Автор Тема: Малко помощ за интерпретация  (Прочетена 4996 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #15 -: Декември 01, 2018, 09:36:09 am »
Запознатостта е правопропорционална на времето, в което си отделил да се занимаваш с нещо. В случай, че ти се отдава да го правиш. Тези, които не им се отдава, а искат астрологична интерпретация отиват на астрологична консултация. В дълбочина могат да вникнат най вече хора, които са посветили голяма част от времето си да се занимават с астрология, а това са професионалните астролози.  Във форума никой няма да седне да ти прави задълбочени анализи.
Разбрахме че не искаш пълна безплатна консултация, а частична. И вероятно участието ти във форума ще е докато има кой да ти отговоря по картата. Нито си първата, нито ще си последната с такава нагласа.
« Последна редакция: Декември 01, 2018, 09:45:48 am от starinthenightsky »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #16 -: Декември 01, 2018, 10:31:44 am »
Стар, защо четеш конско на момичето, в крайна сметка дори платената професионална консултация не ти решава житейските проблеми, евентуално служи само за малки подсказки и успокоение на душата  :29:

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #17 -: Декември 01, 2018, 11:06:11 am »
През 2012 г.съм ходила при проф.астролог за първи път.Получавах заплахи и бях в ужас.След това през 2015г.друг астролог когато видя картата ми и каза :"Обичаш да си пийваш!",цяла седмица разсъждавах над това и реших ,че съм потенциален алкохолик. :012:Според мен,колкото астролози,толкова и мнения.В смисъл ,всеки гледа от различен ъгъл.
« Последна редакция: Декември 01, 2018, 11:20:03 am от Сафо »

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #18 -: Декември 01, 2018, 11:18:44 am »
Аз също не съм от хората със супер познания в дълбокото. И подобна комуникация като форумната ми е помагала да си избера човек, когото да контактна лично и с когото да направя истинската (+платена) консултация.
Правила съм го не веднъж и не само в този форум. Не мога да кажа, че винаги е било успешно, но така поне придобиваш представа за човека, на когото се доверяваш. Следиш как и какво пише известно време...
Това е важно.

Аако някой е с претенции, че е добър астролог и иска да печели от това, трябва да има винаги едно на ум как се представя пред потенциалните си клиенти, ако иска да го търсят и да се обръщат към него. Форумът е идеалната рекламна площадка :)

И аз искам да ходя при най-добрия зъболекар, но не искам да ме ругае или насинява докато извайва холивудската ми усмивка  :012:

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #19 -: Декември 01, 2018, 02:36:09 pm »
Аако някой е с претенции, че е добър астролог и иска да печели от това, трябва да има винаги едно на ум как се представя пред потенциалните си клиенти, ако иска да го търсят и да се обръщат към него.

Затова и са в обръщение неясноти, заблуди по отношение на астрологията, защото и това е начин да се ловят повече шарани.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #20 -: Декември 01, 2018, 08:43:46 pm »
Затова и са в обръщение неясноти, заблуди по отношение на астрологията, защото и това е начин да се ловят повече шарани.

Права си. Затова казах, че опитът ми не е изцяло позитивен, но аз съм си знаела риска, когато съм правела тези избори.

Правила съм консултации и с не един от известните и много търсени - препоръчвани астролози. По-голяма беше катастрофата именно с тях. Може би в един момент започват да претупват нещата.
Нямам обяснение как уж "всичко познават", а на финала хем си разочатрован, хем си доста олекнал финансово :017:

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #21 -: Декември 04, 2018, 06:57:20 am »
Стар, защо четеш конско на момичето, в крайна сметка дори платената професионална консултация не ти решава житейските проблеми, евентуално служи само за малки подсказки и успокоение на душата  :29:

Астрологията по принцип няма за цел да разрешава нечии проблеми. Тя предлага информация. Астрологът е само четец и преводач на езика на Вселената. Колкото един астролог по-добре познава граматиката и лексиката на този език, а не само азбуката, толкова по-смислени и грамотно написани изречения съответно текст, може да състави.
А за да се случи това, се инвестира време и труд т.е. има съответната стойност. Тази стойност е според времето, което е необходимо на астролога да отдели за астрологичният анализ и това, което е необходимо за него. Като вложена енергия. Стойността означава колко астрологът цени вложената от него енергия и време. Акумулирана през времето, в което се занимава с астрология. Не само в единичен астрологичен анализ, който е само резултат, следствие от нея. Името си. Задаващият въпрос, консултирания иска да ги ангажира. Енергийният обмен е хубаво да е реципрочен, иначе се получава енергиен вампиризъм. За сметка на този, който влага повече от своята енергия.

