Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 194262 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1020 -: Юни 15, 2018, 06:52:36 pm »
Акрукс,при твоята приятелка МЦ лъв,а Сатурн не е добре поставен там.
Да, така е, затова и в тълкуването на аспекта е уточнено, че в зависимост от това дали е силен Сатурн означава едно, а при слаб Сатурн друго, в конкретния случай е другото.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1021 -: Юни 15, 2018, 07:13:18 pm »
Добре,Дирекция Слънце съвпад нат.Венера какво носи само по аналогията на планетите,без оглед на знак?
Е то нали дир. Слънце и прогр. Слънце вървят еднакво, а за пр. Слънце съвпад венера или обратно, го дават аспекта на голямата любов. При пр Слънце съвпад нат Венера познат се влюби в негова подчинена, но тя не му повярвала, че я обича и ще се разведе, възползва се обаче от чувствата му и си направи самостоятелна фирма, свързана с неговия бизнес и на нейно място прати да работи най-добрата си приятелка. Човекът с все още активен аспект пр Слънце -Венера, хлътнал по нейната приятелка, а последната преди да тръгне с него и да го разведе, е питала приятелката си дали са имали нещо общо, а тя е казала, че отношенията им били само професионални. При него Венера е У10 в 1д. , а когато се събра официално с тази, която го разведе и му роди, СД Венера е съвпад с нат. Юпитер съУ7, 8, 4 в 3д. , а СД Юпитер е квадрат с нат. Венера

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1022 -: Юни 15, 2018, 07:19:21 pm »
 При него венера в двоен знак ли е?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1023 -: Юни 15, 2018, 07:32:41 pm »
При него венера в двоен знак ли е?
Мен ли питаш, че въпросът е висящ и без адресат  :)
Венерата му е в падение по знак.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1024 -: Юни 15, 2018, 09:03:59 pm »
Прогресивно Слънце съвпад Венера- Венера и нейните аналогии стават център в период от 2 г. жената става повече Венерианка, мъжа открива какво всъщност го влече,привлича у една жена Дирекционно Слънце съвпад Венера раздвижване във връзките на натива. Това се случва само при нативи със западна Венера, като често при този съвпад се отключват умения в изкуството и красотата .
Прогресивна Венера съвпад Слънце-започваме да ценим и да  ценят повече собствените ни умения, да сме повече социални, да ни забележат, любовните теми стават значими.  Това се случва само при нативи с източна Венера, като често това е период, когато сме финансово и сексуално удовлетворени.
За любов са нужни връзки между 5 и 7 домове, в женска карта Венера, Марс, Слънце, в мъжка Луна, Венера, също и външните Уран, Нептун, Плутон при определени обстоятелства.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1025 -: Юни 15, 2018, 09:43:42 pm »
Нали затова уточних, че трябва да се гледа кои домове са ангажирани, за да се определят типа отношения. Винаги Венера е свързана с отношенията, но последните могат да бъдат финансови, любовни, приятелски, бизнес и т.н.

Ми не, втори дом няма общо с връзките, така че не е задължително да има общо

Прогресивно Слънце съвпад Венера- Венера и нейните аналогии стават център в период от 2 г. жената става повече Венерианка, мъжа открива какво всъщност го влече,привлича у една жена Дирекционно Слънце съвпад Венера раздвижване във връзките на натива. Това се случва само при нативи със западна Венера, като често при този съвпад се отключват умения в изкуството и красотата .
Прогресивна Венера съвпад Слънце-започваме да ценим и да  ценят повече собствените ни умения, да сме повече социални, да ни забележат, любовните теми стават значими.  Това се случва само при нативи с източна Венера, като често това е период, когато сме финансово и сексуално удовлетворени.
За любов са нужни връзки между 5 и 7 домове, в женска карта Венера, Марс, Слънце, в мъжка Луна, Венера, също и външните Уран, Нептун, Плутон при определени обстоятелства.

Прогресивното и дирекционно Слънце са едно и също в случая.
И пак да кажа клишетата не са общовалидни, дадох пример с моя съвпад който вече е разходящ



Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1026 -: Юни 15, 2018, 10:19:58 pm »
Сатин, аз говоря за Венера, не за домовете, на които тя  естествен сигнификатор. И не, не е едно и също прогресивно и дирекционно Слънце, нито в коментара ми има клишета.
Не разбрах кое в споделеното от теб не отразява съвпада на дирекционно или прогресивно Слънце. Защо всички очаквате голямата любов при този аспект и къде в правилните книжките е записано, че този аспект е индикация за такъв тип събитие ? Ти непрекъснато говориш за любов в текущата година, върни назад в темите, е кое тогава е клише ?!? :) Много често не схващаме како всъщност преживяваме, за което са 'виновни" така поставените ни натални планети.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1027 -: Юни 16, 2018, 06:04:12 am »
Изводите са ти са направени на база общовалидни клишета.Твърденията ти сe позовават на такива.
.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1028 -: Юни 16, 2018, 09:14:11 am »
Имам оквадратен Меркурий у 2дом,обаче рибешката ми Венера секстил Сатурн, тригон Юпитер и се чудя що не ми се налага да се трудя.  :017:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1029 -: Юни 16, 2018, 10:03:10 am »
Имам оквадратен Меркурий у 2дом,обаче рибешката ми Венера секстил Сатурн, тригон Юпитер и се чудя що не ми се налага да се трудя.  :017:

Венера в екзалтация, остава и юпитер да е в рак - воала!

При мен венера е в знаков тригон със сатурн, ама и двамата в знаци на падение...та опъвам всеки ден на тръстиката. :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1030 -: Юни 16, 2018, 11:23:57 am »
Венера какво общо има с "опъването" и труда без оглед в кой знак се намира ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1031 -: Юни 16, 2018, 11:48:18 am »
И заточена Венера съм виждала, която не опъва. Във 2 дом и в тригон със седмодомен Юпитер. Опъваха съпрузите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1032 -: Юни 16, 2018, 12:11:42 pm »
Ами да де ,това работи-опъват я и й плащат  :D Остта 2-8 озаконена проституция -шегувам се да не се обидят кокошките с Венера в 2ри или подобно  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1033 -: Юни 16, 2018, 12:32:16 pm »
И ние, осмодомните, си пропиляхме всички шансове в живота. Затова опъваме на тръстиката.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1034 -: Юни 16, 2018, 12:39:23 pm »
И ние, осмодомните, си пропиляхме всички шансове в живота. Затова опъваме на тръстиката.  :012:

Шшшт, няма такова нещо. Ей я баба Бриджит Макрон, светъл пример как на дърти години се жениш за младок, отиваш в Елисейския дворец и си купуваш сервизи за 500 хил. евра с държавни пари :)


Венера какво общо има с "опъването" и труда без оглед в кой знак се намира ?!?  :)

Втори дом, по който са средствата за живот и материалната база.

Frankly, my dear, I don't give a damn.