Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 108997 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #510 -: Октомври 09, 2018, 02:29:07 pm »
Yaya, докато възлите са били в 10-4 домове нещо около родители, местоживеене, имот, да се е случило; отношения с шеф, власт; промяна в личен или обществен статус, да си приключила или започнала взаимоотношения; по  някакъв начин взаимоотношения, среши да са се отразили на твоята репутация, положение на професионалното поприще,; промяна в средствата за съществуване; да си станала популярна/видима по някакъв начин или с твоето професионално занимание или с нещо друго алтернативно. При теб натален СЛВ с Марс или Юпитер беше в съвпад ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на възлите
« Отговор #511 -: Октомври 09, 2018, 10:41:17 pm »
Рени, имам промяна във връзката, но и тр уран влезе в 7д.
Има имот в семейството, но той не е мой, а на близки роднини  което е видимо от тр Сатурн У4 квадрат Слънце.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на възлите
« Отговор #512 -: Октомври 10, 2018, 09:20:36 am »
След месец ми предстои излизане на СЛВ от 10д и ингрес в 9д. Тоест, минава през МЦ. Не си спомням преди 18г да е имало съществено събитие в тази връзка. Не си спомням и преди по-малко от 5г, когато СЛВ пресече АЦ и влезе в 12д да е имало нещо съществено като акцент. Дори акцент на периода от 1.5г в знак или дом пак не мога да откроя, като погледна назад.
СЛВ през 9дом(рак),нужда от общуване със семейството,нужда от семейство,общуване през соц.мрежи с емоционален характер,пътуване до близки и далечни места,ровене в миналото,душата,реки,езера,сълзи,братя/сестри на партньор,партньор на твой брат/сестра,сделки,договори,обучения,посещение на специалисти(здравни,нотариуси,адвокати),майката.
През 10 дом може да е имало събитие също при първи братовчеди,свекър/свекърва.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #513 -: Октомври 10, 2018, 01:39:25 pm »
Yaya, възлите задават посоката или я преобръщат чрез  преживявания, казуси, които искат някакво разрешаване или такива, които сега ще бъдат придобити, а дома показва как ще ги срещнеш, чрез кой, а затъмненията, колко важно е за теб онова, което се случва в дадения до в засегнатия период. Ако по натал има планета/и с възлите би трябвало да се наблюдава в периода какво правят по транзит, прогресия, дирекция, за да дадат информация доколко естествено ще работиш с тази енергия в момента, за да има събитийност.  А дали ще се породи кардинално събитие, трябва в периода да е посочено, а качеството му се вижда в натала.
Имаш ли афинитет към 10-ти дом по натал и в периода? /Сатурн, Козирог, Слънце, Юпитер натал, транзит/
Вълнува ли те 9-ти дом и по натал, и в периода ?/Юпитер, Стрелец, Марс, Сатурн?
Разгледай ги имат ли връзка и ще разбереш.:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Транзити на възлите
« Отговор #514 -: Октомври 14, 2018, 09:04:01 am »
Когато тр.Нодална аспектира натална планета,това указва,че някой друг ще включва принципите свързани с нея
Когато тр.планета аспектира наталната Нодалната ос, ние ще приемаме енергията,приписвана на планетата във нашите връзки

напр.тр.Сатурн активира с аспект Наталната ос-агираме,самият човек ще е инициатор ,преосмисля отговорности ,обвързаности,обстоятелства във взаимоотношенията

когато тр.Нодална аспектира натална Сатурн - реагирате,стимула е външен,усещанията,ситуации -сатурнови,друг човек ще ви повлияе да преосмислите отговорности,обвързаности ,обстоятелства във връзките,тази идея е инициирана от някой друг,но да реагирате предстои на вас

на 4,6 год.тр.Нодална формира напрегнат асп.към наталната-като активира пак външни обстоятелства,друг човек да промени начина на взаимодействие с всички останали,способа на взаимодействие с околния свят,социума,

за да се избегнат неприятни ситуации,негативен опит е добре да обмислим как позитивно да въплатим в живота необходимите промени,астрологията дава този ключ към разбиране на това,което следва да изживеем,а как зависи от избора как ще агираме-реагираме...

