Автор Тема: Слънчево затъмнение 21.08.2017  (Прочетена 30333 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #15 -: Юни 26, 2017, 02:22:25 pm »
Мисля, че беше близо до Асцендента затъмнението. Не помня какви точно бяха дирекциите. В момента нямам време отново да ѝ гледам картата. Но, да – имаше неблагоприятни дирекции и прогресии, когато почина.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #16 -: Юни 26, 2017, 02:24:21 pm »
Делфин, номера е че тук не се търси смисъл, гледайки на тези явления като положителни или отрицателни. Преди "n"брой години благодарение на затъмнение се покорява местното население на Америка, защото еди-кой си каза(л), че ще (им) скрие Слънцето, ако не се предадат доброволно; в по-близки наши дни , през 20 в. малка група учение, за да докажат  "откритието" на Айнщайн и върнат името му, специално правят пътуване до Африка, за да наблюдават Слънчевото затъмнение за периода. Хората са приели, че тъмното е лошо, а светлото -добро. А днес, когато навън температурата на въздуха достига 35 *, защо търсим сянка. Това  са периодични процеси, които се случват през точно определено време, затова и носят/отбелязват съпътстващите ги промени и е нормално хората да реагираме на същите с разбиране и изследване. Кое  (ще) им е отрицателното на 60 000 деца родени по време , да кажем на предстоящото Сл. затъмнение ? Да, във времето, когато слънчевия диск е "скрит" се наблюдават физически , емоционален и психически дискомфорт, който може да попречи при вземане на решения, правилен избор; да предизвика климатични промени, геофизични такива- да, това пак е дискомфорт, но в това е в смисъла на промените, които не са нито отрицателни, нито положителни, а наложителни. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #17 -: Юни 26, 2017, 02:24:34 pm »
със сигурност и друг път е имала СЗ на АСц, което не я е разболяло тогава, тъй че...

Ама аз не съм и казала, че я е разболяло. Тя вече се беше разболяла, година по–рано. А и като цяло все беше с кекаво здраве. Но някак много бързо се развиха нещата. Както казах, имало е други неблагоприятни астрологични фактори. Едно затъмнение не определя всичко. Понякога обаче имат свойството да ускоряват процесите. Това стои в основата на астрологичните принципи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #18 -: Юни 26, 2017, 02:31:23 pm »
Аз съм предпазлива със затъмненията и по-скоро съм склонна да очаквам събития с по-неблагоприятно отражение, предвид дългия им времеви отзвук.
« Последна редакция: Юни 26, 2017, 02:33:19 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #19 -: Юни 26, 2017, 02:36:14 pm »
Зависи какво е затъмнението и какво се случва по други астрологични техники.

При мен наскорошното слънчево затъмнение в съвпад с ъглов малефик засега дава добри резултати, за по–нататък наистина не се знае. Но за тия резултати съм се борила и съм полагала усилия, за да "узреят". За бране на реколта все още е рано да се говори, по–скоро тъкмо е покълнало семенцето и се е разлистило. Аз съм от хората, които не чакат едно затъмнение нещо да им "случи", а полагат целенасочени усилия, месеци и години наред.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #20 -: Юни 26, 2017, 02:37:37 pm »
Аз съм предпазлива със затъмненията и по-скоро съм склонна да очаквам събития с по-неблагоприятен отзвук

Това вече е друго. Нали важи и правилото, не наблюдавайте явленията, в които участва Слънцето с невъоръжено око или с оптичен инструмент, без предпазни средства-опасност за зрението. Това със зрението вече можеш да си го преведеш на символния език на астрологията. :)

P.S. Ти към  мен предпазлива ли си и очакваш ли неблагоприятно отношение ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #21 -: Юни 26, 2017, 02:39:08 pm »
Понякога обаче имат свойството да ускоряват процесите. Това стои в основата на астрологичните принципи.
:08: 
..и често астролозите тълкуват проявите му като тези при Уран.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #22 -: Юни 26, 2017, 02:46:48 pm »
:08: 
..и често астролозите тълкуват проявите му като тези при Уран.