Професионалният астролог би трябвало да е човек който е вложил и използва повече от своята енергия, ресурси. Или е отделил много енергия, време за да изгради име. За да стане това, което е като астролог. Друг е въпроса, че професионален астролог може да се титулува всеки, който не е лингвист, а просто поназнайва това онова.
« Последна редакция: Декември 04, 2018, 11:22:34 am от starinthenightsky »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #22 -: Декември 04, 2018, 07:29:20 am »
Абе аз се замислям-какво пък толкова отличава един профисионален от един непрофесионален, освен че на първия му се плаща? Дали вземаш пари за нещо, което не можеш чак толкова добре, или не вземаш за нещо, което правиш с лекота-всеки си решава. Не е като при лекарите-5 години учиш, изпити, практики, после специализация-и накрая кетап. И поне на хартия-предполагаемо, вече си лекар.
Че като си професионален-няма да си рискуваш името? Ами че като не си и дойде приятел с проблем, да не би да го претупаш? Единият отделил време? И другият е отделил, без време и практика не става. Това не е математика, понякога минават години, докато се разбере дали ти е точна прогнозата, някой си бил на курс-еми и друг е бил на курс, просто не се изхранва с парите от хороскопи, въпрос на лично решение, стечение на обстятелства и т.н.
Аз мисля, че има достатъчно добри непрофесионални астролози, поне колкото професионалните

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #23 -: Декември 04, 2018, 07:55:44 am »
Платеното не значи задължително лингвист, както и лингистът не е задължително човек, на който това му е основната работа, интереси, занимание. И според мен така би трябвало. Усъвършенстването в нещо обаче е в пряка зависимост от времето, което влагаш да го практикуваш. Ако имаш разбира се способности, върху които да градиш. При положение, че човек има доста повече дини под мишницата, няма толкова възможност да огрее навсякъде както трябва. Този, който не се занимава професионално с астрология, ще отдели само толкова време и то не като постоянен ангажимент за астрологичен анализ, което да не е за сметка и да не ме пречи на основните му дейности, ангажименти.

Астрологията и медицината са в някакъв смисъл сходни. Занимават се основно с хора, които имат проблеми. Не всеки може да стане лекар или добър астролог. И изучават анатомия. Астролозите на Космоса, а лекарите на тялото.
« Последна редакция: Декември 04, 2018, 08:00:17 am от starinthenightsky »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #24 -: Декември 04, 2018, 09:00:52 am »
Да, но няма пряка връзка между заплащането и качеството/уменията. Само хипотетично единият би трябвало да отдели повече време. Колко богати астролози има в България? А по света? А колко от тях не са комерсиални-дневни прогнози според изгряващия знак, вашата съвместимост според венера и марс и подобни...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #25 -: Декември 04, 2018, 10:36:49 am »
Има такава. Стойността е въпрос на това каква ти е личната себеоценка и способности.  Дали й придаваш материално изражение във формата на пари не е толкова от значение. Знаеш колко струваш. В тази връзка, когато се прави нещо срещу заплащане, ако предлагаш труда си за жълти стотинки или ловиш маймуни с трици или сам смяташ, че толкова струваш или не смяташ, че предлагаш нещо кой знае колко стойностно. Или пък правиш компромис за своя сметка.
Дали тази стойност винаги е реална, а не предлагаш кокошка за кон, е друг въпрос.
За богати астролози не знам. Чувала съм че финансови астролози от чужбина са такива.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #26 -: Декември 04, 2018, 10:59:01 am »
За каквото и да предлагаш труда си, не го прави автоматично ценен. Ако можеш да четеш картата и го правиш без пари, не те прави лош астролог. Някои хора шофират цял живот, но така и не се научават да го правят добре, в астрологията (в България) няма кой да каже какво знаеш и можеш, няма институция, затова всеки решава, че ей тва сега струва 100лв или 300лв и т.н. Много малко хора имат достъп до по-специфична и труднодостъпна литература, много малко имат собствени проучвания, мисли, затова накрая се стига до скандал за фразата, а отдолу всичко е едно и също и достъпно, някаква голяма гордост е да преведеш от по-непопулярен чужд астролог. Някои даже си правят курсове, издават книги, с опит, трупан по форуми. В което няма нищо лошо, но този опит го имаме всички ние, нали така :)

