Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 839686 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Събития и транзити
« Отговор #5190 -: Май 09, 2018, 11:10:24 pm »
Че какво му е толкова тежкото на натала? Видях изброени аспекти, но какво е тълкуването?
Луната не е водещото светило, у1 и у7 са всъвпад, плюс венера, плутон въобще не е толкова разрушителен, той е просто една сила, може да е добра, а може и не
Относно кое се повтаря-кое?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #5191 -: Май 10, 2018, 09:31:41 am »
Кой транзит може да ме мъчи. В последно време нямам никакво желание да работя. За сега крепя положението, та спазвам горе долу срокове, ама с такова нежелание го правя. Не знам какво ми става :( Искам да работя и не мога бе, нямам желание. А изгубя ли си клиентите, напълно осъзнавам, какъв автогол ще си вкарам, щото работата ми е мечта от всяка гледна точка.
И ако се издъня сама ще съм си виновна. Имам чувството, че съм с раздвоение на личността  ;D И то не ме тормози толкова самата работа, а комуникацията с клиентите, не ми се говори с тях. Свършвам си някоя задача и не пращам веднага файловете, щото не ми се говори  ;D Мислех да взема някой да ми помага с това, ама няма как да се получи, ефектът ще е някакъв развален телефон, а пък и с този някой пак ще трябва да комуникирам  :D

Сатинче,силна умора човек изпитва при тр.Марс каре У1 /Марс  при теб/,в случая тр.съвпад на Плутон -Марс в твоя 10 дом каре към У1 удължава периода и дълбочината на усещанията
Плутон е депресант,сатурн също,уран и юпитер в транзит са антидепресантите

плюс това Марс влиза в последна четвърт ,преди възврат,ето Дид какво е написала за периода:

Diana
"Цитат
година и нещо след марсовия възврат почваме да губим енергията си - вътрешният ни атомен реактор остава без гориво и сме принудени да си набавяме тази енергия от вън - чрез храна, стимуланти, дрога, чрез външни стимули, чрез екстремни, адреналинови преживявания, емоционални драми и сблъсъци. Обичайно това време на липса на мотивация и вътрешна енергия се изживява като разколебаване на целта, мислим, че не сме на прав път, щом вече ни е отмиляла работата, връзката, хобито, целта и щом нямаме сили за нея и започваме да мислим, че трябва да сменим целта, вместо просто да се оттеглим и да си презаредим батериите. Това е времето в цикъла, когато трябва да се пестим и да сме в нисък режим, а обикновено точно тогава нещо ни тика да стартираме нещо ново и да правим радикални промени.
или пък между четвърти и първи дом на наталния марс -
Цитат
при последната квадратура сме толкова изстискани, че може и да се разболеем или подменяме автентичната си - идваща от Марс - мотивация и страст за живот с някаква друга, идваща от другаде - от Сатурн, от Луна и т.н.  Тогава и най-често си налагаме да започнем занимания с нествойствени дейности - такива, за които наталният ни Марс никога не би се сетил - тръгваме на фитнес, записваме се на йога, тичаме, и т.н. Това обикновено трае кратко - до възврата, когато Марс си тръгва по новия цикъл и ни информира откъде идва и за какво ще отива енергията ни най-адекватно." Diyana:
Възвратните карти би трябвало да дават информация за целия предстоящ нов цикъл на съответната планета. Аз не съм особено веща в тях, но изглежда грешката ми се дължи основно на напъна да ги разглеждам като натални карти, а те не са предвидени да влизат чак в такава степен на детайлизация. Тоест, в случая марсарът ще ни каже горе-долу къде енергията ни ще тече по вода, за какво ще сме петимни и настроени да я използваме и къде ще изтича. За анализ на самия период се подхожда като при другите циклични карти - времето на първия квадрат е своеобразен пик - най-много енергия, миналите усилия се възнаграждават,  може да получим повишение, признание, да родим тогава - въобще започват физически да се усещат резултати от вложените усилия и енергия. Това състояние се задържа и стабилизира до към опозицията - година и нещо след възврата и тогава почваме да губим енергията си - вътрешният ни атомен реактор остава без гориво и сме принудени да си набавяме тази енергия от вън - чрез храна, стимуланти, дрога, чрез външни стимули, чрез екстремни, адреналинови преживявания, емоционални драми и сблъсъци. Обичайно това време на липса на мотивация и вътрешна енергия се изживява като разколебаване на целта, мислим, че не сме на прав път, щом вече ни е отмиляла работата, връзката, хобито, целта и щом нямаме сили за нея и започваме да мислим, че трябва да сменим целта, вместо просто да се оттеглим и да си презаредим батериите. Това е времето в цикъла, когато трябва да се пестим и да сме в нисък режим, а обикновено точно тогава нещо ни тика да стартираме нещо ново и да правим радикални промени. Като естествен резултат в последната квадратура сме толкова изстискани, че може и да се разболеем или подменяме автентичната си - идваща от Марс - мотивация и страст за живот с някаква друга, идваща от другаде - от Сатурн, от Луна и т.н.  Тогава и най-често си налагаме да започнем занимания с нествойствени дейности - такива, за които наталният ни Марс никога не би се сетил - тръгваме на фитнес, записваме се на йога, тичаме, и т.н. Това обикновено трае кратко - до възврата, когато Марс си тръгва по новия цикъл и ни информира откъде идва и за какво ще отива енергията ни най-адекватно."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #5192 -: Май 10, 2018, 11:48:07 am »
Марс мачка онези, които нямат по рождение енергия, заряд, да разбираме по-пасивните темпераменти/карти с изявени Риби, Луна Везни, АСЦ Дева, планети в 12-ти, липса на квадратури....Аз съм в началото на Марсовия възврат, сега от месец февруари, аналогично като първа фаза (Новолуние), но се чувствам уморена. Но едновременно имам Плутон към Луна, Уран към Венера, Сатурн към пр. Венера, Нептун към пр. Марс, Марс към стелиума , а пък аз съм Рибка. Енергетиката на всеки е различна и не може да даде отпор на всичко онова, което го връхлита отвън под формата било на ситуации, предизвикателства, хора и тогава всеки включва защитата си.
Огнените се защитават като атакуват, стават агресивни.
Земните се защитават като се вкопчват в материалното.
Въздушните се защитават като анализират всичко и всеки и търсят връзки.
Водните се защитават като стават инертни, мързеливи, изолират се
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Събития и транзити
« Отговор #5193 -: Май 11, 2018, 04:27:33 pm »
Имах един-два дни, в които бях буквално с изсмукани сили без причина, със сетни сили държах пакетче подправка и ръцете ми трепереха  :012: Тр Слънце точна опозиция на Меркурий У1,10 и сходяща квадратура на Марс към наталния.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Събития и транзити
« Отговор #5194 -: Май 11, 2018, 08:46:32 pm »
Наистина е добре човек да си наблюдава картата откъм транзити на слънце/луна/марс. Аз лично в определено време на годината-морско-не ходя вече на почивки, защото никога не си изкарвам добре. Ама ми трябваше време да забележа, че едно слънце може да има такъв ефект

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #5195 -: Май 11, 2018, 09:16:43 pm »
Ама ми трябваше време да забележа, че едно слънце може да има такъв ефект

Когато една външна планета, в т.ч. и Марс се обърнат ретроградно Слънцето пътува през точно 5 последователни  срещуположни дома, които стават фокус в ежедневието ни и там жизнеността ни е "зависима" от обстоятелствата, другите, защото еготи ни е като обладано от природата на същата планета, търсейки надмощие над нейната природа. Изразходваме два пъти повече енергия, за да се справим с вече неефективните дейности, намерения по ретро планетата, вместо да се подготвим за промяната и да се разделим с илюзиите си. И когато Слънцето по тригон, сескиквадтат, куинконкс, опозиция докосне чувствителна точка в картата ни на 2-3 месец може да реагираме изтощително, ако разбира се, не сме в синхрон с ретрофазата на дадената планета.
Например : Юпитер в 23*  Скорпион е спрял стационарно-ретрограден в 3-ти дом квадрат Марс 23 * Лъв 11-ти, Слънцето ще транзитира през 7,8,9,10,11-ти домове и ако там има планети ще ги активира образувайки следните аспекти : 120*, 135*,150*,180* и проявявайки по-горе споделеното. ако там са Луна, Сатурн, Нептун  ще се отнема енергия, неаспектирана планета,сигнифкаторите на здравето, планети в заточение, падение, с твърди аспекти от Сатурн, Марс, Плутон, Уран.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #5196 -: Май 11, 2018, 09:34:06 pm »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #5197 -: Май 11, 2018, 10:51:43 pm »
С любопитство очаквах днешния ден - върху нодалната ос в опозиция са тр.Слънце (съвпад с ЮЛВ) и тр.Юпитер (съвпад със СЛВ и нат.Венера). Междувременно тр.Венера прави съвпад с нат.Марс на ИЦ. Меркурий (У3) и Уран в тригон към нат.Слънце.

Развръзката днес - колата ми беше на крачка от предаване за скраб ... съвсем изненадващо и след дълго протакане, един майстор намери решение и вече е в движение. Венера върху Марс и с намигване от Уран и Меркурий - ме зарадваха :)
« Последна редакция: Май 11, 2018, 10:53:21 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #5198 -: Май 11, 2018, 11:04:04 pm »
Алена, значи кулминацията на цикъла Слънце-Юпитер си е свършила работата при теб-ти си Слънчев Стрелец , Венера при теб има връзка с оста 2-8 ? :)
« Последна редакция: Май 11, 2018, 11:06:26 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #5199 -: Май 11, 2018, 11:27:26 pm »
Да :) Не смея да го кажа - да не разваля магията, но Юпитер е благодетел там :) Не мога да се оплача и съм много изненадана. Не съм очаквала. А актуалният цикъл Венера/Сатурн започна върху Слънцето ми и яко затегнах колана, осъзнато и дисциплинирано. Затова така се радвам на щедростта на Юпитер с елемент на изненада :)

Единствено ми е кофти, като си помисля за предстоящата квадратура на тр.Уран от К2 към нат. Сатурн. Сатурн в натала ми квадратира К2/К8 и предстои Уран да се качи на К2. Не звучи добре.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #5200 -: Май 12, 2018, 10:04:59 am »


Единствено ми е кофти, като си помисля за предстоящата квадратура на тр.Уран от К2 към нат. Сатурн. Сатурн в натала ми квадратира К2/К8 и предстои Уран да се качи на К2. Не звучи добре.

Сети се, как си реагирала при тр.Уран в Риби 30* към Сатурн. Това са следващи домове, които изискват в тях да се действа с решителност, упоритост, надеждност, с много страст и интензитет. Няма толкова афинитет към радикални промени, но човек се събужда (Уран)за това, което най-много иска с цената (2-ри) на много усилия и работа ( Сатурн), за да оцелее (8-ми) финансово и емоционално, колкото и изцеден да се чувства и да знае, че трудно ще разчита на подкрепа ( квадратура). Понеже Сатурн и Уран не си сътрудничат ще срещаш пречки/конфликти между това да трупащ/изживяваш нови приятни неща и преживявания и това да си "притежание" от онова или онези, които зависиш финансово, професионално. Може твое умение, нов прочит, проект,  по-трудно да се наложат, но пък Уран докато е ретро ще разчупи всичко по Сатурн. Венера месец октомври нямали да затвори тао-то  от 8-ми дом ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #5201 -: Май 12, 2018, 11:41:54 am »
... Няма толкова афинитет към радикални промени, но човек се събужда (Уран)за това, което най-много иска с цената (2-ри) на много усилия и работа ( Сатурн), за да оцелее (8-ми) финансово и емоционално, колкото и изцеден да се чувства и да знае, че трудно ще разчита на подкрепа ( квадратура). Понеже Сатурн и Уран не си сътрудничат ще срещаш пречки/конфликти между това да трупащ/изживяваш нови приятни неща и преживявания и това да си "притежание" от онова или онези, които зависиш финансово, професионално. ...

Това толкова добре описва ситуацията, че съм изумена.  :o Събуждане е много точно казано и всяка следваща дума е точно на място. Дори аз не бих могла да го напиша толкова точно и с толкова малко думи.



... Може твое умение, нов прочит, проект,  по-трудно да се наложат, но пък Уран докато е ретро ще разчупи всичко по Сатурн. Венера месец октомври нямали да затвори тао-то  от 8-ми дом ?

Има такъв професионален и да - трудно е. Защото мнозинството предпочита да се скатае, сниши ... за да мине бурята, а аз искам да използваме енергията на бурята, за да променим "системата". Разбирам, че хората избират лесното и сигурното, но пъти човек има такъв шанс. Получавам и подкрепа :)

На 9 септември има новолуние в Дева - точно на десцендента ми (прикачам карта). Тогава Венера прави ингрес в Скорпион и застава на К8, в опозиция на тр. ретро Уран и в квадрат към нат.Сатурн. След това мисля беше ретроградието ѝ в Скорпион, но не си спомням началото и края - между кои градуси беше - ще погледна :)

Освен проф. неща - в личен план - с мъжа ми започваме терапия при психиатър - за него, но аз ще съм с него през цялото време. И това също ще ме натовари - психически, физически, финансово... От скоро Нептун заседна на Асцендента ми и явно това ще е една от изявите му. Преплитат се нещата по всички фронтове.

Сети се, как си реагирала при тр.Уран в Риби 30* към Сатурн. ...

С ингреса на Уран в Овен - той прави тригон към Сатурн и квадрат към нат.Слънце У6 в 10 дом. Върнах се на работа след първото майчинство. Шокът беше голям, бяха се разиграли разни задкулисни игри, всичко което съм "имала", като постигнато - беше разграбено. Нямаше къде да се върна. Беше едно много, много трудно начало за мен. По-силно усетих квадрата към Слънцето, отколкото тригона към Сатурн. Казвах си, че може да е за добро, защото не исках да съм "отдадена" на работата, както преди, да живея в офиса, исках да имам работно време, да се прибирам след работа. И това си наложих да го направя - може би новия ред с тригона към Сатурн.
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Събития и транзити
« Отговор #5202 -: Май 13, 2018, 06:15:50 pm »
Меркурий/Уран квадрат Марс  от вчера съм в нервно/превъзбудено състояние,което се изявява в изблици на гневно говорене,водя речи,революции,гладни стачки,метежи,жадувам за свободата си,искам да съм независима,за сега малката ми война се осуетява от главата на семейството с грижовно обслужване,нежни думи,и други такива успешни тактики,защото съм му казвала,че любовта побеждава.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Събития и транзити
« Отговор #5203 -: Май 13, 2018, 06:20:57 pm »
Меркурий/Уран квадрат Марс  от вчера съм в нервно/превъзбудено състояние,което се изявява в изблици на гневно говорене,водя речи,революции,гладни стачки,метежи,жадувам за свободата си,искам да съм независима,за сега малката ми война се осуетява от главата на семейството с грижовно обслужване,нежни думи,и други такива успешни тактики,защото съм му казвала,че любовта побеждава.

 :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #5204 -: Май 13, 2018, 06:25:38 pm »
Меркурий/Уран квадрат Марс  от вчера съм в нервно/превъзбудено състояние,което се изявява в изблици на гневно говорене,водя речи,революции,гладни стачки,метежи,жадувам за свободата си,искам да съм независима,за сега малката ми война се осуетява от главата на семейството с грижовно обслужване,нежни думи,и други такива успешни тактики,защото съм му казвала,че любовта побеждава.

Горките ти мъже  :57:

Същата съм, само дето не говоря и не викам, а мълча като пън. Като атомна бомба съм, от безпричинно напрежение не мога да спя, изтръпват ми краката и ръцете и съм с усещане за апокалипсис  ;D
Цял ден съм по черна от 100%black, викам не може така, отивам да плувам, ако това не помогне няма какво, е в басейна претъпкано във всички коридори + деца, които само шляпат насам натам, изнервих се още повече, че и разтегнах сухожилие на ръката. И сега не стига, че ще пукна от нервност, че и ръка ме боли. Искам да се заключа в някой тъмен килер и да изляза при по-добра астрологична обстановка.