Дали сработват като Уран не знам, но тази теза /за тригер фактор/ е много застъпена в една от руските школи по астропсихология. Съвсем не е задължително затъмнението да донесе нещо негативно, с фатален привкус. То просто избистря вече стартирали процеси и ги тласка към материализация, т.е. конкретно събитийно проявление.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #23 -: Юни 26, 2017, 02:57:00 pm »
Като Уран в смисъл неочаквано, не точно/ конкретно разчетено по правилата и заради промяната- такава винаги има там, където се случва затъмнението, без значение дали е астрономически или астрологически посочено, защото се променя ъгъла ( на/за  наблюдателя и наблюдаваното ), оттам и отношението, възприятието.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #24 -: Юни 26, 2017, 10:16:17 pm »
P.S. Ти към  мен предпазлива ли си и очакваш ли неблагоприятно отношение ? :)

Затъмнена ли си? :) Не, не виждам заплаха у теб. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #25 -: Юни 26, 2017, 10:39:36 pm »
Затъмнена ли си? :) Не, не виждам заплаха у теб. :)

Действам зареждащо, не като да си на сянка, нали ?!? :)
Да, родена съм на затъмнение.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #26 -: Юни 27, 2017, 08:15:49 am »
СЗ е от цикъл сорос 1N

"Серия Сароса 1 N
Начало:  4 января 1639 г., 5:12:37 GMT Северный полюс
Конец:   2 февраля 2883 г.
Аспекты:
Здесь есть оппозиция Юпитер-Плутон прямо в средней точке Уран / узел. Венера находится в средней точке Юпитер / Сатурн. Марс формирует квадратуру к средней точке новолуние / Нептун.
Юпитер = Плутон = Уран / узел Венера =  Юпитер  /Сатурн Марс = новолуние / Нептун.
   Неожиданные события, вовлекающие друзей или группу людей, оказывают большое давление на личные взаимоотношения. Вопросы взаимоотношений могут принимать преувеличенные размеры, когда затмение влияет на карту. Человеку стоит проявить благоразумие и не принимать каких-либо поспешных решений, так как информация искажена и, возможно, ошибочна. Сущностью затмения также является усталость и связанные с ней проблемы со здоровьем.

Затмения в 1950 - 2050 гг.:
1909, 1927, 1945, 1963, 1981, 1999, 2017, 2035"

Серия Сарос 1 Северна

4.01.1639 - 02.02.2883
Неочаквани събития в които са замесени приятели или групи оказват голям натиск върху личните взаимоотношения. тези въпроси свързани с взаимоотношенията могат да се разгорят до голяма степен, когато затъмнението засегне картата. Индивидът ще постъпи умно, ако не взема прибързани решения, тъй като информацията е изривена и вероятно фалшива. Затъмнението също носи със себе си умора или здравни проблеми.

« Последна редакция: Юни 27, 2017, 08:49:03 am от strelicka »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #27 -: Юни 27, 2017, 08:30:38 am »
Действам зареждащо, не като да си на сянка, нали ?!? :)
Да, родена съм на затъмнение.

ставаме две, :08:   орисани да поставяме нови начала,да започваме от нулата  и да зареждаме околните да го правят
на сянка виждаш по-добре и по-далеч отколкото на слънце,светлината заслепява,а човек свети със слънцето си,/егото/
нашето е затъмнено,няма опасност да засветим и да заслепим околните
караме на къси светлини,но виждаме на дълги

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #28 -: Юни 27, 2017, 08:44:50 am »
при мен е в 12д, няма аспекти, но лунациите в 12д са ми притеснителни

IP
СЗ в падащ дом,изисква приспособяване или промяна,на ниво психика

при затъмнението , когато при някой се проявява положително получава,то при друг е отрицателно,губи
плюс и минус,някой намират-други губят

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #29 -: Юни 27, 2017, 09:24:40 am »
ставаме две, :08:   орисани да поставяме нови начала,да започваме от нулата  и да зареждаме околните да го правят
на сянка виждаш по-добре и по-далеч отколкото на слънце,светлината заслепява,а човек свети със слънцето си,/егото/
нашето е затъмнено,няма опасност да засветим и да заслепим околните
караме на къси светлини,но виждаме на дълги

Това сигурно до някаква степен важи и за тези, преживяли затъмнение по прогресия? Моите последни лунации по прогресия бяха затъмнения - лунно и слънчево. След лунното се омъжих, от слънчевото минаха 3 години и няма нищо конкретно като събитие (е, разведох се, но не го броя за събитие, свързано с пр. новолуние).
Frankly, my dear, I don't give a damn.