Пресичането на Асц от тр.СЛВ и преминаването в 12д.-бележи нов 18,6 год.период на възлите
Активирането на нат.планета от тр.СЛВ./засяваш нещо ново/ реколтата се проявява след 9 год.,когато тр.ЮЛВ е в съвпад със същата планета/жътва,на това, което си посял/,а резултатите от тези достижения ти служат следващите 9 год. до съвпада на тр.СЛВ със същата планета
Външни обстоятелства или промени са свързани със обрата ,инверсия на възлите- на 9,27,45,63 години

Всеки 9 год период,съответстващ на половината от цикъла на възлите,се разделя на 3 по 3 год .периоди
Всеки 3 год период. -първата година -действие,втората-противодействие,третата-синтез или анализ на резултатите,тези три годишни периоди съответстват на секстил,тригон на Възлите към тяхното нат.положение

тр.Сатурн задава уроците, а от положението на наталните и транзитни Възли зависи с какви чувства ще отговорите на тези уроци
тр.Възли ни помагат да усвоим емоционална интелигентност на идентични ситуации при минал подобен  транзит през дом-нат.планета и настоящ,а нат.Луна показва природата на чувствата,като приемник и съхранител на емоционалната ни памет,дали при негативни емоции,стрес,когато сме застрашени,наранени,излъгани ще бягаме към най-ниското съпротивления-ЮЛВ,където е познато,леко и удобно или осъзнавайки,че това е отстъпление ,използвайки предишен горчив опит ще променим емоц. си реакции ,избирайки борба да постигнем нов,този път позитивен опит -променяме нагласите и действията си  в посока,цел указана от  СЛВ
« Последна редакция: Октомври 14, 2018, 10:50:41 am от strelicka »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на възлите
« Отговор #515 -: Октомври 14, 2018, 11:43:08 am »
Точно сега тр. НО (нодална ос) прави сходящ съвпад с нат.Сатурн в 5 дом на 2 гр в Лъв. Настъпиха големи промени по върховете на работа. Възможно е да последва и "ефекта на доминото" надолу. Това се случва и в квадрат с тр. Уран - всички сме шокирани - съборено е най-непоклатимото ...

На това място ще е и следващото ПЛЗ (пълно лунно затъмнение в началото на 2019г.) - при мен върху нат.Сатурн. Констелациите изглеждат благоприятни за мен - ще бъде задействан и големия ми огнен тригон - с нов цикъл Венера/Юпитер на високия му връх - нат.Нептун и тр.Марс върху нат. Юпитер. В момента Венера е uправител на проф.АС, а Сатурн ми е управител на период по фирдарии, Юпитер на под периода - до втората половина на 2019, когато подуправител става Марс, както и управител на проф.АС.

В радикса нодалната ос е в Телец/Скорпион, СЛВ в съвпад с нат.Венера, транзитната сега е ретро в този знак. Очаквам да бъда лично повлияна от тези промени, както и "да си получа заслуженото, заработеното" - през изминалите 9 години.
« Последна редакция: Октомври 14, 2018, 12:17:04 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #516 -: Октомври 14, 2018, 06:17:11 pm »
когато тр.Нодална аспектира натална Сатурн - реагирате,стимула е външен,усещанията,ситуации -сатурнови,друг човек ще ви повлияе да преосмислите отговорности,обвързаности ,обстоятелства във връзките,тази идея е инициирана от някой друг,но да реагирате предстои на вас
ммда, декември м.г. тр СЛВ от 11д опозиция с нат. Сатурн У5, € в 5д- точно когато заминах при малката дъщеря и внука, и както преди това си правих планове, че майка като почине и оправя имотните дела ще замина при мъжа си в Мадрид , преосмислих плановете си, а и тук климата ми понася повече, златната рибка на баба ми действа лековито  :012:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Транзити на възлите
« Отговор #517 -: Октомври 14, 2018, 07:50:53 pm »
ммда, декември м.г. тр СЛВ от 11д опозиция с нат. Сатурн У5, € в 5д- точно когато заминах при малката дъщеря и внука, и както преди това си правих планове, че майка като почине и оправя имотните дела ще замина при мъжа си в Мадрид , преосмислих плановете си, а и тук климата ми понася повече, златната рибка на баба ми действа лековито  :012:
при мен- внука се роди при тр.ЮЛВ съвпад Сатурн У5 в 6,а тр.СЛВ опозе към него
с него имаме огледален съвпад негов ЮЛВ Водолей /мой Сатурн и мой ЮЛВ Стрелец съвпад негов Сатурн Стрелец
нека се яви някой ,който да оспорва кой кого ще гледа,съдбата си е съдба....


