Автор Тема: Страданията на душата  (Прочетена 7166 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Страданията на душата
« -: Август 03, 2013, 10:35:45 am »
Пиша по повод споделеното от едно другарче тук, то си знае кое е.

Човек през живота си попада в различни ситуации, някои тежки, други весели, някои ни сриват до дъното, други ни карат да летим. Моята тежка ситуация може да е ежедневие за друг-нищо специално, както и обратното. В основата стои субективното възприемане, как гледаме на света, на околните, как ние се отразяваме в тях и те в нас. Фрустрацията възниква когато имаме чувството, че сме в капан, че не можем да се справим, че няма изход. Затова е важно да помним:
1) изход винаги има докато сме живи на таз земя
2) никой и нищо не може да ни вкара в капана, ако ние не му позволим

Относно паник-атаките-провокират се от някаква конкретна ситуация или чувство. Не се умира от тях, колкото и зле да се чувства човек. Достатъчно е да се наведе напред глава и да се диша бавно и дълбоко, колкото по-добре осъзнаваме, че е временно състояние, толкова по-кратки са кризите. Обикновено дори леки успокоителни могат да помогнат, като например валериана или чай от жълт кантарион, мента, маточина, лайка.
Това състояние е начинът на тялото да се освободи от чувството на безпокойство и безизходица, така че то не е лошо за него. Но ние наистина трябва да разберем коя е ситуацията, която толкова ни фрустрира-плаши ни до смърт, и съответно да се борим с нея, не с паник-атаките
За съжаление имат навика да се повтарят, потретват и т.н.-докато не разберем как да премахнем причината. Ако причината е здравословна, най-добре е да се консултираме с лекар, поне няма да навреди.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Страданията на душата
« Отговор #1 -: Август 03, 2013, 11:36:51 am »
Мерси за темата  :)

http://orlinbaev.blogspot.com/2010/06/blog-post.html Ето една статия за паническите атаките.

Права си всичко е в психиката на човек и начина по който гледа на случващото се. Едни и същи неща изглеждат различно погледнати от различни страни. Но човешката психика е доста сложна. При едно и също събитие, хората обикновено реагират по различен начин.
Ето някакъв пример. Имаме N на брой хора, всеки от който има хамстер. В един момент хамстера на всеки от тях умира. Реакциите и чувствата на всеки един от тях ще са различни и те са заложени в психиката им. Това, което е заложено вътре трудно се променя.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Страданията на душата
« Отговор #2 -: Септември 13, 2013, 06:16:48 pm »
Паник атаките ,са вид "изпускателен клапан" ,ирационални.Най-често спохождат хората ,които са свръхконтролиращи и това е защитна реакция .Определени ситуации,хора,са всъщност "бутона" ,който задейства същите.
Взаимодействие Луна-Плутон,Луна -Сатурн под всякаква форма,акцент на вода без огън, са индикация за този вид панически  разстройства.

Papy, кога не позволяваме да ни "вкарат в капана" и/или кой не позволява -астрологически ? :)


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Страданията на душата
« Отговор #3 -: Септември 13, 2013, 07:16:41 pm »
Papy, кога не позволяваме да ни "вкарат в капана" и/или кой не позволява -астрологически ? :)

еей - ама много ги обичаш тия астро-психо..или психо-астро :)

ми кой, някой лош вълк ще е - вероятно би приела плутон, сатурн, хм?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Страданията на душата
« Отговор #4 -: Септември 13, 2013, 07:41:07 pm »
Паник атаките ,са вид "изпускателен клапан" ,ирационални.Най-често спохождат хората ,които са свръхконтролиращи и това е защитна реакция .Определени ситуации,хора,са всъщност "бутона" ,който задейства същите.
Взаимодействие Луна-Плутон,Луна -Сатурн под всякаква форма,акцент на вода без огън, са индикация за този вид панически  разстройства.

