Автор Тема: Привидно болни и измамно здрави  (Прочетена 17074 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Привидно болни и измамно здрави
« -: Юли 01, 2013, 07:50:32 pm »
Психиката е в основата на здравето ни
Или химията :)

Здрав дух, здраво тяло
Или здрава луна, здрава психика, по-малко болести

А маниите и фобиите-и те ли по луна? Шизофрения, психози, неврози...
А депресиите не ги ли свързваме със сатурн?
Споделете по кое време-транзити, прогресии, дирекции, сте имали съмнения дали всичко с духа и душата е наред, ако някога


strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #1 -: Юли 02, 2013, 10:25:36 am »
статия за депресията през призмата на астрологията

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=break&Number=1941217037

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #2 -: Юли 02, 2013, 10:37:25 am »
Мерси, стреличка, по-късно ще копирам части тук, имам близък с опит за самоубийство и някои от аспектите ги има в картата му

Особено интересно е влиянието на хирон в картинката, колкото и да под въпрос можем ли да разчитаме на него

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #3 -: Юли 02, 2013, 11:23:12 am »
Един кофти транзит на хирон е квадрат към възлите

Съвпадът със слънце трябва да предизвика въпроса "какво блокира енергията ми" и съответните действия за премахване на пречката

Лошото е, че при транзит на сатурн през луна, човек няма сили сам да се оттърси от липсата на смисъл и надежда, ситуацията му се струва без изход, а не е така
Ясна цел и усилия да се реализира могат да помогнат на емоциите

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #4 -: Юли 02, 2013, 09:48:56 pm »
Имам близка с опит за самоубийство поради "несправяне с живота" - направи го в деня преди държавния ми изпит във Вуз, на следващия ден първо трябваше да я взема от токсикологията, а след това отидох на изпит и го взех.

В нейната карта - ъглови светила, ранени от Сатурн (Слънце в първи дом, Луна в 10 дом). Няма силен Плутон, 8 дом и Скорпион.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #5 -: Юли 03, 2013, 01:50:22 am »
При една добре поставена Луна ще е поносим транзита на Сатурн.
А, не, това въобще не е гаранция. Не знам кой го твърди и защо, но реалността друго сочи.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #6 -: Юли 03, 2013, 08:30:24 am »
Може би зависи какви аспекти има Луната в радикса.

Но от друга страна Луна, подложена на малефично влияние в радикса, ти калява психикта цял живот, така че е възможно да се справи по-стоически със сатурнов транзит. Но пак си е до човека, ние по това се различаваме всички - кой как реагира.

Познавам различни модели - и Луна в съвпад със Сатурн, която буквално грохва от всяко едно предизвикателство и когато лекотата в живота свърши, и Луна в опозиция с Марс и Сатурн, която се справя с предизвикателствата, приема спокойно всички трудности, и на мен този човек неведнъж ми е казвал "Няма ситуации без изход, няма нерешими проблеми". И двете Луни са огнени.

Имам близка с Луна в съвпад с Венера в Дева, в квадрат с Марс - имаше много труден живот, винаги сама се е справяла, нея веднъж не съм я видяла да седне да се оплаква или да се държи грубо и арогантно. Но тя е със Слънце и Асцендент Лъв, при това има Плутон на АС в тригон с Марс - не е човек, който лесно се предава и ще разчита друг да свърши "мръсната работа", за да й е леко на нея.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #7 -: Юли 03, 2013, 09:11:31 am »
Тя и Сатен ще се справи, просто не е достигнала още точката на пречупването
Даже малко й завиждам, защото ще се случи при тежки транзити, което означава, че е доста устойчива
Аз се пречупих при далеч по-лека ситуация

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #8 -: Юли 03, 2013, 09:19:06 am »
Тя и Сатен ще се справи, просто не е достигнала още точката на пречупването

Тая точка стигнеш ли я, вече спира да ти пука.  :)

При мен се случи при много трудни транзити към двете светила едновременно - тр. Сатурн, Плутон и Уран, само квадратури и опозиции.

В сравнение с тази планетарна картина съвпадът на тр. Сатурн с нат. Луна в 8 дом мина много по-леко, нямаше сериозни сътресения, само любовно разочароване. Но разочарованието наистина беше горчиво, защото тоя момък навремето го определях като "голямата любов".

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #9 -: Юли 03, 2013, 09:24:19 am »
Тая точка стигнеш ли я, вече спира да ти пука.  :)
При мен се случи при много трудни транзити към двете светила едновременно - тр. Сатурн, Плутон и Уран, само квадратури и опозиции.
В сравнение с тази планетарна картина съвпадът на тр. Сатурн с нат. Луна в 8 дом мина много по-леко, нямаше сериозни сътресения, само любовно разочароване. Но разочарованието наистина беше горчиво, защото тоя момък навремето го определях като "голямата любов".

Мда, това само доказва, че ранените луни/светила са по-държеливи
Моята е слабо аспектирана и като цяло добре-съвпад венера и тригон юпитер
Само да вметна, че подобно пречупване може да се случи повече от веднъж в живота, и след него не само не ти пука, а виждаш всичко кристално ясно

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #10 -: Юли 03, 2013, 11:03:40 am »
При една добре поставена Луна ще е поносим транзита на Сатурн.
А, не, това въобще не е гаранция. Не знам кой го твърди и защо, но реалността друго сочи.

Не е много добре поставена, но не е и съвсем зле все пак. Какви са предположенията Ви за настоящия период - Сатурн все още е близо до Луната, макар и да я е отминал вече? Предполагате ли някакви отклонения, проблеми тук?


PS. Картата е на жена
« Последна редакция: Юли 03, 2013, 11:53:50 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #11 -: Юли 03, 2013, 11:04:36 am »
И по другия стил :D
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #12 -: Юли 03, 2013, 11:52:44 am »
Има проблеми-плутон съвп нептун-у на възел
Уран съвп марс
Мъжка или женска?
После ще пиша

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #13 -: Юли 03, 2013, 02:01:08 pm »
саде сати,Луната е У7,Сатурн У1,Луната е на МС,промяна на статус, ще взема да я бракувам,а ако не съм много нахална през Плутон като мине Сатурн ще я забременя,пък ако не ще да ражда да гради кариера тогава, Сатурн квадратира У4,5 Венера в 7,отделяне от родители,дом, може да има проблеми със зъби,кости,женски, хормонален,стрес/тр.уран съвпад марс в 3 ,нерви,напрежение,внимание при шофиране,инциденти/
« Последна редакция: Юли 03, 2013, 02:09:19 pm от strelicka »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #14 -: Юли 03, 2013, 02:33:21 pm »
Цялата карта ми говори за "много искам, ама не ми стиска", или "много мога, но не мога да го покажа"
Неспокоен дух-хем стар, хем ненаучен, иска да няма окови, но сама не се освобождава
В момента-нервно напрежение със сигурност, но породено от реални събития-проблеми по 5-ти дом, 7-ми дом
Аз по-скоро бих я разделила с някой, вместо да я женя, възможно някаква дилема също да е причина-примерно-да замина/да остана, човек а или б...