Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 266360 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1875 -: Юни 20, 2019, 01:20:09 pm »
От днес Меркурий е в ретро сянка- подготвяме се да напуснем някое от сигурните си местенца, за да потеглим на пътешествие към непознати места, но без да знаем кога и къде ще пристигнем.  ;)

Рени,
Ние пътувахме до Дубровник, Котор и Будва.
И сега просто като се прибрах....не ми се седи вкъщи, искам да хвана пак пътищата, без значение къде..
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1876 -: Октомври 31, 2019, 07:07:43 am »
Стационарен Меркурий съвпад Венера 27 градус,скорпион.Някой с планетка на 3*водолей ,27*на зодиака?

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1877 -: Октомври 31, 2019, 05:37:45 pm »
Стационарен Меркурий съвпад Венера 27 градус,скорпион.Някой с планетка на 3*водолей ,27*на зодиака?

Меркурий и Венера са 27*, във Водолей и Стрелец.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1878 -: Октомври 31, 2019, 05:39:08 pm »
Стационарен Меркурий съвпад Венера 27 градус,скорпион.Някой с планетка на 3*водолей ,27*на зодиака?
малката дъщеря е с АС 27* Скорпион
Голямата е с Меркурий У1 на 4* Водолей в 9д.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1879 -: Октомври 31, 2019, 06:21:30 pm »
Аз имам натален Мерк на 27.08 Козирог.
Моят трябваше да лети днес спешно по здравословни причини  и да се прибере, но се отложи, за щастие.
Намерих друг купувач на непотърсена пратка, което е супер.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1880 -: Ноември 12, 2019, 02:50:39 pm »
В знак на благодарност и уважение към ретроградния Меркурий си купих разбира се  ;D Грамофон с юсб за компютър ,като планирам да почета ретроградната сесия и с дигитализатор на диапозитиви  :012: Толкова възможности и скрити перспективи носи ретро МерКура,че никога не пропускам да се възползвам. Включително и изучаване на някое софтуерно приложение-програмка. Все пак говорим за ретро техники и мисля момента за идеален  :29: И не -не се шегувам един от ной-полезните моменти е ретроградието на Меркурий ,тогава го свързвам повече с проявлението на Дева-архетипа, по-подредено, методично разчистване-нареждане .А в прав ход Меркурий е един локумджия ,сладкодумен вятър ,непрактичен и неметодичен някак си, като Близнаци  :012:

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1881 -: Ноември 13, 2019, 06:09:42 am »
Браво Ребека.По прогресия Меркурий ретро ли е при теб,или нат.?
Вчера една приятелка ми каза,че преди 13 години е имало същото събитие:Меркурий съвпад със северният си възел и изгорен от Слънцето.През 2006г.При ММ съвпад с Венерата му в 12 дом(3*орбис).
Сега се повтаря събитието -1*орбис.
Ти имаш ли планета в този градус-17-18*(на зодиака)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1882 -: Ноември 13, 2019, 10:04:32 am »
Уран на 17* в 1ви ,а Луната на 14*, кету 19 *Скорпион в  12 ти . Изпитах наслада и желание да си купя истински стар ,луксозен, черен и лъскав грамофон, като по филмите и да се обградя с ретро обстановка и стил от ерата на джаза -вид ескейпизъм в лукс с красиви и стилни жени, а не евтини курви с обезобразени мутри и долнопробни селяци  :012:Имам много стари плочи класическа музика и усещането бе странно и изпълващо ,по-различно ,звукът от плоча е по-различен ,някак по-истински във въздуха  :012:  PS Да вярно е Меркурий прогресив-ретроград  ;D но се е събрал в ретро съвпад с Венера която го е стиганала почти назад  :017: Иба си ужаса  :D
« Последна редакция: Ноември 13, 2019, 10:13:20 am от Ребека »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1883 -: Ноември 13, 2019, 11:09:50 am »
Уран на 17* в 1ви ,а Луната на 14*, кету 19 *Скорпион в  12 ти . Изпитах наслада и желание да си купя истински стар ,луксозен, черен и лъскав грамофон, като по филмите и да се обградя с ретро обстановка и стил от ерата на джаза -вид ескейпизъм в лукс с красиви и стилни жени, а не евтини курви с обезобразени мутри и долнопробни селяци  :012:Имам много стари плочи класическа музика и усещането бе странно и изпълващо ,по-различно ,звукът от плоча е по-различен ,някак по-истински във въздуха  :012:  PS Да вярно е Меркурий прогресив-ретроград  ;D но се е събрал в ретро съвпад с Венера която го е стиганала почти назад  :017: Иба си ужаса  :D
😂🎻пълнолуние върху северен възел в 6дом,венера управлява възела и съвпад с рето Меркурий.... Супер. Сега остава да се появи някой от миналото, остроумен хубавец и да водите красиви разговори на всякакви теми за здравословен начин на живот, домашни любимци и музика. Хубав е аспектът Меркурий Венера, музика, песни, танци, комуникации.... Може да шиеш, плетеш, да правиш мартеници с удоволствие и любов. Лакираш ли си ноктите напоследък в ярки тонове🎶💅

