Автор Тема: Привидно болни и измамно здрави  (Прочетена 17044 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #30 -: Юли 04, 2013, 10:11:12 am »
Диди,а има ли интерес към духовни практики,или някакво творчество, талант в нещо девойката

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #31 -: Юли 04, 2013, 10:17:18 am »
Двете са много близки, но това момиче винаги е изглеждало по-овладяно, по-тихо, по-стабилно и целенасочено, по-"послушно". Другата е рязка, огнена, емоционална фурия.

Явно бял свят са излезли всичките и неосъзнати вътрешни демони и проблеми, свързани с отношението на бащата и това е провокирало случващото се, защото не е успяла да се справи с тях.

Често хората, които изглеждат по-кротки, тихи и стабилни, реално не са и в един момент губят контрол и всичко, което са трупали в себе си излиза на повърхността.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #32 -: Юли 04, 2013, 10:45:22 am »
Диди,а има ли интерес към духовни практики,или някакво творчество, талант в нещо девойката

Доколкото знам - йога дълги години. Сега я е изоставила. И както казах, рисува наистина невероятно. В момента картините й отразяват всички демони в душата. Разтърсващи са, мрачни и драматични. Но напоследък и не рисува.
De omnibus dubitandum est

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #33 -: Юли 04, 2013, 10:53:15 am »
чудя се ако се хванем за връзката сатурн, У1 в 12 и Меркурий в 9 - дали живот в чужбина няма да й се отрази стабилизиращо

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #34 -: Юли 04, 2013, 11:27:42 am »
За малко зарязвам картата, и казвам каквото мисля като човек
Ако девойката е като "омагьосана" от тоя мухъл, трябва да се противодейства с подобен тип нелогични действия
Оставям настрана психологичните предпоставки и т.н.-психолог задължително трябва да се включи, анорексията е болест
Но мисълта ми беше за нетрадиционния подход-леене на куршум от опитна баба, изчистване на прилепналите към енергийното поле външни елементи и далеч от мутрата, ако трябва рейки, или каквото майката сметне за добре-важно е да е също толкова нелогично като атаката
Не ме мислете за луда моля, има хора, които облъчват, независимо, че може да е несъзнателно
Светът не е само материален, логичен и видим
Когато душата се почувства по-свободна, психологът ще помогне, преди това ще е много трудно
А след психолога - смяна на средата и нов фокус-какъвто и да е-каквото я влече, ако трябва да отива да учи живопис в париж
Да рисува е супер, тялото й знае, че е натоварено с нещо прекалено и се опитва да го изхвърли

Мислех, че не би стигнала до самоубийство :(

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #35 -: Юли 04, 2013, 11:31:34 am »
Diyana, сори за въпроса, но е важно-как точно се е опитала да се самоубие?

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #36 -: Юли 04, 2013, 11:33:05 am »
чудя се ако се хванем за връзката сатурн, У1 в 12 и Меркурий в 9 - дали живот в чужбина няма да й се отрази стабилизиращо

Препоръчах и аз нещо такова, но засега не ще. А и бащата не се включва активно да я прикотка в пътуванията си. Арт-школа например би била добър вариант. Измислих да я пратят някъде заедно със сестра й. Майка й прави най-различни опити да го реализира, но засега среща твърд отпор.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #37 -: Юли 04, 2013, 11:33:28 am »
Diyana, сори за въпроса, но е важно-как точно се е опитала да се самоубие?

хапчета
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #38 -: Юли 04, 2013, 11:37:42 am »
Diyana, сори за въпроса, но е важно-как точно се е опитала да се самоубие?

хапчета

Супер
Това е зов за помощ-има голям шанс да се оправи
Като бях в болницата с моя познат с опит за самоубийство, болничният психолог каза, че голям процент повтарят, но най-малък процент от тях, са тия с хапчетата

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #39 -: Юли 04, 2013, 11:44:23 am »
чудя се ако се хванем за връзката сатурн, У1 в 12 и Меркурий в 9 - дали живот в чужбина няма да й се отрази стабилизиращо

Препоръчах и аз нещо такова, но засега не ще. А и бащата не се включва активно да я прикотка в пътуванията си. Арт-школа например би била добър вариант. Измислих да я пратят някъде заедно със сестра й. Майка й прави най-различни опити да го реализира, но засега среща твърд отпор.

