Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 261380 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1845 -: Ноември 20, 2018, 07:14:22 pm »
Беки, тя не ми се вижда, поне астрологично, в много добра позиция. Сатурн и квадратира слънцето, ако може да позамота до февруари март когато юпитер ще е вече в трети дом и ще тригонира наталната си позиция.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1846 -: Ноември 20, 2018, 08:14:42 pm »
Не знам доколко може да забавя, защото става въпрос и за синхронизиране м/у няколко държави,в една са подписали имат дом в друга, живее тя, той- различно  също .Януари се очертава още едно дело тип изстинали досиета, свързано с изчезнал родител  :-X може и тук да се насочи проявата на аспекта  :-X Благодаря ти Тери !
« Последна редакция: Ноември 20, 2018, 08:31:17 pm от Ребека »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12462
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1847 -: Ноември 20, 2018, 09:09:41 pm »
Сатурн да се върне в 9* или  в началото на януари, когато започва цикъла Слънце-Сатурн 11 * Козирог. Докато Венера все още е във Везни също е удачно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1848 -: Ноември 20, 2018, 09:19:29 pm »
Мерси Рени ,аз мисля да успеят да се уговорят компромисно и културно по Венера, докато тя е във Везни,а после наистина др година към февруари за юридически край.Голяма лудница и се изсипа на главата и все за любовта пита навсичкото отгоре  :012:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1849 -: Ноември 22, 2018, 09:56:50 am »
Мерси Рени ,аз мисля да успеят да се уговорят компромисно и културно по Венера, докато тя е във Везни,а после наистина др година към февруари за юридически край.Голяма лудница и се изсипа на главата и все за любовта пита навсичкото отгоре  :012:

С тази анаретна венера по прогресии в сходящ съвпад с натално слънце...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12462
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1850 -: Ноември 22, 2018, 10:26:33 am »
Ребека, тя е силно настроена към природата на Венера  за какво друго да пита и то напоследък, като Венера е спряла SD върху Меркурий ? :) Но , пък би трябвало да разреши съдебни дела при наличие на такива, защото Меркурий е у 9-ти, в картата й е поставен добре.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1851 -: Ноември 22, 2018, 10:53:05 am »
Да, още доста интересни и нтензивни неща сигурно и предстоят там .Малко тъжно или закономерно, до преди няколко години мислеше, че мъжът й е сродната й душа, отреден за нея.. щом го зърнала ,Разбрала че е той! А сега в други обятия ,измъчвана от любовни притоми и тегоби по нова сродна душа., която пак си мисли, че е Той!Няма празно пространство по темата,веднага е намерен нов обект, но дали ще Той или друг Той е, по дирекция Венера Слънце предстои да се разбере  :012:

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1852 -: Ноември 22, 2018, 03:22:36 pm »
Търговците не са избрали 23 ноември като добро време за промоцията на годината.  :012:

А може би е идеално да продадат залежала стока. Кенсол си пускат модели от пролетно-лятната колекция.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1853 -: Ноември 22, 2018, 03:44:22 pm »
А може би е идеално да продадат залежала стока. Кенсол си пускат модели от пролетно-лятната колекция.

