Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 297809 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1575 -: Ноември 10, 2018, 10:14:43 am »
При Луна на мц искам да си кажа. При мен Юпитер от Стрелец аспектира всичко, освен себе си, при това благосклонно, защото неговите едно-две карета не ме плашат предварително. Има какво да се желае от позицията му в радикса и преди 12 години даде смяна на работа, която макар с противоречиви резултати, доведе до голямо личностно израстване. Въпреки че сега имам добра работа според общоприетите разбирания, не изключвам преориентиране, защото съм като Бойко Борисов - разхождам се с оставката в джоба.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1576 -: Ноември 10, 2018, 03:29:04 pm »
Докато Юпитер е в Стрелец приблизително 11гр ще транзитира в 3д, а следващите в 4д.
Прогр. Слънце ми е на 4гр Стрелец, транзитен Юпитер като мине над него дали ще окаже влияние? Четох, че този аспект удалжава влиянието на съвпада тр. Юпитер с нат. Слънце, какъвто имах преди 2г. , когато пак бях за месец в чужбина при мъжа си и голямата дъщеря, но тогава и малката беше дошла на гости, бременна в 5-тия месец :)
Прогр. Луна е в Овен в 1-ва декада, вече в 8д и опозиция на нат. Слънце, по някое време ще е в съвпад с нат. Юпитер У4, с когото тр. Юпитер ще прави тригон от 4-ти дом. Дано разреша наследствените въпроси- ниви, запустяваща къща на родителите, да ми се махне от главата това тегло, че неам нерви вече да слушам упреците на моите племенници от години насам, че съм се нагушила с ренти и с наеми (толкова е гадно някой да те обвинява в неща, които не си извършил, а напротив- нищо не съм взела, мъжа ми плащаше квартирата и ме издържаше, за да стоя в града и гледам майка ми, а те не я погледнаха веднъж и не дойдоха на погребението)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1577 -: Ноември 11, 2018, 02:14:40 am »
Тери,рано ли е за цикъл при детето?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1578 -: Ноември 11, 2018, 10:31:01 am »
Тери,рано ли е за цикъл при детето?

По принцип не, защото е на 10 и половина и вече на доста момичета им идва на тази възраст. Но при дъщеря ми още няма развити вторичните полови белези, които предхождат първия цикъл.

Тя има тао квадратура юпитер 22 козирог, марс рак 24 и венера 28 овен ( на МЦ), и си мисля, че като се задейства от съвпада сатурн плутон ще започне баш пубертета.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1579 -: Ноември 12, 2018, 10:15:23 am »
Значи марс е важен за това и луна прогресивна.Уран задейства Мс.
« Последна редакция: Ноември 12, 2018, 10:17:55 am от Сафо »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1580 -: Ноември 12, 2018, 10:34:07 am »
Да, уран ще направи и съвпад със слънцето в телец на 9 градус в 10-ти дом.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1581 -: Ноември 12, 2018, 04:11:46 pm »
Малко по-напред в темата питах дали е възможна смяна на работата, а сега ме интересува дали мога да намеря призванието си ::)

Юпитер/У10 в съвпад със Слънцето/У6, ПФ в 1 дом.
В момента тр. Юпитер е в 9-ти, ще премине през нат. МС, където ще направи съвпад с нат. Сатурн/У11 и нат. Уран/У12 и опозиция с нат. Хирон.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1582 -: Ноември 12, 2018, 06:20:30 pm »
romantica, да не би да имаш Нептун в 10 дом, щом все още не си наясно с призванието си? Питам, понеже аз имам тази позиция и още не ми е ясно с какво наистина искам да се занимавам в този живот.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1583 -: Ноември 12, 2018, 08:52:32 pm »
Веско, не е много сигурно, защото не се знае часът ми на раждане.

Но в случая часът, който ползвам отчита, че Нептун е на К11 и донякъде пасва с кофти приятелствата, които ме преследват постоянно.
« Последна редакция: Ноември 12, 2018, 11:04:23 pm от romantica »

Kik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1584 -: Януари 24, 2019, 07:38:19 pm »
Някъде, точно преди да тръгне ретрограден, юпитер ще ми кацне на МС на трон.
Преди 12 години по това време съм била последна година бакалавър, работа започнах чак, когато транзитен юпитер премина в 11 ти дом, на същата работа съм и до ден днешен.
Събития да очаквам през април, или евентуално към  октомври, когато след август стане пак директен?
M+A=VE/NE=JU/AD

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1585 -: Януари 24, 2019, 08:43:31 pm »
Kik, може да има активиране и през август, когато спре стационарно-директен върху Уран, който е в аспект с Венера/Марс.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1586 -: Януари 24, 2019, 10:17:18 pm »
Може, но с тези квадратури ми хрумват изневери, кавги, разводи и направо го прескочих.
M+A=VE/NE=JU/AD

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1587 -: Януари 24, 2019, 10:58:47 pm »
Може, но с тези квадратури ми хрумват изневери, кавги, разводи и направо го прескочих.

Дали събитията са със знак "+" или "-" е посочено в натала. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1588 -: Януари 25, 2019, 02:30:31 pm »
Може, но с тези квадратури ми хрумват изневери, кавги, разводи и направо го прескочих.
Защо? Юпитер у10 е в добър аспект с Меркурий у7, 4 и би трябвало да имаш хармоничен дом и семейство, добър статус в обществото

Kik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1589 -: Януари 25, 2019, 04:22:37 pm »
Защо? Юпитер у10 е в добър аспект с Меркурий у7, 4 и би трябвало да имаш хармоничен дом и семейство, добър статус в обществото
akruks, благодаря за включването  :) Притесненията ми отново идват от това, че все още нямам добри познания по астрология и интерпретирам по неправилен начин..  Например от това, че прочетох от книгата на Каръл Ръшман, че хората с инсептиран първи и седми дом почти винаги имат повече от един брак, и ако в последно време сме се отдалечили с половинката се вкарвам в някакви филми. Като всеки начинаещ се опитвам да предвидя бъдещи събития и вече не съм сигурна дали това не е неправилен подход. Например за следващия си соларен възврат (кой ме караше да го гледам...) имам съвпад сатурн и плутон в седми соларен , което пак ме навежда на тази мисъл, северен лунен възел на куспида на натален 5 ти дом , което свързвам с бебе, а с мъжът ми към настоящия момент не искаме второ дете и слънце, луна, венера и марс в съвпад в 4 ти соларен, седми натален ( и дом нямаме намерение да сменяме), соларен асцедент започва от 4ти натален и от тук пак се вкарвам във филми, че ще се разведем и ще имам дете от друг и ще си сменям дома. А наистина, ама наистина не го искам това нещо да се случва .. И откакто го видях и само търся други показатели, може би е по-добре да отида на астролог и да ми обясни и да се поуспокоя, но от друга страна ме е страх да не ми каже същото нещо...
И затова, извинявам се, ако пиша глупости, просто исках да обясня откъде тръгна всичко с идеята за развода :)
Това мое мнение може да послужи на начинаещите как от неразбиране може да се вкараш в страхотни филми, не дай си боже да се разведеш от нищо.

А естествено, когато споделих на съпруга си за развода, той започна да се смее и каза - "обаче искам ти да обясниш на всичките ни познати и роднини, като започнем да се развеждаме, че е защото астрологията така казва"
« Последна редакция: Януари 25, 2019, 04:26:17 pm от Kik »
M+A=VE/NE=JU/AD