Мисля, че е изключително важно бащата да участва, за да измъкнат момичето от дъното. Предполагам той е стоварил цялата вина за случилото се върху майката и смята себе си за невинен.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #40 -: Юли 04, 2013, 11:48:02 am »
Късно е сега за бащата според мен
Тя го е натрупала и натрупвала цял живот, иначе щеше да е само опит за самоубийство, без анорексия
Сега трябва да се научи да приема нещата каквито са-с/без баща, с/без гадже

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #41 -: Юли 04, 2013, 11:52:49 am »
Слънце ,Луна ,АСЦ ,като основни "заподозрени" тук . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #42 -: Юли 04, 2013, 11:55:35 am »
Сега трябва да се научи да приема нещата каквито са-с/без баща, с/без гадже

За тази цел, ще трябва да осъзнае истинския проблем, а щом е толкаво зле, това ще е трудно. Ще и трябва наистина много добър психолог.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #43 -: Юли 04, 2013, 12:53:40 pm »
Сега трябва да се научи да приема нещата каквито са-с/без баща, с/без гадже

За тази цел, ще трябва да осъзнае истинския проблем, а щом е толкаво зле, това ще е трудно. Ще и трябва наистина много добър психолог.

най-добрият психолог за нея ще е самата тя,стигнала е точката на пречупване и бягство от проблемите чрез суицидност,време е да осъзнае силата у самата нея да се бори,да го отключи този марс в овен,не случайно Уран е върху него,а и той е този ,който да я преобърне с хастара нагоре и да я постави в ситуация,в която трябва да се бори за живота си и да иска да оцелее,а не с карето към асц,,а в обратна посока насочена навън към другите и всичко натрупано да го излее за да й олекне 8)да се научи да казва не и отстоява желанията си,а не това ,което е угодно на околните,то верно слв е риба,ма що трябва да го отработва като жертва,може да е в помощ на околните по хиляди начини,чрез професията също,спасявайки ги,ще спасява и себе си- и нептун на върха на йода няма да има такива разрушителни бягства при сблъсък с проблеми,промяна коренна на нагласата,плутон на асц . ще я води бавно и мъчително,то и за хората с йод пише,че първият период от живота е доста объркан и труден,но вторият ако успее да се промени човек е различен,даже ако може да се отдели от родителите  ::)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #44 -: Юли 04, 2013, 01:11:16 pm »
Diyana, сори за въпроса, но е важно-как точно се е опитала да се самоубие?

хапчета

Супер
Това е зов за помощ-има голям шанс да се оправи
Като бях в болницата с моя познат с опит за самоубийство, болничният психолог каза, че голям процент повтарят, но най-малък процент от тях, са тия с хапчетата

И аз така разчетох нещата. В джотиш има показатели, че родената е склонна да преиграва малко, да пресолява манджата - един вид да си осигури/да демонстрира пред околните свръхинтензивни преживявания, за да вкара малко цвят и драма в своя и техния живот. Това най-често е искрена необходимост - да си доказваш ежедневно, че в живота има магия, страст, дълбоки, преобръщащи чувства и т.н. Но в нейния случай настоящата ситуация е сякаш извън контекст.
Освен това има и друг заземяващ  нюанс - при все саморазрушителното си поведение, настойчиво търси начини да убеди баща си (включително организира коалиции и преговорни екипи с участието на майка си и негови приятели), че един фитнес-център, който да въртят тя и гаджето й, е много "рентабилно" бизнес-начинание. Тоест защитава идеята си с помощта на прагматична, бизнес-аргументация - тук няма емоция, заплахи, изнудване и ултиматуми.
De omnibus dubitandum est