Ми те всичките им колекции са еднакво старомодни, кво значение има? :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12462
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1854 -: Ноември 27, 2018, 02:24:46 pm »
Днес е долният съвпад Слънце/ Меркурий 5* Стрелец или новия цикъл Слънце-Меркурий започва със съвпад с диспозитора си Юпитер. Домовете, които управлява Меркурий би трябвало в следващите 3 месеца да са в синхрон с обстоятелствата, да се случват по-леко промените в тези области, разбира се , благодарение и на собствения труд, но и може да се разчита на подкрепа. Не е изключено, според  това какъв е личния статус на Меркурий, да се очакват постижения в посочените области. Квадратурата на Марс може паралелно с това да даде недоволство, конфликтност или да се засилят необмислени и прибързани постъпки, ума да работи отделно от действията, енергията да изтича в многото приказки, а не в стремежите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1855 -: Март 05, 2019, 08:49:23 am »
Вчера екранът на таблета, който ми подариха миналата година, взе, че се напука още повече. Засега работи, но не знам до кога ще издържи така. Да купувам нов засега не мисля, понеже от утре  Меркурий тръгва ретрограден и не е хубаво да се правят такива покупки по време на този период.  Не знам, има ли възможност, да се смени стъклото на таблета (ще имам възможност да питам чак в четвъртък в някой специализиран сервиз) и ако да - хубаво ли е при ретрограден Меркурий да се извърши? Ако да - при растяща или намаляваща Луна ще е по-добре?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12462
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1856 -: Март 05, 2019, 02:32:35 pm »
Веско, може да  си пазаруваш по всяко време на годината, просто в някои периоди е нужно да бъдеш повече внимателен при покупките. По време на ретро Меркурий винаги нещо привлича вниманието ни или откриваме нещо, което е дефектно, ефектно, загубено или му е дошло времето за ремонт. Това е така защото Меркурий действа като фактор за припомняне. Ето, сега на теб ти е припомнил (отново), че екрана на лаптопа ти е за смяна. Важното е доколко ще асимилираш пак тази информация, тя не е нова и затова повдига въпроси, които са били в латентно състояние в предишните 3 месеца и ако е активиран 2-ри дом, Венера нищо чудно да се питаш, дали сега да смениш/купиш нов екран. Знакът Риби по някакъв начин е свързан със загубите, Меркурий е спрял в анаретен градус, ако не го направиш пожелание, ще си принуден от обстоятелствата.До долния съвпад на Слънце/Меркурий, 14.03, обмисли ситуацията и след 5-6 дни  направи покупката щом държиш да се съобразиш със звездите. Винаги ретроградността, особено на вътрешните планети събужда някакво недоволство, гняв у нас, чувство на безсилие и объркване. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1857 -: Март 05, 2019, 05:41:49 pm »
Меркурий се обръща ретрограден на к4 на сина ми.Управлява 7ят и 10 ят му домове.
По-силно изразено ще е действието при тези,които имат точки,планети в този градус.
« Последна редакция: Март 05, 2019, 05:43:23 pm от Сафо »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1858 -: Март 05, 2019, 07:36:07 pm »
Веско, може да  си пазаруваш по всяко време на годината, просто в някои периоди е нужно да бъдеш повече внимателен при покупките. По време на ретро Меркурий винаги нещо привлича вниманието ни или откриваме нещо, което е дефектно, ефектно, загубено или му е дошло времето за ремонт. Това е така защото Меркурий действа като фактор за припомняне. Ето, сега на теб ти е припомнил (отново), че екрана на лаптопа ти е за смяна. Важното е доколко ще асимилираш пак тази информация, тя не е нова и затова повдига въпроси, които са били в латентно състояние в предишните 3 месеца и ако е активиран 2-ри дом, Венера нищо чудно да се питаш, дали сега да смениш/купиш нов екран. Знакът Риби по някакъв начин е свързан със загубите, Меркурий е спрял в анаретен градус, ако не го направиш пожелание, ще си принуден от обстоятелствата.До долния съвпад на Слънце/Меркурий, 14.03, обмисли ситуацията и след 5-6 дни  направи покупката щом държиш да се съобразиш със звездите. Винаги ретроградността, особено на вътрешните планети събужда някакво недоволство, гняв у нас, чувство на безсилие и объркване. :)
Благодаря много, Рени!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12462
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1859 -: Май 22, 2019, 03:12:36 pm »
Горен съвпад Слънце /Меркурий в 0*12' Близнаци. Ще ни се осъществят ли всички емоционални мераци . Всичко онова, което е изплувало на повърхността, завърнало се е от миналото, било е загубено, може да влезе в настоящето. При балансиране на рационалния и интуитивния ум, в следващите 47 дни, вероятността идея, проект,  взаимоотношения да дадат конкретни резултати от времето на долния съвпад през март, такъв преди 2 г е голяма. По-вероятно е "плодовете" да идват от сферите, където са водните домове.
« Последна редакция: Май 22, 2019, 03:22:53 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“