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #27 -: Декември 04, 2018, 11:11:55 am »
Голяма част от българите все още не са разбрали, че за да имаш знания
в която и да е област, трябва сериозно да я изучиш, да отделиш време и съответно да имаш качествени учители.
Ако можеше сами да се учим, то образованието щеше да е само до момента да научиш азбуката,
таблицата за умножение и след това сам четеш и напредваш в науката.
За съжаление не е така, и в астрологията не е така. Има качествени курсове, които струват пари, но пък получваш знания,
които няма да намериш в интернет.
Има книги на английски-преводи на античните астролози, но коментарите не са достатъчни към тях,  за да разбереш
смисъла на написаното. Няма как да правиш прогноза, ако не знаеш основите, а именно как се определя професия, как се разглежда какъв ще бъде брака,...това са все теми, които се изучават... И не на последно място, когато човек иска прогноза нужно е да опише и проблема, който е изплувал в момента. Същото е и с хорарите, задават се въпроси без описание на ситуацията... И не на последно място-астролога не е ясновидец, както като се отива на лекар описваш къде те били, от  колко време...и така нататък... Много са нещата,с които голяма част от астролозите и питащите не са наясно. Така че когато се отива при астролог, би трябвало да сме наясно че общи понятия от типа " Тази година ще е добра"-нищо не означава... нужно е да се посочи къде, в коя област ще е добре, ако сме решили да започнем проект, нужно е да се опише с каква дейност е свързан този проект. Все пак за определяне на дейността се използват трите планети Меркурий, Венера и Марс, разбира се и техните конфигурации.. Но това е друга тема :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #28 -: Декември 04, 2018, 11:57:49 am »
Голяма част от българите все още не са разбрали, че за да имаш знания
в която и да е област, трябва сериозно да я изучиш, да отделиш време и съответно да имаш качествени учители.
Ако можеше сами да се учим, то образованието щеше да е само...

Извинявай, не прочетох всичко, защото още тук искам да отговоря...
Голяма част още не са разбрали, че светът се променя и образованието можеш съвсем прилично да си го набавиш вкъщи, на дивана, с един приличен интернет. Много е възмутително да не знаеш през коя година се е случило това и това, а вече няма особен смисъл-всичко е в уикито
А кой ще ни научи да мислим?

За останалото-или вярваш в съдбата, и тогава никоя прогноза не може да я промени; или не вярваш-и тогава не може да бъде предсказана :)
Едно време астролозите са били най-учените в града-и лекари, и физици, и математици, всичко в едно. Сега астролози стават хора с умение да говорят, това е, продавачи на надежда, и само в най-добрия случай-с истински знания

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #29 -: Декември 04, 2018, 02:20:49 pm »
Интересно кой е учил Учителите и учителите ? :)
Да, астрологията се учи както математиката, физиката, литературата. Но това, че знаеш азбуката и можеш да четеш, не означава, че винаги разбираш какъв е смисъла от написаното. Астрологът, за да направи обективни изводи и предположения, за това как ще действа родения е нужно да познава средата и времето, в което живее. Много образовани астрологически хора могат да интерпретират рождена карта, но малцина, мога да схванат, кой стои зад картата, даже и да нямат нужното астрологично "образование". Никой не се ражда образован, но някои се раждат знаещи и можещи. Образованието е бонус.
Всеки е във правото си да оценява труда си за колкото прецени. Има ли реално професия астролог, след като достъп до нейните "тайни" имат само малцина ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“