Автор Тема: Цикъл Марс - Венера  (Прочетена 24459 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7265
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #15 -: Юни 16, 2018, 09:04:36 am »
При мъжа ми Меркурий у7, у10д. в 19*дева, в очакване съм.  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #16 -: Юни 16, 2018, 09:57:31 am »
При мен цикъла Венера- Марс 20 * Дева е започнал съвпад на 1* с МЦ , а сега кулминацията е тригон/секстил към натален Марс. В натала Венера - Марс са в сескиквадрат 1, 5 -ти домове. Може би е нужно да търся нови насоки и начини на изява, които да осъществя, но в съюз, сътрудничество, без да губя своята индивидуалност и оригиналност. Да използвам предоставени ми възможности, да разширя социалните си и лични контакти, да преодолея усещането ми за тревожност, напрежение в близките връзки. :)

P.S. Догодина цикъла Венера-Марс за трети пореден път ще е в знака Дева. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #17 -: Юни 16, 2018, 10:05:00 am »
Цикълът в дева при мен е във втори дом в опозиция със слънце и меркурий У2. Предстоящата опозиция ми е в аспект със сатурн на 10 лъв.
Пари, мои, чужди, от работа, от заеми... :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #18 -: Юни 16, 2018, 11:34:35 am »
P.S. Догодина цикъла Венера-Марс за трети пореден път ще е в знака Дева. :)

Стана ми любопитно да погледна на 24.08.2019 от 19:54 на 5 гр в Дева на 3 гр. от Слънцето, в тригон с Уран. Междувременно  Сатурн и Плутон са в съвпад с ЮЛВ, а Юпитер в опозиция на Луната.
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7265
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #19 -: Юни 16, 2018, 05:06:13 pm »
При мен цикъл Марс-Венера в 5дом квадрат Луна,опозиция дир.Меркурий.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #20 -: Юни 16, 2018, 06:30:20 pm »
Стана ми любопитно да погледна на 24.08.2019 от 19:54 на 5 гр в Дева на 3 гр. от Слънцето, в тригон с Уран. Междувременно  Сатурн и Плутон са в съвпад с ЮЛВ, а Юпитер в опозиция на Луната.

Изгорени, пак в Дева, може да се изразят както със своите най-силни так и с най-слаби характеристики. Суетни ще сме в любовните дела, критични, егоистични, "да редим любовни пъзели", но и периодично възбудими да правим нещо красиво, приятно за окото. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #21 -: Юни 17, 2018, 08:52:11 pm »
Настоящият цикъл Венера-Марс започна на 05.10.2017г., в 19:52 на 20 гр. в Дева (19:13) при пълнолуние в Овен, което е в опозиция на диспозитора на цикъла - Меркурий.
в 1-ви дом попада, в съвпад с Маркурий у1, у10
случи се два дни след моя рожден ден и споделям част от него, за да добиете представа как са разположени Венера и Марс

