Автор Тема: Пропадналите в живота и липсата на амбиция  (Прочетена 7342 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #15 -: Септември 18, 2018, 07:17:36 pm »
То 98 % от населението на България са пропаднали, особено онези принудени да емигрират като обслужващ персонал, въпреки трите си висши по изящни изкуства?! Критериите не са ясни и съвсем не са еднозначни, особено за България, където мнозинството се справя трудно ,често отвъд или под компетенциите си. И охраненият, пиян ,необразован селски швед, по-издигнат ли е от българската жена работеща за прехраната, като камериерка с иконом. образование ,но българка! Критериите имат исторически,морални, икономически, философски, демографскии географски измерения, така че без да се каже е блябля.. Веско, Рени и Ема също нямат съпрузи и деца и престижна работа защото мисля че работят свободни професии така че не вярвам точно те да са ти внушили нещо Сигурно сам си си го нарисувал

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #16 -: Септември 18, 2018, 08:44:02 pm »
Емм, от гледна точка на астрологията пропаднал е някой, който има по-нисък статус от родители/семейна среда/произход, и/или който не може да оцелява по честен начин. В по-тежки случаи могат да се разглеждат и престъпници, но маймунка едва ли има предвид това

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #17 -: Септември 18, 2018, 09:02:31 pm »
Емм, от гледна точка на астрологията пропаднал е някой, който има по-нисък статус от родители/семейна среда/произход, и/или който не може да оцелява по честен начин. В по-тежки случаи могат да се разглеждат и престъпници, но маймунка едва ли има предвид това

И тва не е съвсем така. Горе казаха вече, че е доста субективно. Примерно майката е съдия, бащата прокурор, а дъщерята продава цветя, защото това и харесва и е щастлива с професията си. За родителите може да е пропаднала, защото няма престижна професия, според себе си да не е, защото е щастлива. Или майката и бащата обикновени селски хора, детето известен хируг, но алкохолик, а жена му и децата му го зарязали и на празниците, ако не е на работа се налива с ракия сам в къщи.
Така, че Маймунка да дефинира, ако иска по-точни отговори, а не според личното тълкуване на заглавието.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #18 -: Септември 18, 2018, 09:12:05 pm »
Не не
Така е според книгите, нещо от сорта “за срам на родителите”, не мога да цитирам точно
А това, че на теб/вас ви се струва по-подходящо друго определение, е нормално-времената се менят. Сега е модерно да си индивидуалист. И е толкова модерно, че чак е банално

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #19 -: Септември 18, 2018, 09:37:14 pm »
Не не
Така е според книгите, нещо от сорта “за срам на родителите”, не мога да цитирам точно
А това, че на теб/вас ви се струва по-подходящо друго определение, е нормално-времената се менят. Сега е модерно да си индивидуалист. И е толкова модерно, че чак е банално

А тва за което говориш са просто болните амбиции на родителите, породени от страхове. Според тая теория пропаднал е всеки, на който родителите му не се гордеят с него. Глупости.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #20 -: Септември 18, 2018, 09:48:21 pm »
Ма не е теория бе :)
Едно време хората са живеели прост живот, обикновен, занаятите са се предавали от баща на син, короните-също. И съвсем логично ако на хлебарите детето се изучи за лекар, значи е голяма работа. И обратно
То и сега ако се каже за някой, че е потомствен лекар, значи, един вид, е по-лекар

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #21 -: Септември 19, 2018, 11:24:31 am »
И образование ли имаш?
Колкото и да ти е страно да и образование имам с Икономика на туризма съм с два говорими езика и въпреки всичко работя в производството .                                                                             
« Последна редакция: Септември 19, 2018, 11:28:38 am от adelina »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #22 -: Септември 19, 2018, 12:54:47 pm »
Колкото и да ти е страно да и образование имам с Икономика на туризма съм с два говорими езика и въпреки всичко работя в производството .                                                                           
Ау,глей кво нещо е живота!?Аз не говоря чужди езици, нямам висше образование и не работя.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #23 -: Септември 19, 2018, 01:13:21 pm »
Ако трябва да се приближим до едно по-общоприето понятие за пропаднал, имам пресен пример:
съсед, който имаше прилична работа, издържаше години наред жена и деца (изучи последните и ги ожени), след това всички го напуснаха, пропи се и заживя отчаян клошарски живот.
Никой не го поглеждаше, ходеше гладен и живееше в собствените си боклуци без течаща вода и ток.
Съседите негодуваха (въпреки че същевременно му даваха храна) от смрадтта, която се разнасяше, но нищо не можеше да се направи.
Отскоро човекът се пресели на по-доброто място. :engel016:

За жалост, нямам данните му, но ако някой има подобен пример, да го разгледаме!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #24 -: Септември 19, 2018, 02:19:01 pm »
Тоя човек поне е имал работа, семейство, изучил е както казваш децата си. Аз имам съученик, който беше едно от най-умните момчета в училището, няма да пиша подробности, но се занимаваше с много трудни дисциплини. Беше и много възпитан, родителите му и двамата бяха с престижни професии.
Нещо му стана в университета, прави опит за самоубийство, после взе да се запилява в чужбина като баща му даже от затвори го измъкваше. Сега след като баща му почина внезапно не го знам въобще какво прави. Няма семейство, не знам работи ли и от какво се издържа, води полуклошарски начин на живот ми се струва.

За съжаление не мога да си спомня датата на раждане, малко след мен е, което означава, че има венера и слънце съвпад с ЮЛВ.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #25 -: Септември 19, 2018, 03:43:17 pm »
Субективното ми мнение за пропаднал човек е този който няма мечти, цели и амбиция да се развива. Деградирал човек. Който трудно се грижи сам за себе си.

По-късно, надявам се да успея тази вечер, имам идея за изследване на карти защо при някои хора се случва това пропадане. Лошото е, че нямам точен час на определен човек. Незнам дали е правилна посоката, защото на много места прочетох, че астрологията няма как да отговори на този въпрос. Прочетох също че слаб Сатурн и слабо Слънце посочват за липсата на кариера, честа смяна на работа, поради проблеми с началници и колеги. Понеже всичко пак опира до лична ценностна система и животът ни от 0 до 20г. Това са два периода, един за Слънцето и един за Меркурий, следвани от период на Венера. Имаме подпериоди и въпросните хронократи, или time lord. След като може да се предвиди смърт, значи всичко може.

Според Вас, дали би могло да се предвиди по този или по друг метод?

https://alabe.com/text/PERIODS.html
« Последна редакция: Септември 20, 2018, 03:20:54 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #26 -: Септември 19, 2018, 04:05:31 pm »
Ако трябва да се приближим до едно по-общоприето понятие за пропаднал, имам пресен пример:
съсед, който имаше прилична работа, издържаше години наред жена и деца (изучи последните и ги ожени), след това всички го напуснаха, пропи се и заживя отчаян клошарски живот.
Никой не го поглеждаше, ходеше гладен и живееше в собствените си боклуци без течаща вода и ток.
Съседите негодуваха (въпреки че същевременно му даваха храна) от смрадтта, която се разнасяше, но нищо не можеше да се направи.
Отскоро човекът се пресели на по-доброто място. :engel016:

За жалост, нямам данните му, но ако някой има подобен пример, да го разгледаме!

Децата му са жестоки, но защо се стигнало до такава озлобеност.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #27 -: Септември 19, 2018, 04:31:35 pm »
А тва за което говориш са просто болните амбиции на родителите, породени от страхове. Според тая теория пропаднал е всеки, на който родителите му не се гордеят с него. Глупости.

Болните амбиции на много родители подвеждат често децата си и ги осъкатяват за половин живот, понякога и за цял. Жалко! Липсата на амбиция понякога е след много неуспехи в живота, поради грешен избор на професия, образование. Зрелостта идва в по-късен етап от живота, когато човек лесно може да бъде смачкан от обществото.
« Последна редакция: Септември 19, 2018, 04:33:37 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #28 -: Септември 19, 2018, 05:06:59 pm »
Колкото и да ти е страно да и образование имам с Икономика на туризма съм с два говорими езика и въпреки всичко работя в производството .                                                                           

Какво лошо има в това, че работиш в производството. И там можеш да израстнеш, ако го имаш за цел. Не е задължително, не всеки иска да се развива. Важното е да си щастлива. Сатин, добре го е написала. Не се самосъжалявай, това е много вредно!
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Пропадналите в живота и липсата на амбиция
« Отговор #29 -: Септември 19, 2018, 05:23:37 pm »
точно,  някои падат и се изправят- въпрос на време, воля, личен потенциал

Т.е. астрологията може да покаже, дали човек ще пропадне спрямо личния потенциал. А волята къде се вижда в картата? Някои се осъзнават по-рано от други и поемат по пътя си, други цял живот се лутат и правят глупави грешки, които имат сериозни последствия. Защо се получава така?
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг