Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 838493 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #5175 -: Април 24, 2018, 08:56:21 am »
Съболезнования, Грег,нека душата му да намери покой...
и силата да е с теб,да преминеш през мъката и болката от загубата на родител...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #5176 -: Април 24, 2018, 12:58:58 pm »
Грег, искрени съболезнования!
Бащата на един приятел също почина тези дни от нищото... без индикации.
Няма нищо по-важно от здравето. Бог да е с него!
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Събития и транзити
« Отговор #5177 -: Април 24, 2018, 08:48:12 pm »
Баща ми почина днес, внезапно, нищо не даваше индикации за нещо подобно ...

Моите съболезнования, Грег! Нека почива в мир!
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13542
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #5178 -: Април 24, 2018, 10:08:46 pm »
Ужасно ме боли Акрукс
Разбирам те и ти съчувствам! То винаги боли, независимо на колко години е починал близък човек, дали е било очаквано, или неочаквано, болката я има, но в добавка на нея при неочаквана смърт е налице шок. Миналата година нали малко, след като почина майка, за която се очакваше от две години насам и си беше на възраст, почина неочаквано братовчедка ми, с която бяхме близки, отраснали сме заедно- тя нямаше сестра и мен ме имаше за такава; от силния стрес побелях и започна да ми пада косата. Сега февруари почина по-малкият ми братовчед, също неочаквано- инсулт, дъщеричката му е на 12г, уж се държах, за да не разстройвам детето, но миналата седмица дъщеря ми забеляза, че имам разранени петна по скалпа- псориазис, четох от силен стрес се получава. Пази се, колкото и да ти е трудно, да те боли, че да бъдеш подкрепа на майка си и сестра си в този тежък за всички ви момент, а болката ще отшуми с времето, но мъката ще си я има- баща ми почина преди 28г, но още ми липсва, особено като ми е тежко и имам нужда от опора, като видя снимки с него, докосна се до негови вещи и проронвам някоя сълза, че си замина рано...

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Събития и транзити
« Отговор #5179 -: Април 25, 2018, 05:17:59 pm »
Разбирам те и ти съчувствам! То винаги боли, независимо на колко години е починал близък човек, дали е било очаквано, или неочаквано, болката я има, но в добавка на нея при неочаквана смърт е налице шок. Миналата година нали малко, след като почина майка, за която се очакваше от две години насам и си беше на възраст, почина неочаквано братовчедка ми, с която бяхме близки, отраснали сме заедно- тя нямаше сестра и мен ме имаше за такава; от силния стрес побелях и започна да ми пада косата. Сега февруари почина по-малкият ми братовчед, също неочаквано- инсулт, дъщеричката му е на 12г, уж се държах, за да не разстройвам детето, но миналата седмица дъщеря ми забеляза, че имам разранени петна по скалпа- псориазис, четох от силен стрес се получава. Пази се, колкото и да ти е трудно, да те боли, че да бъдеш подкрепа на майка си и сестра си в този тежък за всички ви момент, а болката ще отшуми с времето, но мъката ще си я има- баща ми почина преди 28г, но още ми липсва, особено като ми е тежко и имам нужда от опора, като видя снимки с него, докосна се до негови вещи и проронвам някоя сълза, че си замина рано...

Съболезнования Грег!!
Хм.. - На теб благодаря Акрукс.. Значе,това по моя скалп е псориазис.. Имам и по два от ноктите на лявата ръка.. Браво.. И един ден ако не накарам онези да си платят - ще се прекръстя на Петкан! :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3343
Re: Събития и транзити
« Отговор #5180 -: Април 25, 2018, 10:38:25 pm »
Съболезнования и от мен. Не е хубаво да губиш родител като си още млад
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #5181 -: Май 04, 2018, 11:38:22 pm »
Кой транзит може да ме мъчи. В последно време нямам никакво желание да работя. За сега крепя положението, та спазвам горе долу срокове, ама с такова нежелание го правя. Не знам какво ми става :( Искам да работя и не мога бе, нямам желание. А изгубя ли си клиентите, напълно осъзнавам, какъв автогол ще си вкарам, щото работата ми е мечта от всяка гледна точка.
И ако се издъня сама ще съм си виновна. Имам чувството, че съм с раздвоение на личността  ;D И то не ме тормози толкова самата работа, а комуникацията с клиентите, не ми се говори с тях. Свършвам си някоя задача и не пращам веднага файловете, щото не ми се говори  ;D Мислех да взема някой да ми помага с това, ама няма как да се получи, ефектът ще е някакъв развален телефон, а пък и с този някой пак ще трябва да комуникирам  :D

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Събития и транзити
« Отговор #5182 -: Май 05, 2018, 07:26:51 am »
 :017: последващият ефект на несбъднатите очаквания, манифестиран чрез тр. Юпитер в 7ми, в знака на Луната
заедно с тр. Сатурн около МС и в 10ти - там никак не му се получава да се задоволява с малко и в същото време всяка работа започва да изглежда тежка, особено изискваща комуникация с клиенти, темерут си е все пак ;D, пасва му административна работа, поддържаща роля в периферията
депресия

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #5183 -: Май 05, 2018, 09:24:41 am »
Може и съвкупност от двамата да е да, а уж Юпитер ми е в тригон със Слънцето У6... А Сатурн е У10 в натала
Аз си мислех, дали не е от квадрата на Сатурн към Меркурий, и че ще мине бързо, ама явно не. Трябва да взимам някакавки мерки срещу себе си, че така не може да я карам.
А между другото имам непреодолимо желание да работя благоврорително към една фондация за диви животни, само трябва да кандидаствам де, ама едва ли ще ми откажат. Но искам да взема трезво и добре премислено решение, че с тоя мързел дето ме е налегнал.... няма нужда да се излагам повече.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3343
Re: Събития и транзити
« Отговор #5184 -: Май 05, 2018, 09:30:00 am »
Според мен е нещо от луната, не се чувстваш емоционално добре и то рефлектира към отношенията ти със света, в частност с клиенти и партньори.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #5185 -: Май 05, 2018, 09:50:41 am »
Според мен е нещо от луната, не се чувстваш емоционално добре и то рефлектира към отношенията ти със света, в частност с клиенти и партньори.

Не бе, чист мързел е. Отегчена съм до безобразие.
Сега седя и гледам безцелно в монитора, и не ми се прави нищо, а клиентката ме чака от вчера следобед. Работата е максимум за час и половина, след тва ще ми върне най-вероятно за някакви дребни корекции /работим от няколко години заедно/, това ще отнеме още половин час. Ще взема три цифрена сума за това. Вместо това се излагам. А клиентката е супер и за работа и за разговори.
А не знам от квадрата на Плунот към Венера У2 ли е, тия пари за които работя ми се виждат незначителни /реално въобще не са, за работата която върша/. Хем съм алчна, хем съм мързелива, работата ми тежи и ми е скучно, а не като да копам на нивата по 18 часа. И го осъзнавам, как сама се саботирам, тва е кретенско.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12530
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #5186 -: Май 05, 2018, 10:29:04 am »
Сатин, Уран, Плутон, Сатурн към точки, МП, в един и същи момент изтощават човек- първият заради ускоряването и многото връхлитаща енергия, вторият заради силния импулс, който дърпа надолу, поне в първата година от активирането, последния, заради наложените отговорности, ограничения енергията не може да тече спонтанно. Слънчевите Риби не можем да дадем отпор в такива периоди и затова се защитаваме като мързелуваме, ставаме инертни. Нужното ти е вдъхновение, намери го, нали си фен на цветята, те може да те  извадят от тази летаргия и подходящите цветове. И не забравяй, че нашия управител хем е в неподвижен знак, хем ретро, но след 09.05. постепенно тонусът  ще се възстанови. И аз съм така от 2 месеца, затова гледам да съм повече в срещи, че иначе може цял ден да спя( Плутон-Луна, Уран Венера, Сатурн -Меркурий, Нептун-пр.Марс). :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #5187 -: Май 06, 2018, 05:31:30 pm »
Съболезнования, Грег.

Сатин, и на мен ми се мълчи от известно време. Не е точно мързел, защото върша други неща, които изискват повече усилия. Не ми се общува с хора или - по-точно, не ми се водят подобен тип разговори.
Не съм си гледала транзитите.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Събития и транзити
« Отговор #5188 -: Май 06, 2018, 05:48:30 pm »
За мен е валидно същото, покрай опозициите на тр. Марс към Меркурий/Марс, квадрата към Марс/Юпитер - енергийното ми ниво е доста изтискано и желанието ми за контакти клони към нула и макар да ми налага го върша с огромно нежелание.  ;D

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #5189 -: Май 09, 2018, 07:54:03 pm »
Карта на форума за деня, в който модература отправя предупреждението към Лила:

1. Куинконс (трансформиращ, 8 дом) на Сатурн към Слънцето
2. Тригон/секстил на Нептун към нодалната ос (2/8 дом)- ако може на Нептун да не му приписваме заблудата ... има си по-важна роля, по-значима.
3. Разходящ тригон/секстил на тр нодална ос (носи със себе си насоките на 2/8 дом) към Уран в 7 дом
4. Сходящ съвпад на Юпитер, ретро, със СЛВ, а Слънцето се движи към ЮЛВ - справка - поста на Рени за тази опозиция - за мен това е най-значимия транзи - всичко във 2/8 дом
5. Тр Марс куинконс с Венера (отново трансформиращ, 8 дом)
6. и за тези, които уважават "минорните" аспекти на бавните планети - полусекстил на Уран (от 8 дом) с нат Марс, У8

Гледам само по-бавните транзити - бързите планети са само спусъка, те са подробностите, но не носят послания.

навсякъде всичко крещи за промяна, за трансформация .... личните и обществените ценности .... егото и групата

Самият натал е много тежък за форум, за място, където хора с общи интереси да споделят мнения, да се уважават един друг, колкото и да са различни. А с този ретро Плутон в 4 дом и квадрата на Луната към нодалната ос е "право в десятката" - нищо чудно, че вече години наред се повтаря едно и също (поне откакто аз съм тук).

докато Юпитер и Сатурн минат обратно в директно движение през сегашните си точки, имаме възможността, всеки един от нас да започне да гледа на форума като на форум, а не като място за консумиране и изливане на психични и емоционални отпадъци, да поеме повече отговорност, а не само да се "гледа сеир".
« Последна редакция: Май 09, 2018, 07:55:54 pm от Happy58 »