Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 143964 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #690 -: Юли 26, 2018, 10:18:50 pm »
Хм, при мен наталната нодална ос е във 2-8 дом -Телец/Скорпион, в съвпад с нат.Венера. А Плутон/СЛВ - ще са в секстил с наталната нодална ос. Погледнах за точния аспект и какво още ще има - при мен - Нептун и Меркурий на АС в тригон с нат.Венера/СЛВ, а тр.Слънцето в съвпад с нат.Юпитер, тр. Юпитер в съвпад с МС. М, да ... ще има събития, а дни след това и Венера минава през АС. Ще направи секстил към Плутон/Въвзел и тригон към натални СЛВ/Венера.
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #691 -: Август 03, 2018, 12:07:31 pm »
Тр.Плутон на Дсц.,споделете ако сте го преживяли

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #692 -: Август 03, 2018, 01:55:38 pm »
Аз лично не съм, но според мен е много вярно, че се появява плутонов типаж в живота на натива. При бившият ми мъж е било така - срещнахме се след като тр. плутон влиза в неговия 7ми дом, моето слънце е осмодомно.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #693 -: Август 03, 2018, 03:14:50 pm »
Тр.Плутон на Дсц.,споделете ако сте го преживяли
Живея си с него от две години, нищо особено не се е случило.
Имам събития, но други са сигнификаторите. Събитията не са свързани с нищо, което се пише за Плутон.


Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #694 -: Август 03, 2018, 09:53:41 pm »
Тр.Плутон на Дсц.,споделете ако сте го преживяли
През Дсц.(стрелец),родих,започнах да работя за мъжа ми,родиха се племенниците ми,починаха дядо и бабите ми.Плутон е у6,интерсептиран.Имам Луна в 1д.Беше спокоен период.Транзита през 8дом ми беше гаден период.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #695 -: Август 05, 2018, 07:50:14 am »
а СЗ НА 13.07.2018Г.20,41 Рак е на асц. в опозе на тр.Плутон,някакви събития по оста

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #696 -: Август 05, 2018, 08:20:58 am »
И при мен от почти осем години Плутон е в 7-ми.
В началото приключване на връзка, много тежко, две години ми трябваха да забравя и се съвзема, по това време е и опозицията с натална Луна.
После - вече почти пет години продължаващи отношения с Плутонов , бях ги прекъснала за доста време, но наскоро ги възстанових.
Докато Плутон беше върху Венера, запознанство с човек, който се оказа не съвсем наред с главата , но аз го отдавах на Водолейската му природа. 🤣🤣🤣
По време на този транзит изхвърлих много хора от живота си, едното е двадесетгодишно приятелство, но имам и тр Уран в 11-ти.
Някак са навързани нещата, Та не мога да кажа, че всичко е само заради транзита на Плутон.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #697 -: Август 05, 2018, 09:54:01 pm »
благодаря за споделеното  :38:

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #698 -: Ноември 28, 2018, 03:30:23 pm »
Транзита на Плутон в 4 дом при сходящ квадрат към Юпитер У4 в 8 (при орбис е 1*30) - почина кученцето, което прибрах в началото на годината. Точно година след като почина първото ни куче. И двамата си отидоха по абсолютно идентичен начин (бързо растящ тумор) и при двете събития тр Плутон прави сходящ квадрат към Юпитер. Първото куче за по- малко от 2 месеца, а малкият сега за по- малко от месец. Въпреки, че не беше от дълго време при нас го заобичах много, стана ми един от любимците. За съжаление ми предстои в близко бъдеще Плутон пак да засегне Юпитер - сигурно пак нещо подобно ще стане. Дано поне при тригон и секстил към АЦ/ДЦ да донесе положителна трансформация.
Но последното събитие по никакъв начин Пълнолунието не го указа, както и затъмнението от август, а не е нещо, което да не го преживявам.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #699 -: Ноември 28, 2018, 03:41:32 pm »
Ирко,в кой дом е пълнолунието.По Меркурий са дом.любимци,гледаш 6дом,9 като 4 от 6,1ви също.Тр.Нептун в 6дом ли е?
« Последна редакция: Ноември 28, 2018, 03:51:16 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #700 -: Ноември 28, 2018, 04:30:05 pm »
irko_birko, а Сатурн и Уран какво правят в момента и към тях има ли дирекция, транзит; ПР Луна има ли връзка с 6-ти дом, Нептун прави ли аспект към планети в Дева. Много често Юпитер "освобождава" , а при теб е свързан с 8-ми, по-скоро ти си тази, която се е 'освободила", защото твоя 4-ти дом е засегнат.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #701 -: Ноември 28, 2018, 06:22:38 pm »
тр Плутон ми квадратира Юпитер У4 в 8д на няколко пъти, а не са ми умирали кучета, още повече в този период не съм имала животни у дома, но в този период майка се влоши здравословно и три години по-късно почина, тогава тр Плутон беше вече в 5д. в точен квадрат с Венера У2, 9 във 2д. - похарчих доста пари за погребението и да чистя нейни сметки

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #702 -: Ноември 30, 2018, 05:34:19 pm »
Сафо, в 8 дом е. Всъщност е точна опозиция на Марс У8, но знаково не са опозиция и затова не го отчитах, което май е грешка. Нептун транзитира в 6 дом тригон Меркурий У1 (8 дом на дом любимци) и Плутон, но не мисля, че имат връзка, тъй като Нептун е много бавен и доста време си е там.

Рени, Сатурн е в 4 дом - 2-3* преди Нептун У7 и Луна У11. Уран е в 8 дом сходяща опозиция на Марс (като при Пълнолунието - не е знакова опозиция) и куинконс Слънцето У12.
Меркурий полусекстил към Уран У6; Плутон полусекстил към Сатурн У5,6 и Марс секстил към него. Който секстил всъщност не разбирам - нищо положително не виждам в това, освен да показва, това че го приспахме - тоест интервенция, която го е освободила по- рано от мъките му. Иначе в Дева нямам планети. Тр Юпитер е в разходящ квадрат с К6 и както казах тр Плутон квадрат Юпитер - освен първият аспект да е освобождаващ за кучето, а втория за мен - въпреки, че не мога да го приема така. Освен, че имах по- малко отговорности след загубата му. Но определено имам лични наблюдения върху тр Юпитер, че действа освобождаващо, дори и при загуба на любимо същество. Затова и вече не знам дали да му се радвам на транзитите  :)
За дирекции - единствено дир АС секстил Уран, но едва ли има нещо общо.
Пр Луна е в 6 дом  :) в критичен градус Водолей. Изобщо не се бях сетила да гледам прогресиите.

Акрукс, съжалявам много за загубата ти. Може би при теб е показвало появилите се грижи около нея. Защото при мен Плутон не мога да го свържа с поява на задължения и грижи около дома, тъй като те ми започнаха още при влизането на Сатурн в 4 дом. Между другото миналата година като писах за първото ни куче, ти ми беше писала, че и Плутон може би е оказал влияние, защото той отговаря за туморите, защото аз не му обърнах внимание тогава - стори ми се, че е още далеч, за да дава такива отражения, но явно по- тежките планети се усещат от по- рано.

Ще кача все пак карта с транзити и прогресии, за да е по- нагледно. Благодаря ви за включването и коментарите!  :)

djovani

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #703 -: Юни 01, 2019, 01:02:15 am »
Здравейте,дали някой може да ми разчете карта за съвпад прогресивна луна плутон,благодаря предварително

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #704 -: Юни 01, 2019, 02:24:32 am »
Здравейте,дали някой може да ми разчете карта за съвпад прогресивна луна плутон,благодаря предварително
Да, може.