Автор Тема: (Цикълът) Марс/Сатурн  (Прочетена 36203 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #135 -: Март 14, 2024, 01:57:54 am »
При мен попада в 7д., съвпад  десцендента и с ПФ, Марс е У3, У8, а Уран У6  ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #136 -: Март 14, 2024, 02:06:28 pm »
Дано поне един от тях се покаже на хоризонта до тогава, защото не е добре за местата, където се събират двамата злосторника, да бъдат невидими.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #137 -: Март 14, 2024, 07:51:28 pm »
Дано поне един от тях се покаже на хоризонта до тогава, защото не е добре за местата, където се събират двамата злосторника, да бъдат невидими.
Марс е видим и сега, на изток много ниско до хоризонта, през май ще започне да се издига

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #138 -: Март 15, 2024, 11:53:21 am »
Акрукс, ако си го видяла в  периода 7-14.03., може да споделиш за появата му и значи имаме новина ? Аз пропуснах тези дни да наблюдавам.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #139 -: Март 15, 2024, 01:36:33 pm »
Акрукс, ако си го видяла в  периода 7-14.03., може да споделиш за появата му и значи имаме новина ? Аз пропуснах тези дни да наблюдавам.
Рени, прочела съм го, не съм ставала призори да броя звездите  :)
Марс на испански е Marte, на долната снимка 45 минути преди изгрев. На горната снимка е Меркурий, 45 минути след залез. А ето и целият текст на публикацията от 8 март:
Планетарно парти в небето тази седмица 🌃
Тази седмица по здрач Меркурий ще се появи на запад и постепенно ще се издига с изминаването на дните. Така ще направи Луната под формата на тънък полумесец. 🌙 13-ти ще премине до Юпитер, а 14-ти ще бъде почти в ред с Юпитер, Плеядите и Уран (видим с телескоп). 🔭
Небето на изгрева все още има Венера и Марс като главни герои. Ще ги откриете, че се движат на изток, много близо до хоризонта. Разпадат се малко по малко, а Венера скоро ще изчезне в яркостта на зората. 🌅 Марс ще остане ниско, докато не започне да се издига през май. 🔴


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #140 -: Март 18, 2024, 11:51:44 am »
Акрукс, още на 9 .01., нашата катедра по астрономия обеща и потвърди, че Марс ще е видим на хоризонта, ама  още го няма. И това може да се провери с просто око. В лъчите на Слънцето е .  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #141 -: Март 18, 2024, 12:04:27 pm »
Акрукс, още на 9 .01., нашата катедра по астрономия обеща и потвърди, че Марс ще е видим на хоризонта, ама  още го няма. И това може да се провери с просто око. В лъчите на Слънцето е .  :)
Рени, пропускаш написаното "45 minutos antes de la salida de Sol." - 45 минути преди изгрева на Слънцето  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #142 -: Март 18, 2024, 12:28:13 pm »
Акрукс, пропуснах единствено изминалите 2 седмици наблюдение на небето преди изгрев Слънце. Нищо друго. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #143 -: Март 22, 2024, 02:38:16 pm »
Този цикъл удря с квадрат прогресивната ми Луна на 14*близнаци.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #144 -: Март 22, 2024, 03:26:23 pm »
Оо, Сафо, прогр. ни Луни са в опозиция. ;) Но моята е избягала към 17* Стрелец, няма да го смятам цикъла, или да  ::) Все тая,аз пропускам да гледам цикли и транзити към прогресии. Или гледам само,ако прогресията е  в аспект с натална,дали ще има активация.