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #518 -: Октомври 14, 2018, 09:29:22 pm »
при мен- внука се роди при тр.ЮЛВ съвпад Сатурн У5 в 6,а тр.СЛВ опозе към него
с него имаме огледален съвпад негов ЮЛВ Водолей /мой Сатурн и мой ЮЛВ Стрелец съвпад негов Сатурн Стрелец
нека се яви някой ,който да оспорва кой кого ще гледа,съдбата си е съдба....
хаха, а когато се роди моя внук тр. ЮЛВ е в съвпад със Сатурн на моя мъж, с баща си имат обърната нодална ос, СЛВ на внука на АС на мъжа ми и на таткото
Юпитер на внука съвпад с моята Венера У2, 9 във 2д- подарък от чужбуна ми пусна щъркела  :) неговата Венера съвпад с моя Юпитер и Луна, неговата Луна в 5д. съвпад с моя Меркурий У1, 10 в 1д. и с Венера на мама в неин 10д. , с Венера на баща му в негов 1д. 

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на възлите
« Отговор #519 -: Октомври 15, 2018, 06:49:49 am »
Някой има ли наблюдения за съвпад на възли с куспиди на домове в синастрия? СЛВ на жена съвпад с к4 на мъж?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на възлите
« Отговор #520 -: Октомври 15, 2018, 06:54:03 am »
СлВ на сина ми съвпад с урана ми в 5 дом,неговото Слънце е на моя ЮЛВ.Мъжа ми има съвпад Слънце/Луна/Уран със СЛВ на сина ни.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Транзити на възлите
« Отговор #521 -: Октомври 17, 2018, 11:43:25 am »
Някой има ли наблюдения за съвпад на възли с куспиди на домове в синастрия? СЛВ на жена съвпад с к4 на мъж?

Може да е катализатор за мъжа, да преоткрие или намери "път" към неговите потребности, нужди, същност, усещане за принадлежност. Метафорично казано да му влезе под кожата на някакво дълбоко инстинктивно ниво.

Как ? Гледаш управителят на куспидата на дома в съвпад със СЛВ как е в двете карти. На първо място индивидуално по знак. После синастрично. За допълнителна информация може да се анализира пренаталното слз за картата на този с нодалната ос и синастрията на пренаталната слз карта с картата на този с аспектираната куспида.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на възлите
« Отговор #522 -: Октомври 17, 2018, 11:58:18 am »
Стар, Благодаря!Всичко,което си написала се е случило.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на възлите
« Отговор #523 -: Октомври 17, 2018, 12:13:36 pm »
Може да е катализатор за мъжа, да преоткрие или намери "път" към неговите потребности, нужди, същност, усещане за принадлежност. Метафорично казано да му влезе под кожата на някакво дълбоко инстинктивно ниво.

Как ? Гледаш управителят на куспидата на дома в съвпад със СЛВ как е в двете карти. На първо място индивидуално по знак. После синастрично. За допълнителна информация може да се анализира пренаталното слз за картата на този с нодалната ос и синастрията на пренаталната слз карта с картата на този с аспектираната куспида.
Съвпадът е в риби.Юпитер на жената със СЛВ е съвпад с Луната на мъжа.А неговият юпитер у 4,У1 домове е в тригон с нейна Венера.Важно уточнение -луната на мъжа е У8 ят му дом.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Транзити на възлите
« Отговор #524 -: Октомври 18, 2018, 06:07:25 am »
Съвпадът е в риби.Юпитер на жената със СЛВ е съвпад с Луната на мъжа.А неговият юпитер у 4,У1 домове е в тригон с нейна Венера.Важно уточнение -луната на мъжа е У8 ят му дом.
Съвпада юпи-луна,подчертава двойно слв-к4
Тази жена носижщастие на мъжа и им е отредено да свият гнездо,дом,семейство ,в което има споделеният и взаимност .