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1884 -: Ноември 13, 2019, 11:47:17 am »
Ноктите още от дете са ми само в червено или бордо -тук съм традиционалист, рядко 3-4 пъти да е било друг цвят .Умници от миналаото-нямам, предимно тъпанари ,пък и не ми трябват, сигурно вече са плешиви и по-прости  :012: Мартеници  няма да правя, нито да плета, вече съм твърде нервна за тези неща . В общи линии много неща в мен умряха-само ноктите остават и то с една трета от старата си дължина, безразлични към отмъщение и лишени от минали страсти .

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1885 -: Ноември 16, 2019, 11:18:06 pm »
Да изчакам ли Меркурий да влезе в директен ход за интервю за работа? Меркурий ми е У6 и е директен по натал, но по прогресии е ретрограден. Не знам, дали разсъждавам правилно, но ако по прогресии е ретро ще е по-добре и по транзити да е и така комуникацията ще протече по-добре. Или в лошия случай ще има обратен ефект и няма да протече гладко и без това от притеснение говоря глупости.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1886 -: Ноември 16, 2019, 11:30:35 pm »
Маймунка, ето го момента, да провериш, дали разсъждаваш правилно. Няма какво да загубиш и да не мине добре интервюто, ще разбереш къде евентуално бъркаш. Меркурий вече е започнал новия си цикъл, изгрял е и бърза да въведе "новото", но не пускайте все още и "старото"напълно. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1887 -: Ноември 17, 2019, 12:00:18 am »
Така е Рени, прекалено много го мисля и се притеснявам. Старото не пускам, но там имам дълъг път за извървяне, докато ми се получат нещата добре.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1888 -: Ноември 19, 2019, 05:12:39 am »
В очакване на стационарен Меркурий,20.11.19г.В скорпион ,ретрограден,при ММ е у7,у10 домове в 9 нат.дева.Винаги научава/обаждат му се хора,за да съобщят за смъртта на някой познат.Стационарността на Меркурий съвпада с ингреса на Марс в скорпион.
При мен Мерк.управлява 1,2,5 домове ,транзитира през 6 дом в момента-не се чувствам добре,транзитно Слънце квадрат натално.транзитна Луна в опозиция нат.Слънце.
Никаква енергия нямам,едва се влача.
« Последна редакция: Ноември 19, 2019, 07:17:58 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1889 -: Ноември 20, 2019, 01:18:56 pm »
Сафо, Меркурий няма връзка с потока жизнена енергия,  но при теб е у1, нормално да има спад в тонуса и то най-вероятно е от прекаленото бърборене в периода 11.10-20.11. , от желанието на всяка цена да обясниш кое защо и какво е ? :)

Цитат
Винаги научава/обаждат му се хора,за да съобщят за смъртта на някой познат
Няма как да е от това, че Меркурий е у7/10 и е в 9-ти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“