Автор Тема: Взаимна рецепция  (Прочетена 16891 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #15 -: Декември 02, 2018, 11:17:16 am »

Би ли ми обяснила, защо ти трябаше Кна9 дом?


Като разгледаш К9 ще разбереш първо, дали имаш заложено за висше образование, за да се изпълнят намеренията за адвокат, ако също са заложени. Така комбинирайки планета+знак+дом +аспекти ще си във възможност да тълкуваш онова, което те вълнува като житейска ситуация. Срещайки колебания или незнания, питай, както прави всеки посетил форума, но съобразявайки се формата на същия. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #16 -: Декември 02, 2018, 02:00:39 pm »
Имаш акцент Везни, у6, 7-ми Сатурн е в знак на екзалтация, Меркурий у2 ри също във въздушен знак и в 7-ми дом, Венера у 10-ти е в Козирог, но рецепция със Сатурн-да, има тенденция за тази професия, но по-скоро да си асистент на някой, добър статистик или консултант; обучителни дейности и не на последно място търговия, можеш да търгуваш с думите и информацията, за теб е важна комуникацията, силно социален тип си.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #17 -: Декември 03, 2018, 05:27:52 pm »
За астрокартографията - първо се прави рожден анализ.
« Последна редакция: Декември 03, 2018, 05:49:00 pm от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #18 -: Декември 03, 2018, 05:30:44 pm »
Имам и интерес - коя планета(и) ме описва в наталите на баща ми и майка ми?
Слънце,упр.на 5 дом на родителя,ако имаш братя-Марс,Меркурий.Юпитер също.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #19 -: Декември 04, 2018, 02:15:20 pm »
Сатурн - Плутон съвпад. Наистина ли Плутон унищожава всичко положително на Сатурн?
глупости,а защо не обратното?зависи в кой знак е съвпадът , плутон винаги ли унищожава?Плутон може да е власт,секс,пари.Обсебване.
« Последна редакция: Декември 04, 2018, 02:17:39 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #20 -: Декември 04, 2018, 06:13:59 pm »
tagetes , постави си картата и ако някой има желание ще се включи да коментира казуса "взаимна рецепция".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #21 -: Декември 05, 2018, 11:14:00 am »
Ти имаш рецепция и между Венера и Марс.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #22 -: Декември 05, 2018, 12:45:00 pm »
Марс приема Венера чрез домицил, а Венера Марс посредством екзалтация.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #23 -: Декември 05, 2018, 05:47:50 pm »
Не знам какво чак толкова ще се променят нещата. Ето картинка:
Компютри,крипто валути,инфор.технологии,програмиране,музика,футбол,астрология,може да консултираш хора от вкъщи по тези теми.Луна,Слънце,Меркурий,Плутон в гокленови зони.Не се виждат градуси на куспиди,планети.Интересуваш ли се от археология,извънземен разум?Имаш ли разширени вени?Едър ли си?
« Последна редакция: Декември 05, 2018, 05:57:35 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #24 -: Декември 05, 2018, 05:59:50 pm »
Нужен е диалог,обмен на информация.Ти задаваш въпроси само,а тук ясновидци изявени и пророци няма,засега. :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #25 -: Декември 05, 2018, 08:13:08 pm »
Какъв ефект дава тази рецепция?

Ефекта по/върху темите, които управляват  в картата или по домовете, където са Овен/Скорпион-Везни/Телец. Понеже Марс във Везни не харесва нищо, което е по Венера, рецепцията позволява това да се смекчи, например.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #26 -: Декември 06, 2018, 12:07:42 pm »
Какъв ефект дава тази рецепция? Срещат се мъжката и женската планета, сигурно резултата е като основа+ киселина= сол, тоест 0, нищо. :)
Сега,понеже се виждат и градуси:Марс в терма на Венера,Венера в терма на Марс.И въпреки,че нямат есенциални и акцидентални достойнства,когато се наложи те ще си помогнат взаимно.Марс се върна в ретроградно движение в съвпад с твоята Венера.Възможно е това да е провокирало в теб интерес към взаимната рецепция. :)И е бил стационарен съвпад със Слънцето ти.Интересно,имаш антисия Уран-Венера,Асц.-Хирон.
« Последна редакция: Декември 06, 2018, 12:17:29 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #27 -: Декември 06, 2018, 12:44:20 pm »
В хорарната астрология се използва.Подтекста е "нещо тайно,скрито".Забелязах,че при мен и мои познати се отнася както за натал,така и при синастрия.При теб Уран в 4 дом,антисия с Венера в 6 дом.Има много варианти,по производни домове също.Например някой от домът ти (Уран в 4)комуникира тайно с някой(Венера в 6 дом твой,но 3ти производен от 4 ти)през интернет.Или ти от вкъщи работиш през компютъра тайно с някой.Такива неща.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #28 -: Декември 06, 2018, 05:28:30 pm »
Добре....а нещо повече за рецепцията Венера- Марс? Становището ти за Меркурий- Венера- има ли и между тях рецепция?
Рени ти е написала за рецепция Венера-Марс.Моето мнение са по-скоро свободни съчинения.
Рецепция Сатурн-Венера,Венера-Марс,и по дом Меркурий-Венера.Планетите,които са в такава връзка винаги са в помощ една на друга,за добро,или за зло.Ти си знаеш живота и можеш да споделиш,ако искаш.Гледаш в кои домове попадат и кои управляват.Относно Меркурий-Венера,мисля,че Меркурий е по-силен тук и ще указва помощ на Венера,например,имаш здравословен проблем (Венера в 6 дом)и попадаш на точния лекар(Меркурий в 7дом),който ти е в помощ.Или партньор ти помага в работата или ежедневните задължения.По производни домове разгледай също.При майка/баща как е отразено това.Например Сатурн в 3 дом и Венера в 6 дом,това са 12/3 домове на единият родител и 6/9 на другия.Може би вече имаш наблюдения върху техни житейски ситуации.Висшето образование на единият родител е в помощ в неговата работа.
« Последна редакция: Декември 06, 2018, 05:30:51 pm от Сафо »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #29 -: Декември 06, 2018, 07:13:23 pm »
Рецепцията представлява отношение. Както има хора, които харесваш, други не, трети обожаваш, а от четвърти се се разочаровал. Само че на ниво планетно отношение. Има рецепция по триплицитет, знак, терма, фас.
Когато има взаимно или дори едностранно отношение, се осъществява някакъв канал за връзка. Там единия може да е хлътнал до уши, а другия да му е безразлично.
« Последна редакция: Декември 06, 2018, 07:17:10 pm от starinthenightsky »