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7265
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #22 -: Юни 21, 2018, 03:05:36 pm »
При мен цикъл Марс-Венера в 5дом квадрат Луна,опозиция дир.Меркурий.
Сега, кулминацията е по оста МЦ/ИЦ. Тригон нат. Уран.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7265
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #23 -: Юни 23, 2018, 12:31:20 pm »
Сега, кулминацията е по оста МЦ/ИЦ. Тригон нат. Уран.
Така... вчера тръгваме за морето, аз, мъжа ми и кучето и понеже зная, че Марс у6 интерсептиран, у12 д. е на моя МЦ, леко съм притеснена. Мъжа ми шофира,след това се сменихме. Пристигнахме читави и тримата и айде на плажа. Кучето Цезар се оказа отличен плувец, има ципи между пръстите на лапите. Докато лежахме на плажа ме ожили пчела по ухото точно на свивката на хрущялна. След това сме позадремали, събудих се със страшен сърбеж и като се погледнах..... БЯХ мутирала, мутациите са по водолей, лицето подуто и безформено, ухото, свивките на краката при триъгълника, подмишниците..... От плажа хайде към поликлиника та, престоях там полувин час, инжекции, пр. Сутринта се събудих в предишното си състояние, пак съм си  аз. Значи Марс се обръща на МЦ-събитие, игли, кръв, болка, след това ще мине пак оттам като тръгне директен. Та това е засега.  :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #24 -: Октомври 07, 2018, 08:24:07 pm »
Какво да очакваме от този квадрат?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7265
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #25 -: Март 04, 2019, 09:15:49 pm »
Венера е във Водолей от 1.03.На 21.03.19г. Венера квадрат Марс.Пълнолуние във везни,Слънцето прави ингрес в овен.Нещо по-специално.Квадратът Венера/Марс в 23*.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #26 -: Март 04, 2019, 09:51:28 pm »
След няколко дни ще ми преповтори наталния квадрат Венера/Марс, имам и прогр. Новолуние в съвпад с дир. Юпитер във 2 дом.

За момента - кошмари в работата и един куп напрежения.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #27 -: Март 05, 2019, 03:10:12 pm »
Намаляваща квадратура, добре е да не се влиза в междуличностни спорове и конфронтации защото могат да прераснат в по-големи  конфликти. Липсват хармонията и разбирателството във връзките, както и динамика в случването на взаимоотношенията. Резултатът от кулминацията на цикъла Венера- Марс може да  не ни хареса и сега е моментът, в който започват да се прави подготовка за нови планове за нов тип взаимоотношения при новия цикъл, а ако ни е харесал, накъде ще се развиват. Подходящо време да се издължим или да сме по-настойчиви да ни върнат заем. Домовете и темите по Венера- Марс са в напрегнато очакване на новото по тях и този импулс може преждевременно да прекъсне в зародиш току-що осъществили се : връзка, съюз, сътрудничество, сделка, овладяване на ситуация, получено желано. Даже и да не сме успели да реализираме заплануваното, очакваното при кулминацията, периодът не носи тази динамика и синхрон, затова сякаш сме открити за агресия, ревност, завист. Напрежението от тази квадратура може да ни предизвика да  се захвърли всичко на вятъра, особено при тези, които имат планети, точки в 22-24 * на фиксирания кръст. Може би е по-добре да се поддържа търпение и бдителност, дипломация и да не сме чак толкова силно обсебени от собствената си свобода, а да се свързваме или да сме в компанията на хора, които също се наслаждават на свободното мислене и действие. Все пак предстоят 5 месеца до новия цикъл. В предходния цикъл намаляващата квадратура от цикъла им е  била в подвижни знаци.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7265
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #28 -: Март 05, 2019, 03:38:01 pm »
Следя антисиите с интерес също.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #29 -: Август 06, 2019, 12:56:40 pm »
Венера -Марс 4 * 7' в Дева.

Управителят на АСЦ ретро, но тук могат да се борят за влияние и Юпитер, и Меркурий. Юпитер тъкмо набира скорост, на трон, над хоризонта, съвпад с  МЦ, Меркурий вижда АСЦ, в 6-ти дом, но не е в знак, в който има достойнства, но пък диспозитор на Венера-Марс. Може би Юпитер ще има силно влияние върху темите на този цикъл. И Венера, и Марс са невидими, но разликата е, че Венера се отдалечава от слънчевите лъчи, което я прави по-добре стояща от Марс, който тепърва му предстои да  се среща със Слънцето. По-скоро Венера ще е тази, която ще провокира събития, но понеже е в знак, където е в падение, ще възпира спонтанността на случващото се по темите, които управлява. Марс ще изпълнява желанията на Венера, едва, когато същите са до най-малката подробност проверени, ще му липсва импулса за инициатива, по-скоро ще има някаква чистка във взаимоотношенията и сферите, които управляват индивидуално.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“