Papy, кога не позволяваме да ни "вкарат в капана" и/или кой не позволява -астрологически ? :)

Луна в комбинация с възлите също може да има такова проявление - така съм чела. Една героиня от форума на astro.com, страдаща непрекъснато (по нейни самопризнания) от панически атаки. За всяка нещо - проблеми в семейството, работата, с гаджето. Ако гаджето не се обади или не отговори на обаждането й, започва паниката - къде е, какво прави, защо я игнорира. Контролираща, изискваща до немай къде. Страда от хормонално разстройство - хипертироидизъм (това е медицинското обяснение за паниката и емоционалната нестабилност, според мен, плюс враждебната семейна среда, в която споделя, че е расла). Данните й са 1.08.1983, 13:30, Rawalpindi, Pakistan (GMT +5).
Пред очите си имам само ведическата й карта. Луната е самотна, без планети в един знак с нея и в съседните знаци, в 7-мия дом. Луната й получава аспект само от Сатурн (опозиция).

Добавям. И Плутон е в опозиция с Луната й (Плутон е в съвпад със Сатурн в 1-ви дом).
« Последна редакция: Септември 13, 2013, 07:44:22 pm от Mirabella »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Страданията на душата
« Отговор #5 -: Септември 13, 2013, 07:49:30 pm »
Papy, кога не позволяваме да ни "вкарат в капана" и/или кой не позволява -астрологически ? :)

еей - ама много ги обичаш тия астро-психо..или психо-астро :)

ми кой, някой лош вълк ще е - вероятно би приела плутон, сатурн, хм?

Червена съм ,но не шапчица,птица съм ,но не летя с "компанията" на  Хичкок,приемам прием с Джак Никълсън ,но кой ще му каже ?1?  ;D ;) ;D
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Страданията на душата
« Отговор #6 -: Септември 13, 2013, 07:51:47 pm »
Който и да е - да каже и за мен

ама кажи кой е- астрологично :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Страданията на душата
« Отговор #7 -: Септември 13, 2013, 08:31:35 pm »
Паник атаките ,са вид "изпускателен клапан" ,ирационални.Най-често спохождат хората ,които са свръхконтролиращи и това е защитна реакция .Определени ситуации,хора,са всъщност "бутона" ,който задейства същите.
Взаимодействие Луна-Плутон,Луна -Сатурн под всякаква форма,акцент на вода без огън, са индикация за този вид панически  разстройства.

Papy, кога не позволяваме да ни "вкарат в капана" и/или кой не позволява -астрологически ? :)

Луна в комбинация с възлите също може да има такова проявление - така съм чела. Една героиня от форума на astro.com, страдаща непрекъснато (по нейни самопризнания) от панически атаки. За всяка нещо - проблеми в семейството, работата, с гаджето. Ако гаджето не се обади или не отговори на обаждането й, започва паниката - къде е, какво прави, защо я игнорира. Контролираща, изискваща до немай къде. Страда от хормонално разстройство - хипертироидизъм (това е медицинското обяснение за паниката и емоционалната нестабилност, според мен, плюс враждебната семейна среда, в която споделя, че е расла). Данните й са 1.08.1983, 13:30, Rawalpindi, Pakistan (GMT +5).
Пред очите си имам само ведическата й карта. Луната е самотна, без планети в един знак с нея и в съседните знаци, в 7-мия дом. Луната й получава аспект само от Сатурн (опозиция).

Добавям. И Плутон е в опозиция с Луната й (Плутон е в съвпад със Сатурн в 1-ви дом).

Мирабела, благодаря за полезната информация и споделяне .
Хм ,интересен казус за Луна и нодална ос.Имам три карти ,които имат такава комуникация и не се наблюдават такъв  вид психични разстройства.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Страданията на душата
« Отговор #8 -: Септември 13, 2013, 08:36:06 pm »
Винаги може да съм прочела нещо грешно или да не го помня добре. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Страданията на душата
« Отговор #9 -: Септември 13, 2013, 08:46:01 pm »
Е,защо да е грешно  ::)

Значи и някъде другаде има още някой "ключ за палатката" ...интересно ,време за размисъл  ;)


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“