Автор Тема: Да послушаме...  (Прочетена 82303 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #195 -: Юни 05, 2015, 06:36:26 am »
Тук и богатите плачат, че нямат пари.  :012:

Е, не чак богатите, но хора, на които нищо не им липсва, не се нуждаят. Още една тяхна черта, която не понасям.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #196 -: Юни 05, 2015, 11:26:07 am »
Плати си с лихвите както казаха за откровеността.  :D

В това общество, особено в някои професионални среди, не е оферта да си честен и прям. Много се лъже и се дават много неизпълними обещания, за да се замаже положението. Сега се връщам след два часа разправии с послъган недоволен клиент.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да послушаме...
« Отговор #197 -: Юни 05, 2015, 11:54:12 am »
Та...друго исках да кажа-колко е полезно да си открит човек-за околните?
Сега гледах един честен актьор как каза на една пълничка певица да не си показва телесата. Тва яко ли е?

Яко е само когато е с  някаква градивна цел и е с добри намерения, когато има злобни подигравки или просто за да се злорадства, не е готино.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Да послушаме...
« Отговор #198 -: Юни 09, 2015, 08:28:59 am »
Не знам дали е за тази тема, но имам нуждата да споделя. Откакто кученцето ми почина, непрекъснато я виждам около себе си, особено вечер, като си легна, и най-вече в главата ми се запечата момента, когато я намерих вече починала. За мен тогава беше голям шок и все още е, защото беше наш неизменен спътник цели 18 години без 1 месец. Някои биха казали, че това може да се "излекува" като си вземем друго кученце, обаче майка ми не иска, прекалено голяма отговорност е, а и ако аз си намеря работа, не бих могъл само аз да се занимавам с него. Не знам обаче как да превъзмогна мъката, наред с това, че и брат ми го няма, а ме е страх да не е направил някоя голяма глупост.  ???

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #199 -: Юни 09, 2015, 09:16:09 am »
Весо, продължаваш много силно да го изживяваш. Домашните ни любимци не са вечни, хората също. Бих ти предложила да си вземеш нов домашен любимец и да му се порадваш, но предполагам, че това решение не зависи само от теб.

Днес посрещнах негативната колежка с най-сладката си и широка усмивка, поздравих я лично. Изгледа ме като натровено мишле. Ей, дребни душички... живи да ги оплачеш!
« Последна редакция: Юни 09, 2015, 09:26:38 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да послушаме...
« Отговор #200 -: Юни 09, 2015, 09:33:41 am »
Смърт на куче, знам че се изживява много тежко. Кучето е като дете в семейството. Преди няколко вечери, моята се разкашля, цяла нощ не спах за да е под наблюдение.

Веско, ще мине и това, болката започва да избледнява в един момент. Намери си да правиш нещо, което ти доставя удоволствие, някакво хоби, така по-малко ще мислиш за нещата, които те натъжават.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Да послушаме...
« Отговор #201 -: Юни 09, 2015, 10:28:15 am »
Моето кученце това лято почина и го изживях много тежко. Все едно детенце си отиде. Помага ако си вземеш друго кученце.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #202 -: Юни 09, 2015, 10:37:02 am »
Весо, можеш да си вземеш и друг домашен любимец, не е задължително да е куче, те са по-ангажиращи. Морско свинче?  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Да послушаме...
« Отговор #203 -: Юни 09, 2015, 10:55:20 am »
Може, но и това не зависи само от мен.
Даже, когато кученцето почина, баща ми каза на майка ми "Защо го прибра преди години, сега да ми е така гадно!". Аз не съжалявам за това, но въпреки това ми е много тежко. Освен това, и брат ми не можа да се сбогува с нея, а той много я обичаше.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #204 -: Юни 09, 2015, 02:23:40 pm »
Уф, аман вече от тия!

Всеки път като си донеса сметана за кафе и я оставя в хладилника, я дават на клиенти. Веднъж на ден кафе да ти се допие и установяваш, че са ти изразходвали сметаната. Абе да вземат да отделят някакъв бюджет за клиентски почерпки, какво е това нещо!

В бившата служба секретарката така ми беше приватизирала лъжицата, която специално си донесох. Не че е нещо, но всеки път като посегнех да отворя кисело мляко и да го ям, лъжицата ми стоеше в чашата на колежката, на съседното бюро. Елементарни неща не могат да научат, които се усвояват още в началните класове в училище!  :o

Обаче забелязвам, че и да се престараваш в работата не е на хубаво, все ще си обект на подигравки.
В друг наш офис имаме колежка, която изпълнява функциите и на технически сътрудник, и на заклет преводач, и на пълномощник по сделки. И тук при нас постоянно я плюят, а на жената буквално й пуши главата, при тях има дни с по 7-8 сделки.

И какъв див егоцентризъм и черна неблагодарност забелязвам при провинциалните жени, вече неведнъж ми е правило впечатление.
Въпросната колежка веднъж се престара и написа на едно листче към всеки комплект документи не само айди номер, а и име на клиента. И вместо да оценят старанието й, тук се скъсаха да я плюят как било излишно да се пише името и не им вършело никаква работа. Тоя провинциален манталитет никога няма да се промени, убедена съм, няма оправия. А колежката, която се скъсват да плюят и да й търсят кусури, е учила в Санкт Петербург.  :)






« Последна редакция: Юни 09, 2015, 03:47:41 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Да послушаме...
« Отговор #205 -: Юни 09, 2015, 04:32:30 pm »
Пази си сметаната и лъжицата в чантата - най-сигурното решение. Сметаната е по-добре да е на прах в такъв случай.
Те нека й се смеят на жената. Ако шефът я награждава редовно с премии, много ще й дреме какво говорят зад гърба й. Пък може нейното удовлетворение да не е в парите, а в това, че си върши добре работата.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Да послушаме...
« Отговор #206 -: Юни 09, 2015, 04:47:54 pm »
Накажи ги тогава, по детски. Следващия път вместо сметана сложи нещо неприятно, с което добре да се изложат пред клиента, на когото го сервират. :d030: ;D Аз едно време мислех да сложа кабърче на стола на един зловреден колега. ;D :D

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Да послушаме...
« Отговор #207 -: Юни 13, 2015, 06:29:02 pm »
Възможно ли е от сенна хрема да тече и кръв от време на време от ноздрите, както и човек да има чувството, че в едната ноздра има нещо? Майка ми се оплаква от това и ми говори, че можело да са полипи.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да послушаме...
« Отговор #208 -: Юни 14, 2015, 12:32:43 am »
Кръв може да има от разранена лигавица, капилярите в носа са мн повърхностни

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Да послушаме...
« Отговор #209 -: Юни 14, 2015, 09:28:08 am »
Благодаря!