието на нодалната ос в синастрия - адски ме беше впечатлило. Изследвах множество двойки около себе си и при мнозинството имаше взаимодействие на Слънцето при единия  и СЛВ при другия, като този със СЛВ беше по някак зависим, по-глезещия, обичащия, правещия жестове.

Първо това забелязах в своята връзка - първата ми дълга връзка, неговият СЛВ беше в съвпад с моето Слънце, след това го видях при мака ми и баща ми и така започнах целенасочено да изследвам двойки. За жалост - от онова време - преди 2000г нищо не пазя. Но виждам сега това и в картите на мъжа ми и малкия ни син. Има изключителна слабост към него, всичко му прощава, умилява се много. С баткото, който е много добро дете е много суров, никога не е бил така гальовен с него. А малкия - на всички бели, които прави - получава само нежност. Той самия си дава сметка, но казва, че му идва отвътре. При тях има съвпад на Марс при детето и СЛВ при бащата. При бащата Марс управлява Слънцето - и двамата са слънчеви Овни.

При мен и големия син има точен съвпад на неговия СЛВ с моя Меркурий, като Меркурий при него управлява и Слънцето и Асцендента.

В синастрия винаги първо гледам нодалната ос, после светилата и след това всичко останало. Прави ми впечатление, че има ли докосване между двама души, то възлите имат участие  :)
« Последна редакция: Юли 20, 2016, 09:56:01 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #9 -: Юли 20, 2016, 09:49:42 am »
Мен по-точно друго ме изненада-нали възлите са уж свързани с кармата. Как става така, че майка и дете нямат връзка по възлите, дългогодишни двойки-също. Аз порових из доста карти-нямам приятели, които да ми засягат оста, а примерно с хора от форума-да.

Алена, аз прочетох точно обратното-този с планетата се грижи за този с възела. А марс+възел го има при партньорите-хора, които могат да постигнат заедно някаква цел, добър екип

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #10 -: Юли 20, 2016, 09:54:44 am »
Мен по-точно друго ме изненада-нали възлите са уж свързани с кармата. Как става така, че майка и дете нямат връзка по възлите, дългогодишни двойки-също.

Папи, не е задължително да има карма в отношенията.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #11 -: Юли 20, 2016, 10:03:08 am »
Мен по-точно друго ме изненада-нали възлите са уж свързани с кармата. Как става така, че майка и дете нямат връзка по възлите, дългогодишни двойки-също. Аз порових из доста карти-нямам приятели, които да ми засягат оста, а примерно с хора от форума-да.

Алена, аз прочетох точно обратното-този с планетата се грижи за този с възела. А марс+възел го има при партньорите-хора, които могат да постигнат заедно някаква цел, добър екип

Всички възможности ли си гледала - нодална ос върху ос на хороскопа? Квадратури на нодалните оси - това е много кофти аспект, имам го с майка ми.

Нодалната ос на дъщеря ми е по моята ос асцедент десцедент и по остта МЦ-ИЦ на баща си. Същевременно е в точен съвпад с нашата опозиция на марсовете.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #12 -: Юли 20, 2016, 10:04:48 am »
Папи, не е задължително да има карма в отношенията.

Така е, обаче пак-от всички роднини и близки-само 1 ми засяга възел. От приятелите-нито един. Явно нямам пито/неплатено :)
Понеже Тери писа с мен-не, не съм гледала всички, но носална по мои оси има

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #13 -: Юли 20, 2016, 10:07:41 am »
Така е, обаче пак-от всички роднини и близки-само 1 ми засяга възел. От приятелите-нито един. Явно нямам пито/неплатено :)
Понеже Тери писа с мен-не, не съм гледала всички, но носална по мои оси има

За това казват, че е най-силният аспект за една връзка - ос върху ос, независимо кардинална или нодална :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #14 -: Юли 20, 2016, 10:12:05 am »
Ха, още повече се втрещявам-дядо и внуче имат венера, сатурн/юлв и луна/слв. Въобще не се разбират, половин час заедно и са си сърдити